Těhotné po IVF

luzza
19. bře 2009

Tak vás tady všechny vítám 🙂 🙂 🙂
Můžeme rozjet dalších 10 000 a tentokrát legálně na těhulkách 😉

m.e.l
18. pro 2009

Tak ještě jednou dobré ráno, tady si člověk v noci moc nepokecá. 😝 😀

jmisa
18. pro 2009

Ahoj.

Mel, nic si z toho nedělej, u nás asi v půl jedný šílenej řev, málem mě klepla pepka, rozsvítím a Alex rovněž pase koně. Jsem si naivně myslela, že ho ten spacák brzdí. 😝

jmisa
18. pro 2009

Kay, kojím, ale na noc dávám UM, aby spal.

Lepek se u kojených dětí může podle nových pravidel a dokonce se i doporučuje podávat už od ukončeného 6. měsíce, protože si na něj tělo lépe zvykne.

jmisa
18. pro 2009

Jinak já Alexovi najíst v noci prostě nedám, dostane čaj a dudlík a musí spát, Dopřeju mu jedno kojo a to nejdřív ve tři ráno, předtím jí v těch 18-18,30 UM. Hlad mít nemůže a tak takhle no. Asi dva dny se vztekal, ale teď si zvyknul a už se probudí jen, když se mu něco zdá, nebo jako dneska, že se přetočí na břuch, nebo se někam v postýlce napasuje.

Kay, tak malé dávej ve dne jíst po třech hodinách a večer udělej UM, aby se prostě najedla. Pokud Ti nesní ve dne plnou dávku příkrmu - svačina aspoň těch 100g a oběd 150g, tak ji asi musíš dokojit, jinak může mít hlad. Aspoň tak mi velí selskej rozum.
Jinak rady dr. ber s rezervou, řiď se vlastním děckem, musíš být spokojená ty a malá a ne doktorka, že jedete dle jejích tabulek. Nemá smysl být vystreslá troska.
Koukej na mě, jak se Alex srovnal, má 5 jídel za den, plus to kojo kolem 3-5 ráno. 3x kojím a 3x má něco jiného, ale on si nahradí jídlem kojení zcela, dokud to nedělal, tak jsem ho dokojovala.

jmisa
18. pro 2009

Jsem se rozepsala 😀
Já jsem na tyhle dr. rady trochu alergická 😀 Tak pardon, vždy mě to našlápne k odporu 😀

jo a venku je pěkná kosa a zase napadl sníh, máme -6,5. 😝

m.e.l
18. pro 2009

Míšo, mi máme -8,5. . .
No já Lukymu mlíko nedávala, teď když v noci bolí zoubky, tak ho to více zklidní. Jinak horní dásničky má hrozně nateklý choudě moje malinkatý. To ho musí hodně zoubky trápit. ☹

jmisa
18. pro 2009

No teď to kleslo na -7 😝

jmisa
18. pro 2009

Jo a chumelí se chumelí, padá snížek bílý 😀

m.e.l
18. pro 2009

Míšo, s tím našlápnutí k odporu. Na mě a jednu holku taky po císaři v porodnici zapoměly s ukázkou mytí, takže v den propuštění, když doktorka řekla, že když zapoměly tak tam máme jít. . . Jsem na to řekla, že mi to doma ukáže mamka - ona na to, že dneska se to dělá jinak. Jsem v duchu si řekla - hm, ale výsledek je určo stejný že? Čisté dítě. 😀

jmisa
18. pro 2009

Nám to ukázali, dokonce Alex byl pokusnej králík. Byla jsem docela ráda, že jsem to nemusela dělat já, bych to tam v tom "umyvadle" ani neprovedla 😀 Pak jsem koupala až doma hezky v klídku a po svém 😀 Ikdyž zrovínka v Krči jsem neshledala nic, co by bylo proti mému přesvědčení.

m.e.l
18. pro 2009

Míšo, tady ani nešlo o přesvědčení, spíše o tom, že DNESKA SE TO DĚLÁ JINAK. Tahle věta mě prostě dokáže napumpovat. . .

jmisa
18. pro 2009

Mel, no jo no. Ikdyž já to taky používám 🙂 Hlavně, když mi někdo Alexe posazuje, já to nemám ráda a když mi na to máti řekne nebo tchýně, že to se vždy dělalo, tak říkám, že dneska se to nedělá. 😀 😀 😀 Navíc, když musím s Alexkem cvičit, že. Pro moji máti je to mučení, tchýně to nekomentuje, ale jistě si myslí něco obdobného. přitom oni v rodině maj všichni blbá záda, což asi nevidí, někdy bych ji vzala po hlavě. No a moje máti je obdobný, už si asi nepamatuje, jak mi celé dětství tvrdila, že jsem hrbatá 😠 😝 😀

m.e.l
18. pro 2009

Míšo, tak já občas Lukyho "posadím", ale jen když ho potřebuji ještě chvíli zabavit před koupáním, jinak nee. No moje máma cvičení bere jako že to prostě je potřeba, aby byl šikovnej. Tchýně v tom furt "šťourá" a furt, kdy si sedne. . .Tak ji marně vysvětluju, že ne dříve než se začne kapánek více hýbat a že se nemá z jaké pozice posadit, když ani nenatáhne pořádně ručičky.

jmisa
18. pro 2009

Jo to mi tchýně taky furt cpe, že Alex bude sedě+t na vánoce a zatím jsem jí nevysvětlila, že sedět rozhodně nebude, protože se nedokáže posadit. Když mě vysvětlí, jak ona chlapečky posadila tak, že je obložila polštářema, tak na mě jdou mrákoty.
Naštěstí muž dostal sprdunk v dětské prodejně, když jsme byli pro židličku a on Alexe posadil a prodavačka mu dala co proto. Jsem mu to předtím řekla několikrát, ale až od jiného to vzal jako že to asi bude pravda a eď buzeruje rodiče, že neposazovat 😀

jinak já si Alexe taky posadím, ale do klína a je to spíš takový skoro klubko.

luzza
autor
18. pro 2009

dobré ranko,máme -10 😝 😝 😝 hnus 😝
nela vstala až před půl osmou!!!! 😅 😅 ale co předváděla dnes eliška,byla hrůza 😒 každou chvíli řvala,byla jsem tak utahaná,že jsem to párkrát zaspala 🤐 no tak se tatínkovi předvedla 😅

luzza
autor
18. pro 2009

s tím krmením a dokojováním bych souhlasila s jmis... tak to praktikuju taky

m.e.l
18. pro 2009

Míšo, jo do klína je to spíše asi častěji, než klasika sezení. Jo tchýně zase místo aby si s námi sedla ke stolu u oběda tak furt, Lukyho nosí apod. Mám pocit, že i proto začne být velice brzy protivnej, protože je zvyklej být na dece a mít "svůj" klid s hračkama a né se věčně nechat tahat. Takže mám v plánu říct P., že o svátcích prostě dá u nich na stůl příbor pro mámu a prostě ji kategoricky řekne, že se najíme jako rodina, že Luky si může aspoň v klidu hrát.

luzza
autor
18. pro 2009

jééžiš na to vánoční návštěvování se ani moc netěším 😖 holky nebudou ve svý kůži 😒

jmisa
18. pro 2009

My půjdem jen k tchánovcům, jinak nikam. 😝

m.e.l
18. pro 2009

No my jdeme ke tchánovcům a pak k našim. Taže to bude úžasné, jak bude mít Luky rozhozenej svůj režim. 😝 Naštěstí moje máma je rozumná, takže Lukyho během jídla nechá v klidu hrát na zemi.

jmisa
18. pro 2009

K našim je to daleko, to by bylo na Alexka moc, navíc táta jde do práce.

kay
18. pro 2009

"dobré" ráno.

jmis tak předně jsi to špatně pochopila.. já jsme odešla od doktora k téhle doktorce, protože ten na mě dlabal, vůbec mi neporadil a já byla vystresovaná až na půdu.. k thle doktorce jsme přešla, protože mi neustále opakuje, hlavně v klidu, nestresujte se, ať je dobře vám i malé, dělejte jak vám to vyhovuje... prodloužit krmení mi radila, protože simyslí, že Stela prostě za dvě hodiny nevyhládne.. ale Stela i před tím začla jíst v noci častěji, takže já mám spíš pocit, že jí nestačí moje mlíko.. nemyslím kvantitativně, to slyším jak to vní šplouchne vždycky po koju, ale kvalitativně.. a proto ho potřebuje víc.. u Stely je problém v tom, že mi žádnou UM nechtěla, takže pro mě je výhra, že jí strčím nutrilon v polospánku v té půl desáté resp deváté hodině.. kdyse vzbudí poprvé od kojení mezi 18 a 18:30. vypije 100ml a usne.. vydrží spát cca 2-3 hodiny.. Je mi jasné, taky mám selský rozum, že když nesní příkrmy, jakože malá sní nanejvýš pár lžiček když má dbrej den, že ji musím nakojit, tudíž kojím téméř plně přes den.. skoro po 2 hodinách.. Není holt každej takovej jedlík jako děti tady. a myslím že spíš souhlasím s doktorkou, že když se stela nenají přes den dohání to v noci. je pravda že přemýšlím i nad variantou, že nejí přes den protože ví že se nají v noci, ale ještě jsem se natolik nenaštvala abych nechala svoje dítě hladovět..

m.e.l
18. pro 2009

No my to máme 25.k tchánovic a 26. k našim. . .
Už se otepluje je -10. 😝

jmisa
18. pro 2009

Kay, no psala si, že přes den vydrží 3,5-4 hodiny bez jídla, tak v tom duchu jsem odpověděla.

kay
18. pro 2009

míšo, no vydrží, zkoušela jsem to jednou.. ale to neznamená, že ji normálně nedávám příkrmy, resp. se nesnažím a pak ji nenakojím..

m.e.l
18. pro 2009

Kay, bych možná zkusila přes den nedat dříve jak po třech hodinách a v noci taktéž. Prostě to vydržet, i když vím, je to těžké, člověk radši dá aby dítko spinkalo a i on sám se vyspal.

jmisa
18. pro 2009

Tak Alex má 37,3 to asi ven nemůžem, co? Bléééééééééé, se doma zcvoknu.

kay
18. pro 2009

holky já s eomlouvám, jsem prostě už mimo a jsem protivná.. 😔

mel asi to bude jedno, protože ani tak nespíme, ale ona fakt hrozně brečí..

míšo, po odečtu má 37,3? děti přece mají o něco vyšší teplotu..

jmisa
18. pro 2009

Já měřím pod ručičkou, takže nic neodečítám.

jmisa
18. pro 2009

Bléééé, tak jsem voalal doky, prej ho mám přeměřit za hodinku a když bude mít dál zvýšenou teplotu, tak ven nechodit. Jinak mu prý mohlo být jen v tu chvíli horko.
Se tady z něj picnu, on toho doma nenaspí moc a je protivnej a nemůže zabrat, teď kouká z okna na sníh.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru