Těhotné po IVF

luzza
19. bře 2009

Tak vás tady všechny vítám 🙂 🙂 🙂
Můžeme rozjet dalších 10 000 a tentokrát legálně na těhulkách 😉

kay
1. zář 2009

mel díky 🙂.. tu prďáckou bundu jsem viděla v haemku 🙂 nebo v tom druhým teď nevím.. 🙂

no jo holky je to drobek - doufám, že bude mít aspoň tak 4,5kg..☹ už mě to trochu i mrzí že je taková drobná.. kvůli tomu taky ještě pořádně nedrží tu hlavu a tak.. přemýšlela jsme nad tím, jestli to není třeba tím, že byla původně trojčátko.. 😢 i její bratráněk o 3 měsíce mladší má už 5,5 kg.. ale to je zase kus chlapa.. no uvidíme kolik bude mít na poradněve 4. měsíci.. jo a 9.9. jdeme na ty naušnice..

a taky se mi zase udělal koutek, už se plaším, abych nedostala zase tu infekci. naštěstí mám tu atb mast.. ale že byhc jí zas enemohla dát pusu..

teď jsme objevily kouzlo "vyhazování" do výšky.. já ji teda nehážu jen ji vystrčím jako by nahoru, samozřejmě opatrně a ona se pak hrozně směje 😀

grej
1. zář 2009

My taky budem muset na nákup. Mám teda bundu na podzim i na zimu, jednu jsem koupila v globusu na černáku mimochodem - maj tam super dětský věci a za velmi pěkné ceny.

Nosíme teď tak velikost 62 a jsme na rozhranní 0-3 a 3-6. Ale máme i věci od větví, kde už je nám 72. Maj to divně číslovaný.

Kay - sice je malinká a nedrží hlavu, ale zase úžasně pasete. To my tak krásně jako vy ani náhodou!! 😉

kay
1. zář 2009

grej fakt 😀 no to bys ji musela vidět.. chvilku pase pak začne šahat po hračkách a bum hlava dole, znovu nahoru, bum, znovu, bum 😀 zkončí s rukama rozpláclýma kolem sebe a vzteká se 😀

tak co Kačka, spí? fakt jsem zvědavá na ty náběry, jestli jí nemůže něco být.. ☹

m.e.l
2. zář 2009

Bré ranko,
jdu ještě se pokusit "umřít" do postele. 😝

jmisa
2. zář 2009

Ahoj.

Dneska jdeme ke mně do práce, tak už jsem po kojení vylezla,abych to připravila a až se příště probere Alex na kojo, tak se oblíknem a půjdem.
Muž se včera pokusil přidělat ty podložky pod SPZ, bohužel to neklaplo, ty šrouby jsou tam zrezlé a jeden se protáčí, druhý se zlomil a z druhé strany jsou tam nějaké nejty či co, takže s tím musím dneska do servisu, snad to udělaj, když se tam přihasím s miminem, ikdyž nejsem objednaná. 😒

Kay, kdyby se ti malá zdála fakt malá a byla pod těma grafama, tak radši nech vyšetřit štítku a hormony, aby neměla problém s nějakým růstovým hormonem. Ale myslím, že by dvojnásobek porodní váhy měla dosáhnout až v půl roce, takže to snad bude mít.

luzza
autor
2. zář 2009

dobré ránko 🙂
tak u nás spalo asi jako včera...nelík do pěti a eliška od půlnoci troje krmení 😝
jinak u nás je docela hnusně a v noci pršelo...

m.e.l
2. zář 2009

Luzz, no tady je zamračeno, ale snad pršet nebude, chci jít s mládětem ven. Jinak Luky dneska bez nahazování dudlíku do půl čtvrté!!! No v půl páté tradičně papu a pak zase asi za hoďku spinkání. Teď ještě chrní.

luzza
autor
2. zář 2009

melí
to je luky zlatej...

grej
2. zář 2009

Ahoj,
tak jsem včera v devět nakrmila a zase začla vyvádět. Byla očividně hrozně utahaná, ale ne a ne zabrat. Tak jsem to psychicky nevydržela a hodila jí do postýlky. Chvíli tam pobrekávala, ale asi za deset minut usnula! Tak jsem z tohho byla vedle... Ale myslím, že to klaplo jen proto, že byla fakt hrozně unavená. Uvidíme, dnes to zkusíme znovu.

Byla zlatá, spala až do tří. Pak jsme kojily a pak spala až do šesti. Mě se ale nechtělo vstávat, tak jsem si jí vzala do postele a tam se mnou chrněla do sedmi. Takže super.

Dopoledne byla úžasná, jako by ten včerejšek ani nebyl. Chvíli jsme si hrály, pak byla chvíli v lehátku. Pak mi usnula v ruce a chrní už hodinu.

Tak nevím, jestli k tý doktorce mám jezdit... Jestli včera prsotě jen neměla špatnej den...

Kačku to na břiše vůbec nebaví. Jen jí tam na chvíli dám, tak hned natahuje. Takže moc nepaseme. Pase vždycky jen s tátou když si jí ráno dá na břicho. Tam jí to tak nevadí.

kay
2. zář 2009

ahojte.

no tak Stelinka dneska taky moc lepší, sice jsem šla spát až v půl jedné a do dvou nahazovala dudlík a otáčela, ale pak kojení až v půl paté a pak až v 8:15 budíček, takže docela dobrý 🙂

míšo, no to se prý dělá až tak ve dvou letech, kdyby byla furt malinká.. mám kamarádku a ta měla holčičku v temírnu se stejnýma mírama a váahama a do teď je to děsnej diblík, má asi 10 kilo i s oblečením ve dvou letech. tak jí doky taky "vyhrožuje" že jí pošle na endokrinologii..
jinak Stela do délky resp výšky roste podle mě dobře.. jen ta kila nemá.. ale m. je taky vychrtlej a dokonce byl jako dítě v ozdravovně kvůli tomu že nehctěl jíst..

mel, tak to bylLuky dneska šikulka.. 🙂 doufám, že ses trochu vyspala.

u nás je zatím docela pěkně, ale myslím, že to nevydrží.. odpo jdeme na kontrolu na to kožní.. asi nám tam nic nového neřeknou...

kay
2. zář 2009

grej, no tak to je fajn, že jste měly tak dobrou noc.. hele já bych k té doky přece jen jela.. jo a S. taky ze začátku chtěla pást jen na mě, takže buď v klidu..

luzza
autor
2. zář 2009

grej
myslím,že kdybys ji tak ukládala každý den,za chvíli by si zvykla 😉 jako všechny děti 😉 stejně si kačka zvykla ti ten život moc řídit 😉 je čas,aby se malá přizpůsobila a né vy jí 😉 🙂
ale k tomu dr ji radši vem,ať si pak nic nevyčítáš... potřebuješ jistotu,že je fakt zdravá... 🙂
přeju vám už jen lepší a lepší dny 😵 😵 😵

luzza
autor
2. zář 2009

já dnes jedu s nelinkou na neurologii kvůli té slehlé hlavičce...tak se večer ozvu,jak jsme dopadly 😉

kay
2. zář 2009

luzzi, tak jak jkste dopadli u toho neurologa?

my nic nového, ještě to porostlo, ještě to poroste a ztrácet se to bude pár let. Toť vše, jeli jsme tam naprosto zbytečně, takové info jsme si mohla najít na netu 😀

kay
2. zář 2009

luzzi, prosím Tě jak jste dopadli? já se úplně děsím, že jsi ještě nenapsala..

jmisa
3. zář 2009

Ahoj všem.
Kay, neděs se, slehlá hlavička není tragédie. Za mých mladých let se to nijak neřešilo. Maximálně dostanou nějaká cvičení. 😉

Alex teda strany střídá, ale točení na levou stranu je evidentně u něj dominantní. Moje máti konstatovala, že bude určitě levák, že mu mám všechno dávat do pravé ruky, což sice dávám, ale kdyby byl levák, tak se z toho nezblázníme a nebudem ho násilím přeučovat, což se myslím ani dneska nedoporučuje.

Jinak naše ukradené SPZ připravily naší kapsu o tisícovku 😠450 SPZ, 120 rámečky pod ně, 350 servis (bo se tam zalomil ten šroub a druhej se protáčel, takže to muselo do servisu, kde to odvrtali atd.) no a něco moje jízdenky na socku 😠 Fakt úžasný, doufám, že to bylo naposledy.

m.e.l
3. zář 2009

Dobré ranko,
nedávej hračky Alexovi do pravé ruky pokud bude preferovat levou!!! Do poznáš podle toho jak dlouho ji v ruce udrží, Luky bude pravák, protože v levé ruce mi hračku hned zahodí. Přeučování se dneska vůbec nedělá, naposledy někdy kolem 60tých let - můj táta je přeučený levák.

jmisa
3. zář 2009

Mel, no on je zatím moc nedrží ani v jedné a sám si je bere jak kdy. Asi v tom zatím nemá jasno 😀

m.e.l
3. zář 2009

Míšo uvidíš, ono se to vyvrbí. Zase třeba Luky má světlušku v kočáře vždy na levou ruku a taky ji umí tou levou masakrovat, ale doma třeba špendlík drží v pravé ruce, levou prostě chvíli a dost. 😉

jmisa
3. zář 2009

Alex masakruje spolehlivě oběma rukama. Akorát teď podle šustění nepoznám, jestli tříská světlušku nebo psa po hlavě 😀 Akorát, když cinká kost, tak je to jasný. A včera ležel a v každýá ruce jedno chrastítko a mlátil to tam hlava nehlava. Ale zatím moc držet nechce, to už fakt musí mít náladu. Spíš furt něco vykládá 😀

jmisa
3. zář 2009

Jinak, mně je jedno, jestli bude pravák nebo levák, nemyslím, že by na tom záleželo.

jmisa
3. zář 2009

Ale jinak mám pocit, že na mě začíná vědomě zkoušet - já začnu brečet a máma přiletí 😀

m.e.l
3. zář 2009

Míšo, jo zkoušet miláčkové umí, občas to zkouší i u hraní. Začne pokřikovat - zvyšuje tóninu, já nejdu a najednou je tónina zase snížena. 😀

jmisa
3. zář 2009

Včera byl přešlej horkem a tím cestováním celý den, tak měl v podvečer kňouravou, tak jsem ho dala do šátku že ho uspí věšení prádla v sušárně, tak chvilku byl hodnej a pak začal kníkat, tak jsem mu začla zpívat, no zpívat je nadnesený slovo 😀
Akorát mě napadaj jen samý budovatelský 😀 😀 Takže mám vyzkoušeno, když mu "zpívám" jednu pionýrskotábornickou, že v půlce usne, asi to nemůže poslouchat, doufám, že mě nikdo z baráku v tý sušárně neslyšel 😀
by si řekli, že jsem se zbláznila, když mu zpívám - kam se každý těší, kdo to ví, i já to vím, i ty to znáš, tam kde čeká tábor stanový ten přítel náš, ten přítel náš, tam v dálce u starýho mlýna, kde teče řeka líná a v .............. 😀

A já si myslela, že ty dva až tři tábory každej rok nemaj žádný následky 😀

m.e.l
3. zář 2009

Míšo dobrý, aspoň znáš nějaké písničky. Já nejvíce ovládám vánoční, takže zpívám Štědrej večer nastal a My tři králové. 😀

jmisa
3. zář 2009

No a pak umím i ruský 😀 😀 Taková Kaťuša 😀
Jsme normálně zdegenerovaná 😀

m.e.l
3. zář 2009

Ovšem o moje "zpívání" to taky stojí za to, hlavně že jsem 6 let hrála na akordeon a chodila do pěveckýho sboru. 😀

m.e.l
3. zář 2009

Hm, rusky jsem se neučila. 😵

jmisa
3. zář 2009

No já nemám hudební sluch 😀

Ale usne stejně jako při manžově zpívání, tak co. Zatím mi neříká - mámo hlavně nezpívej 😀 😀

jmisa
3. zář 2009

Mel, tak to si mladice 😀 Já mám z ruštiny i maturitu 😀

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru