Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

petreva
10. kvě 2009

holky, já už nemůžu...Elena furt řve...teď je na bříšku tak nemá takovou intenzitu, ale stejně brečí. Nechce prso aniv idět, ze stříkačky taky nechce...už nevím...huláká s přestávkou těch 22minut už od třičtvtě na šest...a je půl devátý!!! Jsem už tak znechucená...no nic, musíme vydržet, no 😔 😢

cipisek007
10. kvě 2009

Evi, to je mi moc líto. Nevím jak bych ti poradila ☹ Šátek jí taky nebere? Ani lehátko a vibrace?

indigo
10. kvě 2009

Jé Evi! Já kecám vedle a ty tu máš takovýhle trápení! 😖 Vůbec nevím, co poradit, vím, že rady jako že to chce vydržet, že bude líp, jsou houbelec platný..... ☹ Snad se aspoň unaví a usne...

cipisek007
10. kvě 2009

Jdu do hajan, Evi, drž se, nic jinýho ti asi poradit nemůžu ☹

menny
10. kvě 2009

Evi teda to mě hroznė mrzí. Tolik bych Ti přála, aby se to uklidnilo
a byla to jen veselá holčička!!!
Je to vypětí! Drž se !!!!!

Inuš v Nasavrkách?? Neznáš Martinu a Marka? Maj Barču je jí asi 5let

Teda vás lituju...hermouši ☹
Kámoška na to od těhu trpí, musela už na 2 operace.
Tak ať vám se to vyhne obloukem
Jinak sme dnes pogrilovali, trochu zmokli.
Matýsek od 16:20 spí. Teď jsem ho vzbudila, nakojila a spí dál, tak jsem
zvědavá jestli budem v noci čumákovat.
No radši jdu spát, ať mám něco naspáno.
Tak papa

Chtěla jsem se ještě optat na Kroupi??
A na Leni?? Nepovedlo se ivf?? Jak na tom je? Tolik jsem jí držela palečky

Jo a f o t e č k y v albíku 😉 konečně

menny
10. kvě 2009

Jo a maminy
Vše nejlepší ke dni matek 🙂 🙂 !!!!!!

petreva
10. kvě 2009

Holky moc vám děkuju...já vůbec nevím, co s tím 😢 večer vůbec nechtěla jíst, nakonec si vzala ze stříkačky a vysílením padla až ve 21.20!!! Já jsem už mrtvá..to jsem ještě musela odstříkat, nebo nemusela, ale udělala jsem to, aby mlíčka bylo dost, když si skoro nic nevzala ode mě ☹ Péťa říkal, že zajdem za Dr. , ale když já mu nějak nevěřím. Na kažkou otázku kouká jak z jara a pak tak suše odpoví...a v JH jsou doktoři děs běs, nevím, na koho se obrátit. Bojím se, aby E. netrápilo něco vážnějšího. Téda co ta dnesak dělala...je mi z toho smutno.
Mám ji nesmírně ráda, tak moc bych ji chtěla pomoct, aby se mohla cítit líp, veseleji, aby měla důvod k úsměvům a hraní...no nic, zamáčknu slzu a padám do postele...
MENNY, fotečky krásný!!! Některý děti jsou takový "erární", ale M. je originál 😉 je něčím jedinečnej ale neumím říct čím..taknějak je svůj 😉
Ten úvaz šátku je kříž s kapsou nebo jak jsi to říkala? Je těžkej? Kouknu na něj na netu. Já dělám jiný, taky se mi zdá bezpečný a klidně s ním dělám vše doma. Ten tvůj je taky pěknej!
Už mizim...

cipisek007
11. kvě 2009

Dobré ránko!

Evi, tak co Elenka? Jak to bylo v noci? Vyspala ses aspoň trochu?

Peťul, Matýsek je fakt nádhernej! Je hodně po tobě, viď?

Jinak Kroupinda je stále 3v1, snad by mi písla, kdyby se roztrojovala, v týdnu jí napíšu, že na ní všici myslíme, nechci jí otravovat moc často. I když zase na druhou stranu to tam musí být hrozná nuda a tak je člověk rád za každou zprávu. Tak já jí napíšu už dneska 🙂 Určitě bude velká vizita, tak bude něco vědět.

Leni teď půjde na KET.

menny
11. kvě 2009

Ahojky
Děkujem za chválu 😵
Evi jsi to tak pěkně napsala
Míšo jojo Matýsek je celej já 😀 😵
U nás je to rozdělený. Davídek je totiž zas po manžovi

Evi tak co? Když jsem v noci nakojila, tak jsem na tebe musela myslet.

Dík za zprávy o Kroupi a Leni.
Kroupi určitě pozdravuj, moc jí držim palečky ať to doklepou co nejdál
Leni jsem tu asi nějak propásla nebo přehlídla. Moc mě mrzí, že jí to nevyšlo ☹
Hlavně že má sněhuláčky. Nevíš kdy jde na ket?

Richtujem se do školky a pak razim nakupovat.
Sem zjistila, že tu máme KIK nebo tak nějak. Jája o něm včera psala
Tak to u nás razim omrknout.
Zatim papa

cipisek007
11. kvě 2009

Peťo, to je dobře 😀
Lenka chodí spíš už jen vedle, zrovna včera tam psala, že čeká na MS a ona nikde.
Kroupi pozdravy vyřídím, prý je chtějí udržet vcelku ještě aspoň 14 dní až měsíc. Dyť ještě není ani 30tt ☹

Jo a v tom KIKu, bacha na dupačky, máme od nich dvoje a oboje jsou po pár použitích s dírkou. Ale bodýčka tam mají krásný, máme s dlouhým i krátkým rukávem, ty budu dneska holkám dávat na sebe 🙂 Jsou akorát na léto, nejsou tak teplý jako Tescácký.

Já jdu dneska s kočárem do teska, potřebuju koupit ty pěnový puzzle na zem pro holky, ať mají taky změnu a ne jen postýlka-kočár-lehátko-postýlka 🙂 taky nemáme pořádně na čem pást koníky 🙂

Jdu ěnco dělat, objevím se 🙂

cipisek007
11. kvě 2009

Ty jo, ty moje ratolesti minulý týden asi někdo vyměnil. Jsou naprosto zlatýýýý, spí a spí a spí. Barča se teď vzbudila a bez kňourání nebo vzteku si začala hrát s kolotočem. No já čumím na drát 😲 Snad si to vztekání minulý týden vybraly na hoooodně dlouho 😀

cipisek007
11. kvě 2009

Jo a nemáte někdo zprávy o Helče a Magdalence? 🙂

cipisek007
11. kvě 2009

Jo Peťul, co Matýskovo oko? Už je to dobrý?
My jdeme zítra nebo ve ČT na váhu, tak hned poprosím dr. aby nám dala žádanku na oční, protože Barče to sondovaný oko pořád teče ☹

petreva
11. kvě 2009

Míšo!!!! Heleď řekni tomu kdo ti je vyměnil ať zajde i k nám!!! Normálně si říkám, jeslti je to normální takhle řvát...nějak nemám důvěru v Dr. abych se šla poradit, tak nevím...jaký měly vaše děti hovňaso?? Pořád míchaný vejce?? E. teĎ má takovou vazelínu do zrzava bez těchkousků a děěěsně smrdí...říkám si, jestli to taky není tím, jestli nemá nějakýho neřáda ve střevech...ale Dr. mi řekl, že děti prostě smrdí, že je to normál i při kojení...už jsem fakt bezradná...
MENNY, včera to byl opravdu očistec, už jsme byli neštěstný oba dva a to P. vydrží hooodně.Pak už nechtěla ani jíst...a to nejedla 4 hodiny...no mazec. Jak často kojíš? A v noci? Elenka chce tak za 2-3hod přes den a v noci jsem ji dneska musela budit po 6hodinách, snad by spala nebo co 😅 .takže jsme kojili (nebo teda večer to dostala stříkačkou, prso nechtěla 😢 ) ve 20.40 a pak jsem ji budila ve 4 😅 . Myslím, ale že zae je mlíčka méně...je to jak na houpačce. Jeden den trošinku lépe a čtyři dny hrůza...už jsem z toho unavená a slzu v oku, jen se na mojí princeznu podívám...tak moc jsem si přála, abychom našly cestu, jak ji udělat pohodovějším miminkem. Jak přijít na to, abychom si to všechno mohly trochu užívat. Ona je pro mě tak krásná...už zase brečím, nějak nemůžu...je mí všechno, náš velký malý zázrak...a já nejsem schopná ani téměř po dvou měsících přijít na nějaký režim a nějak to celé zvládnout...brečí a brečí, špatně jí...teď baští samou 80..dřív jedla 100 tak nevím..odstříkávám, piju čajíky...ale někde je pořád hrozně velká chyba... 😢

peda
11. kvě 2009

Ahojky 🙂
tak jsem po kontrole a jsem z toho zase jelen.Já zase nevím,jak budu rodit,už mě to nebaví,ta nejistota,sakra 😠 Placenta už není hluboko v DDT,ale na okraji DDT a zkusíme prý rodit přirozeně.Vůbec nechápu to slovo zkusíme 😠 😠 .že prý za pokus to stojí,když by něco,tak by se udělal císař.Že se ta placenta může utrhnout a může to začít hodně krvácet.To mě teda hrozně uklidnil.Napsal mi to do průkazky tím jeho mazopisem,že je dole v DDT.Nejraději bych to konzultovala s nějakým jiným dr.Ale kam jít,nikdo by si to na triko nevzal,když mě nezná a dělat nějaký závěry.
Od příštího týdne máme sexovat,já už ani nevím jak se to dělá 😀 a s tím megabřuchem to snad ani nepůjde 😅 😅 😕
Pak jsem byla zaplatit kočárek,po 12 týdnech od objednání a přišla mi jiná vložka do korby.Vůbec se mi nelíbí 😖 ,moje objednaná je z loňský kolekce a teď jí těžko někde seženou a ještě to trvá minimálně 4 týdny 😠 😠 Tak to mě taky pěkně nakrkli.
Pak jsem byla za tou kamarádkou na rizikovým,tam je teda našlápnuto,mají tam maminy ze šestinedělí a mají plno.Její malinká je moc malinká a oni jí chtějí udělat v pondělí císaře.Že se to tam snaží uvolnit.Malinká přitom váží jen 2070g.To bude hůďátko hubeňoučký.Tak jsem zvědavá.

cipisek007
11. kvě 2009

Evi, kdybych věděla,kdo mi je vyměnil, tak jsi první ke komu ho posílám 😉
Ty já si nějak nepamatuju jaký měly hovňouso. Ale nebylo to pořád jen míchaný vejce, když jsem kojila. A i když jsem dávla Nutráč, tak to bylo taky takový, až s nástupem zeleniny a kaší se to změnilo, je to hustší a hoooooooodně to smrdí. Jako kam se na to hrabou míchaný zkažený vajíčka.
A ti doktoři tam u vás jsou fakt tak hrozný? A v hodně blízkým okolí nikdo není?
Evičko, a co se poradit s nějakou laktační poradkyní?

peda
11. kvě 2009

Evi,to je mi opravdu moc líto,že takhle pořád bojujete.To musí být hrozný.Já se úplně děsím porodu,že se mi narodí taky taková uplakaná cácorka 😖

Petruš,malej je prostě boží,je to krásnej sameťák 😵

peda
11. kvě 2009

Míšo,ahojky 😉
to není blbej nápad,s tou laktační poradkyní.Taky nám to říkala na kurzu.Přijede k tobě domů a poradí ti.Sice to je asi za nemalý peníze,ale než mít takový nervy...
A to musí být taky hrozný,když potřebuješ radu od dr a on nemá ani snahu pomoci.

peda
11. kvě 2009

Tak,já jdu upatlat sekanou a musím jí hodit do trouby.

kacena00
11. kvě 2009

míšo s helou sem dnes mluvila,. obě sou v pohodě, jen malá nějak nemá stále režim, ale proč by ho měla mít, když třeba náš tříměsíčák má co den to překvápko, co noc to perla 😀

jinak kojí, akorát malá je jaksi nedojedená a hela kojí třeba 45 minut, hodinu, i když mlíka má dost za 5 minprej odstříká 80 ml nebo za tři? no prostě něco, čeho já se nikdy nevzmůžu 😎

jiank asi celkem spokojená, ve čtvrtek ji uvidím, tak si s sebou asi vemu foˇ'ták, píčto helča ještě nemá fotky stažený, no ale to mě taky dyc ky trvá

evi, moje pediatrička řikala, že hovňousek kojenýho dítěte nesmrdí..v porodce byla se mnou holčina a měla o den staršího chlapečka a sama i říkala, že jí to její dítě smrdí, dycky se netěšila na to přebalování. když sem to řikala doktorce tak řikala, že si myslí, že měl malej v břiše od ní nějakou nehodnou baktérii, protože když už i té mamince smrděl..že to není v pořádku - tak zajdi za doktorkou a ona udělá výtěr ze zadečku a budeš mít jistout jestli ela něco má a nebo se ujistíš že je v pohodě 😉

my taky neměli stříkací hovínko, když sem měla mlíka dost - taky takový mazlavý, tak možná máš mlíčka dost a ela se třeba u prsa vzteká, protože jí dáváš pít, ael ona nechce...někdy mi to tak dělá cyriílek, že mu chci dát jíst a on se vzteká, vyvádí, kope nohama, tahá mě za bradavku, pouští, buší do mě pěstma a pak zjistím, že ho jen prudí, že mu cpu prso, když chce spát

jo děti sou alchymie... já si dycky myslím, že už s ním něco umím, a najednou mě rychle klouček vyvede z omylu

cipisek007
11. kvě 2009

Barčo, díky za zprávy o Helče 🙂

Já jsem psala Kroupindě, ale ještě neodepsala, snad jsou všechny 3 v pořádku.

cipisek007
11. kvě 2009

Evi, zkus mrknout na tyhle stránky a někoho kontaktovat, vypadá to, že by to mohla proplácet pojišťovna 🙂

http://www.kojeni.cz

http://www.kojeni.cz/linka.php

http://www.kojeni.cz/poradci.php

inna12
11. kvě 2009

Pedíku, ty mě zase přehlížíš 😀 ale já taky často na něco zapomenu, když to rychle prohlídnu 😝 jsem se tě ptala na tu PA, jestli pujde s tebou k porodu a tak? já bych nákou chtěla i... 😖
no to taky nevím, jestli bych z toho byla moudrá, co ti řekl doktor dneska 😒 já jdu zítra ráno, tak jsem zvědavá, jestli už je hlavičkou dole...já to podle pohybů nějak nepoznám..citim ho všude...

a to bych byla pěkně nasraná, kdyby přišlo něco jinýho na kočár!! po takový době, kočár drahej jak prase 😠 😠 mám pocit, že už se to tady někomu stalo podobnýho...to jsem teda zvědavá na náš, taky tu vložku máme ze starý kolekce 😅

dneska jsme byli v bejbycentru, tak už máme kolotoč 🙂

Peťul, Matoušek je fakt krásnej, je ti hooodne podobnej! a jak psala Evča, je fakt takovej specifickej od jiných miminek...nynanej klučík 😵

Evi, je mi tě tak líto, že pořád bojujete! ale s tim dr. máš pravdu, může jí trápit i něco jinýho, jestli nemá třeba bolení bříška 😖 jestli máš ale takový pocity z dr. hned bych ho změnila!
...jinak malýmu Martíkovi taky hovínka nesmrdí, za těch půl roku co je jen kojení jsem nikdy necítila nic...jsem se tomu právě divila, že je to bez zápachu 😅 asi bych zkusila, jestli by Elence neudělali výtěr, jak psaly holky, že má třeba nákou bakterijku ☹

mějte se!

peda
11. kvě 2009

Inníku,moc se omlovám,já to o tý PA nějak nezaregistrovala 😕
Zítra má přijít pí Skálová,je to manželka mého dr.Skáli.Dělala v porodnici a vede ty těhu cvičení,cvičení s miminkama a tak.Už mi přišla domů i při Marečkovi,přijde na takovou jako kontrolu,jestli máš doma všechno co máš mít,jestli se dítko narodí do vyhovujících podmínek,přineseme mi konečně ty papíry na matriku....a pak zase přijde,když dorazíme z porodnice,kontrolovala mi poporodní bebí,něčím mi to mazala,kontrolovala kojení a tak....
Ale k porodu se mnou nepůjde,to ne.Mám telefon je jednu PA,co je teď na mateřský,už o mě ví,jedna moje výborná kámoška jí volala,sice se mnou rodit nepojede,ale zavolá tam a vše domluví.Zjistila jsem,že je to manželka Pavlovo známého,tak mi slíbil,že jí taky ještě zavolá.A ještě jiná kamarádka má taky známou PA,ta tam pracuje,tak taky by o mě měla vědět,už s ní taky mluvila.A ta paní,co vedla kurz,tak ta taky dělá PA v porodce,tak třeba tam na ní taky natrefím.Tak asi tak.Nikdo mě tam za ruku držet nebude,ale snad by se ke mě mohli chovat drobet jako k člověkovi.I když já jsem hodně nekonfliktní člověk a s každým se snažím vyjít,porod s malým jsem neměla vůbec jednoduchej a taky jsem to zvládla sama a relativně v klidu,bez nějakých slz a histerčení.
Tak jsem ti asi moc neporadila,co?ale určitě je nějaká dula,co by si nechala zaplatit a šla tam s tebou.Koukni se na net,třeba něco najdeš.

peda
11. kvě 2009

Inníku,malá tam taky dělá psí kusy,já myslela,že tam má málo místa,jsem se dneska ptala dr a prý mi ubyla voda,tak tam má prostor.Hlavu má teda dole,pořád střídá strany.Ale do žeber nekope,je tam stočená a kope jen do stran.
S tím kočárem mě to taky pěkně se.e,ale přeci nemůžu čekat 4 týdny,zítra mi mají volat,tak jsem opravdu zvědavá.Dali mi na výběr tu vložku černou,béžovou a béžovo kytkatou s hnědým.Všechno je smutný.Ten kočár je tmavě vínovej ☹ .
Dneska mi přivezl taťka z ikei tu bílou postel,rozkládací,jen jí musí Pavel donést do 6 patra,to bude zase řevu,je to prý těžký jak blázen.Ale vidím to až na víkend,zítra zase jede do Grazu,ve středu musí vyzvednout kočár....e to náročný.Ještě musím někde pokoupit naušničky,aby mi je tam rovnou píchly,PA říkala na kurzu,že to dělaj ten den,co se jde domů a je to lepší,než pak u dětský.
No prostě,ještě toho mám hodně,prostě rodit nejdřív za 14 dní 😀 😀

inna12
11. kvě 2009

Pedí 😉 aha,ted jsem někde četla, že návštěvu PA po porodu hradí zdrav.pojištovna...taky bych to možná uvítala 🙂 já bych tam tu PA fakt i chtěla, to není o nekonfliktním jednáním, ale tady v čb jsou fakt krávy, mam to ověřený od x lidí...neporadí ti ulevovou polohou, jak dýchat, tlačit, přitom jsou tam od toho! Ne všechny, ale většina tam stojí za ho... 😖

...to mě mrzí s tim kočárem ☹ , jaká měla ta vložka být? Já jim to několikrát opakovala, at je to taková zelená, protože jsem to tady už četla, že to vyměnili, ale to asi neovlivníš 😖 ...to ti nenabídli třeba ani slevu nebo tak???
necháš naušničky už tam jo tedy? Já bych asi pár týdnů počkala, ale každý to vidí jináč 😉 tak to bude ženská hned 🙂 jaký koupíš?l Zlatý nebo bílý zlato?
papa!

peda
11. kvě 2009

Já to vím,že ten personál stojí ta prd,právě proto je dobrý chodit na ty kurzy.Já měla bolesti 2 dny a ležela jsem na rizikovým ty dva dny,měla jsem je křížový a přez noc tak se mnou byla taková stará kravajzna hodně slušně řečeno,já nemohla vůbec ležet,musela jsem chodit a ta blbka na mě pořád řvala,že mám ležet,monitor mi vždycky odflákla,tvrdila mi pořád,že žádný kontrakce nemám,že jsem přecitlivěla....Mamka tam volala v půlnoci,jestli už jsem neporodila,tak jí vynadala,že budu rodit nejdřív za 24 hod,pak volala mamka před 6,zase dostala vynadáno,proč jako volá,když jí řekla,že to k porodu vůbec není.V 6 se měnila služba,někdo jiný mi dělal monitor,měla jsem kontrakce jak blázen,akorát mi protrhli vodu,klistýr se už nestihl a čekalo se jen na Pavla.Porodila jsem za hodinu.Malej se narodil v 7.10 hod.Tak já tu hekárnu ani nezažila,jen jsem skákala na míči ve sprše,aby ze mě malej nevypadl a čekalo se na taťku.ani si tu hekárnu nedovedu představit.Měla jsem štěstí,tam na mě byli všichni hrozně milý,dr Trnovec supr a rodila jsem úplně sama,nikde nikdo.

Ta vložka měla bejt kytkatá,z loňský kolekce,béžovej základ a vínový kytky.Slevu jsem si domluvila už při objednání toho kočáru,5 %.

Naušničky nevím z čeho,podle toho,jaký se mi budou líbit.Byla jsem jen u Halady,budu je řešit ve čtvrtek,teď nevím co dřív.

petreva
12. kvě 2009

Ahoj holky, vy jste na mě takk hodný!! Zkoušela jsem lakt. poradkyně 2...jedna mi doporučla změnu polohy při kojení nebo i během kojení...druhá si myslí, že E. trápí bříško tak moc, že když začne jíst, aktivuje se trávicí soustava a už tehdy E. začne bříško zlobit, proto se tak kroutí, vzteká a brečí...taky si myslí, že je E. částečně líná, když pije první 3-4in, hezky a pak se začne vztekat...po šestinedělí prý mlíčko teče všeobecně hůře, už nepůsobí hormony po produ, a tak se jí nelíbí jak se musí snažit...ale co s tím, že??? Nevysvětlím jí, že to mlíčko tam je a jen se musí víc snažit... ☹ prý máme zkusit omezit dokrm, když se stejně vezme jen 20-30ml, aby si nezvykla, že když začne u prsa brečet, dostane hadičku a teče to lépe...Obě mě uklidnily, že prý mám mlíčka si dostatek, když E. jí 60-120...ale co s tím brekem, který je všude kolem?
Večer je to ale zkouška mých nervů!!!Někdy prso nechce ani vidět, ani ji nesmím dá do "kojící polohy"...takže jí dáváme odstříkané mlíčko 😒 ale zatím se jakž takž držíma lahev v puse ještě neměla, i když každý večer říkám, že dostane flašku a basta 😔
INNI, taky bych Dr. vyměnila, ale ten výběr tady je krutě omezující a nevím, jeslti bych si pomohla, ještě s P. přemýšlíme...Budu psát Dr. email ohledně očkování, tak podotknu tu její stolici a uvidíme.
PEDI, a jaká vložka ti teda přišla? Taky bys mohla hodit něco do albíka, což?? Já jsem tak zvědavá na vaše výbavičky!!!
MÍŠO, tak jo!!! Pátrej co to bylo za výměnáka, já už netrpělivě a toužebně očekávám až se E. umoudří, už nevím, co víc udělat...její pláč mě už tak drásá srdce 😔 musíme prostě vydržet.
KAČKO, jak vy? Dokrmujete? Co C. rýma?? A jak je tobě??
A kde máme ostatní těhulíny??? JÁJU a DADU?? Jak vám je holky??
Mastím si udělat syrovátku...mějte se, snad neproprší celý den, nerada chodím v dešti 😖

peda
12. kvě 2009

Hezké,i když zamračené ráno 😉

Ještě chodím občas do jiného tématu,do IVF a tam se rodí o sto šest,všechny jsme byly na umělým v září a půlka holek má odrozíno a já nemá ani zabalenou tu tašku 😠
Dneska mi přijde dopoledne ta PA,tak tu musím uklidit a nejraději bych se zavrtala do peří a četla si,nebo hleděla do sebe 😅
Mě se tak nechce uklízet 😖 ale jak jsme o víkendu malovali a natírali,tak to tu pikobelo teda tení.

Míšo,tak ať dopadnete dobře s holčičkama u dr.Co ta Korupinka?ještě mají čas,snad ještě holka ještě vydrží.Přítel chudák tu nohu,k tomu dieta a mamina ve špitále,nemají to vůbec jednoduchý.Snad to nějak zvládnou všichni čtyři.