Těhulky z CAR Obilní Trh, Brno

miradka
15. říj 2009

Holky tehulky, poďte sem 🙂

monterka
4. únor 2010

Prabábi měla zasloužilí věk. Může to přijít hned ale taky až třeba za týden.

lucka.adis
4. únor 2010

Montérko, to měla.. byla to opravdu prababička se vším všudy 😔
Jj, to je mi jasný, že to může přijít kdykoliv..

miradka
autor
5. únor 2010

Ahoj holky, tak včera sme dorazili domov. Bol to náročný deň, hlavne prvé kúpanie doma...musíme si tolepšie vymyslieť a usporiadať v kúpelni. Tak sme kúpali v deckom pokoji, roztiahli igelit a na komode, ale nebolo to dobré. Inak malí z toho boli nesvoji, všetko je pre nich nové, vone, prádlo, ľudia...malá bola hladná a normálne sa nevedela chytiť na prs, pritom mala bradavku v pusinke a aj natočenú som ju mala dobre, tak sme trochu bojovali. Inak sú moc fajní obaja, mlieka mám hafo zatiaľ. Musím mať narvané plienky v podprde. Ešte že mám takú veľkú 😀
Spali sme celkom fajn, ale budem to musieť robiť ako vy, budiť čo 4 hodiny - ideálne. Je mi totiž ľúto budiť keď vidím ako spia. Ale cez deň je to potom mazec. To nemám žiadny systém vymyslený. Píšem si odkedy do kedy kojím a kto z nich sa vycikal a vykakal, aby som vedela kto pre čo je nesvoj, prečo sebou šije...ono sa mi to totiž pletie. Malá sa mi dnes pri prebalovaní fajne pocikala, ešte že som u nej stála, inak by to skončilo na koberci 😅
Musím vás dočítať. Snáď sa mi to podarí čím skor. Inak je tu niečo nového? Nejaké miminko? 🙂

miradka
autor
5. únor 2010

Holky, maminky,nemáte nejaký zoznam potravín, ktoré nadýmajú? Mám tu hrozno bez pecek a strašnú chuť, ale bojim bojim, aby deti nemali problémy...a tak ani neviem či bielok z vajca možem, lebo v porodnici mi dietná sestra moc nedoporučovala na večeru. Mala som totiž nadstandardný pokoj a ona mi furt volala čo chcem na jedlo, ale ja furt že jogurty, syr, šunku, banán, jablko a tak dokola...zeleninu som tiež moc nejedla...čo si dávate vy na papanie? Teta mi varí a tiež sa furt pýta čo može a čo nie, tak mám hlavu ako balón 😀
Inak vážim približne 54 kg. Mala som asi necelých 70 kg, takže celkom fajn 🙂
Bolesti po cisari boli hnusné, ale fakt každým dňom to bolo lepšie a lepšie. Z toho spinálu mi nebolo ani špatne alebol to desný pocit keď potrebujete pohnúť nohou a ono to nejde a nejde a nešlo to celý deň a ja som cítila, že potrebujem otočť nohou a fakt, na druhý deň som mala na päte preležaninu, taký otok. Chvíľami ma chytala panika ako som musela furt len ležať, to bol najhorší deň a potom vstať...au au 😢
Kvoli žloutenke sme si nakoniec museli pobyt predĺžiť a jeden deň som mala vyslovene poporodnú depku. Furt som bulela a nešlo to zastaviť.Hlavou sa mi honilo, že tie odbery krvi musia deti bolieť a z pokoja som počula hrozné plače a nevedela som, či to plačú moje deti alebo iné. ☹
Zato som moc rada, že sme už zdraví a doma 😵

miradka
autor
5. únor 2010

Holky a díky moc, že ste na nás mysleli, ďakujem, že ste mi písali do nemocnice, moc ma to povzbudzovalo a potešovalo a ďakujem za gratulácie 🙂

pilotkaanetka
5. únor 2010

Ahoj Miradko vítej doma to bude dobrý my jsme taky museli zavést nějaký režim a pak to jde ale my máme miminko jedno 🙂 včera jsme byli na očkování a malá měla v noci 39 ☹

miradka
autor
5. únor 2010

Díky Anet 🙂 a čo si robila keď mala takú teplotu? To by som začala asi pekne zmätkovať 😖

cincolina
5. únor 2010

Miradko, vítej doma!
No vypadá to, že budete mít veselo, než najedete na nějaký systém, manžel je s Vámi doma? A budeme se těšit na fotky!

lucka.adis
5. únor 2010

Ahoj Miradko, super, že jste už doma a neboj, nějaký ten systém si brzo najdete 😉 děti si musí zvyknout na jiné prostředí a pro tebe je toho také moc nového..chce to jenom čas a uvidíš, jak v tom budeš brzo zaběhnutá.
Jooo a budeme se móóóóc těšit na fotečky!!!!

pilotkaanetka
5. únor 2010

Miradka dala jsem jí čípek paralen a je to dobrý už teplotu nemá tak uvidíme co večer a v noci 🙂

miradka
autor
5. únor 2010

Holky, ako sa vybavuje porodné a rodné listy? Nikto mi nič v porodnici nepovedal, len že mám nahlásiť rodné čísla. Inak som počula, že porodné znížili na 10 tis na mimčo, ale nikde v telke som o tom nepočula, je to pravda? 😕

cincolina
5. únor 2010

Mir, pokud vím, tak porodné se nesnižovalo, "jenom" mateřská.

lucka.adis
5. únor 2010

Mir, tady to máš:

Na úřadě předložte:

* žádost o porodné,
* průkaz totožnosti,
* rodný list dítěte/ dětí,

Pro děti narozené od 1. 1. 2008 činí porodné 13 000 Kč na každé narozené dítě.

Formulář "Žádost o porodné" je k dispozici v tištěné podobě na příslušném úřadu nebo ke stažení, případně elektronickému podání, na internetových stránkách Ministerstva práce a sociálních věcí.

Žádost bude vyřízena do 30 dnů.

Jinak to mělo být aktualizováno každý rok na stejnou částku 😉

lucka.adis
5. únor 2010

Jinak porodné se nesnižovalo, jenom mateřská jak už napsala Cin.

miradka
autor
5. únor 2010

Díky za milé privítanie 😵 práve som od seba odtrhla Davidka, Mirka je tiež nakojená a musí friško upratať, lebo po 12 má prísť pani doktorka. Inak mi hrozne tečie mlieko, tak mi dnes manžel doniesie ručnú odsávačku a asi budem skladovať mliečo pre prípad múdze. Ideálne by bolo kojenie oboch naraz, ale samej mi to nejde. Potrebujem ďalšie dve ruky. A decká mi furt škitajú, myslíte že niečo robím špatne? skoro po každom kojení ☹ Jo a tiež sa nejako rozblinkali, v porodnici to bolo lepšie 😕
Jo a tie rodné listy, to musím zajsť na úrad na matriku so zdravotnými preukazmi?

miradka
autor
5. únor 2010

No holky v porodnici našťastie kecali, nemali správne info. Hovorili, že sa znížilo na 10 tis, trochu ma to rozladilo, ale super, že to tak nie je 🙂

rioko
5. únor 2010

mirando Vojta taky pořád škytal to přejde samo, trvalo to snad dva měsíce, blinkání taky může občas být, buď je přepitý nebo může mít reflux - nedovinutou záklopku u žaludku, ale to by bylinkal po každém kojení a hodně, pokud je to občas, upraví se to, jinak se poraď s doktorkou
u nás krize pokračuje, dostala jsem to od Vojty, celou noc jsem nespala a zvracela a měla průjem, Vojta navíc má taky pořád průjem, skoro nečurá tak nás dr. posílá na vyšetření do nemocnice, snad si nás tam nenechají

lucka.adis
5. únor 2010

Rioko, držím palce, aby si vás tam nenechali a aby vás to brzo přešlo a Vojtíškovi bylo líp!!!

Mě pobolívá pořád spodek a hodně mě tam chvílama i píchne 😖 je to docela nepříjemné.. jsem zvědavá, co mi řeknou v Úterý na kontrole a hlavně jak dopadne zase monitor 😀 😀

emers
5. únor 2010

Miradko, taky vítám a těším se na fotky! 🙂

ostatní zdravím!
😉

miradka
autor
5. únor 2010

http://mrozkovi.rajce.idnes.cz/decka_v_den_porodu/
Ak ste ešte nevideli tieto, tak sa možete mrknúť, až bude trochu čas, tak dáme ďalšie. Keby ste ma teraz videli 😀 Jednou rukou držím Mirku a kojím a druhou píšem 😅 Inak práve odišla dr, je super a veľa poradila 🙂

cincolina
5. únor 2010

Mir, Irmi, prosím Vás, pamatuju si na Vaše fotky kotníků a moje vypadají úplně stejně 😠 . Máte nějakou radu kromě toho dát si nohy nahoru? Pomáhá třeba nějaká úprava jídelníčku nebo je to fakt jenom tím, že mimčo tlačí na cosi a proto ty nohy natíkají? Dík.

irminka
5. únor 2010

cincolino: já jsem na to brala i nějaký lék a stejně to nepomáhalo. Jediné co mně bylo řečeno papkat moc bílkovin 😉 , jinak je to prý normální. Pokud máš tlak v normálu, tak by ty nožky oteklé neměl být žádný problém 😉

Mir: tak vítej doma holka jedna. to je paráda, že, když už jsi s mimískama ve svém? A gratuluji ke kojení, já už kojím jen Bořka a to mu dávám ještě večer flašku at dobře spí a Bruno je plně na umělině.....

pilotkaanetka
5. únor 2010

přidala jsem foto do alba 😉

pilotkaanetka
5. únor 2010

já jsem na oteklé nohy brala furon a bylo to dobrý 😉

cincolina
5. únor 2010

Holky dik, zatim zkusim ty bilkoviny. Poradnu mam za 14 dni, tak uvidim co na to dr. Pilotko,a ten portret je taky prace Photoshopu? 😉

pilotkaanetka
5. únor 2010

cin jj to jsem nemalovala já 😉 ale zvládla bych to protože maluju 🙂

miradka
autor
5. únor 2010

Cin, ja som ich nemala až tak oteklé, že by som to musela riešiť, akurát ma štvalo, že si nemožem dať poriadne ponožky a samozrejme topánky. Mne na to dr nič nepovedal, ale všimla som si, že keď som sa viac hýbala bolo to lepšie, nie je dobré ani dlho chodiť, ani stáť ani sedieť, proste striedať polohy.

Díky Irminko, zatiaľ nám to mliečko stačí, no dnes sa zvážime s miminkami, potom za 3 dni a za týždeň, deti by mali pribrať minimálne 100g za týždeň, keby to bolo menej, museli by sme dokrmovať. Takže uvidíme. 😉 Inak je to úplne iné doma, konečne sme v pohode, keď niečo zašpiním, nie je problém, dám ďalšiu plienku alebo oblečky, v nemocnici som bola v strese, že si musím dať bacha, inak budú mať sestry reči, že nemajú dosť, že si musím dať väčší pozor, to je človek potom v šilanenom napätí pri každom prebalovaní. Najprv som s tým mala hrozné problémy, nielen že som sa ich bála chytiť, aby som im nevykĺbila ručičku alebo tak..., bola som hrozne pomalá a viac krát sa mi stalo, že pri prebalovaní sa mi pokakali a pocikali. Nakoniec som musela zavolať sestričku a s plačom som jej hovorila, že neviem kde robím chybu, ale vždy sa mi takto stane nehoda...tak ma ukľudňovala, že je to normálne. Teraz je to už lepšie 🙂

miradka
autor
5. únor 2010

Holky, postupne vás čítam, tak reagujem...ja som mala len jednu kojo podprdu v porodnici a poviem vám, že tá druhá mi fakticky chýbala, ešteže som bola sama na pokoji a mohla si ju občas preprať. Inak boli nemocničné nočné košele včetne mojej podprdy mokré...Takže ich zoznam - vziať si dva ks je dobrá, akurát že kto nemá mlieko, alebo až tak netečie, tak ju má zbytočnú. Je to dosť individuálne. A obvod sa mi zväčšil o 2 čísla. Kupovala som si 75 a teraz mám 85, je možné, že predtým som kupovala špatne, ale to asi nie, bola mi akurát.

Ywush, neskúšala si koupací kyblík pre malého? Kamoška hovorila, že perfektne jej pomohol na prdíky.

miradka
autor
5. únor 2010

Jo a ešte mi radili kupovať si actimel...to sú tiež probiotické kultúry a vlastne väčšina jogurtov ich obsahuje, len treba správne vyberať, nie moc sladké, niektoré mi prídu dosť umelé, hlavne tie lacnejšie jogurty. Perfektný je Klasik bez príchute, pri tej cukrovke som si naň v nemocnici zvykla a zachutil mi 🙂

miradka
autor
5. únor 2010

Snaho, moc na teba myslím, dúfam, že ju budeš mocť konečne mať u seba a všetko dobre dopadne. Si fakt statočná a aj Nikolka 🙂
Mne teraz dr hovorila, že keď kojím, tak mám piť detský čaj proti prdíkom a vraj na kvalitnejšie mliečko je dobrý gravimilk.