Těhotné po IVF

luzza
19. bře 2009

Tak vás tady všechny vítám 🙂 🙂 🙂
Můžeme rozjet dalších 10 000 a tentokrát legálně na těhulkách 😉

kay
30. čer 2009

ahoj holky,
dneska jsme byli celý den na zahradě ikdyž bylo to vedro, ale zvládly jsme to 🙂

jmis - alex je krásnej, fakt kukadla jako zrcadla.. a kde jsou nějaké fotky se šťastnou maminkou a pyšným tatínkem? hele s tím kojením, každé miminko má svůj režim, normálně pijí tak po 2-3 hodinách, když kojíš.. u UM je to asi jiné.. s těma prsama - samozřejmě je šetři, ale ze začátku jsem kojila klidně i hodinu. oni než se mimča naučí pořádně a správně sát, tak jim to trvá, doktor mi taky říkal, že 20 min a stačí, ale jak to vysvětlit tomu dítěti že? 🙂 a ještě - pokud střídáš obě prsa na jedno kojení, což byse mělo tak do 14dnl dítěte, pamatuj si ze kterého jsi začínala a střídej to - je to těžké, já si pořídila náramek na gumce a pokaždé si hopřendávám na ruku podle prsa ze kterého budu začínat.. pak se mi totiž stávalo, když jsem to nedělala a nepamatovala si to a kojila podle chuti, že mi to pravé stávkovalo a měla jsme tam málo mlíka, protože s enetvořilo. a úplně nejvíc mi o kojení pomohlo přečíst otázky a odpovědi tady - kojeni.net 🙂 drž se a maž bepanthenem 🙂

luzzi, to auto mě mrzí, doufám, že zítra to všichni zvládnete.. a to jdete na chirdu s tou kýlou?

jmisa
30. čer 2009

Kay, no uvidíme. Teď to bylo lepší. Bepanthenem mažu, já ho mám na bradavky a malej ho občas dostane na prdku 🙂

jmisa
30. čer 2009

A jak na malého psice?
Psice ho hlídá, když jsem šla kojit a brečel, tak mu hned dělala v posteli pelíšek a koukala, že jsem ho do něj nedala. Odpoledne jsem usnula u kojení a když jsem se probrala, tak jsem ležela já, čelem k prsu Alex a zádama se o něj opírala Michelle a tak jsme spali 🙂 Furt leží na posteli a kouká na postýlku, ani otevírání lednice ji nevzruší 🙂 🙂

luzza
autor
30. čer 2009

kay
já si při kojení dominika zapínala obráceně podprdu na té straně,kde jsem naposledy kojila 😅 bylo to super 😀
teda tu kojopodprdu.. prostě jsem přetočila ramínko a zacvakla 😉

jinak auto furt kaput... ☹ takže máme půjčený od ségry...a zítra razíme nanovo..

jankatr
30. čer 2009

Holky ještě k těm zničeným prsům snažte se je hodně větrat když jste doma. A zvlášť pokud máte vložky do podprdy a k tomu ještě mažete bepantenem - já tohle podcenila a jak jsem je na noc namazala a kluci dýl spali, tak se mi to pod tou navlhlou vložkou zapařilo a zmokvalo - a ráno jsem nemohla kluky ani nakrmit... 😒 Ale teď už je to naštěstí v pohodě.

jmisa
1. črc 2009

Ahoj.
Já tu doma chodím jen v kalhotkách.
Venku je hezky, tak aspoň půjdu s kočárkem, snad zmáknu dopo i odpo, záleží jak bude mladej spát. Zatím spí od 4,45.

macous
1. črc 2009

Ahoj holky,
u nás je dneska hezky a překvapivě jsem se vyspala i celou noc 😵 tak si to ještě užívám, za chvíli taky může být po spaní 😀
Akorát jsem dneska docela bez pohybů, tak mám trošku strach, jdu se zkusit napít studeného a žehlit, tak snad se rozhýbe 😅

Luzzi, držím palečky, hlavně na tu chýru 😉

jmisa
1. črc 2009

Macous, na konci se nemusí tolik hýbat, má tam málo místa.

kay
1. črc 2009

ahoj holky, tak my zase ve 4 h bolení břicha, takže do cca 6,30 průběžné cvičení snožkama, masírování a zakrývání hlavy polštářem 😅 😀 (mé hlavy)

janko, no já vložky do podprdy mám, jen ale kvůli tomu by mě ty bradavky nedřely o tu podprdu, jinak že by mi teklo mlíko to ne.. a bepanthenem mažu občas a jen slabou vrstvu... M. má doma přes týden brigádníka, tak bohužel takový luxus jako větrání nemám 😀 to by se asi divili 😀 ale už docela dlouho mě bolí levá bradavka, jako dá se to, ale zakoupím canesten, jestli to není ještě plíseň, jak měla Stela tu moučnivku..

luzzi, no jo, jenže já mám kojo podprdy bez zapínání 😀 mám takové ty sportovnější, tak jen stáhnu ramínko a je to.. ale nápad fakt dobrý, na to nezapomeneš.. dneska jsme třeba zapomněla prohodit náramek a ráno jsem měla pravou kozu jako šutr 😀

míšo, jéjá bych tak ráda viděla tu vaši psici v akci 🙂 to musí být moc roztomilý.. zrovna dneska jsme si říkala, že bychom měli toho našeho Berťocha nechat aspoň malou olízat a pořádně očuchat, zatím to bylo jen takové ledabylé, protože nejdřív strach z infekce a pak už nebyl čas..

kay
1. črc 2009

tak mi normálně teď volali z CARu, jestli jako jak jsme dopadli, jestli proběhlo všechno dobře až do porodu, co se narodilo, jaké byly míry a tak.. :-O docela koukám.. a to jsem posílala mail t doktorce i s obrázkama.. asi moc nekomunikují..

jmisa
1. črc 2009

Já bych ven bez vložky do podprdy nemohla. Mi teče mlíko jak blázen. tu sedím jen v kalhotkách, čumím do PC a kape mi mlíko na stehna, fakt super 😀 No a když prsa přimáčknu prsenkou, tak to jde samo, takže si tam dávám vložky dvě, jedna je na žmach, když přijdem z venku a druhá je načnutá 😀

jmisa
1. črc 2009

Tak jsme s Alexem byli prvně spolu jen my dva autem. Byl moc hodnej, celý ouřady prochrápal 🙂
Vyzvedli jsme rodný list, podala jsem žádost o porodný, zaregistrovala ho na OZP (což je tedy jen telefonické, takže bez zásluh 😀) a později ještě zaskáknem ofotit rodný list a pošlu ho poštou mzdovce, aby mohla dodělat náležitosti k PPM.

kay
1. črc 2009

jmis teda Ty už takhle lítáš s alexem po úřadech? 😨 to tě obdivuju..

tak mě Stela probudila, tím jak se vedle mě vrtěla a prděla - usly jsme spolu na gauči, tak jsem si vzala foťák, že apoň nafotím ty její xichtíky a polohy a ona si dovolí jako zase usnout 😀

jmisa
1. črc 2009

Kay, no někdo to udělat musí a znáš to: dřív si ženská odskočila z pole porodit na mez a pak zpět do práce 😀 😀

luzza
autor
1. črc 2009

ahoj kočky moje 🙂 jen v rychlosti... jsem nebyla celý den doma 😅 😝

na kyčlích jsme nedopadly bohužel moc dobře 😒 ,eliška má špatnou jednu stranu a nelinka dokonce obě ☹
takže jsme vyfasovaly Marwelky (abdukční kalhotky) a na další ultrazvuk jdeme za měsíc 😒
holkám se v kalhotkách ale vůbec nelíbí ☹ ☹ snad si brzy zvyknou ☹

ale na chirurgii jsme dopadliy dobře 🙂
pan doktor kýlu zreponoval a řekl,že ta operace se zatím odkládá,na tu je prej zatím čas 🙂 tak jsme moc rádi 🙂
kýlu musíme hlídat a kdyby něco,máme hned přijít, jinak až za 3 měsíce 🙂

a zpráva nejhorší je, že moje ségruša se švárou mají vytopený dům 😢 😢 😢 😢 😢 😢 vodu mají až pod okna 😨
barák mají teprve rok a celý ho zrekonstruovali ☹ o hypotéce ani nemluvím ☹

luzza
autor
1. črc 2009

jmis
no ty jsi samostatná 😅 😅 😅
mě tohle všechno vyřídil jirka, já nemusela nikam... 😀

a ty prsa se ti uklidní,neboj 😉 to je jen ze začátku 🙂

luzza
autor
1. črc 2009

jinak holky šly dneska z ruky do ruky 🙂 byly jsme totiž u mě v práci 🙂 a na kyčle i na chíru jsme šly jak procesí 😀
naše sestřičky nesly elišku i nelinku v náručí a my za nima s jirkou s prázdnejma autosedačkama jak idioti 😅
všichni je okukovali a chválili 🙂
některý holky přijely i ve volnu,aby se na naše holky jukly 😅 takže tam bylo přebabováno 😀 chudák jirka 😀

jmisa
1. črc 2009

To počasí je děsný ☹
Já čekám na muže, až přijde z práce. Přišel domů na koupání nebo tedy kyblíkování a pak mazal zpátky do práce. Alex od 7 spí jak dudek. Potřebuju jít pověsit prádlo do sušárny, pak ho proberu na kojení, pokud se neprobudí sám, a půjdem spát.

m.e.l
2. črc 2009

Dobré ranko,
prý pět a půl hodiny spánku mi musí stačit, mladý pán odmítá od čtyř spát. . . 😠 Vypadá to na prdíky.
Jmis, Alex je šikulka, že zvládl úřady.
Luzz, kyčle se určitě spraví, třeba je to tím, že se narodily o kapánek dřív. A ségry mi je fakt líto, všech lidí ze zatopených oblastí mi je líto. A pak mě hrozně sr* jak měli zprávy o Jacksonovi a kravky puberťačky měly nejhorší den v životě a nevědí jak bez něj budou žít. Když je v životě nepotká nic horšího, tak jsou to šťastné osoby.

jmisa
2. črc 2009

Ahoj
Holky, co děláte se škytavkou? Zkoušela jsem mu dát ještě cucnout z prsa, ale to nepomáhá a nebo většinou nechce.

m.e.l
2. črc 2009

jmis, většinou ho nechám škytat a třeba za další tři čtyři minuty mu nechám zase napít, pokud ho nepřejde. Je to běžné u kojenců do třech měsíců - mají to z toho jak hltají.

jmisa
2. črc 2009

Mel, Ď.
On právě pak pít nechce, Nakonec ho to přešlo samo. A hltá u pití to jako jo, ono jak se budí za dlouho, tak pak stačí nacucnout a mlíko mi teče samo a nemusí se moc namáhat.

hanulka3112
2. črc 2009

Dobré ránko, tak včerejší očkování proběhlo v pořádku, všechny sestřičky z nich byli nadšení i sestřičky z porodního co se o mě straraly se přišly mrknout a prý, že už jsou pěkně vypapkaní 😀 😵 a paní co šla s malým taky na očkování se jich nemohla vynadívat 😀 po obědě jsme byxli na projížďce s kočárkem, pak jsem je zaparkovala na terásku a já se chvíli slunila a pak, že se půjdu mrknout na hřiby tak jsem je mojemu donesla nahoru i s taškama do kočárku a spali furt jak zabití od 12h do 17h to byla nádhera 😵 a hřiby teda ještě moc nerostou 😠 jsem se těšila na nějakou máčku nebo smaženici a jen pár holubinek na osmažení, tak si je dnes udělám 🙂
Luzzi segry je mi fakt líto ☹ vidím to sama tady kolem nás, já si to ani nedovedu představit, že to co jsem tu skoro 3roky budovali, by nám zaneřádila voda ☹ sklep je prd, tam je jen binec a kotelna.
Jo a k té škytavce náš malý ji má docela pravidelně, je to jak se moc nahltá a pak si taky rád ublinkává, dnes mi to hodil přímo do výstřihu 😀 ještě, že jsem byla ještě v košilce, holky není něco na to ublinkávání nebo je toprostě normální, malá ta si jen pěkně grcne 😉 🙂

hanulka3112
2. črc 2009

Jmis, já z té škytavky byla doplašená v porodce, ale sestřičky říkaly, že je to přejde samo 😉

luzza
autor
2. črc 2009

ahoj holky 🙂
tak ty naše vačice zase spinkaly až do tří 😵 ,takže jsem si krásně odpočinula 😉
a to usnuly strašně brzy 😅 ,byly z toho výletování po nemocnici úplně vyřízený 🙂

chtěla jsem jim včera koupit nějaké oblečky,ale byl to nadlidský výkon 😒 velikostí už se rozešly,takže teď kupuju 56 a 62...ale sehnat k sobě něco stejného,nebo podobného bylo skoro nemožný 🙄
takže jsem pochodila jen v KIK,kde jsem koupila 2 kompletky a v Tescu,kde jsem koupila taky každý jeden kompletek na léto...
takže overálky na spaní koupím asi u větví...

luzza
autor
2. črc 2009

jmis
nám pomáhá na škytavku dudlík... 😉

jmisa
2. črc 2009

Co si mám vzít do poradny?
Nějakou přebalovací podložku, plínu? Nebo co?

m.e.l
2. črc 2009

jmis, beru si vždycky plínu, abych ho nemusela pokládat jen na tu podložku u doktorky.

jankatr
2. črc 2009

jmisko - taky chodíme s plínkama - aspoň je do toho můžem i trošku zabalit 😉 a oni jsou pak víc v klidu 🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru