Těhulky z CAR Obilní Trh, Brno

miradka
15. říj 2009

Holky tehulky, poďte sem 🙂

irminka
20. pro 2009

no, já to mám jasné, pokud začnu mít bolesti nebo mně odteče pl. voda, musím okamžitě, protože Bruník je první a koncem pánevním a bylo mně řečeno, že pokud je tam hlavička, tak ten tlak hlavička udrží, ale když je prdelka tak tlak je tak velký, že se to neudrží, prostě mohlo by to být rychle a mohli by se zaklínit....

U Ríše jsem mléko měla, ale až 4. den po porodu a to mě dokonce holka na pokoji dokrmovala, protože ta už měla třetí mimi a mléko se jí udělalo dříve a když viděla, že malého kojím každou hodinu a ten chudáček řval jak pominutý a já blbka ubrečená jsem nevěděla čím to je. Setřičky mu dávaly jen glukozu a to mu také nestačilo, tak mně ta holka nakojila a malý spal snad 6 hodin v kuse. potom jsem doma kojila cca 3 měsíce a dostala jsem velký zánět s horečkama i tak jsem kojila, to se mně normálně bolestí obracely prsty na nohou jak to bolelo , ale snažila jsem se vydržet, ale Ríšánek to asi poznal, že se trápím a potom už ode mě nechtěl, tak jsem mu šoupla Nutrilon, ten mu na začátku sedl, ale po měsíci mně z něho začal tak zvracet, že když jsem ho nakrmila, teda bylo to jen před spaním, tak si brkl a čekali jsme co bude, navrapil se a já už utíkala na dlažbu na chodbu, kde hodil takový oblouk, že bylo zasráno naprosto všechno........, tak jsem ho nakrmila znova a už bylo dobře, prostě 1. večerní dávka byla vždy vyhozena ven a až ta druhá byla ok. Když jsem šla k doktorovi, tak mně řekl, že musím dávat Nutrilon, protože je nejpodobnější mateřskému mléku a já blbá furt poslouchala a malého i sebe trápila. Potom jsem se potajmu na to vykašlala a koupila Sunar a malý o té doby papal bez blití a spinkal celou noc......takže tak s naším prvním kojením a umělou výživou 😉

ywushka
20. pro 2009

lucka: taky jsem si to rikala,jak by to mohla poznat,jsem ji to pak rekla,ze me tim nastvala co me rekla,a pritom ona sama to mela u segry a taky jela do porodnice a pak ji pustili domu az po 10 dnech. Jsem ji rekla,ze tady kvuli tomu brecim a dostala se me odpoved:"ale kdyz oni uz se na nej tak tesili",no jo a my snad ne??!!! No proste ted kdyz uz me to zacne,nedam ji o tom vubec vedet,proste odjedeme a bude!! A je me jedno co si o tom bude myslet!!! Uplne me tim nastvala jak mi to rekla,to bych asi necekala!!!
Taky si rikam,ze kdyz to zacne znovu,tak pojedeme zase i manzel to rika!!! No uvidime...uz me zase zacina tvrdnout bricho-to nic neznamena,ale znamenat muze,cetla jsem i na netu,ze nekdo nemel ani bolesti jako takove a jen tvrdnuti bricha a nakonec z toho byl porod!!! Pujdu si zkusit lehnout,jsem dost unavena po tom vcerejsku,jsme prijeli skoro az ve ctvrt na 3!!

irm: jaj tak to aby sis zavolala radeji rychlou

lucka.adis
20. pro 2009

Irmi, tak to klobou dolů, že jsi to takhle zvládla.
Já Adiska kojila necelé tři měsíce.. ze začátku jsem měla mléka dost i v porodnici mu to stačilo, fakt se budil jenom na kojo a přebalování vždycky prospal. Jenomže potom mu to nějak přestalo stačit a já kojila fakt nekecám každou hodinu a to bylo divný nejenom mě, ale i ostatním. Dr.pořád říkala, že musím vydržet atd. až jsem to nevydržela a prostě jsem ji na rovinu řekla, jestli by jsme nemohli zkusit to, že ho nakojím, ale dám mu po kojo i nutrilon na dokrmení a světe div se, malej byl spokojený jako blecha, když se chytne na psa 😀 😀 pěkně přibíral atd. jediné co mě štvalo bylo to, že jsem měla sice dost mléka, ale tím jak si potom zvyknul na flašku s nutrilonem, tak už ode mě nechtěl a já neměla odsávačku, takže mléko šlo do *****.... proto jsem si ji přála už teď, protože takhle o to mléko nepřijdu a kdyby se stalo to stejné co s Adiskem i s malou, tak už to budu mít vychytané a může mi s flašky klidně pít to moje 😉

lucka.adis
20. pro 2009

Ywush, ještě ti můžu poradit to, že si do té porodnice můžeš zavolat, aby jste tam zbytečně nejezdili.
Já jsem si také volala a oni mě řekli, že pokud to nebude po 4-5minutách, tak mám ještě doma v klidu vydržet (hodně pomáhá ta teplá vana, masírování zad a hlavně prodýchávání a skákání na balónu), jenomže u tebe je také rozdíl v tom, že ty jsi z Hodonína a ta cesta také něco trvá a nedejbože, aby byla dálnice ucpaná nějakou nehodou a budeš v prd**** a manža ti pomůže odrodit v autě. (když jsme u toho, tak mě čeká to stejné... sice to mám do Brna cca 15minut, ale skoro ob den je na dálnici nehoda 😝 )

Fakt bych ti poradila jim třeba zavolat, i když ti bude tvrdnout to bříško do večera a nebo budeš mít zase kontrakce, co máš dělat-jestli máš teda dojet a že jsi tam byla včera atd.... oni tě odbít nemůžou, od toho tam jsou a jestli kápneš na nějakou blbku, tak ji předej manžela a ten tě v tom určitě nenechá a pěkně si s ní promluví 😉

sajmona
20. pro 2009

ahojky holky, 🙂
Ywuš vůbec si z tho nic nedělej,já bych tak měla strach a možná ani ted bych nevěděla kdy to vlastně začíná.Tenkrát mě praskla voda,tak to byla jasný ale jinak bych to nepoznala hned.Přeji moc štěstí a všeho a pokud to přijde co nevidět,tak at to zvládneš, drž se holka 😉

ywushka
20. pro 2009

lucka: no prave,my to mame sjete po dalnici pri normalni sjizdnosti silnice asi za 40min,ale kdyz vcera bylo tak jak bylo,tak nam to trvalo 1 hodinu a 15 minut!! Takze asi tak!! Z toho duvodu jsem se tak bala!!

Ted jsem se trosku prospala,no uvidime....

JINAK VAM HOLKY MOOOC DEKUJU JSTE ZLATIIIICKA

ywushka
20. pro 2009

jinak jsem se vcera dozvedela,ze maly ma asi 3,10kg a ja mam pozitivni kultivaci na streptokoka,tak ze musim met pri porodu/po porodu antibiotika. Jsem z toho byla uplne v soku,je to napsane i v prukajde,ale ja jsem nevedela co znamena SAG pozit.-me o tom muj gynekolog vubec neinformoval. Teprve vcera si toho vsimla ta doktorka,ale rekla mi ze to nic neni!!! No tak to neviiim

cincolina
20. pro 2009

Yw, souhlasim s holkama, raději plašit než aby se Theovi něco stalo! A k tomu streptokokovi, jsem o tom kdysi cosi četla, tak jestli si to nepletu tak je to proto, že v porodních cestách máš streptokoka (což je normální), tak při porodu by se mimčo mohlo nakazit, tak proto ta antibiotika, radši. Tuším, že se to dřív dávalo každýmu ty antibiotika, preventivně.
Saj, jak je? Morulky se určitě u tebe mají dobře 🙂.
No a se mnou mlátí hormony, dneska jsem se rozplakala protože mi kleknul počítač, když jsem pustila excel 😀 .

pilotkaanetka
20. pro 2009

Ahoj Ywush já taky měla pozitivního streptokoka a dali mi jen antibiotika při porodu je to o.k 🙂

ywushka
21. pro 2009

Preju vam krasne dobre ranko!!! Tak jste to urcite videli-vyhral to Chodur,no co nadelam,jsem chtela Smajdu🙂,ale bylo mi jasne ze ten to nevyhraje....

Preju vam krasny prijemny den. Ja jdu dneska k zubari

emers
21. pro 2009

ahoj holky,
v rychlosti vás zdravím, snad vás dočtu někdy o vánočních svátcích 🙂 teď vůbec v práci nestíhám a doma už vůbec ne...
jen chci sdělit, že jsem byla na tom UTZ (NT screeeningu) a moc jsem si oddechla, máme prý vše vpořádku, takže NT negativní 🙂
miminko se mrskalo, vidět ho byl zážitek 😵 😵 😵 , byla jsem tam teda sama, ale manžovi jsem donesla fotku, ten málem odpadl, že jako to už vypadá jak miminko, si asi myslel, že je prcek ještě ve stadiu buněk či co 😀
no krása, už se těším na další UTZ, chjo, proč tak je to tak za dlouho 😀

přeju vám příjemné těhulkování!!!!!! 😉 😉 😉

cincolina
21. pro 2009

emers ahoj, to je dobra zprava. Tak at je vsechno vpohode a zase se ozvi jak se mate...

miradka
autor
21. pro 2009

Dobré ránko holky, emers to je super 😉 len tak ďalej. My sme sa včer na superstar nedívali, moj sa chcel dívať na čt2, ale koniec sme stihli. Celkom ma prekvapilo, že Chodurovi došlo tak moc smsiek, pokiaľ som to dobre zachytili tak 1,25 miliona? Som zvedavá, kto z nich dvoch sa v šoubiznise viac uplatní.
Dnes o 12 idem na hemku, zdá sa mi, že to železo fakt zabralo. Zvládnem toho o moc viac, cítim sa viac fit... 🙂 Zato by som bola rada, keby sa holčička vrátila hlavičkou dole, teraz ma kope tam, kde nie som zvyknutá..tesne pri mechúr 😅

ywushka
21. pro 2009

miradka: tak to na tebe budeme myslet aby se ti krev zpravila!!! Protoze bych ti neprala aby te hnali do nemocnice!!

emer: parada gratulujeme k neg vysledkum

ja jsem byla uz v obchode a v lekarne,posnidala jsem,ted si pujdu umyt vlasy a v 10:30 mam byt u zabaka,jdu poprve k tomu novemu tak jsem zvedava

lucka.adis
21. pro 2009

Ahoj děcka,

Mir: budu na tebe myslet, dej potom vědět jak jsi dopadla. Já jdu dneska na další injekci B12, snad mi to bude pomáhat a v Lednu budu mít krevní obraz lepší. Nerada bych v Lednu zase do nemocnice 😝

Emers: gratulace k neg.výsledkům 😉

ywushka
21. pro 2009

Huraaaa uz jsem doma,zubar mi opravoval predni zuby-mam je od malicka vykazene a ty nahrady co se tam davaji vzdycky po nejake dobe vypadavaji,takze jsem sedela 45 minut v kresle a pak mam pry spoustu kazu,takze se mam pak objednat na prevrtani-super se uz ted nemuzu dockat

Stavili jsme se s manzelem koupit stojan na stromecek,jupiiii uz se tesiiim!! V Obi maji na vsechny vanocni dekorace 30% slevy🙂

lucka.adis
21. pro 2009

Ywush, já jdu k zubaři 5 a 6.1. a jsem také zvědavá jak dopadnu, páč mě vrtání asi nemine... po x letech 😠
Kaz jsem totiž už hóóóóódně dlouho neměla. Akorát mám menší problém s ustupem dásní, takže chodím už 4rokem k dentální hygienistce a ta mě na ně pokaždé mrkne atd. teď v těhu mám problém s krvácením dásní a nemůžu se toho zbavit. Není to teda hrozné, ale mě to vadí 😖

Jinak náš synátor bude mít na vánoce svátek, takže dostane morče se vším všudy 🙂 se těším, co na to bude říkat.

ywushka
21. pro 2009

lucka: jeeee morcatka🙂 ty jsou krasne!!! Ja mam zase od malicky krecky-ted mam uz sveho "EDU DVANACTEHO"-mam to uz napokoleni😀!!!

miradka
autor
21. pro 2009

Ahoj holky, tak výsledky dopadli super, pred dvoma týždňami som mala 79 a teraz mám 98 a je fakt, že sa cítim lepšie 🙂 Ďalšie 2 týždne mám brať 2x za deň železo a potom bude stačiť už len jedna tabletka a aj počas kojenia jednu tabletku.
Ywush, tak to je dobre, že si zašla na kontrolu, asi aj ja budem mať kazy, aj keď ma teda vobec nebolia zuby, ale v tehu sa s tým dá počítať. Ozaj a piješ dosť mlieka alebo ml. výrobky? Aj z nedostatku vápnika sa totiž kazia..
Luci, a čo ti robí tá dent. hygienistka? Švagrová teraz robí popri svojej práci dent. hyg., ale moc o tom neviem, nebavíme sa tak často...

irminka
21. pro 2009

ahojte babulky,

mně je dnes akosi divno 😠 , záda mě bolí jako čert, tak od oběda polehávám....asi jsem to přehnala s vytíráním, vysáváním a uklidem všeho, kde byl bordel, takže všude 🙂 ...Jo a ještě jsem vařila fuzulu po kyselu s klobáskou a čerstvým chlebíkem 😉

Ted jsem vyslala manžu a Ríšu k zubařce, takže mám chvilku pro sebe...., musí mě objednat, sice jsem tam byla před dvěma měsící, ale se mně odhalují dásně a při čištění zubů to vypadá, jak kdyby mě někdo vraždil 😕

ywushka
21. pro 2009

irm: tak hezky leeeez!!!! Me taky v tu sobotu bolely odpoledne jen zada....

miradka: jogurty a mleko mam temer denne!! Ja mam kazivost zubu genetickou a v tehu to mam asi jerste horsi

ywushka
21. pro 2009

Tatka dneska dela vanocni vecirek pro sve zamestnance,tak tam jdeme vsichni!!! 🙂 Tak mejte prijemny vecer,ja uz se tesim na to jidelko co tam bude🙂!! Paaa

irminka
21. pro 2009

ywus: tak si to hezky užij a hlavně papkej opatrně at nechytneš záchvat 😉

lucka.adis
21. pro 2009

Ahoj holky,

tak můžu říct konečně " hurrrrrrááááááá, hurrrrrrááááá " máme vymalováno a zatím " ťuk, ťuk " bez problémů.
Takže jsem dneska uklidila-aspoň trochu a byli jsme v kauflandu na nákupu. Všude plno lidí až se mi s toho dělalo špatně, ale zvládla jsem to až teda na ty penízky co jsme utratili, ale už máme konečně vánoční nákup a potom se akorát ještě dokoupí 23. nějaké to pečivo a salám, aby nám to vydrželo přes svátky (páč budu dělat chlebíčky-čekáme návštěvy).

Zítra ráno odvezem Adíska, zajedem ještě do obchodu, potom k dr. aby mi píchla tu B12 a pak razíme směr Brno pro to morče atd. 🙂 jsem zvědavá, co na to Áďa bude říkat.

Jinak jsme včera s manžou po vymalování umývali okno v ložnici, ale moc to nešlo, páč venku bylo -18 a když jsem to okno pošplíchala, tak to za chvilku zmrzlo, takže manža si vzal do ruky přímotop a kroužil po okně aby mi to rozmrzlo a já to mohla utřít do sucha 😀 😀 normálně kdyby nás někdo viděl, tak asi nechápe 😅

Ywush, hezky si ten večírek užij. Já budu zítra sama doma, páč manža má firemní večírek a potom si jde sednou i s klubem freediverů, takže se mi vrátí někdy po půlnoci.

Mir, ta dentální hygienistka ti zkontroluje zoubky a dá pryč zubní kámen-pokud ho máš, ukážeš ji jak si je čistíš, popřípadě ti ukáže jak si je máš čistit správně, poradí ti se správným typem kartáčku atd. potom k ní chodíš každé 4měsíce na přefluorování a na kontrolu 🙂
...akorát to teda není zubař, který ti vyvrtá i kaz-to už musíš jít ke svému.

Tak jo holky, jdu ten nákup ještě poklidit a potom do sprchy a spát. Zítra máme zase lítání a ve Středu to samé.
Dobrou noc všem a Irminko, ty to s tím úklidem nepřeháněj a pěkně odpočívej!!!!!!!

ywushka
22. pro 2009

lucka: kvuli tomu blazinci co te bude v kazdem obchodaku jsme ten nakup udelali uz v patek!! A ted uz taky jen skocim do obchodu pro pecivo a salam kdyby chtela dorazit nejaka ta navsteva!

V sedm rano me vzbudily nejake divne bolesti,ale nastesti me zachranil zachod,byl to jen hnusny prujem,sice jsem vcera nejedla nic co by me ho mohlo zpusobyt,ale asi si o nej telo reklo🙂
Nevim kdyby me tech chytly porodni bolesti,kdo by me odvazel do brna!! Segra by tam nedojela,mamka ridit na takove trasy neumi a manzel i s tatkou maji hezky popite🙂. Ale nastesti manzel byl v takove stavu,ze si dokonce sam odemknul a nepadal mi v loznici,tak to bylo fajn🙂
Mejte krasny prijemny den,ja se jdu hodit do sprchy a pak se kukat na telku!! Paa

miradka
autor
22. pro 2009

Dobré ránko prajem,
Ywush, tak to by si asi musela šoférovať ty 😅 no to by bolo....tí chlapi nemajú zodpovednosť. Našťastie si celá 😉 Ja som sa dnes zobudila pred 5 a nechcelo sa mi spať, tak som si do 7 čítala a potom zaspala až do 9. Včera som žehlila ako o život...vyžehlila som celú pračku miminkovských vecí a dnes to pekne poskladám podľa veľkostí a uložím do skrine a večer budem žehliť druhú pračku. Ešte že som si s tým žehlením plenok tak pohla, inak by som to teraz nezvládala. Je toho fakt moc. 🙂

ywushka
22. pro 2009

ja jsem do ted uklizela,jsem z toho naprosto hotova!!! Jeste jsme nazdobili stromecek,manzelovi musi byt jak "psovi" no jo nema pit,dobre mu tak

irminka
22. pro 2009

ahojte, ¨
tak hlásím kontrolu v nemocnici: stejný nález jako minulý čtvrtek, strepkokoka nemám, mám přijít 29.12., teda pokud to vydržím a když to vydržím do konce roku, tak 4.1. nástup do nemocnice a udělali by mně CŘ, mám si udělat předoperační vyšetření, teda pokud to stihnu a když ne, tak se nic neděje, vzali by to jako akutní příjem 😉 . Mám ležet a odpočívat, samo, že to dělám, že?

ted jsem si pobrečela ohledně manžílka, nebot mně vytkl, že nekupuji margarín, ale jenom normál máslo, které se špatně roztírá......už jsem z toho všeho na palicu 😅 😕 😅

lucka.adis
22. pro 2009

Ahoj holky,

tak já jsem dneska musela k zubařce, páč jsem zase v noci nespala a přišli jsme na to, že mi vypadla blomba (nebo jak se to píše) a dostal se mi tam kaz, takže proto mě bolela celá prava strana pusy. Vyvrtala to atd. což bylo sice nepříjemné, ale v pohodě 🙂 akorát mám teda skoro půlku zubu vyvrtaného a říkala mi, že dál už mi to čistit nemůže, páč by musela až na kanálek a to teď v těhu nechce-už jenom skrz píchnutí anestezie, ale jakmile mě to zase nedejbože přes vánoce chytne, tak musím pelášit na pohotovost a tam mi to prostě udělají ať chci nebo nechci. Ke všemu to je osmička, takže ta je úplně na hov*** 😠

No a jinak máme už doma to morče pro synátora, tak jsem zvědavá, co na to bude říkat.. manža byl z něho paf 😀

Irmi, tak pěkně poslouchej dr. a odpočívat a odpočívat.

ywushka
22. pro 2009

lucka: jaj fuuuuj tak to ti nezaaavidim!!

Irm: tak ktera budeme driiiv??🙂 Ja mam ten druhy TP 4.1:-D

Ja jsem pojezdila vsechny obchody co tu jsou u nas v "dedine"🙂 a shanela jsem nejaky darek pro tatku a svagra-toho jsem odbavila nejakou obyc sadou adidas a tatkovi jsem koupila trenky a ponozky🙂 a ted me jeste napadla poukazka do sauny kam chodi,tak jsem byla koupit jeste tu-jen na dva vztupy,ale alespon mam uz darek. Kdyby me ta poukazka napadla driv,tak bych mu koupila na vic,no co se da delat,vsem rodicum kupujeme za stejne penizky🙂 a nemuzu jednomu koupit za vic a druhemu za min. Manzel nam koupil pod stromecek videokameru co jsme chteli🙂,tak mame alespon neco pekneho🙂,jen od nej nedostanu zadne prekvapku 😖 ,ale navadi,jedno prekvapko mam ja v briiisku a to je pro nas vsechny