Těhotné po IVF

luzza
19. bře 2009

Tak vás tady všechny vítám 🙂 🙂 🙂
Můžeme rozjet dalších 10 000 a tentokrát legálně na těhulkách 😉

jmisa
11. lis 2009

Ahoj

Kdysi jsem četla článek, kde doporučují připravovat stravu pro kojence ze sezonní zeleniny a v zimě z mražené z důvodu, že ta zelenina je zamražena v době, kdy je "PŘIROZENĚ" vyrostlá a tudíž pro mrazírny nejlevnější.
Jinak já zatím budu kupovat BIO i maso. Třeba mrkev maj u nás v peny marketu BIO a kupuju ji i nám a není zase moc drahá. Nebo v hypáčích maj BIO mraženou a taky to jde. Kamarádka měla kontakt na nějakého BIO prodejce, který ji zásoboval a bylo to za slušné ceny, tak se jí pozeptám na kontakt.

Skleničky dávat nebudu, mi vadí, že tam rvou třeba rýžovou mouku do zeleniny apod. Když si koupíš broskvovou lžičku, tak tam máš většinu jablka apod. No a často je tam sůl, cukr a škrob a další věci, kdo to má číst, že.

m.e.l
11. lis 2009

No tak ovoce já kupuju ty přesnídávky, ale skleničky taky nee, kolikrát obsahuje tak od 4.ho měsíce třeba hrášek. . . Což nechápu, né že bych to hrotila, ale odsamsaď pocamsaď.

m.e.l
11. lis 2009

Jo a jinak bio potraviny mám tady vedle v baráku, musím to jít někdy omrknout. 😀

grej
11. lis 2009

Myslela jsem to tak, že je to levnější než kupovat bio zeleninu. Jednou jsem omylem koupila bio květák a málem mě omyli, když jsem zjistila, že stál 60 Kč 😀

No, těžko říct, jak se to pozná... Kačka v noci taky dvakrát vsstává na jídlo. Asi kdyby brečela hlady i po kojení (jako mi to dělala když byla malá...).

Moje doktorka je taky taková liberální. Moc rady se od ní nedočkám.

grej
11. lis 2009

Kdydž já se bojím, když je malá ohrožená alergiíí. Nejsem taky žádná citlivka, rozhodně u nás nemá skleníkový podmínky, spíš naopak. Ale nerada bych jí založila nějakou alergii zbytečně... Kor když můj brácha taky nejí ovoce a zeleninu...

grej
11. lis 2009

Dneska jsme měli hroznou noc. Kačka skoro nespala. Pořád jsem musela nahazovat dudlík... Ale naštěstí byla hodná a spíš si tak žvatlala a tak. Kdydž zabrečela, tak jí dudlík na chvíli utišil. Pak jí to ale přestalo bavit, tak jsme si šly v pět ránohrát. Byla normálně vyspalá, vejskala si a hrála si na dece do půl sedmé. Pak jsem jí ještě ukecala na spaní a vstávala v půl devátý. Ale já jsem jak přeražená 😀 Asi nějaká reakce na ten prevenar. Naštěstí tentokrát neměla ani teplotu.

jmisa
11. lis 2009

Grej, ono BIO v hypermarketech je levnější než BIO v obchodech BIO. Pak jedině od toho soukromníka přímo. Písnu tej kámošce a pak dám ten kontakt.

Jinak konzerva nebude levnější než BIO zelenina z obchodu. Si představ, kolik by si z květáku nadělala konzerviček. 😉

Když koupím kilo BIO mrkve, tak mě bude stát skoro stejně jako jedna sklenička. Nebo BIO banán a banánová přesnídávka, kde je stejně většina jablka. 😝

m.e.l
11. lis 2009

Grej, alergii může mít i když bude mít jen a jen bio. . . Já nikdy na nic alergická nebyla a hle najednou ve skoro 19.ti alergie na pyly a roztoče.

annie29
11. lis 2009

Holky tady pro zajímavost test stravy doma dělané a kupované..

http://ekonomika.idnes.cz/kupovana-kojenecka-vy...

m.e.l
11. lis 2009

Annie zajímavý článek, ale jelikož Luky má radši hustou "kaši" a né ty jejich tekuté blivajzy, které bych ani já nejedla, tak mu stejnak budu vařit z normálně kupovaného. Vyrostla jsem taky a generace před námi taktéž. Ke všemu opravdu ty skleničky kolikrát obsahují věci, které by dítě pro daný věk jíst ještě nemělo.

annie29
11. lis 2009

To je jasny, ja to taky nejak moc nehrotim.. Jen doktorka varovala, ze opravdu nejde uhlidat v dnesni dobe hladina dusicnanu, ktere muzou mimcum hodne vadit (dospeli to vubec neovlivni). A ze proste ty lahvicky jsou prisne kontrolovane..
Ja je ted kupuju proto, ze je to pohodlnejsi a casto jime mimo domov. Jen co bude trosku vetsi, budu ji taky varit z normalni zeleniny. Nicolka ale lahvicky miluje 🙂

macous
11. lis 2009

Ahoj holky,

teda, když to tady tak čtu, tak jsem zvědavá, co budu dávat za příkrmi, jestli kupované nebo domácí 😅 Možná to budu střídat a bude to 😀 Pokud si to ovšem Maty nerozmyslí a nebude chtít buď jen to a nebo ono 🙂
Mám nového robota, takže by nebyl problém vařit jednou za týden a nandat do mrazáku v kalíškách.
Matýskovi budou v pondělí 4 měsíce, to snad ani není možný, jak to letí 😵 to abych už pomalu mazala s formulářema 😕

Kay - prima fotky 😉

m.e.l
11. lis 2009

Mací no letí to šíleně, Lukymu bude v neděli 6 měsíců. 😕

jmisa
11. lis 2009

No bohužel ten test byl zaměřen na dusičnany a ne na obsah konzerv, já právě četla test o obsahu - co je pro děti vhodné a co není a vskutku sůl, cukr atd. moje dítě nemusí hodně dlouho vidět. A další věc jsou vitamíny, které se tou úpravou ničí, vždyť oni to musí uvařit, pak sterilizovat, pak si to ohřeješ, tak kolik toho přežije?

Ale je to taky o tom, co psali v tom článku k obsahu, bohužel to byl jen nějaký časopis, kde právě kvůli dusičnanům doporučují koupit buď BIO a nebo mraženou zeleninu.

I v tom testu u kupovaných bylo kolikrát naměřeno víc sacharidů než slibují, no jak by ne, když to dochucují 😝

Ale já jsem anti bujon, masox, vegeta a podobné věci, tož tak 😀

m.e.l
11. lis 2009

Míšo, já jsem anti sklenička. 😀 Bujony nepoužívám, mám je v lednici a jednou za padesát let dám jeden max do guláše, když si ovšem vzpomenu. 😅 A vyloženě sladké věci Lukýno taky vidět nemusí. A když vařím tak aspoň vím co jsem dítěti dala, obsah na skleničky mi můžou nakecat co chtějí.

jmisa
11. lis 2009

No mně stačí, když si chci koupit marmeládu, člověk než najde nějakou, aby měla aspoň 60% ovoce, tak aby se uběhal 😠
Jsme totiž ta kvanta mojí marmelédy jahodový už sežrali, teda hlavně já 😀

jmisa
11. lis 2009

Tak jsem objednala odšťavňovač, naši ho chtěj koupit pro Alexka k vánocům, aby měl vitamíny 😀 Teď z něj budu mít užitek i já 😀

kay
11. lis 2009

jmis, taky máme doma osšťavňovač a padá na něj prach, hrozně jsme si ho přála,ale pak když jsem zjistila kolik to je práce pro pár deci šťávy a pak ještě to umývání, tak jsem to vzdala.. 😅

jinak já budu asi do smtri kojit, bo jsem dneska chtěla večer Stelu dokrmit nutrilonem a tvářila se na to asi jako na tu mrkev včera i dneska.. 😠

jo a marmelády máme jen domácí, taky je mám ráda 🙂

jmisa
11. lis 2009

No já měla citrusovač a ten jsme používali než se rozbil a já džusy moc ráda, tak snad uplatnění najde.

Kay, umí mlá pít z flašky? Jestli jí neva ta flaška.

Já dneska dala Alexovi večer MM v lahvi, tedy krmil muž, chceme vědět kolik toho vypije a jak ho to zasytí, tak dostal 210ml, tak uvidíme.

kay
11. lis 2009

no flašku měla poprvé, ale hne ji instinktivně chytla rukama a "cecík" strčila do pusy.. až to začlo téct, tak se zašklebila a už to nešlo 😀 spíš to byla ta chuť..

já vůbec nic neodstříkám a akdyž jo, tak mi to pak chybí pro Stelu, takže už to raději nepokouším..

jinak mi dneska došly předlohy na malování na zeď, po 3 týdnech, co jsme čekala a nikdo mi nereagoval na maily.. Poslali dvě místo 3 a ještě k tomu objednanou jenom jednu. tak jsme to obrečela.. chtěla jsem Stele udělat pěkný pokojíček a čekala jenom na to.. no.. budu muset udělat vlstní tvořivostí něco..

grej
11. lis 2009

Tak kačka taky dnes měla první příkrm - mrkvičku. Nejdřív se tvářila stejně jako Stelouch, že to je teda hnus, ale nakonec by snad zbaštila tu skleničku celou. Dala jsem jí asi 10 lžiček a pak už normálně i otvírala pusu. No jo, je to popelnice 😀 Zítra zkusím dodat foto.

Já budu taky zatím na skleničkách. Je to pohodlný a přesně jako Annie - my jsme pořád někde na cestách, tak to bude jednodušší. Tenhle týden jsme ještě nebyly vůbec doma, dopoledne odjíždím a večer se vracíme...

Je asi fakt, že v tom množství, co člověk kupuje, to bio nebude tak drahý. UVidím, třeba mě to chytne a taky jí budu za chvíli vařit🙂 Ale teĎ ty začátky asi nechám na lahvičce.

Já jsem teda masoxová i vegetová. Bez masoxu si nějak nedovedu vaření představit.
Jak to holky děláte? To si doma připravujete svůj vlastní vývar?
Tchánova přítelkyně vaří totálně bez masoxu, vegety a dalších ochucovadel (nepočítám sůl, pepř a občas majoránku a tak) a pomalu se to nedá jíst. Jak není ochucenej základ, tak už to pak na talíři těžko nějak dochutím...
Včera jfsem například dělala bramboračku a taky tam padly dva masoxy... Je fakt že pak už se to nemusí tolik kořenit. Jen kmín, majoránka, Pepř a česnek a je to.

jmisa
12. lis 2009

Ahoj všem.

Grej, tak na omajdu je to kouzlo v základu omáčky, tam není masox potřeba. Na vývar je prostě potřeba maso a kousek kosti a zelenina. Do bramboračky apod. nepotřebuju ani vývar, prostě to dochutím kořením, má to přeci chuť těch brambor, hub apod. V masoxu je většina soli a glutamát a ble 😀 😀
A jinak když si vzpomenu, tak při dělání polívky trochu odleju do tvořítek na led a pak mám ten vývar v mrazáku. Jako dřív jsem ho i redukovala, aby byl silnější, ale to mě neba, to už musí být 😀

Ty lahvičky maj to nebezpečí, že pak dětem domáci strava nechutná, protože jim přijde mdlá kvůlivá tomu dochucení. A pro mě je to i finanční stránka 😀

Od prosince už budeme chodit do velkého bazénku. Ono taky do vaničky se Alex pomalu nevejde, když se natáhne, tak je v celé vaně 😀

m.e.l
12. lis 2009

Bré ranko,
jj Míšo máš pravdu, základ je v mase a například u guláše v dostatku cibule. 😀

jmisa
12. lis 2009

Mel, jak vám jde cvíčo?

Alex mi to skoro teď bojkotuje, si tu prostě dvě minuty mačkám bod a s ním to ani nehne. No a ten jeden cvik je teda síla, u něj řve jak zjednanej.

m.e.l
12. lis 2009

Míšo, jo to reflexko mi taky začíná bojkotovat. . . Nic moc řev, tudíž ani ty nohy natož povolení pěstiček nic moc. Jinak on má jen takové lehké - pomoc při otáčení na bříško a houpání na míči.

jmisa
12. lis 2009

On si leží na zádech, mám pocit, že i břicho pracuje, ale nohy nezvedne a maximálně se zanč odrážet patama a cestuje mi po zádech. 😝

macous
12. lis 2009

Ahoj holky,

já vařím s vegetou i bez a to samé s bujónem, magi apod., sem tam dám, ale žádné přehánění.
A jsem jednoznačně pro, ať si to každá maminka dělá jak chce, myslím, že miminku neublíží ani skleničky, ani vaření. Odšťavňovač máme taky, dostala jsem k narozkám super robota, tak teď pořád odšťavňuju, abysme měli dost vitamínů, kdyby přišla "prasečina" 😀

Míšo, s tím cvíčem, to dělal pak Maty taky, dostala jsem radu, hlavičku lehce pootočit směrem k sobě, ale pozor, páteř musí zůstat v rovině.
U nás už se nijak extra necvičí - nemusíme, jen jednou denně to s ním vezmu po ránu, jedeme se preventivně ukázat za měsíc, ale pase s otevřenýma ručkama, bere si hračku a když je na zádech, tak už to občas dělá i přes tu střední rovinu - křížem 😵

macous
12. lis 2009

Ty jo, tady nikdo nebyl od deseti dopo 😲
tak posouvám, abysme se zítra našli 😀 😝 😀

m.e.l
13. lis 2009

Bré ranko,
tady je nějak pusto prázdno. 😕

jmisa
13. lis 2009

Ahoj.
Macous, hlavinku točím k sobě od počátku.

Včera jsme byli na kontrole u naší plavací neuroložky, no další kontrolu máme za měsíc.
Alex se jí zdá furt takovej rozevlátej a ještě má úlekové reakce. Podle ní má blok v oblasti prvního krčního obratle či co, tak mě učila masírovat mu tam krček. Jemu se to vůbec nelíbí, ale mně jo. Předváděla mi to na mně, takže jsem pěkně zmasírovaná i já.
Jinak s pěstičkama mi problém nemáme, po hračkách se taky sápe.
Akorát, jak si strká ta kolínka pod sebe je prý z toho důvodu, že si ještě nedokáže posunout těžiště a zvednout se pořádně na natažených dlaních, tak si pomáhá jinak.

Včera dostal odstříkaného 250 ml MM a v jednu v noci byl vzhůru 😒 Vzhledem k tomu, že by mu mělo stačit 180ml je to nepovzbuzující. V noci pak sál jako by měsíc nejedl, pak znova budík v půl 5 a teď jedl v 7, ale ještě je v postýlce a už je tam ticho, tak asi zabral. Příští čtvrtek jdu k dr. na očko a poradnu, tak s ní proberu, že bych začla od ukončeného pátého měsíce s příkrmama, protože tyhle kojící dostihy mi trochu lezou na mozek.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru