Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

kacena00
16. kvě 2009

ahoj! tak míšo, holky sou teda šikulky, usínat 10 minut...teda o tom se mi může zdát, dycky je okolo usínání vééééééééliký divadlo a řev a to i přes den, a ne že by jako spát nechtěl - chce jenže okamžitě, teď hned a já si dovolím mutřeba ještě nandávat nějaký oblečení a když už je ready na usínání, zase kolikrát bejvá nasranej, že mu to nejde, s tím má potíž (vyjma týdne v porodnici) už od narození, mydlído sebe rukama, hlavou mydlí o podložku, no než sem si na to zvyklá, tak to bylo celkem psycho

a mě se helča ptá, jestli nemám trik na usínání, srandistka 🙂
jinak sem se musela tlemit, jak psala že jí někdo musel prořezat průřezy v noční kojokošili

pro těhule- já teda tuhle košili s dírama nesnáším, protože sice mi otvory stačí, já mám prsa takový prostřed, ale při kojení se ta látka malýmu furt plete do tlamičky nebo do očí, a já sem z toho dyky dost nervouz

pak mám ještě dvě a tu jednu nenosím ráda, z tý mi moje vnady vypadávaj, se docela sekly s tou elasticitou nebo otvíratelností či jak to mám říct 😀 a ta jedna je dokonalá, taky dyžtak hodím odkaz ohledně těch dvou

kacena00
16. kvě 2009

jinak teda je supr a musí to bejt sranda je pozorovat jak sou obě lautr stejný a přitom každáuplně jiná, každá už teď má svoje hry jako mlátit se v posteli a mazlit hafany 😀 😀 😀

zběžně sem zkoukla co se řešilo - ohledně tý odsávačky, já teda mám taky pákovou, dvoufázovou, ale nějak mi to s ní taky nejde, pokud sem neměla extra nalitý prsa a toteda nemívám, ten podtlak co vycucává mlíko díky těm mejm splasklinám moc nevydrží, takže dycky natáhnu a slyším pssss jak se zase do toho nástavce vzduch nasál, tudíž mi odsávačka pevně prso nedrží a efekt mizivej 😀

jé asi mi bulí kočárek, tak zatim

cipisek007
16. kvě 2009

Tak a my už zase spíme. Ne, já se nechci chlubit 😀

Barčo, jo je to prča. OBě stejný, ale povahově každá jiná. Barča je takovej flegmouš a Terka zase akčňák. Terka bude ta, co bude vymejšlet hovadiny a Barča je bude konat a dotahovat do konce 😀 Terka je furt odkopaná v posteli, neustále aspoň jednu nohu na peřině 🙂

A jááá mám zítra volné odpoledne! Děti dostane David a maminka půjde na nákupy (mám schovaný ještě peníze z Vánoc 😀). Stejně mi ale celou dobu budou berušky chybět. Navíc přijede odpoledne tchýně se segrou, ale s těma já se minu 😀 Nakázala jsem Davidovi, aby byl odpoledne do sváči s holkama venku, tzn. že půjde na zastávku naproti tchýni a pak budou chodit po sídlišti. No a ty dvě musí zase ve 4 a bus, takže si je neužijou jinak než spící 😀
Tchýně tu byla včera a povídala mi, že si mám nákupy užít a nemyslet na holky. Tak jsem na ní koukala jako kdyby spadla z višně. Copak to jde na ně nemyslet?? 😲 😲 Říkám jí, to ale nepůjde, když jsem s nima od narození celý dny a noci a budu poprvý bez nich. A ona, ale jde to. Tak znova, ale nejde. Kdybych nežila s jejím synem, tak si myslím, že snad ani neměla děti, tohle říct ☹

helik3
autor
16. kvě 2009

jéé Míšo, těžká závist na to usínání!!!! ¨10 minut a vytuhnou samy?? To nemá chybu 😉 😉 Aspoň že tak, stejně toho máš všeho až nad hlavu!

No my včera usínaly celé3 hodiny! já si šla lehnout a tatínek se snažil uspat-malá spala jen od osmi do devíti a pak až do jedenácti ani omylem-pak až jsem si jí vzala na postel a kojila a kojila až jsme obě usnuly 😀 😀 a v půl 1 jsem ji přendalaval do postýlky, pak už vstávání po třech hodinách a to už usne vcelku dobře-většinou vytuhne hned u mě a já ji jenom přendám. Ještě že tak, že neusíná tři hodiny třeba ve tři ráno 😀 😀 😀

Dneska jsem zvolila taktiku, že ji nechám brečet-tak jsem to vydržela asi pět miut a ona fakt zabrala 😉 ale usnula asi na deset minut a spustila znovu-ale je to spíš takové vztekání a natahování, ne vyložený pláč a křiřk, tak jesm jí zase chvíli nechala dala dudlíka a znovu, tak teď už jsem to tak udělala dvakrát, tak uvidíme kdy usne pořádně-do postýlky jsem ji dla přesně v 19:15 a naposledy jsem u ní byla asi tak v 19:50.... 😀 😀

Když mi Barča neporadila, nemáte někdo jiný nějaký trik na usínání??? 😉

Jo a ještě jsem Vám nenapsala jak jsme poprvé nakupovaly samy s Majdou 😀 😀 Frajerka jsem vyrazila do tesca, všechno v poho, vezmu žeton, vyjedu s vozíkem-čumím pět minut do vozíku a přemýšlím, že když tam dám Majdu s autosedačkou, můžu koupit tak maximálně lentilky, protožze nic jinýho se mi tam už nevejde-takže jsem zase zajela s vozíkem, sedla do auta a jela do pr.ele 😀 😀 😀 😀 a nakoupila něco málo rychle v pekárně na náměstí 😀 😀 😀

helik3
autor
16. kvě 2009

hele Míšo a takhle jste u sínaly od začátku takhle pěkně hned?? Prostě vykoupeš nakrmíš a oni vytuhnou??? Týýujooo 😉 🙂 🙂 A odkdypak Ti už spějí takhle krásně celou noc?? Na to se už uprímně těším 😉 A přes den už Ti asi moc nespí, že jo?? To už si chtějí hrát a hrát a vyhrajou si samy? Třeba spolu?? 😉

cipisek007
16. kvě 2009

Helčo, to je dobrý 😀 Já do Teska chodím pěšky s holkama. Máme to tak kilák od paneláku. Nazpátek se jde do kopečka, takže docela záhul, vytlačit tam ten kočár 😀
Nene, holky mi takhle neusínaly. To takhle krásně začaly spát až když jsme jim začali dávat na noc kaši. Oni mi 3 týdny střídavě ve třech měsících po jídle večer řvaly a řvaly a řvaly, takže jsme nahřívali bříško, dávali kapičky a ukolíbávali na ruce. No ukončili jsme čtvrtej měsíc a začali s příkrmama. Kaše okamžitě zabrala. Takže holky neplakaly bolestí, ale hlady. A pak se jim i v noci prodlužoval spánek až spí těch 12 hodin. Občas se ještě vztekají, obzvlášť když jsou hodně unavený, tak je třeba držím za ručku a přidržuju dudlajze, ale to už je výjimka. Teď už krásně usínají sami, ani s nima nejsem v ložnici. Jen když kňournou, tak jim dojdu strčit dudlíka, oni se usmějou, zadudlaj a usnou. Fakt zlatíčka.
Jj, zacivčíme, vykoupeme, nakrmíme a spíme 🙂
Samy si ještě nehrajou, ale když je položím vedle sebe, tak na sebe koukaj, mlátí se navzájem do hlavy, obličeje, kopaj se, žužlaj tý druhý ruku a když jedna začne kecat, tak se ta druhá zachvíli přidá 😀
Přes den je nechávám spát jak chtějí, jen po obědě na spánku trvám. Dopoledne většinou po jídle nachvíli usnou a po sváče odpoledne už většinou ne, takže si většinou hrajou v postýlkách a před koupáním si je rozbaluju jen do bodýček bez plínky a nechávám je prokopat a povídám si s nima a hrajeme si. Takovej náš večerní rituál 🙂

cipisek007
16. kvě 2009

Jdu pověsit prádlo a pak hají, všem hezký večer a dobrou a klidnou noc 🙂

helik3
autor
16. kvě 2009

😀 díky Míšo za popsání-vidíš Barčo?? Taky nám začnou usínat sami 😀 😀 jen to chce čas 😀 😀 😀

hehe mě to tea pobavilo že se látěj navzájem do hlavy a žužlaj si navzájem ruce, chic hi, to může být celkem mlegrace je pozorovat 😀 😀

tak papa, dobrou a přeju hezkou slunnou neděli.

My budeme -pro změnu samy- manžilek si jede na hasičskou soutěž-mě pěkně nasral 😠 ráno v práci do poledne, k večeru nácvik, zítra ve 12 jede na soutěž, přitahne bůh ví kdy, v pondělí do práce a přijede úterý, středa, grrr ☹ ☹ 😠 😠 to má někdo život...a přitom sliboval před týdnem, že nikam nepojede, že pojede až malá bude větší-jsem chtěla aspoń po šestinedělí, he a ono ho.no 😠 😠 😠 jsems prostá, ale musela jsem siulevit, tak s e omlouvám, hned je mi líp

Mějte se famfárově,hihi 😀 😀 😀

cipisek007
17. kvě 2009

Helčo, začnou 🙂 Jen některým dětem to trvá dloooouho 😀 Všici mi říkají, jak je to super, že v pěti měsících chrní celou noc. Často mimina vyžadujou v noci aspoň 1x mlíko a to třeba až do roka, roka a půl. Kamarádka ještě ve dvou letech svýho syna dávala v noci mlíko, ale tím způsobem, že mu ho položila večer do postýlky, on si v noci sám našel flašku, vypil a usnul 🙂

Jako fakt je sranda je pozorovat. Když roztáhnou ruce a náhodou se trefí segře do pusy, tak ta neváhá a začne žužlat 😀 A hodně často se pozorujou, to by mě zajímalo, co si myslí, jestli ví, že jsou to segry 🙂

Helčo, jo chlapi jsou v tomhle jiný. My jsme většinu času ze šestinedělí strávily v nemocnici, ale poslední dva týdny už doma, ale to byl bohuže taky v práci, tak tu se mnou byla mamka. Pak jsme tu spolu byly přes 2 měsíce a to bylo už na přesdržku ke konci. Už jsem se modlila, aťmu zavolaj, že musí do práce. Celý den, od rána do rána od pondělka do pondělka spolu, to je fakt na palici.

Jinak všem přeju dobré ráno a hezkou neděli 😵

indigo
17. kvě 2009

Hezkou neděli přejem! 😎

Míšo - ze svý zkušenosti můžu říct, že "zapoměň na děti..." nejde ani v jeho téměř třech letech, myslím, že to nepůjde nikdy, možná až se ožení.... 😀 😝
O tom napřesdržku mi povídej, mám chlapa doma od února, ještě měsíc a snad se rozvedem... naštěstí jde příští týden do práce, jé jak já se těším..... 😀

indigo
17. kvě 2009

Tý jo ani si nevzpomínám, odkdy mi Táda spí celou noc... při kojení ani omylem, asi někdy od doby, co se večer naprásknul kaší a pak ještě v postýlce dorazil mlíkem (no jo, chlapi jsou žrouti 😀), asi od roka... teda jako že je přes noc bez jídla, že se vzbudí třeba kvůli snu nebo ho něco bolí nebo prostě jen potřebuje mámu a zamuchlá se ke mě do postele nebo nevím, tak to je občas i dneska. 😉

indigo
17. kvě 2009

Jó holky, dneska se mi normálně zdálo o Kroupindě! Že začala rodit a pořád křičela nééé, nemůžu rodit, jsem teprve 31+5 a Míša rodila až 31+6..... no ani nevím jak to dopadlo, radši jsem se vzbudila... 😖 😝

cipisek007
17. kvě 2009

Indi, čááááu 🙂
Viď? To je prostě neskutečná koza ta moje tchýně. Dyť každá máma na to svoje dítě myslí i kdžy už je odrostlý. Neustále se strachuje co a jak. A ještě když jim není ani půl roku. By mi měla poradit JAK na ně nemám myslet. Navíc mě furt ohlažuje po zádech, brr. Mám vždycky husinu 😀 Jsem si teď vyžehlila, protože holky vstávaly dřív a tzn. že tchýně půjde dovnitř, tak aby mi tu něco nedělala 🙂 Moc toho nebylo, ale nemůžu říct, že nestíhám 😀
Ty jo, to byl sen! Jenže Kroupi bude mít určitě menší miminka než já s tou svojí muší váhou, tak by bylo dobrý, aby vydržela o pár dní dýl.

petreva
17. kvě 2009

Míšo, prosím tě, dá se u elektrický Medely regulovat síla tahu? Pořád přemýšlím jakou odsav. koupit 😒

cipisek007
17. kvě 2009

Evi, jojo dá. Já jsem to dělala tak, že když jsem začínala odsávat, tak jsem to měla na minimu, a postupně výkon zvyšovala, nikdy jsem nezačínala úplně na max. A ani to nedoporučujou. Ono to dost bolí začínat na max.

cipisek007
17. kvě 2009

Holky, nevíte kde se dá v ČB nechat píchnout naušničky? Naše mudra to nedělá, odkázala nás k jiný doktorce, ale ta chce za 1 vpich 200,-, tzn za 4 vpichy 800,- a to mi fakt přijde neskutečný.

indigo
17. kvě 2009

Míšo to je teda dost, náš doktor je píchá, nevím jestli "cizím" za poplatek. Ale je v patře a váš kočár se do jejich vejtahu určitě nevejde, leda byste jeli autem s vajíčkama. Nechceš tam cinknout? Mudr. Racková (Racek, teď jí zastupuje, je doma s miminkem), tel asi ani nemám, ale bude na netu, pohledám. 😉

kacena00
17. kvě 2009

hoj holky! 🙂

evi jen tak v rychlosti - michal si vymyslel kachnu a já teď jak debil musim podlejvat co 5 minut, takže ani na zahrádku nemůžu 😠 😠 😠 😠 😠 😠

nemáš v nějakým prsu zatvrdlinku?

já ji mámv levým, s hrůzou sem zjistila že od tý doby, co sem měla takovou kuličku když byly malýmu něco mezi 3-4 tejdnama se rozrostla na 1 cmna šíři a 3 cm na dýlku, když sem měla jet PA, chtěla sem se jí na to zeptat, ale problémy s cyrdovou rýmou to převálcovaly zapomněla sem, pak sem začala trpět - teda hlavně malej brutálním nedostatkem mlíka, měla kolotoč kojení, odsávání, vaření nutrilonu, kojení... takže sem na tu bouličku zapomenutýho mlíka zapomněla

no a teď sem si po 2 měsících s hrůzou uvědomila jak vyrostla, začala sem svým selským mozečkem přemejšlet - jestliže mám takovou zásobárnu zapomentuýho mlíka, to mohlo ošálit tělo a to si řeklo - mlíka prozatim dostatek, netřeba ho vyrábět ve velkým- tak sem pátrala po netu a teorii potvrdila - jen s tím, že je to jakési předstádium zánětu prsu, kterej se může a nemusí vyvinout - v tom místě se začnou tvořit - cituju: látky bílkovinné povahy, které blokují tvorbu mat. mléka- je to teda prevence právě toho, aby nevznikla mastitida

takže mokrej horkej hadr na prsa a masíruju a masíruju a malýho dávám z levýho kozoucha pít na fotbalistu, což mi zpočátku dělalo potíž páč je už těžkej 😀 😀 😀

ale výsledek je ten, že když dostane z pravýho kozoucham, už nemusaím nabízet druhý prso - chrápe mi od 10- 14, od 14 do 17 30, takže skončil 2 hodinovej vopruz a cítím, že prsa sou těžší

akorát teda nevim, ta zatvrdlina je sviňa sveřepá a vyžaduje to neustálý ždímání mýho kozoucha

no teď na to prdim, ale ráno a jednou přes den a večer před spaním to dělám
teď by mě jen zajímalo, jestli je možný, aby to jednoho dne zmizlo uplně, když se to tam 2 měsíce roztahovalo a rozšiřovalo... no asi nezbyde než opravdu vypátrat nějakou poradkyni se kterou si domluvim schůzku, páč toto sem nikde nevypátrala

vážně uvažuju o tom, že bych dělal lakt. poradkyni matku, páčto už vím o kojení díky svejm chybkám tolik 😀 😀 😀 😀 😀 že by snad byla škoda toho nevyužít

a sejří mě, že sem nepotkala v těhu kurz zaměřeněj na kojení, sem si nemyslela že sou s ním potíže a ejhle, je to snad těžší než celej porod 😀 😀 😀

tak pic jdu na tu kachnu

cipisek007
17. kvě 2009

Nové 2 fotečky v albíku B+T II 😉

cipisek007
17. kvě 2009

Indi, moc moc děkuju, v pondělí tam informativně zavolám. Mám ještě jeden tip od holek z regionu, tak uvidím. Ta dr. sídlí v tom středisku co Hauví, že jo?

indigo
17. kvě 2009

Jo Míšo, tam co Hauí. 😉

cipisek007
18. kvě 2009

Dobré ránko holky!

Indi, ještě jednou ď.

Dneska musím volat na tu neurologii, snad se dovolám. Bylo by dobrý, aby mě vzala ještě před očním ve čtvrtek, ale to asi těžko.
Jináč, já mám povlečeno, peru a teď půjdu poklidit do kuchyně a připravit holkám na oběd, abych pak nemusela fofrovat 🙂
Tak zatím pa 🙂

indigo
18. kvě 2009

Ahoj kočky!

Míšo tak jak, dovolala ses? Vezmou vás brzy? A co náušničky, jak to vypadá? Nevěstu bez náušnic teda neberem! 🙂

cipisek007
18. kvě 2009

HOlky, já jsem totálně vyřízená dneska ☹ ☹
V půl 10 jsem volala na neuro. Prý máme přijet ještě dneska, ve 12, že udělají Barče UTZ hlavičky a pak jí vyšetří. Takže jsem rychle holky nakrmila, sbalila jídlo, hračky, náhradní oblečení, že nechám Terku u našich. Jenže jak jsem s nima sama doma, tak jsem musela 1 igelitku, tašku s věcma holek co nosím na kočáře a dvě plný autosedačky odervat do auta najednou samozřejmě.
Terku jsem vyhodila u našich, dlaa mamině instrukce a jela na neonatologii. Tam jsem samozřejmě musela strašně dlouho čekat, měli tam vietnamku, která nerozumněla česky, tak se dr. domlouval s její kamarádkou česky mluvící přes telefon. No masakr.
UTZ hlavičky dopadl dobře a neuro vyš. taky. Uf. Dr. si myslí, že ta zornička je takhle rozšířená kvůli tomu zánětu,co tam má (zánět spojivek), že to rozhodně není neuro problém. Spadl mi šutrák ze srdce. Teď ještě co nám řekne ve čtvrtek oční.
No takže z nemocnice k našim, nakmit holky a protože jsem jak jinak neměla sebou kočár, tak jsem musela holky uspat v babiččině posteli. Naštěstí spaly, tak jsem babče uklidila v kuchyni, přichystala papu k sváče holkám a po pátý jsme jely se segrou a holkama domů. Naštěstí tu segra se mnou je, tak mi pomohla, já bych už asi nic nezvládla. Jsem urvaná jak kůň a to je teprv pondělí. Ať žijou doktoři.

Indi, takže jsem tam ještě nevolala. Naše sestra od pediatra říkala, že máme počkat, až se jí zahojí kukadlo a mě pak došlo, že je ještě v půl roce (2.6.) budou očkovat, takže to uděláme asi až po očkování. 🙂 Ale neboj, naušničky budou 😉

cipisek007
18. kvě 2009

Sranda byla, že si nás tam pamatujou a sestřička se bála, že vezmu špatnou holčičku 😀 Když jsem tam přijela, tak povídá - ááá paní XXX, máte sebou tu správnou holčičku? 😀 😀 Tak jsem jí ujistila, že teď už problém nemám, že horší to bylo prvního čtvrt roku.
No a pak jsme šli k dr. a ta povídá - XXXovi, no sestřička se bála, že nevezmete tu správnou holčičku 🙂 Máte Barču sebou? 😀 Tak jí povídám - jojo, sestřička se už ujišťovala, jestli mám tu správnou 😀

cipisek007
18. kvě 2009

Tak toť vše ode mne pro dnešek 🙂
Jdu směr sprcha apak se odploužím do hajan. Takže všem hezký večer a dobrou noc! 🙂

indigo
19. kvě 2009

Míšo ta rána toho padajícího šutru byla slyšet až tady u nás! 😀
Sestřička je humoristka, ne? Že bys tam vyrazila s Terkou? 😀

Jinak bré ránko! 😎

petreva
19. kvě 2009

Ahoj holky,
KAČKO, zatvrdlinu nemám...možná můžu říct, bohužel...takže C. vysává zásobárnu? To je dobrý...to víš že se ztratí.A jak vám to jinak jde? Koukám, že intervaly už se prodlužují a C. i spinká? A odstříkáváš nebo vůbec? A co v noci, jak se budíte? Já nevím, jestli prostě spát stejně jako E. nebo vstát a odstříkat třeba po 3 hod, když E vydrží někdy 5. Tak budeš laktač. poradce? Tož jsem první zájemce...Mě to pořád připadá hrozná věda.
Včera jsem byli na 2.měsíční kontrole a byla E očkovaná hexavakcínou a nechali jsme jí dát Synforix. Ty jo, to jsem neviděla jak ona spinkala. Nožičky měla trochu oteklý a večer teplotu, ale jinak to šlo. Bála jsem se pláče nebo nějké větší nespokojenosti, ale spinkala jak andílek. Takhle bych si mateřství taky uměla užívat. Nakojit celkem dobře, pohrát si a spát. Trochu pobrečet z únavy, ale žádný histeráky...normálně jsem se do E. znova mateřsky zamilovala. No, ona mi tojistě vynahradí až očkování pomine...že bych zašla na nějaký další?? 😀 Takovou hodnou (relativně) holčičku....
Holka jedna roste jak z vody už má 60cm a 5530g.......takže závěr Dr.je, žeje zdravá a prospívá, tak nemám koj. řešit. Mě se...už jsem na to alergická - prospívá - to vím taky, ale ty okolnosti kolem!!!No nic. Prostě to musím ustát.
Už se krásně usmívá a hraje si pod hrazdičkou. Po ránu má tak rozpovídáno! Úplně se rozplývám a myslím na to, když už mi drnčí kolem poledne hlava z jejích všemožných protestů. Tak snad budou ustupovat a smích je bude nahrazovat.
MÍŠO, tobě bždycky tak v dobrým závidím (vím, že sis užila taky svý..), když se sem dostanu kolem 22 abych si vás aspoň dočetla, a ty píšeš už v půl osmé, že holky vytuhly a jdeš si číst...brďo si to neumím představit. Holky jsou moc hezký!! Jak pasou koníky a v těch zástěrkách...slaďoušci.
Co ten náš PEDÍK?? Ještě nosí bříško? A co taška už je sbalená?
INNÍ, co zkoušky?
MENNY, jak se vede vám?
HELI, co vaše noci? A prosím tě v čem budeš uskladňovat mlíčko v mrazáku? V těch lahvičkách? To bude příhrádka jen mlíko 🙂

Sestřička na gyn. říkala, že je dobré to dávat do pytlíků na placatu, že se toho vejde více?? Myslíte že to jde, kdybych je vysterilizovala??

kacena00
19. kvě 2009

ahoj holky předně Míšo!!!super super super, pořád sem na vás myslela kdy pojedete na neuro a jak dopadnete, ufinkyuf, sem stráááááááááááááášně moc ráda, jupííííííííííííííííííííííí

PARÁDA PARÁDA PARÁDA!!!!!!!!!!

hele a ty si jim už jako jednou podstrčila druhý dítě jo??? 😀 😀 😀 😀

evi no s tou zatvrdlinou je to vopruz, bych nedělala nic jinýho, takže sem ubrala na asi 2 krát denně a už k tomu ani nepoužívám mokrej horkej hadr, sem lempl, líná kůže, jé kde že je moje hyperaktivní energie 😝 (asi mi ji vzali před třema rokama se štítnicí 😀 😀 😀 😀 )
ještě nevim, jestli sem tot tady psala ale ten můj kojoproblém je trochu složitější, moje tělo prostě po tom, co sem se dostala na svou váhu začalo taky reagovat na dávkování letroxu, každej den mám jednu tabletu jen v neděli jednu a půl, někdy sem ji vzala v sobotu, někdy v neděli
no a cyklicky se problémy zhorší pravidelně každou neděli, a tak v úterý ve středu nejdýl ve čtvrtek je to v pohodě, jak jen to u mě může bejt
takže tu úpůl tabletu už neberu, fakt sem vypozorovala že se asi tělo hystericky bojí "hladovejch dnů" nebo co, si ze mě akorát dělá p..el

včera sem si s menny psala kvůli jedněm gatím, co mám u ní v úschově pro cyrdu a tak psala že se mají dobře, Máťa to má s očičkama v pohodě, jen toho prej maj nějak moc a tak sem nechodí

jo a já sem včera slavnostně zakoupila dudlik 3-6 měsíců a klouček byl tAK NADŠEN ŽE VYTUH SNAD BĚHEM PŮL MINUTY A TO SE DYCKY KVALITNĚ PŘED SPANÍM OŠÍVÁ A BULÍ- pardon CAPS OMYLEM
takže sem vydedukovala že byl poslední dva tejdny při usínání asi napruzelej, protože mu ten dudel vypadával, páč mu hubka už vyrostla 🙂 akorát mu to nesmim dávat těsně po jídle, protože to mu nadavuje i z mrňavýho dudliku

jo, michal se ptal kolik ten dudlik stojí.. tak málem padl na zadek - máme avenťácký a ty stojej přes stovku - měli sme ještě jeden nuck a z porodky mamm ale klouček sveřepě odmítal a chce jen to nejdražší od aventu 😝 😀