Těhotné po IVF

luzza
19. bře 2009

Tak vás tady všechny vítám 🙂 🙂 🙂
Můžeme rozjet dalších 10 000 a tentokrát legálně na těhulkách 😉

luzza
autor
1. pro 2009

jenomže já neumím zmenšovat fotky,takže tam do pátku stejně žádnou nedám...

jmisa
1. pro 2009

Luzz, aha, už vím. To bys tammusela být s nima.Tady ta pravidla koníku jsou někdy na palici. 😝

luzza
autor
1. pro 2009

jmis
no jo no...tak to změním později,když je ta fotka tak pálila 😉

kay
1. pro 2009

luzzi, taky jsme ráda 🙂 hele a proč ti to jako smazaly? že tam nejsi s nima? tak si tam dej nějakou fotku co máš v albu..

míšo, super odkaz 🙂 taky díky.. jo a ta kaše je s vodou, mlíko se tam nepřidává..

holky tak náš koberec je plnej psích hlupů a nejde to vysát, takže to musí S. i já vydržet... 😅

jmisa
1. pro 2009

Kay, no tak to má mléčnou kaši. My máme ještě nemléčnou.

luzza
autor
1. pro 2009

kay
já mám taky připravené ty hami kaše, kam se přidává jen voda 😉

kay
1. pro 2009

míšo jo to jsou mléčné, doktor říkal že je to jedno, pokud dítko nemá nějaké kožní problémy.. S. teda má takovej divnej flek u krku, myslela jsme že exem, ale mažu jí to MM a docela to zmizelo, tak asi dobrý...

luzzi, no tak ty budou holkám teda asi mega chutnat.. no snad bude holt S. tu zeleninu taky, jen aby se naučila jíst.. pak můžu do kaše přidat i mrkev 😀

grej
1. pro 2009

Luzz - no já si taky právě myslím, že by bylo lepší to vyměnit, ten kloub. Byla by brzy mobilní a měla by klid. Právě jsem si myslela, že endoprotézy nemaj tak dlouhou životnost, takže by jí to museli ještě jednou měnit, když je tak mladá. ALe pokud se dělají už náhrady, který vydržej, tak teda taky nevim...

V tom kloubu má díru, prý cca 1,5 cm a nějakou cystu. Ale vím, že loni jí říkali, že tam má artrozu druhého stupně a že si bude muset ještě počkat, protože druhý stupeň na operaci ještě není. Tkaže v pořádku ho nemá...

No nebudu do toho pitvat, už to má udělaný, tak je to jedno.

Kay - ono nebylo tak pozdě. Bylo pět hodin... VZhledem k tomu, jak byla protivná, tak jsem myslela, že by mohla usnout. My nějak nemáme spací rituály. Dodržuje jen dopoledne, to usíná tak do dvou hodin po ranním probuzení. Ale opět jen na terase v kočárku. Chvilku mi trvalo, než jsem pochopila, na co se ptáš. Jak jsi napsala "sát" místo "spát" 😀
Usínací rituál? No večer je koupání, pak jídlo. Pak si chvilku hraje na dece nebo se mazlíme a pak jí dám do postele, kde jí pustím hracího medvídka, dám dudel, pusu a zajíčka a jdu pryč. A ona si tam chvíli hraje, pak se chvíli vzteká a pak buĎ usne sama tak do půl hodiny a nebo chytne hysterák. Až se chvíli vyhysterizuje, tak si jí třeba vzemu do ruky a usne v ruce. Ale spíš mi přijde, že každý večer je to jinak. Někdy usne bez řevu, někdy jen řve třeba i třičtvrtě hodiyn... Prostě jak se jí chce.

grej
1. pro 2009

Kay - gratulace ke kaši!! Super!! No vidíš, však ona si najde co jí chutná 🙂

Kačka dnes zkoušela cuketu s bramborem a nic moc,teda. Sice super, že to bylo hodně hustý, ale moc jí to nechutnalo. Snědla teda půlku skleničky, ale pak už se začla dávit, tak jsem se bála, aby se mi nepoblila...

Nejvíc jí teda chutná mrkev s bramborem a to ještě ta od Hippu. Ale ono spíš záleží na její náladě. Špenát ani brokolici nemá ráda, takže to možná bude i tou zelenou barvou.

Už jsem koupila i zeleninu s masem, tak to asi brzy vyzkouším. Zatím mi jí tak půlku té malé skleničky a pak tak za hodinu dokojuju. JInak pořád nic jinýho nedávám, nějak nemám odvahu. Navíc se bojím, abych nepřišla o mlíko... Už teď mě tlačej prsa, když kojím třeba v osm ráno, pak je kolem poledne oběd a pak další kojení až třeba ve dvě. Kačka vydrží i čtyři hodiny bez kojení a dokonce jí někdy stačí i jen z jednoho prsa - docela obrat po tom, co předváděla, když byla malá 😀

luzza
autor
1. pro 2009

grej
jo jo,cysty se vyplňují tou drcenou kostí...ale stejně nechápu proč chuděra bude tak dlouho imobilní...ale máš recht,nebudem do toho rejpat,když už to má za sebou 😉 jak říkám,ať je mamka brzy v pořádku 🙂

m.e.l
2. pro 2009

Bré ranko,
tak Luky má pevně danej rituál. V půl sedmé mytí (pokud se nejde mýt s tátou, to začínáme dřív), pak dostane mlíko, pusu od táty, ode mě a maže do postýlky. Někdy je to naopak, že je pusa ode mě a ukládá táta, ale je to vyjmečně.

luzza
autor
2. pro 2009

dobré ranko
holky - strašně mě bolí prso ☹ ☹ ☹ ale fakt moc... začalo to už v noci... a to ho nemám naplněný,eliška v noci pila...nikde žádnej červenej flek,ale úplně to štípe ☹ ☹ dala jsem si na něj led,ale od bolesti mi to moc nepomáhá ☹ ráno jsem nakojila obě holky,ale z toho bolavýho to bylo peklo 😝

luzza
autor
2. pro 2009

melíku,děkuji za zmenšení 😉 🙂 🙂

m.e.l
2. pro 2009

Jé Luzz, copak to najednou? Vždyť si přeci problémy neměla? 😲
Není zač Luzzíku. 😵

luzza
autor
2. pro 2009

melí
no, to je šutr, po půl roce takovýhle trable s prsem 😖 no je to masakr, musím i pomalu chodit,páč to fakt bolí jak sviňa,vůbec nevím co se to děje 😖 tak to zatím chladím,nic lepšího mě nenapadá 😒

jmisa
2. pro 2009

Ahoj všem.

Luzz a nemáš něco na bradavce? Mně se tam nedávno ucpal ten vývod nebo jak to napsat, vypadalo to jako malej bílej puchejřek, jsem myslela, že se zvencnu, tak jsem pátrala a nakonec našla radu jak to propíchnout. Měla jsem tu ještě nepoužité jehly od stimulace, tak jsem se pochlapila a do puchejřku bodla, vyteklo mlíko a bolest ustoupila.

Jinak jsem měla jednou i bolest v prsu, který vypadalo jako vykojený, ale nebylo, uvnitř dřímal asi zánět, tak jsem Alexe furt dokola přikládäla na to bolavý prso, plus jsem ho nahřála ve sprše a zkoušela mučit odsávačkou a v jednu chvíli jsem pocítila úlevu, prostě se to tam někde ucpalo. Jo a pomohl mi paralen. Ten mi pomohl už v porodce, kdy jsem nevěřila, že mi to mlíko spustí.

luzza
autor
2. pro 2009

jmis
no možná když to tak prohlížím...tak tam možná něco mám...malej bělavej flíček...

luzza
autor
2. pro 2009

jsem z toho úplně zpocená... je to taková ostrá bolest... sakra 😝

jmisa
2. pro 2009

Luzz, no on byl ten flíček pidi a když jsem si bradavku zmáčkla, tak byl víc vidět, protě takovej "beďárek" a bolel jak sviň. Jestli je to takový, zkus to propíchnout, na kojeni.net to radí a hlavně uvidíš, jestli z toho vyteče mlíko, tak to bylo ono. Do krve nepíchje, prostě jen tu tenoučkou kůžičku na puchejřku.

luzza
autor
2. pro 2009

ok

luzza
autor
2. pro 2009

jmis
já tě miluju 😀

luzza
autor
2. pro 2009

tak jsem to propíchla a odstříkávala...nejvíc se valilo právě z toho propíchnutí...uf 😝 😝 😀 přestala ta nejhnusnější bolest 😉 teď už bolí mnohem míň...místy cítím i zatvrdlinky...který bolej,ale ty asi vznikly tím ucpaným kanálkem...míšo DĚKUJU 🙂

jmisa
2. pro 2009

Luzz, ni za što 😀

m.e.l
2. pro 2009

Ó co to tady vzniká, nějaký divný druh lásky. Tím si se Luzz nepochlubila. 😀 😀 😀

kay
2. pro 2009

dobré ráno 🙂

jejda luzzi, jsem to četla jako detektovku s dobrým koncem 🙂 jsme ráda že se Ti ulevilo.. teda a jsme ráda, že jsem (ťuk ťuk) krom porodky s prsama nic neměla až na rozedřený bradavky, což mám furt.. Míšo dobrej nápad 🙂

jinak my máme večerní rituál hodně podobnej jako mel, vykoupat buď já nebo M. a když jme doma oba, tak jme tam spolu, pak kojení a pusa od táty a ukládám teda vždycky já.. ale když je potřeba běžet nahodit dudlík, tak jde i Martin.

grej, já nevím, myslím, že Kačka prostě trochu tápe, že si není jistá, ty děti holt fakt potřebují ty rituály aby věděly na čem jsou. Jási myslela že v životě nebudu moct nic takovýho dodržovat ale sama jsem teď za ně ráda, protože vím jak bude S. reagovat (samozřejmě ne vždycky ale v převážné většině doby). necestujete třeba často mimo barák a tak, že by byla taková rozháraná... 😅

luzza
autor
2. pro 2009

holky
tak je mi fakt o moc líp 🙂 sice to bolí,ale to už se nedá srovnat... 🙂

my máme večerní rituál prakticky od narození stejnej... koupání, kojení, pak jdeme do ložnice, oblíknu na našich postelích holkám spací pytle, pak si je vezmem do náruče a tak 3 minutky mazlínkujeme 🙂 potom je položíme do postýlek, vložíme jim do ručičky šmudlací plínu, zapneme CD s relaxační hudbou, zhasínáme a jdeme pryč. V 90% procentech ani jednou nezabrečej. Když zabrečej,tak fakt spíš takový kňourání,ale nikdy žádný velký scény... Elišák si vrazí paleček do pusinky a oči zavírá okamžitě...Nelunka ještě zmlátí kravičku, pak se otočí na břicho a do pár minut chrní...

luzza
autor
2. pro 2009

když je doma Jirka, ukládá je se mnou... když není,zastupuje ho Dominik 😉

m.e.l
2. pro 2009

Luzz, ještě že máš doma mužského zástupce. 😀 😉

kay
2. pro 2009

luzzi jo to je faktm že je fajn, že Ti Domča pomůže 🙂 ale jinak moc pěkný.. myslím, že to těm dětem fakt pomáhá na to klidný usnutí i spaní.. nechci grej nijak radit, nemám na to žádná oprávnění jen s snažím pomoct.. 😉

a vzhledem k tomu že Stela už asi opravdu 15 min pí a já tu jak debil sedím u počítače.. loučím se ajdu zavřít víka 🙂

grej
2. pro 2009

Vždyť já vím, že rituály jsou potřeba... Taky se je snažím dodržovat. Vždyt máme téměř stejnej jako LUzz. Já akorát oblíkám spací pytel ještě před kojením, kdyby u toho náhodou usnula 😉
Jenže Kačka holt někdy dodržuje to hraní a někdy to řvaní, no... Zatím snad žádnej večer z její strany nebyl stejnej. taknevím.
Já dokonce dělám i to co jsem si přečetla, že po položení do postýlky jí oznámím, že je čas spinkat, dám jí dudlíka, králíčka a kapesník (místo plíny, ale ona to vůbec nepoužívá) a pustím toho medívka... Ale nějak to nezabírá 😀

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru