Těhulky z CAR Obilní Trh, Brno

miradka
15. říj 2009

Holky tehulky, poďte sem 🙂

zabicka007
31. črc 2010

@lucka.adis Jo jo, měly jste pravdu na Vranově, fakt je ten třetí měsíc zlomový, což jsem samozřejmě velice ráda 🙂 Nové fotečky jsem umístila na facebook včera, sem se mi to nějak nedaří, nevím proč, ale vždycky, když je začnu nahrávat, tak mi celej internet spadne...ještě zkusím jich sem pár dát, každopádně na facebooku jich je daleko víc
@cincolina Souhlasím s Hanulou, zkus se poradit i s doktorkou a laktační poradkyní, třeba je to jen nějaká krize (my měli takovéto krize tři v průběhu prvních třech měsíců) a pak to přejde. No a když to nepůjde, tak se nic neděje, prostě začnete s UM, ale přece jenom je lepší zeptat se i odborníka...i když co doktor, to názor 😅
No a dlouho se tu neukázala MIR a taky PILOTKA a další???????? KDE FÓÓÓÓÓU???????? 😀

zabicka007
31. črc 2010

Nové fotečky! Mrkněte

lucka.adis
31. črc 2010

@zabicka007 Mir nestíhá, má toho moc... občas i s ní píšu přes SKYPE. To víš, má přeci jenom dvojčátka 😉
A fotečky jsou parádní, malá je nááádherná princeznička 😵 😵 😵

zabicka007
1. srp 2010

@lucka.adis Díky, díky, všechna ta naše dítka jsou nádherné princezničky a princátka!!! Tak Mir pozdravuj a že přeju pevné nervy 🙂

snahapada
2. srp 2010

ahoj holky tak NIKOLKA ma uz mesic po operaci ma se dobre dobre prospiva uz vazi 7 kg a ma se skvele ve trech letech pujde jeste na jednu doufam ze posledni operace dopadla dobre akorat ze se ji tam tyden po operaci udelal vypotek tak ji ho musely odstranit a byla v MOTOLE o deset dni dele moje mamka tam byla s ni takze tam nebyla sama tet dobry 20 srpna jedem do MOTOLA na kontrolu tak doufam ze to bude dobre 🙂 jinak NATALKA ma uz dva zuby a sedi sama dostavaji uz prikrmy akorat nevim co jim mam porad davat co davate vy uz skoro vubec nekojim nemam zadne mleko to je tak ve zkratce vse casu je malo tak vas vsechny zdravim a poradte co davate tem vasim detickam na papu diky hlavne na veceri ja jim davam ty kase ahoj ozvu se brzo 🙂 🙂 jo koukala jsem na vase deticky jsou vsechny moc krasneeeeee 🙂 🙂 🙂 🙂

hanulamarkova
3. srp 2010

ahoj holky, teda ty děti vám rostou uplně strašně rychle...
@snahapada to je paráda, že malá je po operaci v pořádku, už se budete jen užívat ... já jsem si na první příkrmy koupila normálně kuchařku Vaříme dětem a podle ní jsem jela, a řešila první příkrmy. A je pravda, že malé to moc chutnalo 😀
já mám novinky dneska jsem byla u dr. a od zítřka nastupuji na mateřskou dovolenou...malá má 1500 g a má se čile k světu 😀

gabina79
3. srp 2010

Ahojte holky, nějhak vůbec nestíhám, klasika 😒
Konečně jsem se ale dostala k tomu, abych vám sem hodila nějaké nové fotky, tak kukněte....jinak my už baštíme první příkrmy - zeleninku na oběd, už to bude skoro 14 dní a vyloženě mu šmakuje (ťuk ťuk na dřevo, abych to nezakřikla). Dr nám doporučila, abychom už začali, i když ještě neměl půl roku...na poslední kontrole před 14 dny měl 9,15kg, ale myslím, že už se to pomalu zastavuje a už nebude přibírat tak rychle. Nosit ho teď mi úplně stačí. A nice se mu nechce. manaž si dělá srandu, že by vyhrál olympiádu v ležení ☹ , trochu pase koníky (musí se mu chtít) a trochu se otáčí na levý bok...ale toť vše. Paní Dr konstatovala, že je prostě takový medvídek, takže mu to asi skrz ty špeky bude trvat trošku dýl.
Cin, to mě mrzí, že musíš malou přikrmovat, ale snad se to ještě rozběhne, nevzdávej to. Jinak mimčo by mělo za den vypít cca šestinu své váhy, takže když to rozpočteš na počet kojení, lehce zjistíš, kolik cca by měla vypít na jedno a podle toho, kolik vypije od tebe, jí pak doděláš UM. Co vozík, už máte? A co šátek, nošíš ji v tom?
No nic, jdu si udělat oběd a pak nachysta brokoličku s bramborem pro Oníka.
Zatím se mějte a snad zase nakouknu 😉

lucka.adis
3. srp 2010

Ahoj kočky, mám chvilku než půjdu spát, tak jsem sem mrkla...

Haňulko, už to máš za pár.. za chvilku budete mít další cácorku 😵 😵 už se těším na její první fotečky.
A jak se jinak cítíš a co Simča, máte ji doma nebo je někde na prázdninách.

@gabina79 Čauky kočko, téééda vy vážíte už tolik 😅 prosím tě, čím ho krmíš.. a super, že mu šmakuje zeleninka.
U nás to také jede... malá jí 200g a to se potom ještě kouká, jestli dostane přidané 😀 😀 měla bych ji k tomu dát ještě potom mléko, ale těch 200g se ni zdá celkem dost, takže mléko dostává až za cca 4hodinky, když nedostane mezi tím přesnídávku, ale zatím jsme pořád ještě u zeleniny a teď jsme přidali králičí maso 😉
Ondrášek se ještě nepřekulí sám na bříško?
Naše malá je šííílěná dračice, mám strach, že se vykašle na nějaké lezení a půjde rovnou do kolen a potom si hned stoupne. Pokud bude po manželovi, tak už v sedmi měsících bude stát v postýlce 😝 Nooo, snad ne 😀 😀

@snahapada To je paráda, že se mají holky čile k světu!!! Fakt mám z vás radost, holky 🙂 🙂 Nebudeš mít zase někdy čas, že bych dojela do Řečkovic a mohli by jsme se sejít 🙂
Tééééda, holčičky jsou šikovné, že už sami sedí.. nepadali na hlavičku? Mám s toho strach, když máme všude plovoučku 😝 😅

Tady jsou nové fotečky malá, jak pase koníky (dělá to teď pořád, otočí se na bříško a snaží se lézt) tak můžete mrknout, je tam i fotečka, jak malá koukala na králíka... byla z něho úplně odvařená 😀 😀 😀 😀 😀 😀

snahapada
4. srp 2010

LUCI ja mam cas porad napis kdy dojedes a dame rec posedime v detskym raji dame limcu uz se tesim sedi jenom NATALKA NIKOL JESTE NE TAK NAPIS kdy bys dojela budu te cekat

gabina79
4. srp 2010

Luci, čím ho krmím? No mateřským mlíkem 😀 ....proč bys malé měla dávat ještě mlíko, když sní 200g? To jí musí stačit. Oník taky sní 200g a ze začátku na mě pořád hleděl, kdy konečně přijde to mlíko a ono nic 🙂 ...nechám ho to pořádně zapít čajíkem...a pak ho kojím cca za 3,5hodiny. Schválně jsem se ptala Dr, kolik by mu mělo stačit k nasycení a ona řekla, že max do 200g, takže ho rozhodně nechci nějak moc rozežírat 😉 ...u nás masko přijde na řadu příští týden...a jakou zeleninu si všechno dávala? Já mám chaos v tom, jakou může už teď a jakou až později, ono se to v různých pramenech dost liší 😒 ...no nepřekulí se. Pomáhám mu, že ho buď zatáhnu za ručičku, aby se překulil na bok a pak mu to někdy vyjde i na bříško a nebo mu tlačím na kolínko, aby se přetočil...no ale vůbec se mu nechce 😠 Tak to je Verunka šikovná, že už se tak krásně kulí a snaží se lézt...
Hani, vítej na mateřské 😉 malá se má čile k světu a krásně roste, už jsem zvědavá, jak bude veliká a jak bude vypadat na první fotečce 😉
Snaho, super, že je Nikolka po operaci a v pořádku. Snad už fkat bude stačit jen ta jedno, už si toho chudinka dost zažila 😉

cincolina
7. srp 2010

@gabina79 Nám už ten dokrm asi zůstane, teď budu doufat, že kojení nám vydrží co nejdýl. Ester přibrala za 4 dny 200 gr a zdá se spokojenější, takže jí to jídlo asi fakt chybělo. vozík jsme zatím nepořídili, asi ho půjčíme až v září pojedem na šumavu a uvidíme jak se osvědčí, příští rok ho už užijeme více. A já už se na to fakt těším. Zatím máme pořád jenom miminečko-zvířátko. Ten váš cvalda, to je paráda, fotky jsou kouzelný.... naše fotky kdyžtak viz IP. Je srandovní, jak na fotkách to vypadá vše tak idylicky, že jo? 😀 Holt řev člověk na foťák většinou nezachytí..

lucka.adis
8. srp 2010

Ahoj holky, mám nové foto v Albu... tak můžete mrknout 😉

Gabčo, ten váš malej je k sežrání 😵 😵 😵 takový cvalík, ale moc mu to sluší!!! Je fakt krásnej!!!

@cincolina takže po UM je malá spokjenější, no vidíš.. lepší je mít spokojené dítě, než aby ti plakalo hlady, no ne 😉
Takhle budeš i ty víc v klidu.
Jo, nejsi na Facebooku?

lucka.adis
8. srp 2010

@snahapada Určitě se ozvu, až pojedu do Brna do Řečkovic.. většinou tam jezdím s manželem, on chodí na úřad, má tam něco jako vedlejší práci 🙂

snahapada
9. srp 2010

tak jo ozvi se LUCI ale 20 8 2O1O jedeme s malou na kontrolu do PRAHY jinak jsem porad doma 🙂 jo a NIKOLKA uz ma taky ZUB 🙂 🙂 🙂

lucka.adis
9. srp 2010

@snahapada Ahojky, mohla bych 25.8 je to Středa a manžel má zrovna RMČ, takže bych se svezla s ním a potom s ním jela zase domů. Je to tak od 15hodin do max.18hodin. 😉

A gratulace k zoubku!!!!!!!

lucka.adis
9. srp 2010

Kočeny a co se takhle zase všechny sejít v Brně i s dětma? Tak jak když jsme byli těhule? Samozřejmě můžou dojít i ostatní (Saj, Monulka, Elen...)
Co vy na to? Hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm????????? 🙂

lucka.adis
13. srp 2010

Ahoj kočky, sem už nikdo nechodí? Kdepak všechny lítáte 🙂

Dneska měla malá kontrolu u dr. i s očkováním...
.... a měří 68cm a váží 7.8OOg... jooooo a manžel včera objevil první zoubek, takže dostane na šaty

hanulamarkova
13. srp 2010

@lucka.adis ahoj Luci, já sem sice koukám, ale většinou už tu nikoho není a není s kým kecat :-/
teda ta tvoje kočka je šikulka je to moc krásná holčička.
Já jsem v "posledním" tažení hihi no bříško je už veliké ale ještě to jde...už by jsem tu moji prďolku taky měla ráda u sebe jen musím ještě být trpělivá a počkat si pár týdnů.
Zatím (v úterý 3.) měla malá odhad 1500 g tak snad už bude mít i víc... a tak pomalu chystáme a předěláváme byteček aby jsme se poskládali 😉 manžel bude malovat a skládat postýlku no prostě chystačka 😉 ještě pár věcí dokoupit jako kosmetiku pro mimi a jsme nachystaní.
... jak ti malá zvládá očkování neteplotuje?

zabicka007
13. srp 2010

Nazdar ženský, nějak furt není čas sem zavítat, a to mám prázdniny...chci vidět, jak to budu dělat, až zas začne škola... 🙄

@snahapada Super super, gratuluju k zoubkům i úspěšným operacím 😀

@hanulamarkova Hani, já fakt zírám, už to máš za pár, uteklo to strašně rychle a než se nadějeme, bude tu další princeznička 🙂

@cincolina Takže přikrmujete? Hlavně že je malá spokojená, to musí být na prvním místě...třeba se Vám podaří u toho i kojit co nejdýl 😉

@lucka.adis Luci, my bysme se s malou určitě zúčastnily, moc ráda bych Vás zase všechny viděla a pokecala, a čím dřív tím líp 😀
My s malou se máme dobře, je to takovej můj smíšek, už dvakrát byla na očkování (hexavakcína + prevenar) a snáší to bezvadně, žádný teploty, dokonce ani protivná nebyla, no jako by žádný očkování nebylo...tak jsem moc ráda, hlavně kvůli ní 🙂 No nic, drahoušek opět donesl houby takže jdu zase čistit a zamražovat 😒

cincolina
13. srp 2010

@zabicka007 jojo, dokrmujem, mala je spokojenejsi a hlavne matka klidnejsi, tak to ma urcite taky vliv... treba to u pristiho mimca zvladneme lepe 😉 . Tak to je super, ze mala je takova spokojena, jenom tak dale!

snahapada
15. srp 2010

Ahoj Luci.Pridam si te na facebook.Pod jakym jsi tam jmenem prosimte.Me tam najdes pod Miluska Kollarovicsova.Dik Pa

lucka.adis
15. srp 2010

@snahapada už jsem si tě tam přidala, tak mi jenom potvrď přátelství a budeš mě tam mít 😉
@zabicka007 tak něco vymyslíme, zatím si se k tomu vyjádřila pořádně jenom ty... holky jsou víc na Facebooku, tak tam zkusím rozhodit sítě a uvidíme 😉 nebylo by to špatné se zase sejít v té kavárně, kde jsme byli jako těhule. Tam se s kočárkama vlezeme na 100% 😉
A super, že je malá spokojená, ale ona už na Vranově byla takový smíšek malinký a hodný 😵 😵 těším se, až ji zase uvidím.

Holky, kočeny co vy ostatní? Přidáte se?

cincolina
15. srp 2010

@lucka.adis já bych se asi taky přidala ... napište kdy... jo a na FB nejsem 😉

zabicka007
16. srp 2010

@lucka.adis Na Vranově a smíšek? A ještě k tomu hodný?? Tak to si teda nevzpomínám... 😅 Ale díky za lichotku, malé to určo vyřídím a taky se na Vás budeme těšit 🙂

cincolina
16. srp 2010

holky, byly jste poděkovat na OBI? a s čím v ruce? 😉
a ještě dotaz, kdo máte mražáčky... musí se tam nahlásit, že z transferu se narodilo mimčo, aby je skladovali ty čtyři roky? nebo se to dozví automaticky?

snahapada
17. srp 2010

LUCKA tak jo toho 25. 8 to jde jeste se domluvime ale urcite se setkame uz se tesim 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

hanulamarkova
19. srp 2010

Ahoj holky ták dnes jsem byla na kontrole a brali mi odběry a kontrola dopadla dobře. Vše je v pořádku malá je hlavičkou dolů a váhový odhad je 2100g 😀 takže velká holka to bude.
Další kontrolu mám za 14 dní i s monitorem.

gabina79
19. srp 2010

Ahojte holky, tak zase jen na chvíli, za chvíli bude krmení dravé zvěře 😀 ....včera jsme byli u Dr a už nám Oníka nezvážila - miminkovská váha je jen do 10kg 🤐 (pak se váží na velké váze, ale to už musí sedět, což samozřejmě nesedí) ..takže máme něco přes 10kg 😅 . Jinak vše OK, má 69cm, na oběd vesele baští zeleninku a dnes jsem mu poprvé dala na sváču jablíčko 😉 ...Dr říkala, že kojení je krásná věc, ale ne na úkor druhého - prý malý přibírá, ale maminka nám mizí....přitom mi nepřipadá, že bych nějak zhubla, jsem pořád stejná...no nic, teď už vypouštíme druhé kojení, už bych ho pomalu chtěl apřestat kojit v noci, tak bude líp 😉
Hani, tak to je skvělé, že je vše v pořádku a malá teda fakt nebude malá 😉...jejda, jak se ti to blíží, za chvíli už budeš moct rodit...což ti teda nezávidím, ale už budeš mít konečně bobka u sebe. Tak se opatruj a odpočívej, dokud to ještě jde 🙂

cincolina
20. srp 2010

@gabina79 teda vy fakt rostete, to je uza. my kojime a dokrmujem, ale mala je spokojenejsi a jak pribira zjistim pristi tyden u dr. tak treba dostanem pochvalu. vozik za kolo chceme poprve vyzkouset na konci zari na dovce na sumave, tak pak poreferuju 🙂

@hanulamarkova tak uz to mas fakt za par... chces rodit v Bohunicich?

gabina79
20. srp 2010

Ahoj, Cin....no jo, roste pěkně, ještě aby se začal trochu hýbat 😀 ...dívala jsem se na vaše fotky a jsou moc pěkné - buď kvalitní foťák nebo dobrý fotograf 😉 ...jak se malé líbí v šátku? Já už jsem potom Ondru moc nenosila, protože se v něm vždycky poblinkal, teď to zkouším znovu, ale moc v něm nechce být, pořád se mrví, vzteká a chtěl by vidět (a asi se mu i nelíbí, že je natěsno), tak nevím, buď zkusím nějaký jiný úvaz (klokana na bok nebo batoh na záda) nebo je to pro nás pasé....jsem zvědavá, jak se vám bude líbit cestování s vozíkem....Oníkovi se líbí, akorát manža říká, že neví, jak by v něm vozil dvě děti, když mu úplně stačí táhnout do kopečka toho našeho cvaldu 😉