Těhulky z CAR Obilní Trh, Brno

miradka
15. říj 2009

Holky tehulky, poďte sem 🙂

lucka.adis
1. dub 2010

Ahojky, dala jsem na FB povídání malé 😉

ywushka
1. dub 2010

Ahojky vsem🙂 My jsme byli od pul dvanacte venku,ted jsme prijeli,maly byl nejaky uknurkany dopoledne a ted se snim nikam nedostanu,venku je krasne a ja musim cekat na opravare mycky ktera se me vcera vysr...!! Jsem z toho uplne nervozni,uz pomalu neumim umyvat nadobi v rukach🙂!!!

pilotkaanetka
1. dub 2010

lucko koukala jsem je super 🙂

ywushka
1. dub 2010

my jsme se kvuli tomu servisakovi ani nedostali na prochazku,tak jsem s nim chodila v chuvicce po ulici🙂 a velice se mu tam libilo🙂

pilotkaanetka
2. dub 2010

Dobré ránko
tady je sněhu to budou velikonoce jak vyšitý je tu skoro 20 cm 😠
tak už máme domalováno stihla jsem tu chodbu i kuchyn dneska ještě uklidit ostatní místnosti a pak musím něco napéct na velikonoce 🙂 holky co budete péct at mám inspiraci 🙂

zabicka007
2. dub 2010

Dobré ránko všem, tak už jsme doma, huráááááááá!!!!!!!!!!
Jsem si Vás dočetla, tak nejdřív budu reagovat...
Předně všem moc děkujeme za gratulace, moc nás to s Natálkou potěšilo 🙂
Hani, Tobě týdny krásně naskakují, jsem úplně koukala, 15 tt...jinak na mě kontrola nebyla ani jednou, a to jsem měla neschopenku od transferu, a pokud vím, tak na nikoho tady nebyla žádná kontrola, já bych se toho vůbec nebála.
Takže rodila jsem na Obilňáku, a průběh byl takový že o půl jedenácté v noci ze soboty na neděli začaly kontrakce, první dvě po 20 minutách a pak už všechno po deseti minutách a dost nesnesitelná bolest. Když začaly po pěti minutách, vyrazili jsme. V Brně jsme byli do hodinky, kolem třetí hodiny nového času, kde mě změřili ozvy, doktorka koukla a prý že jsem otevřená ,,jen,, na tři prsty a že to nejsou kontrakce, ale jen takoví nepříjemní poslíčci, což usoudila z toho, že mi ty bolesti šly pouze a jenom přímo do podbřišku. Jednalo se o doktorku, která mě tenkrát v 8 tt tak výborně vyšetřila na vnitřním ultrazvuku, že jsem měla bolesti a ten den jsem frčela do Brna se silným krvácením, možná si na to vzpomínáte, navíc mi tenkrát řekla, že srdeční akce ještě není, a ještě ten večer byla ta akce prokázana...no nic, poslala mě domů, že to určitě přejde...nepřešlo, pořád po pěti minutách, to už jsem se i poblila z té bolesti (a to nezvracím). Vždycky mezi kontrakcemi jsem upadla do takového mikrospánku, asi tělo sbíralo sílu na další kontrakci. Před jedenáctou jsme vyjeli znovu, to už víceméně vím jen z vyprávění, protože jsem už byla mimo. Přijeli jsme před dvanáctou, následovaly ozvy, vyšetření, ihned na sál, no a pak už přišla jedna ze závěrečných kontrakcí, kdy už musíte tlačit, to tělo to prostě dělá za Vás, tak jsem to řekla z posledních sil asistence, a ona že teda zkusíme zatlačit jen zkusmo, takže jsem při následující kontrakci ,,zkusmo,, zatlačila a ejhle, hlavička byla venku...asistentka trošku začala zmatkovat, neměla ještě ani rukavice, protože nečekala takovej fofr, no ale zvládla to, pak jsem zatlačila podruhé a malá byla na světě...takže podtrženo sečteno, porod samotný už byl paráda, ale to co následovalo těch cca 11 hodin předtím, dost hnus. Nádherný na tom je, že bylo dost času, abych se pořádně otevřela, takže nemám jediný steh, ani nastříhavat mě nemuseli...a nejkrásnější na tom samozřejmě je ta maličká, je to něco tak neskutečně krásnýho, však co Vám budu povídat... 😅
Hnedle přihodím fotečky 🙂

ywushka
2. dub 2010

ZABI: tu mudru bych prastila asi kladivem po hlave! Ale jinak porod svym zpusobem parada🙂!! Jeste jednou velka gratulace🙂

Prejeme hezky den,my jdeme dneska na ockovani,uz se nemuzu dockat to zase budeme teplotovat a to mame v nedeli krtiny,takze super!!

pilotkaanetka
2. dub 2010

zabi ahojjj super že už jste doma 🙂 porod jsi zvládla jsi šikulka 🙂

zabicka007
2. dub 2010

Ywuš, ani mi nemluv, i ta porodní asistentka uznala, že mě vůbec neměla posílat domů. Třeba nebude mít teplotku, nebo to vždycky pravidlem po každým očkování?

pilotkaanetka
2. dub 2010

zabí fotky nádherné 😉

pilotkaanetka
2. dub 2010

hlavně měli zvážit že to do Brna není od vás 5 minut 😠

pilotkaanetka
2. dub 2010

Ywushko my měli teplotu jen jednou ale za to pořádnou tak at je to v pohodě a at se křtiny vydaří 😉

hanulamarkova
2. dub 2010

ahoj holky tak jsem se musela probojovat k pc...mám doma na hlídání 2 cácorky dcerku a ještě sestřenky dcerku protože jsou prázdniny a tak se hlídáme ale jsou moc hodné hezky si hrajou😀
žabi no Natálka je fakt krásná tak teda relativně "hladký" porod to je supr...😉 i když ta mudra no poteš... tak vám přeji hladké a sladké sžívání 😀
gabi já už bříško mám ale já ho mám dlouho 😀 asi od stimulky se mi zvedlo a nevím nějak jsem jen pozorovala, že je jen takové plnější tvrdší a holky teda nevím ale snad i dokonce už cítím pohyby...jsem si myslela že to jsou střeva, ale ono to fakt asi budou pohyby...tak jsem zvědavá na UTZ co mi dr. řekne...
přeji vám všem krásné prožití velikonoc a ať dostanete jen trošičku 😀

ywushka
2. dub 2010

hanu: rika se ze druhorodicky citi pohyby drive!!!

pilotkaanetka
2. dub 2010

to je venku hnusně že snad ani nepujdeme ven 😒 😠

gabina79
2. dub 2010

Žabi, vítej zpátky s tím vaším uzlíčkem...malá je sladká 🙂 ....ta Dr fakt byla asi trefená, ne? Kdybyste bydleli za rohem neřeknu, ale takto...no hlavně, že jste to pak stihli...sice sis ty kontrakce užila, ale na oplátku nemáš stehy 😉 ..a to je taky výhra - vím, o čem mluvím 😀 ...tak se pěkně sžívejte a ať vám dělá Naty jenom radost 🙂
Já jsem vypravila Oníka s "tetou" na procházku, tak jsem se po dlouhé době v klidu najedla 🙂 ....no snad nezačne pršet....dopoledne jsme měli premiéru, vzala jsem ho do šátku a šla si oběhat úřady, byl úplné zlatíčko a krásně spinkal 😉
Hani, tak ať bříško pěkně roste 😉 ...že by to fakt byly pohyby? 😕 ..no ale oni říkají, že u druhorodičky to bývá dřív 😉 ..tak si užívej 🙂
Anet, to malování ti teda nezávidím, já takové práce úplně nesnáším - teda hlavně pak to uklízení toho svinčíku. Ještě že už to máte za sebou....já péct nic nebudu, protože budeme návštěvovat, k nám se nikdo nechystá a navíc teď buchty nejím, aby to Oníka ještě víc nenadýmalo 😒 (a manža mi vždycky nadá, když něco upeču, že to musí jest 😀, tak se na to můžu vyprdnout)
Jinak ale přeji pěkné Velikonoce, i když teda ta předpověď počasí nic moc....

pilotkaanetka
2. dub 2010

gabi jojo už to mám hotový a skoro uklizený celý byt 🙂

emers
2. dub 2010

ahoj holky,
zdravím!!!

ŽABI: móóóc gratuluju a je moc krásná!!! 😵 😵 😵

ywushka
2. dub 2010

prejeme hezke poledne,byli jsme u mudry maly vazi 6590g a meri 61,5cm,jsem myslela ze bude i vetsi a ted ani moc nepribaral,ale pry ted uz tolik nebude pribirat!! Dostal prvni hexu a i tu druhou davku rotarixu,v pristi poradne dostane druhou hexu a prvni prevenar. Ja jsem ted byla pro zakusky a pro dort na krtiny. Maly se hlidal s tatkou,ale tatka mel stesti,Teo spi jak medved na dvore v kocarku🙂

pilotkaanetka
2. dub 2010

Ywushko vzorný to syn že tatínkovi spinkal u nás je to taky tak když hlídá tatka tak malá spí 🙂

zabicka007
2. dub 2010

Ještě jednou všem moc díky za gratulace a pochvaly na naši krásu, jsme se až červenaly... 😅
Mám první z mnoha dotazů - miminko mám koupat před krmením nebo po?

pilotkaanetka
2. dub 2010

my koupeme před krmením 😉

pilotkaanetka
2. dub 2010

tak vykoupáno napapáno a malá už chrupe 😉

ywushka
3. dub 2010

zabi: my krmime taky az po koupeni!! Ja koupu kazdy den,jen v ciste vode,ale proste aby jsme se naucili nejaky vecerni pravidelny a stejny rytmus,tak koupeme kazdy den!!!

zabicka007
3. dub 2010

Díky moc, včera jsme se teda vykoupaly před krmením, bylo to docela v pohodě, tak snad to vydrží...a další dotaz, co děláte, když má miminko škytavku (po krmení)?

hanulamarkova
3. dub 2010

žabi to jsme měli v jednom kuse to prostě žaludek tlačí na bránici, která se takto brání ale s tím se opravdu nedá nic dělat jen ji přetrpět... ani čaj ani nic nepomůže protože to zase pujde do žaludku...tak jen asi nechat dobře odříhnout a vydržet

jinak dneska je venku krásně tak budem na luftu...no už se těším

ywushka
3. dub 2010

zabi: skytavka je hnus my ji mivame porad,nekdy pomuze kdyz se to dite vyvzteka,proste si trosicku poplace a nam nekdy pomohl caj a nebo trosku odstrikaneho mleka na lzicku,ale to opravdu jen nekdy!!!

miradka
autor
4. dub 2010

Ahoj holky, zdravím vás zase po dlhšom čase. Nie a nie si nájsť čas na písanie. Malú som dala mužíkovi, nech ju postráži a aspoň vám napíšem ako sa máme.
Museli sme prejsť na dokrmovanie, najprv som skúšala odstrekovať, niekedy sa podarí, ale keď nie, tak dávam zhruba 60 ml Nutrilonu HA. Ideme na to pomaličky, základ chcem mať stále mlieko. Vypadá to skor tak, že Mirka si nevytiahne všetko mlieko.. Vo štvrtok sme boli na kontrole a Mirka má 59cm a 3900g a David 62,5 cm a 5150g. Je docela macek 🙂

Žabička, moje detičky tiež často škytajú a najlepšie je priložiť ich znovu k prsu. U nás to zaberá na 100%. Aj v porodnici mi to radili. To je ako u nás, keď sa mi škytá, siaham po vode 😉 Kúpať je najlepšie pred papaním, kúpanie unaví dítko a po kojení ti pekne zaspí 😉

Irminko, ako ste na tom? Už je malému lepšie? S laktačnou poradkyňou som sa bavila o všetkom možnom a čo píšeš vyzerá na růstový spurt, ale neviem či ho kojíš...neviem či je to tak aj pri umelej výžive, ale asi hej...teda pokiaľ nemáte nejaké väčšie problémy. My to s Mirkou dosť prežívame...furt sa odťahuje a posledne zase hodne blinká...otázka je, či je prejedená, alebo som s ňou nevhodne pohla, čo sa mi moc nezdá... 😒

Holky, vy sa máte....celkom vám závidím ten spoločný výlet, dovču...my si to fakt nemožme dovoliť, neviem si to predstaviť...asi by som to s deckami nezvládla. Naviac...ktovie kedy budeme mať auto, ale už sa čosi rysuje.. 🙂

ywushka
5. dub 2010

miradka: se ti nedivim ze nemas tolik casu,mas dve deti ja mam jedno a nekdy mam taky co delat!

My jsme meli vcera krtiny,maly byl od rana nervozni porad jen plakal,ale to byl asi z nas tak nervozni,ja jsem nestihala vsechno prichystat,myslela jsem ze se zblaznim!!! A pak jak jsme prijeli na penzion tak uz spinkal,pak prospal cele odpoledne,jen se najedl a zase spal,kdyz ho krtili,tak ani neplakal,v kostele ani necekl🙂!! Ha ha ha🙂 Pan farar rikal,ze je to po strasne dlouhe dobe detatko ktere neplace🙂!! Ja jsem jeste vecer chystala chlebicky na dnesek,fuuuj tento den nenavidim a ted kdyz uz mame dite,tak manzel musi obejit s nim vsechny zname i nezname🙂!! Ha ha ha😀 No jo tradice🙂!! Ja musim cekat doma zase na jine deti🙂 A odpoledne jedeme jeste po navstevach na slovensko,budu toho mit dneska plnou prd...!!! Uz mam vsechno pripravene,nemohla jsemani v klidu spat,tak jsem vztavala hned jak jsem maleho v sest nakojila a uz tu beham,aby me nic nechybelo!! Paaaa

lucka.adis
5. dub 2010

Veselé velikonoce a chlapům bohatou pomlázku 😉