Těhotné po IVF

luzza
19. bře 2009

Tak vás tady všechny vítám 🙂 🙂 🙂
Můžeme rozjet dalších 10 000 a tentokrát legálně na těhulkách 😉

m.e.l
28. črc 2009

jj Žofí dávám, mám na to speciální čínskej nočníček a začala jsem až vlastně ve dvou měsících, kdy už docela hezky drží hlavičku tudíž se dá dobře držet. Ale můžeš to aplikovat i bez něj - třeba do umyvadla, nad podložku a podobně. Jako autorka knihy to až teda tak nedělám, že by byl úplně bez plen. . . http://www.branakdetem.cz/ingrid-bauerova-bez-p...

zofik
28. črc 2009

aha Mel, se na to juknu...

stejně s tím polskem, ale to samý i slovenskem, jak je možný že tam probiokapky stojej polovinu co tady? to samý ty nutrilony....ty firmy jsou hnusný, se nestyděj vydělávat na malejch dětech.....ale co není se čemu divit...já když vidím Kocába, jak se zastává našich spoluobčanů a pak řeší vilu pro skvotery, chudááčci že...a lidi po záplavách třebas nemaj vůbec nic a to nikomu neva,,,,,je to dost smutný ☹

m.e.l
28. črc 2009

Žofí, jo je to hnusný. Ale probio kapičky jsem objednávala z Brna za 335. . . Teď koukám, že jsou za 349, asi záleží na kurzu měny http://www.rajplinek.cz/?p=productsMore&iProduc...

zofik
28. črc 2009

jo jo , teď už vím...ale předtím jsem je kupovala za full price 😒

m.e.l
28. črc 2009

No já se k nim odhodlala a pak najednou běžela tady na koníkovi reklama. . . A teď jsem koukala že je i druhá firma, která je už prodává za lepší cenu.

kay
28. črc 2009

luzzi děkuju, zkusím ty tyčinky.. už jem si říkala, že bych jí to normálně vytřela octem.. a všichni tvrdí, že kolem 3. měsíce to skončí a to Stela už za chvíli bude mít, tak snad jí to přejde...

holky já jsme se dneska normálně po 3 měscích vyspala.. 😀 😵 Stela usla kolem půl osmé, pak se vzbudila o půl čtvrté ale to jsme ještě pospávaly bo jsme jí dala dudel, kojení o půl paté, pak až v 8h a to jsme ji i musela přebalit, protože se posrajdila totál 😀 a už jsme myslela že nesusne, ale normálně jsem jí dala k sobě do betle a nakojila v leže, lípla hned dudlík a spaly jsme do 10:40 😀

jinak já mám hubu už olezlou celou, ani nedoufám, že by se to zlepšilo, volala jsme pediatrovi, jestli to S. nemůže chytbout a co mám dělat, tak řekl, že ten virus nemá zas nějaké extrémní následky, jako slepota a tak jak jsem četla, ale že si mám vzít roušku 😀 tak te´d nevím. roušku nemám. a už to řeším 4. den, tak to asi ani kupovat nebudu.. A navíc to asi není jen opar ale mám bolavé i rty a slepené no nevím, omlouváms e za popis..
trochu laicky si myslím, že když jsme měla ty opary i v těhu, tak třeba má stela nějaké protilátky v sobě, ale je to hrozný když jí nemůžu dát ani pusu, to vám řeknu.. a při kojení mám fakt strach jak mává těma svýma paprčkama, aby se mě nedotkla tak na ni ani nekoukám jak jí a čumím nahoru 😀

zofi, to je hrozný když takhle miminko pláče, snad bude Vašíkovi líp, v těch UM se fakt nevyzbám ☹

m.e.l
28. črc 2009

Kay, gratuluju k vyspání. Stela je prostě šikulka. 😉 😵

jmisa
28. črc 2009

Tak bezplenkovou bych nemohla. Náš malej kajdí furt, to bych jen stála nad nočníkem 😀

Kay, tak to bych stejně musela uprostřed noci vstát a jít odstříkat mlíkárny, by mi jinak prsa upadla. 😕

kay
28. črc 2009

mel díky, no nevímjestli to byl ten kočár (z lesa jsem si donesla pár štípanců - jeden má v rozměru asi 5cm2) nebo to kari a nbo že přes den moc nespala.. 😅 akorát dneska zse spí furt, tak mám strach aby s ní něco nebylo, ale asi je to normální..

m.e.l
28. črc 2009

Míšo, neboj nestála by jsi furt nad nočníkem. Většinou prďolové kadí buď při jídle a nebo těsně po něm. 😉

kay
28. črc 2009

jmis no je fakt že ráno jsem měla ty prsa už bolavý a musela donutit Stelika aby si aspoň cucnul i z té druhé, protože bych to odstříkávání musela dát s bolestí..

jmisa
28. črc 2009

Tak ten náš ne, kadí při jídle, po jídle, před jídlem, při jízdě v kočárku, prostě furt. Já to slyším, když se pokadí, ale předem bez náznaku. Třeba teď se zrovna pokadil a v klídku si u toho spal, jsem šla zrovna kolem postýlky, takže jsem zachytla zvuk 😀

kay
28. črc 2009

no ale S. jedla naposledy v těch 10:40 a furt spí, teda jednou se vzbudila, tak jsem ji nechala ať s evyprdí a povykládá s opičkou, a ona zase usnula 😅 tak nevím jestli ji nemám vzbudit tak za hodinu když bude spát..

m.e.l
28. črc 2009

Míšo, tak ty máš extra kadíka. 😉 Luky si teď zvolil na kadění brzké raní hodiny, takže třeba ve tři při jídle. 😀
Kay, Luky jedl naposledy v deset. 😉 Počítám, že se vzbudí ve dvě, ale může to klíďo natáhnout a bude z toho půl třetí. 😵

jmisa
28. črc 2009

Mel, no Luky je na UM, tam je to asi jiné.

hanulka3112
28. črc 2009

Ahojky Holky, díky za pochvaly vysmátých fotek 😀 ani nevím jak se mi to povedlo, že se oba smáli, ale dala jsem je prvně na tu hrací deku a asi je to nějak zaujalo 😅 😀
Luzzi, no ta naše cesta je teda fakt záhul je to část kde je vyjetá jen tráva a kamení, takže záhul, doufám, že tam brzo neodrovnám kočár, ale nahoře už je zas normální cesta, ikdyž ne luxus 😅

hanulka3112
28. črc 2009

Vidím, že vám mimča i přes den spí hezky, ti naši přes den spí většinou po 3-4h ale někdy i míň, ale teď začli večer do noci spát po 7h což je paráda a jednou vydrželi 9h což nevím jak dokázali 😲 teda že se shodli, vetšinou by jeden spal a druhý se budí dřív 😕

kay
28. črc 2009

hanulko, no tak Stela přes den normálně už spí spíš po půl hodinokách tak 3h.. tohle je nějaká vyjímka 🙂

jmis, no myslím, že za dva tři týdny už tak mockadit nebude.. Stelouch to taky tak měla..

hanulko 9h? :-Oteda o tom s emi může jenom zdát.. já doufám, že ta dnešnínoc nebyla poslední takhle v klidu, ikdyž před tím zase byly noci děsné.. no, spala bych 😀

hanulka3112
28. črc 2009

Kay, kdyby je krmil přítel, tak bych si myslela, že jim nasypal prášky na spaní 😀 😀 😀 to byla asi jen nějaká haluz, že tak vydrželi 😕

hanulka3112
28. črc 2009

Kay Stelík má teda vlásků 😲 🙂 už bys pomalu mohla plést copánky 😀 Leonek ten je skoro plešatý už od mala po taťkovi 😀

kay
28. črc 2009

hanul chicht, prášky na spaní.. no vlásků má a musí se furt mejt 😀 hlavně jí furt stojí a vypadá to děsně..

grej
28. črc 2009

Ahoj holky, tak jsme doma z dovči.
Trošku jsem vás dočítala, ale ne všechno, to bych nezvládla 🙂

Kay - gratuluju ke spánku Stelči🙂 Četla jsem, že předtím dost vyváděla. Jak jsem to četla, tak jsem v tom přesně viděla naší Kačku...

Musím jí pochválit, už asi 14 dní docela spí v noci. Záleží teda kdy usne. Pokud jí táta udyndá třeba kolem deváté, desáté, tak spí tak do dvou. Pak kojíme a pak spí třeba tak do šesti. Pokud uspíme kolem půlnoci, tak spí do půl čtvrté a pak třeba do půl sedmé.
Dneska to bylo teda špatný už od rána, vstávala v půl druhé, pak v půl čtvrté a půl šesté. Trápí jí chudnku prdy, ale jaký hrozný...
A to to fakt nemůže mít z mýho jídla, protože jsem měla jen těstoviny... Dneska brečí celý den, je to k nevydržení... Teď jí vzala mamka do kočáru, snad jí tam usne.

Možná taky má ty prdy z nutrilonu. Vyměnila jsem ten proti kolikám za ten hypoalergenní (ten kolikovej došel, musím ho koupit), tak třeba je to zas z toho. Měla jsem pocit, že co máme ten protokolikovej, tak jsou ty prdy snesitelnější... Máme sabík i Babycalm, ale to podle mě vůbec nepomáhá.

Jinak moje mlíko Kačce totálně nestačí. Za prvé už je líná, takže dobře tahá jen na začátku kojení a potom, když už je to složitější, tak to fláká a řve, že tam nic neni. KDyž to pak odsávám, většinou vytáhnu ještě tak 40. Tkaže když potřebuju aby se opravdu najedla, tak si obě prsa odsaju a pak jí to dám z flašky. Když mám na tvoření mlíka tak 3-4 hodiny, tak většinou odsaju tak 130, což jí skoro uspokojí. Pokud chce jíst co dvě hodiny (když nespí, tak je to tak obvyklé), tak to mlíkárna totálně enstíhá a musí dostat holt nutrilon.

A to dělám snad všechno možný. PIju hodně, pořád do sebe láduju kojící a fenyklovej čaj. Mamka někde zjistila, že je na mlíko a prdy dobrej kopr, tak piju ještě čaj z kopru. Baštim ty homeopatika, nahřejvám, masíruju, prostě všechno možný, a stejně nic.
Možná bude množství mlíka taky dědičný. Mamka taky přestala kojit, když mě i bráchovi bylo 2,5 měsíce...

Asi holt přejdeme převážně na nutrilon a budu jí dávat odstříkaný mlíko. Ale to zas chce, aby taky někdy přes den vytuhla, protože odstříkání mi trvá skoro půl hodiny...

Ona by spala jak kotě, ale zabere mi v ruce, odložím jí a do deseti minut je vzhůru. Strašně špatně usíná, pořád se vrtí, očima pod víčkama hejbe jak blázen, pořád otvirá oči... Když chceme, aby fakt vytuhla a vydržela spát třeba aspň půl hodiny, tak jí musím mít na ruce taky minimálně půl hodiny. Jak jí odložim dřív, tak se vzbudí.

Ale jinak se úžasně směje a krásně paseme. Ještě jsem to ale nestihla vyfotit. Už i vydrží v lehátku kde strká do těch zvířátek, takže třeba čtvrt hodinky mám klid🙂

Aktualizovala jsem zas fotky na tom googlu, tak mrknětě.

jmisa
28. črc 2009

Grej, to je blbý, že nemáš dost mlíka, ale i po UM dítě vyroste. A je super, že už líp spí.

Když to tu čtu, hned si jdu pustit kávovar s meltou, dneska jsem ještě neměla. Ale já to piju, že mi melta chutná, než že by to bylo potřeba (klepu na dřevo).

kay
28. črc 2009

grej no ahoj, taky jsem na vás moc myslela v ty kruté dny 😀 jsem si říkala, že to ai nedám, ale musela jsem, tak t máš asi i Ty 😀 hele být tebou tak jí dám aspoň jednou denně odstříkané mlíko a jinak dávám nutrilon, budete spokojené obě.. Jestli už nejsi spíš vystresovaná a unavená z toho kolotoče a vůbec si to neužiješ...
jinak jsme ráda, že sis aspoň trochu odpočala..

hele ale Stela taky většinou pije přes den po 2 hodinách 😅, mám prsa docela prázdný ale ono to tam asi někde je.. a to piju cca 5-6 l denně.. je fakt že jsem se vykašlala na všechny patáky na podporu laktace, protože jsme měla dojem, že to pomůže na hcvilku ale jak přestanu, tak to zase o to víc klesne a nechala jsme to na Stele ať si to upraví sama.. a někdy mám v noci prsa nalitý a někdy ani když se vzbudí po 4 hodinách ne.. 😅 to jsou asi zákonitosti, které fakt neovlivníme 😀

no a Kačka se teda pěkně "zpravila" 😀 to se nedivím, že tak dobře j, to je vidět.. 🙂

jmisa
28. črc 2009

Kay, tý jo, 5-6 litrů? No to bych nevypila.

kay
28. črc 2009

jmis no já to počítám jako i v noci.. přes den dám tak 2-3 litr půl flašky a v noci tak dva litry.. 😅 ale když jsem teď spala tak jsem nepila 😀

jmisa
28. črc 2009

No tak to v žádným případku, já vypiju tak 2 litry.

kay
28. črc 2009

jmis, no tak to by se mi asi zadřel močák 🙂 po pár zánětech mám z toho pekelnou hrůzu a tak piju, teď ještě víc..🙂

luzza
autor
28. črc 2009

ahoj holky 🙂
nám dneska nešel do čtyř proud 😝 plánovaná odstávka kvůli novostavbám...
tak jsme byli na obědě u našich 😀 a sousedka pak vozila 2 hodinky holky v kočárku 😵
takže byl po řízkách relax 😀

zítra jedeme na kontrolu s kyčlema,tak se strašně bojím,aby holky neztrávily zbytek léta v těch abdukčních kalhotkách ☹ ☹

luzza
autor
28. črc 2009

já teda taky vypiju mimnimálně ty čtyři litry denně 😕
a v těch vedrech taky kojím častěji...

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru