• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhotné po IVF

12. ledna 2010 
Míšo, sociálku já čekám už od Lukyho narození - ještě nedorazila.
Dlouhej není, ale tlustej jo. :confused:
5. lis 2009 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Matous ma ve 3 mesicich 64cm a 6250g - takze taky docela POREZ!
5. lis 2009 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
lauro, teda to je velkej chlapík :slight_smile:
5. lis 2009 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jmis, no dopoledne pospali asi něco přes hodinku a po obědě vytuhli ve 12h a malý spal do půl druhé a malá dokonce do 3h jsem nechápala :dizzy_face: obyčejně spí tak 2h no a teď už spinkají, takže super, asi to mám za to že mám dvojčátka, inak bych byla kaput, jak čtu, že Žofi usiná malý v 11h :stuck_out_tongue_closed_eyes: :astonished:
5. lis 2009 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lauro, to teda je porez já teď malé vážila doma a malý 6.500g a malá 6.400g a to měli oblečení :wink:
5. lis 2009 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
čau holky.
Já musím tu svojí berušku pochválit, asi tři dny spíme tak do půl deváté!! Ale usíná v fakt nejdřív v půl desátý. Včera třeba až v půl jedenáctý. Pak jsem teprve šla dělat něco do práce, takže jsem se taky moc nevyspala :slight_smile:

V noci vstává tak 2 - 3x na kojení.

Jmis, jak jsi psala, že ti skoro přes den nespí, tak jsem mslela, jakej je to nespavec:slight_smile: Když ti hodí 3x denně půl hoďku, to je super:slight_smile: My když jsme doma, tak spí max 2x půl hodiny. Když někde lítáme, tak občas ducne v autě, ale zjistila jsem, že jí tenhle spánek nic nedává. Jen mě jo, neřve :slight_smile:

Já čekám v úterý na prohlídce taky devět kilo. Před týdnem měla 8720 :slight_smile:
5. lis 2009 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda holky, pěkně nám ty naši puclíci rostou a přibírají :grinning: já teď aktuální data nevím :grinning: ale bude to určitě přes 6 kg a na cm typuji tak 65, vel. 68 jde totiž pomalu jistě do kopru :sweat_smile:

U nás se přes den spí: dopoledne hodinka, odpoledne dvakrát slabá hodinka, takže celkem 3 hodinky přes den a v noci naspí celkem zhruba 11 až 12 hodin :slight_smile: až začnou lést zuby, tak se možná přidáme k Žofi do party.

Jinak Prevenar máme za sebou :dizzy_face:
5. lis 2009 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
grej 9kilo? :astonished: tak já v pondělí čekám aspoň 5,5kg :grinning:

jinak Stelouch teď spí jak kdy.. ale většinou měla tak jeden půl až hodinovej a druhej dvou až tří hodinovej.. tEď ale nevím na čem jsme :grinning: a v noci kolem těch 11h.. se 2-3kojeníma.. ale byla jsem tuhle s kamoškou a ta říkala, že její malejk spí 12h v kuse bez kojení a přes den kojí po 3 hodinách. :sweat_smile: jsou mu 4 měsíce..
5. lis 2009 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak další novinka - už je zubatej i Matýsek
5. lis 2009 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
kay - docela ti zavidim, ze je Stelinka tak drobna, aspon tolik nedostavaji zabrat tvoje zada -)
5. lis 2009 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
to moje dítě bude asi noční ptáče. Stále nespí :rolling_eyes: CHvilku je zticha, tak se člověk namlsá, že už spí, a ono prd. Za chvilku zas spustí...

Kay - jak píše Laura, zlatých 5 kilo :slight_smile: Já teď měla v ruce bratrance, má o dvě kila míň než Kačka a mě to přišlo jako by byl pírko :grinning: Kdybyste viděly moje bicáky :grinning: O zádech ani nemluvím, ty už radši ani necítím :wink:
5. lis 2009 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bré ranko,
Janky gratuluju Matýskovi k zubáku.
Jo jo, zlaté lehké děti, o svých zádech já už ani nemluvím, naštěstí pokud opravdu není ouvej, tak až tak Luky věčné chování nevyžaduje, takže se to dá obejít tím, že ho objímám v leže.
Teď je už od pěti skoro vzhůru, ale zatím se drží v postýlce a neřve na celý panelák, že chce jídlo. Jen si stihl postěžovat i na první světovou válku. :dizzy_face:
Žofí, teda mě jít Luky spát v jedenáct, tak dudlík budu poprvé nahazovat možná tak v pět ráno. Včera šel Luky spát v sedm a první dudlík byl ve čtvrt na tři. :sweat_smile:
6. lis 2009 v 06:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj.
Alex dneska kojo až v půl3 a teď se probral v 6, ale jídlo dostane až kolem 7, teď já, pak cvíčo......
Teď se posral :grinning:
6. lis 2009 v 06:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zvláštní úkaz, asi na něj funguje ten nutriton, protože má zahuštěná i vajíčka, jinak je má vždy strašně tekutá. Dobrou chuť, pokud zrovna jíte :grinning:
Jsem včera dostala myšlénku, jestli se nebudí a není protivnej, že má hlad a hlad, že by mohl mít, že podle mýho většinu jídla vyblinká. Tak jsem mu koupila Nutriton, kterej by měl mateřský mlíko zahustit, tak zatím to vypadá dobře, blinkal jen jednou.
6. lis 2009 v 06:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Míšo, jo a počkej až budou příkrmy, to bude už bobek jak vyšitej. :wink:
6. lis 2009 v 06:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a červenej :grinning:
6. lis 2009 v 06:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

no jo děvčata i 5 kilo dá zabrat zádům :slight_smile: ale asi ne tolik :slight_smile: zase na druhou stranu, vetší a silnější děti nemají problém udržet hlavu že.. a můžu vám říct že bych raději pár kilo navíc než furt lítat a otáčet řvoucí dítko.. :sweat_smile:

jmis, už jsi nevydržela a dala nutriton?

grej a jinak židlička u nás extra moc nezabrala... Stele se vůbec nelíbí ty popruhy takže ji v ní musím nechat nezaplou, takže na ni furt čumím jestli neklouže a musí tam mít ten pultík a do něj bouchá s hračkama, ale vydrží tam jen chvilku..
6. lis 2009 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kay, no Nutriton je proti blinkání, dá se to do vody a trochu toho prášku, udělá to takový želé a to si vezme Alex před kojem a ono to zahustí obsah žaludku, aby neblil. Není to umělé mlíko.
6. lis 2009 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem se stavila u dr., co na ten svatojánský chléb ona a prý jsem dobře udělala a až ho vypotřebujem, že můžem začít přikrmovat, tedy spíš zahušťovat stravu před kojením třeba lžičkou rýže a nebo, když budeme mimo domov, tak třeba kousek banánu. No a večer mu můžu dát trochu kaše - rýžové nebo kukuřičné.
Tak zatím pojedem v tom nutritonu a na cestách budu nosit banán.

Zatím jsem spokojená, protože se mi nepoblil ani v nosítku a to jsem ho tam šoupla hned po koju. :dizzy_face:
6. lis 2009 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
No mě Luky dost přestal ublinkávat poté, co jsem mu začala dávat příkrmy. Neříkám, že neublinkne, ale podstatně méně. Hlavně jí i trochu pomaleji - musí sledovat kde se co děje, dám mu o víkendu příkrm je nad mé síly, protože čučí furt po tátovi a po kdo ví jakém zvuku - televize apod. . . Což v týdnu ji zapnu málo kdy.
6. lis 2009 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak krize, musela jsem nakojit z obou prsou :confused: To se mi ještě nikdy nestalo, ani v době spurtu, z toho jednoho neteklo po použití nic, vůbec nic.
6. lis 2009 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
jmis, to neva, třeba je to jen přechodně, měla jsme to fakt hodněkrát... ale vždycky je to o nervy, tak vydrž...
s tím nutritonem jsme to neznala.. :wink:
6. lis 2009 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kay, no jo no, jsem si myslela, že v pohodě doklepu do půl roku :unamused:
Už jsem si uvařila kotel čaje na podporu kojení, tak uvidíme, kdyžtak dám večer trochu té kaše před kojením.
6. lis 2009 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, je na UM potřeba nějakej spešl dudlík? Odstříkaný MM jsem mu dávala normální dudlem podle věku, to UM bude asi stejně hustý, co? Musím být připravena :grinning: To jsem celá já.

Já vím, že jsou spešl na kaše.
6. lis 2009 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Míšo, jj normálně to co používáš na MM tak můžeš použít i na UM. Na kaši používám AVENT s variabilním průtokem, no ono kaši má Lukýno díky své váze útrum. :grinning:
6. lis 2009 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
No Alex taky není drobek, dneska jsem ho vážila a má cca 7 kilčo. Na to, že měl nízkou startovací váhu je to valibuk :grinning:
6. lis 2009 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem mu dala před koupáním trochu kaše, mám tu nějaké vzorky, tak jsem to načnula. Krmila jsem ho lžičkou, tak v něm může být tak třetina té trochy :grinning: Ale moc mu to chutnalo, tak snad aspoń má zahuštěnej žaludek a nebude blindit. Pak se po koupání vrhnul na prso a usnul.
6. lis 2009 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
jmis tak to jsem zvědavá jaká bude noc.. švagrovka začla dokrmovat nutrilonem an večer, ale moc to nepomohlo a pak jí doktor řekl, že přibírá malej skvěle ale má přehozenej režim, takže přes den j i po 3- 4 h a v noci po 2h.. :frowning2:
Ty jo 7kilo? dyť to byl drobínek :slight_smile:
6. lis 2009 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
já teda už tak měsíc kojím z obou prsou, nejdříve jsem z toho měla přesně ten debilní pocit, že je to konec kojení, ale zvykla jsem si a je to v pohodě, mlíčka je takhle dost a stačí mu to, v noci máme dvě kojení a přes den po 2 až 3 hodinách, podle toho, jak zrovna spí :slight_smile:
Já chci začít s příkrmem až na 6 měsících, pokud ovšem bude Maty dobře přibívat....

Jani, gratulka k zoubkům, to to letí, už máš doma zubatce :grinning: :grinning:

Melíku, Lukýskovi vyrašily zuby už ve 4 měsících viď?

Jo a dneska mi volala Dr. gyndařka, že dle stěrů zánět nemám, ale antib. mám dozavádět, že prý je to stejně potřeba, když je to tam rozlezlý :sweat_smile: tak alespoň něco :slight_smile:
6. lis 2009 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kay, no uvidíme, ono těch pár lžic kaše nemůže mít zase tak velký efekt.
6. lis 2009 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek