Těhulky z CAR Obilní Trh, Brno

miradka
15. říj 2009

Holky tehulky, poďte sem 🙂

rioko
25. led 2010

gábi mrazáčky máme jen 3, měli jsme 5 embryí nakonec, dvě mi zavedli a ujal se Vojtíšek, kéž by to vyšlo i podruhé z mrazáčků, moc si nedovedu představit podstupovat celé IVF s Vojtou a mou velkou pravděpodobností na OHSS
tak já jsem měla porod teda extra rychlý, v 7 mi dali vyvolávačku a 9.30 byl na světě, takže asi dvě hodiny bolestí a konec, to bylo super, i když teda bolesti po vyvolání šílené
malé miminka měsíční bych teda mezi větší počet lidí nebrala, nemá žádnou imunitu, navíc je u nás zase víc nemocí a mimča jsou chráněni až po všech 3 očkování, například proti černému kašli, takže je to nezodpovědnost rodičů....Vojtu jsem vzala někdy ve 2 měsících k rodičům do Zlína, ale jeli jsme autem a byli hlavně u rodičů, jinak návštěvy chodili k nám

gabina79
25. led 2010

Tak už jsem doma, i po obědě...Dr pro Oníka mám domluvenou, takže super 🙂
Rio, budeme ti držet pěstičky, aby to vyšlo i z mrazáčků, ale sama víš, že je tam menší pravděpodobnost...ale jde to i tak 😉 ..no tak to si teda měla extra rychlý porod 😕...co jsem ležela s paní v nemocnici, tak ráno před osmou jí dali tabletu, před devátou začala mít kontrakce a teprve po druhé hodině odpoledne ji převáželi na porodní sál...ono se říká, že po vyvolávačce je porod bolestivější, ale rychlejší 😉 ....já osobně bych taky takové malé mimčo nikam nebrala, zvlášť když všude lítají nějaké bacily 😉
Ywuš, no jo, každá to má jinak, tak doufejme, že to budeme mít i my čekatelky co nejrychlejší 😀
Cin, díky za optání 🙂 ..vcelku se to dá, břicho mi tvrdne čím dál tím víc, ale jinak jsem v pohodě...uvidím, jak dopadnu v pátek v poradně 😉 ...a co ty, všechno OK?

rioko
25. led 2010

cin kojila jsem normálně, žádné léky jsem už nebrala, jen asi do půlky těhu, takže v pohodě, teď už teda nekojím protože není co
gábi právě vím, že šance je menší a navíc není ani jisté, jestli to mrazíčci zvládnou - to rozmrazení, no uvidíme

gabina79
25. led 2010

Rio, teď jsem si uvědomila, že Snaha má dvojčátka z Ketu, takže šance určo je 😉
S tím kojením jsem si vzpomněla...ta zasloužilá matka ze včerejška kojila obě starší děti do 3,5 let..to už mi přijde docela divné 😅

gabina79
25. led 2010

Luci, jak to s tebou vypadá? Jak si dopadla v poradně? 🙂

rioko
25. led 2010

tak já jsem chtěla kojit do roku, jenže Vojta měl dost šílený reflux, všechno skoro vyblinkal, takže nepřibýval, měl furt hlad, plakal, no šílené, zkoušela jsem odstřikávat a zahušťovat Nutritonem, bohužel mlíka ubývalo a od 4 měsíce jsme museli přejít na UM, ale Vojta se uklidnil, začal hezky spát, byl spokojený a přibýval, to bylo pro mě důležitější

snahapada
25. led 2010

ahoj holky tak mala NIKOLKA pojede zitra do prahy na tu operaci nevim jak to chudinka mala zvladne ja tam nemuzu s ni jet protoze NATALKA je mala a kojim je to sileny tet jdu do detske na konzultaci pritel je tet zrovna v POLSKU tak tamnemuze jit se mnou mamka mne hlida malou tak jdu sama doufam ze to zvladnu chtela bych tam byt s ni ale nemuzu tak doufam ze tu operaci prezije drzte ji palecky dik musim bezet

gabina79
25. led 2010

Snaho, držím Nikolce pěstičky, ona to určo zvládne, neboj 🙂 Držte se! 🙂
Já mám taky takovou představ - kojit tak max do roku - no uvidíme, jak na tom vůbec budu s mlíkem, jestli vůbec kojit budu...
Holky o kolik větší se má koupit ta kojo podprda??? O jedno číslo košíčků nebo o dvě?

zabicka007
25. led 2010

Snaho budu moc moc na Nikolku myslet ať jí to dobře dopadne, mimochodem, ten můj brouček v bříšku bude taky Nikolka takže bude držet palečky i ona určo 🙂
Gabi, dnes jsem byla se švagrovou u dětského doktora, a říkal, že ideální doba pro kojení je rok, rok a půl, pak už to nemá moc velký smysl, takže já jsem taky rozhodnutá kojit, ale ne dýl než jeden rok pokud to půjde. Ohledně té kojo podrprsenky, já vezmu asi o číslo větší a nějakou, která se dobře přizpůsobí tvaru prsou...
Rio, takže chcete jít teď někdy do KETu?

lucka.adis
25. led 2010

Ahoj holky,

Nooo a já na kontrole celkem dobrý, až na to, že jsem ji řekla o těch poslíčkách atd.tak mě prohlédla a říkala, že děloha se cpe už pěkně dolů a už se to tam chystá, no a že mě nechce strašit, ale klidně to může být každým dnem a nebo taky kolem termínu, takže si můžu vybrat 😅
Potom mi dělala UTZ a já jsem dr.říkala, že bych byla ráda, kdyby malá odhadem vážila aspoň 2600g a dr.mě na to říká, no to už dávno má, protože má (zase jenom odhadem) 2968g, takže stejně uvidíme až se narodí.
Dostala jsem žádanku do porodnice a k ní se už přijdu ukázat až po šestinedělí i s malou, páč manža bude mimo ČR
Jo a ještě mi předepsala znovu železo na ty červené krvinky 😠 včera mi s toho bylo pěkně špatně, jsem lítala na wc jak pitomá.

Tak to je prosím o nás zatím vše.

Snaho, určitě to beruška zvládne!!! Budu moc a moc držet palečky!!!!!!!

Gabčo, já kojo podprdu mít nebudu, páč mi žádná nesedí a já se v tom necítím dobře, takže budu mít klasiku svoje a s toho to prso taky vytáhnu 😉

Žabi, jak ti je a jak to zvládáte?

irminka
25. led 2010

Snaho: tak se teda urychlilo, že? Čím rychleji, tím lépe, protože takhle malá miminka jsou víc adaptabilnější. Sice se nedá srovnávat můj Bruno s plastikou rtu a tvoje malá, ale bylo mně řečeno, že čím dříve po porodu se operuje, tím líp....tak teda držím palečky

Já mám teda 3 kojo podprdy a neumím si představit, že bych měla normál podprdu, mám tak citlivé bradavky a kdybych ty prsa měla furt tahat a otírat o podprsenku, tak bych asi zdechla. Já jsem si koupila o číslo větší a stačí mně to, dokonce mně ji musela tchýně změnšit obvod, protože jsem měla zadek podprdy někde u krku 😠

gabina79
25. led 2010

Luci, no jo, oni to asi taky nedokážou odhadnout tak dopředu - ten porod myslím...tak se ještě drž 😉 Malá ale asi nebude zase až tak malá, co? Jasně, že jsou to jen odhady, ale to my s Oníkem asi trošku zaostáváme...bude asi po manžovi menší (myslím tím, když se manža narodil, tak měl 3,05)..no aspoň se bude tím zadečkem líp rodit 😀 ...a co CS, kolik máš?
Já mám taky ještě pořád železo, ale už ho budu dobírat a další mi asi dávat nebude...při poslední kontrole mi Dr řekla, že jsem si udělala dobrou zásobu, že mi hemoglobin pěkně stoupl 😉

irminka
25. led 2010

já beru Fe furt, jsem uplně zabetonovaná, takže každý den jím plecovku broskví 🙂

gabina79
25. led 2010

S tou kojo podrpdou, já si zatím pořídím jen jednu a pak dokoupím, ale asi teda vezmu stejný obvod, jak mám, jen košíčky o jedno větší 😉

lucka.adis
25. led 2010

Gabčo, CS mám 5 a prý až to bude 10 tak už můžu rodit 😀 😀

...jinak mě ty kojo podprdy fakt nesedí a jsem v nich fakt hotová, takže mi nic jiného nezbyde 😅

lucka.adis
25. led 2010

Pořád myslím na Miradku... snad ji nenechají dlouho trápit ☹

ywushka
25. led 2010

irm: ty jis kompotovane broskve a malemu to nic nedela?? Ja muzu snist max tak okrouzlane jabko a nebo mrkev,jinak ze vseho jineho maly trpi!!! Vcera byl maly cely den v klidu a vcera na obed jsem mela knedle a dneska zase cely den trpi....☹....uz nevim co s nim mam udelat!! Dneska jsem koupila i ty kapecky baby calm,tak treba nam pomuzou ty....!!! Mame ty probiotika a ted i tyto. Z jidla nemuzu snist snad uz nic...!! Uz se bojim ceholiv, jen aby ho to nebolelo.

ywushka
25. led 2010

snaha: budeme na malou myslet a drzet ji palecky!!! holky jsou bojovnice

rioko
25. led 2010

žabi no chtěli bysme jít tak na jaře, asi květen- červen, pokud se nestane zázrak a nepovede se přirozeně
já jsem si jednu kojo podprdu koupila a vůbec mi pak neseděla, tak mi byla celkem na nic a kupovala jsem další jak jsem šla z porodnice a super, to bylo už akorát

irminka
26. led 2010

dobré ránko,
Ywusko: mně bylo řečeno, že žádné syrové ovoce ani zeleninu, jen kompoty, takže baštím každý den, merunky, broskve od babičky třešně a nic to Boříkovi nedělá, klepy,klep....ale znám to ..Ríšánek na prdíky moooc trpěl, je mě vás moc líto

ywushka
26. led 2010

irm: tak zkusim si koupit nejaky kompot,ale jednou jsem si dala kompotovane JAHODY,ktere jsem dala do piskotoveho dortu a malemu se osypaly cele licka a uplne trpel s briskem!! Tak zkusim si dat neco jineho,protoze me to docela chybi.

zabicka007
26. led 2010

Ywuš, švagrová má taky chlapečka a taky nemůže jíst prakticky nic - po všem chudáček malý pláče a má prdíky 😒
Rio tak to máš i dobře rozplánované, prý se prcošci lépe uchycují na jaře než třeba v zimě - hold příroda je mocná čarodějka 😉
Luci takže už se to blíží viď? Věřím, že je z toho člověk nervozní, ale přece se i těšíš určo ne až toho prcka budeš chovat v náručí 🙂 . Jinak já se snažím to zvládat s co nejmenším stresem, přítel mi hodně pomáhá abych se netrápila, navíc taťka byl myslivec a vlastnil 5 zbraní a aby se ty zbraně nemusely odevzdávat na Policii (vlastníkem zbraně může být pouze osoba, která má zbrojní průkaz) tak se právě učím zákon abych si ten zbroják mohla udělat takže mám opět o zábavu postaráno... 😎 No škola mi začíná ,,až,, v půlce února, tak to do té doby musím nějak zvládnout, alespoň teorii

pilotkaanetka
26. led 2010

Ywushka jahody jsou alergen ty bych nezkoušela 😉

ywushka
26. led 2010

a co takova cokolada pri kojeni??? Ja bez ni nemuzu vydrzet a jedna znama mi rikala,ze snedla i tabulku cokolady denne,ze to mleko pak bylo takove plnejsi!!! Zatim jsem nezjistila jestli mu to dela spatne,jim jen tak sva pasecky cokolady denne!!!

pilotkaanetka
26. led 2010

já myslím že čokoláda neva 😉

pilotkaanetka
26. led 2010

tak jsem jukla na net a tam píšou že je čokoláda alergen 😠

snahapada
26. led 2010

ahoj holky vsem vam moc dekuji za podporu vyridim NIKOLCE ze ji drzite palecky tak ji tam vezou zitra rano v 7 hod. rano do te prahy vrtulnikem a v 10 hod ji budou operovat protoze se ji tä pulka srdicka zacala ucpavat tak ji tam budou davat umnele tepny chudinka ale doufam ze to dopadne dobre dnes jsem byla s NATALII v poradne tak pani dr. rekla ze je velice dobra pribrala 80 dkg meri 50 cm a holky mala se mne v noci budi tak po 7 hod. tak ji pry mam nechat spat at se nauci co jeden a co je noc ve dne se probouzipravidelne po 3 hod. ja mam koj. podprdu s rosmena drogerie a jsou moc dobre mam tri a mam je o cislo vetsi jinak YWUS malej je moc krasnej aji IRMINKA ma moc krasny deti sou vsichni kouzelny my nesmime chodit ven pokud je takova zima dr. zakazala az max. pri minus 3 ale dneska jsem bylas malou chvilku venku pres polednebyla to premiera jeji po prvevenku a porad od te doby spi YWUSmala taky trpi na prdiky tak ji davam mezi kojenim caj fenyklovy granulovany od hipp a mas vydet jak prdi porad se kroutila jak had a tet ma pokoj obcas ji to potrapi tak sup cajicek a pak je spokojena ten mi poradila dr.detska holky tak se loucim jdu jeste dneska za NIKOLKOU se rozloucit a dat ji pusinku a zitra budu na ni myslet jo a co MIR. jeste nic ZABI a to bude nikolka holcicka nebo kluk to vite ja tet nemam cas ani docitat tak nevim co to bude tak se mnejte a deti at rostou a netrapi je prdiky a ty co to teprve ceka drzim palce tfuj..tfuj myslim na vas porad i kdyz se tu neukazuji nejak sem se rozepsala co tak teda ahoj uz na mne pada depka

ywushka
26. led 2010

snaha: tak hned zitra jdu koupit jeste cajicek🙂 Myslime na malou,at ji to dobre dopadne

my jsme taky dneska pres poledne byli venku a maly uz spi od pul 12. Ted tu byla moje sestrenka kvuli pojistce na maleho,porad tak chtela nam ho pojistit,ze uz jsme mu uzavreli nejakou pojistku az do osmnacti let🙂.

rioko
26. led 2010

jahody určitě nejsou při kojení vhodné, stejně tak citrusové plody, ale třeba banán, nebo kompotované brokve, meruňky, taky hrozny jsem jedla,hrušky, jablka...Vojta trpěl na prdíky hodně, ale tohle ovoce snášel v pohodě

snahapada
26. led 2010

YWUSKO je to fenyklovy napoj v prasku dela se s toho caj jsou to granule v takove kulate krabici ale je fakt vyborny zkus ho a uvidis mala vzdycky vypije tudesitku a ma pokoj na tu desitku se dava tak ctvrtka malej lzicky pak dej vedet a dava se to mezi kojenim