Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

cipisek007
20. kvě 2009

Tak holky, zítra v osmi máme být na očním, tak držte palce!

Dobrou noc všem!

kacena00
20. kvě 2009

ať to dobře dopadne Miško!

indigo
20. kvě 2009

Budem držet, všechno! 🙂
Míšo nepsala Kroupinda? Jak se kočky maj?

petreva
21. kvě 2009

Holky, tak to co u nás dělo včera byla fakt víc než hrůza 😢 E.co tak hezky usnula v postýlce...pak už jen brečela, špatně jedla a skoro nespala.Večer to vygtadovalo a já už fakt nemohla...zavřela jsem se do kuchyně a taak jsem brečela....na E bylo večer vidět,že má hlad..z prsou si vzala jen to co dobře teklo a pak už prso nemohla ani vidět. Přes stříkačku by taky jedla, tahala, ale tak strašně málo, jestli byla po tom dni tak unavená....a všechno to doprovázel ne už pláč, ale řev. Normálně jsem se už na...a dostala zbytek mlíka ve flašce...po 2 měsících odolávání...ani ho nedopila a usnula.
Holky, mě ale přišlo že to z ní teče snad samo...přitom to byla savička na čaj a vodu od Mam ☹ poradíte nějakou u které se musí víc snažit??? Jestli bude víc takových dní, tak to už asi neodolám...nehodlám se tady hroutit a i E nechávat tak nespokojenou...ale kde je ta hranice, že...měla jsem takovou radost, přes den už to s námi bylodocela přijatelný a včera jsem dostala zase po hubě.......

Míšo, taky držím palce...

peda
21. kvě 2009

Míšo,držím palečky 😉

Evi,já to vždycky s hrůzou čtu jak trpíte.Já už bych to dávno vzdala.Já stratila mlíko po 14 dnech teroru,co malej předbáděl,pak jsem ještě 4 měsíce odsávala a dávala po lžičkách,takový zbytečky o který stejně nestál a byl prostě na flašce.Já vím,že je mlíčko od mamky to nejlepší,nejpohodlnější a nejlevnější,ale moje dítě jsem prostě krmila z flašky a nemocnej nikdy nebyl,prospíval pak na výbornou a všechno se pak hodně uklidnilo.Ale úplně tě chápu,že to chceš přečkat a vydržet.
Míša,nebo holky ti určitě s tou savičkou poradí,něco vymyslíte.

Evi,přeju ti hodně pevný nervy i když já už bych neměla vůbec žádný.Já už bych dávno krmila z flašky,já bych na to neměla,ještě k tomu vařit,uklízet,prát,učit se a být co platná pro druhý dítě.Jsem na sebe fakt zvědavá 😕 😔

kacena00
21. kvě 2009

jé evi...to je fakt psycho...co kdybys fakt tu flanděru dala,když vidíš jak se zklidnila...já se kouknu co doma mám a jak nám to s jednotlivejma šlo a nešlo a písnu ti, já sem si pořídil právě různý druhy, protože sem nevěděla s čím nám to půljde nebo nepůjde a pak sem už nekrmila s žádnou, ale v hlavě to ještě mám..

já mám teda momentálně jinej problém, zkusim to zkopčit, abych ruce neunavovala psaním

kacena00
21. kvě 2009

jinak já nemám teda moc dobrý zprávy a týká se to mě, nevim co mám dělat, včera sem si myslela že sem si nejak blbě přeležela ruku - trvalo to skoro hodinu než to odeznělo, dnes sem v noci měla opět "přeleželou ruku a dnes je mi jasný, že mám s největší pRavděpodobností bloklej nerv, ruka mě pekelně bolí, prsty mě brní, ruka bolí celá, když ji ohnu, bolí mě v lokti, druhá ruka tam mám jen brnění, mám strach, když odjížděl michal, tak sem cítila že je blůbá jen ta levačka, řikala sem mu, že kdyby byly obě blbý, nepustim ho do práce, bojim se o malýho, co když se ten nerv skřípne ještě víc, abych ho udržela...

mezitím sem od kámošky vyzjistila víc - má vánoční holčičku a vím že ji to cca před 6 týdny chytlo taky

kacena00
21. kvě 2009

no a co se týká mě: ještě sem na tu neuro nevolala, protože sem mluvila s kamarádkou, co jí to začalo asi tak před 1,5 měsícem, je to prý syndrom kojících matek, je to prej docela častý (kurnik, já si s tím kojením taky vyžeru všechno...)

dobrá zpráva je, že nehrozí, že by se to najednou bloklo víc a já bych najednou necítila ruku, kdybych držela cyrilka, blbá zpráva je ta, že to bude fakt vleklý - ona chodí už od tý doby co se jí to prvně stalo k rehabilitační a prostě je to jen jakžtakž stabilizovaný že jí to permanentně brní ty ruce..no tak to mám dnes já, ta levačka už polevila v bolesti, ale obě ruce mi dost brní (jitu teď t zpětně lituju, jak si to měla na konci těhu)

obě sme se shodly že nejhorší je to v noci, ve 4 ráno sem byla kousek předtím brečet bolestí, a ráno, přes den jakmile to přejde do fáze brnění, už je to v klidu, a že to poznám, kdyby to mělo bejt nějak hustý, že michala nepustim do práce, že to bezpečně poznám, že sem to "nerozchodila"

takže jediný co zbývá napsat si rhb a cvičit..

kacena00
21. kvě 2009

no a teď co se týká cyrilka...

zdá se mi, že cyrilek pase koníčky jaksi podivně...asymetricky - tzn . levá ručička a levá nožička mu lítají ve vzduchu, řekla sem si, že to povim na preventivce, mluvim s touhle kamarádkou o tom brnění a bolesti a ona mi povídá o svojí holčičce, že je asi nemine vojtovka, protože např. koníky pase asymetricky... se poseru, jakoby nám nic není, přitom tisíc a jedna dorbnost k sobě...no tak vojtu zvládly i jiný rodiče,tak budeme muset případně ten řev vydržet, už se těším na úterní poradnu,

kacena00
21. kvě 2009

tak sem se teď koukala na to jeho pasení, co se mi tam nezdá...

1. pravá ruka je opravdu opřená o předloktí a je zapřená, levá je na podložce spíš položená než opřená silou, někdy mu dokonce ujede dozadu a leží podél těla (nějakou sílu má, ale prostě ve srovnání s pravačkou je to dost bída)
2.teď ne, ale obvykle mu levá ruka a levá noha ve srovnání s pravejma končetinama jakoby víc lítaj vzduchem
3. ve srovnání s nohou má teda větší potíž se zapřít ruka (což bych se nedivila vzhledem k tomu, že šel tzv. na supermana)

navíc se takhle zauzlit musel minimálně 5 dnů- týden před porodem, jelikož u tak 5 dní dost zeslabily jeho pohyby - do tý doby furt dělal přemety, což mi nikdo moc nevěřil, že v jeho týdnu, s jeho vahou a velikostí ještě jde, ale já to cítila jak se tam mele sem a tam na jednu stranu půlkruh, na druhou a furt, no a cca tejdenpřed porodem se sice hejbal, ale už nedělal tyhle otočky a ta jeho poloha mi byla šíleně nepříjemná - byl jakoby většinou těla k jedné straně - mylně sem se domnívala, že je to zkrátka poloha k porodu, ale v tu dobu už si zamotal ruku k hlavě..

takže v úterý si to sepíšu - rýmy - imunologie, koníci - neurologie.. chjo, teda já mám pocit, že se nikdy o to děcko nepřestanu bát..(a asi že ne, teď mámu naprosto chápu, že furt chtěla vědět,kdy kam s kým....)

zuzka84
21. kvě 2009

ahoj, dite mi usnulo , vzbudi se zase az na nocni mejdan , tak nakukuju k vam 🙂

Inni - nevim ted kde se chystas rodit , ale kazdopadne v CB na sestidnedeli (a vsude) jich meli plno , brali jsme si je tusim volne ve skrince na chodbe , svoje jsem sebou asi mela (myslim ze jsem je pak vyplitvala na neonatologii) , ale vzdycky jsem si vyzvedla ty jejich na chodbe a v pohode

miso - te obdivuju , ze vydrzite tak cvicit. ja jsem na to nase inhalovani peknej flink ... po kontrole mi to vydrzi to jooo, ale pak uz me David zase obmekkci 😒

cipisek007
21. kvě 2009

Ahojky holky, tak jsem denska celá mrtvolná.

Dopadly jsme nic moc. Zornička nám už sice LÍNĚ na světlo reaguje (hurááááá aspoň něco), ale dr. Barče vymáčkla z horního víčka hnis, takže má ucpaný kanálky a v úterý jdeme na resondáž ☹ ☹ Měly jsme jít až 23.6., ale uvolnilo se jim tam místo, tak nás přeobjednali a to je dobře, protože za ten měsíc by Bára povyrostla a už by jí to mohli dělat pod narkozou, protože by jí při tom neudrželi. No snad to už pomůže nadobro. 😅

Zuzi, já jsem taková poctivka poctivá. Když to nejde jinak, tak aspoň 2x denně s nima cvičím. Pořád si říkám, že to dělám pro ně, aby mi pak nenadávaly, že jsou křivý nebo já nevím co. Už mě to ale DOST prudí, ale prostě zatnu zuby a jdu na to. 🙂

cipisek007
21. kvě 2009

Indi, nepsala mi ani já jí, nestíhám. Ale už na ní 2 dny myslím a zrovna v tu chvíli, co nemám vůůůbec čas. A pak samozřejmě zapomenu 😠 Jdu to udělat hned a taky popřát MOnice k svátku. Taky jí píšu od rána...

cipisek007
21. kvě 2009

Barčo, mě se v šestinedělí tohle stávalo taky s tou rukou, ale mě to přešlo, i když jsem jí nemohla mít přeleželou, tak mě brněla.
Myslíš, že vám dají Vojtu, když Cyrdovi nejdou koníci? Držím palce, ať vás to mine, protože je to fakt hrůza někdy ☹

cipisek007
21. kvě 2009

No a nevíte něco o Jáje? Dlouho předlouho tu nebyla 😅

cipisek007
21. kvě 2009

Tak jo, já končím s monologama 😀
Jdu do postele, fakt jsem dneska vycuclá, holky jsou totiž od dvou v noci vzhůru... Ve čtyři jsme jim dali trochu mlíka, tak nachvíli vytuhly, ale stejně sebou furt mlely a kňouraly ☹ Takže já jdu naspat noc na dnešek.

Všem dobrou noc!

achalteke
21. kvě 2009

he he Míšo zrovna nakukuju, dočtu vás a nahlásim co a jak po víkendu - teď mám předsrazovou horečku 😀 😀 😀

Míšo co je ta resondáž? To jim budou to vyšetření dělat znovu, nebo odstraňovat příčinu?

achalteke
21. kvě 2009

dobrou noc jdu taky spát - vstávám ve 4 😒

cipisek007
21. kvě 2009

Jájo, jsem ještě psala segře mejla .🙂

resondáž znamená, že jí budou dělat sondáž už jednou sondovanýho oka. 😉

petreva
22. kvě 2009

Ahoj holky,
KACKO, ty vo.. fakt si musíme vybrat vše co při kojení jde, viď. Včerejšek byl úplně jak přes kopírák...brečení nespání špatný jídlo...večer ani flaška nezabrala. Prostě nejedla. Zase jsem atakovala Dr. tak tam máme jít dnes na 12.30. To jsem zvědavá co vymyslí !!!už si připadám jak pako...vím, že E. prospívá dobře, ALE to přeci není všechno!!
MÍŠO, tak kdy jdete na tosondování. Já abych na vás myslela...taky máte furt něco, ciď. A co jídlo? Jak holkám chutná? Neměly zpočátku nebo i teď potíž s trávením a zácpou? Máš nějakou osvědčenou knížku o výživě kojenců??
Petr dopadl na endoskopii více méně bídně...zjistili mu chronický reflux jícnu a značný překyselení žaludku. Prý už z toho má zůženou sliznici na tom jícnu, což může vést až k počátečním stádiu nádoru. Odebrali mu vzorek na histologii ☹ za 14 dni jde ještě na sono, jak to vypadá se svěračem mezi jícnem a žaludkem. No jsme z toho trochu zdrblí...léky bude brát min.dlouhodobě možná napořád. Ty jo!!!Neplnuje žádný rizikový faktor tak je to prý asi geneticky podmíněný... ☹
Tak si jde vyčistit zuby....snad nepoplivu Elenku, mám ji v šátku 😅

cipisek007
22. kvě 2009

Evi!! Ty vado, to je hrozný s manžou! Budu držet pěsti, snad všechno dobře dopadne. Já to říkám pořád, když se něco se.e, tak vždycky všechno najednou ☹
Holkám papu chutná. Občas nechtějí zeleninku, tak se vztekají, ale já su asi drsoň, protože nepovolím a oni si pak dají říct a sní to. Kozy jedny, dělají si ze mě akorát prču 😀 Knížku o výživě - mám dvě, z každý čerpám něco, docela dost mám přečteno i z časopisů a netu apod, ale všude píšou většinou to samý. Zrovna dneska jim vařím sladký brambor(batát)+mrkev+špenát+kuřecí maso. To budou hody, protože ten sladkej brambor je fakt DOST sladkej, takže jim to chutná 🙂 Zachvíli budeme bojovat se sváčou, už dáváme ovoce. Dneska jim zkusím dát pár lžiček hrušky (nás doma docela nadýmá, takže se jí bojím) a dojí to banán+jablko. Pak zkouším ještě mlíko, někdy si trochu loknou, někdy nechtějí po ovoci už nic.
Se zácpou jsme problémy snad neměly (zaťukávám) a s trávením taky ne. Občas zlobí prdík, včera třeba při obědě Terezka strašně plakala a nechtěla jíst, tak jsem jí půl hoďky chovala a ona si pak prdla, zatlačila, pokadila se a snědla všechno 😀
Co Elča dneska? Je hodnější? A nepoplivala jsi jí nad umyvadlem? 😀

helik3
autor
22. kvě 2009

Ahojky,

tak jem Vás dočetla a je miz toho smutno, tý jo pořád všichni takovýhle problémy starosti, chjo, už aby byly pryč!!!

Míšo-tak snad resondáž zabere a budete mít konečně pokoj a ta zornička se dá do pořádku, budu držet palečky🙂

Evi-vy fakt nemůžete mít nic normálně, co,??? To je mi líto, že má i manža takovéhle závoažné problémy
☹ jako by nestačila Elanka, co?? Jsi stejně dobrá, já bych to nevydržela....vůbec si to neumímpředstavit. JInak mi s odsávačkoupřiel i český návod na uskladňování a rozmražování mlíka apod. Tak kouknu jestli to není někde na www ať o tu nevypisuju. Jenom nejdůl. postřehy: zmrzovat max. 3 měsíce, nikdy nedolévat čerstvé mléko ke ezmraženému! Rozmrazovat v ledničce nebo v teplé vodě. Sbírat max. 24 hodin a dát zamrazit.

kačko-nereaguju, už jsme si psaly...

Já hlásím, že mám první kelímek se 160ml v mrazáku🙂 Takže si budu moct udělat jedno odpoledne jenom pro sebe 😉 😉 už e těším. Zkoušela jsem odsávat hned po kojení jak tu někdo psal-je to sice pohodlnější že je to "při jednom" ale moc jsemneodsála, tu hodinu po kojení mi to vyhovuje víc. Kojím vždy sz jednoho prsu
(někdy dám dolíznout z druhého-ale jen malinko) a odsávám vždy z obou-z toho vykojeného tak 20ml, z toho nevykoj. tak 30ml.....

Jájo-ty koukej spát a odpočívat, jakýpak vstávání ve 4?? 😖 😖 😅

Jinak posíláme s Magdalénkou pusu na dálku Monče-jednou se tu zmínila s pidiradou že v noci malého nakojí, tak mu zkusí dudlík-týý jo a ono to zabralo a platí to už 4 noci!!! Ona ta holka nepotřebuje pít po 3 hodinách, stačí ji po 6-ti!!!! prostě ji ošidím dudlíkem a ona zase zabere🙂 Takže moc moc díky, hned se mi lépe vstává 😉 A už zkoušíme najet trošku nějaký režim, tak pak napíšu jak se nám daří, tuk tuk, zatím tři dny ano-ale čekám nějakou ťafku do zad 😀 😀

Musím končit, dítko se vzbudilo na oběd a jedeme se podívat do práce, čeká nás tam dárek-pravd. hrací deka-tak už se těšíme obě dvě, už nás baví si hrát 😀 😀 😀

papa a krásný víkend, pokud bychom se "neviděly"

zuzka84
22. kvě 2009

miso - tak si to aspon muzes takhle rikat , nevim cim se mam motivovat ja 😀 , obcas mam proste pocit ze to je zbytecny 😒 ... no tak ale snazim se snazim 😉

evi - to me taky mrzi ze mate takove problemy ☹

kacena00
22. kvě 2009

ahoj holky, míšo dík, zatim se snažim nepplašit, jen se mi prostě nechce líbit, že je jedna ruka oproti té druhé taková slabší, když mu jí dám do svícnu - teda obě ruce a zkouším jaký v nioch je napětí, tak ta pravá "sedí" na podložce prostě líp a ta levá se odlepuje a někdy mus klouzne podél těla, sílu v ní má, když ho za ruce chytnu, tak podrží hlůavu a sedne si, ale při těch koníkách je vidět, že levá půlka těla je nějak slabší, no uvidím na tý poradně, ale trochu hlavu v pejru mám..

evi, to je teda záhada to tvoje dítko...a jak s tím doktorem, dělal jí nakonec výtěr nebo ne?

ahoj jájo!!když tě tu vidím, sem si vzpomněla jak si psala že ti dítě stěhuje nábytek, to mě strašně rozesmálo 😀

cipisek007
22. kvě 2009

Holky psala kroupinda:

"Tak dneska ráno se nález zhoršil a převezli mě do Písku. Holčičky mají 1200g, doktor říkal vydržet 14 dní, aby měly 1500. Pozdravuj, kdyby něco napíšu, papa."

Holčičky už mají "pěknou" váhu, tak snad ještě pár dní vydrží pospolu 😵

cipisek007
22. kvě 2009

Helčo, snad jo, musím doufat. Co v práci? Byla deka a nebo překvápko? 😀

Zuzi, myslíš, že to inhalování nepomáhá? To bude mít napořád? (Klidně IP, nebo jestli ICQ?)

Barčo, holky taky vzorově nepasou. Stále se opírají o zápěstí, přitom by už měly bejt opřený o lokty. Taky pořád přepadávají na jednu stranu, to už by taky neměly. Některým dětem to holt trvá dýl. Ale věřím, že jsi v nervu, uvidíš, co ti řekne dr. Kdy tam vlastně jdeš?

kacena00
22. kvě 2009

jejej a v kolikátém kroupinda je? držíme s Cyrilkem palečky 😉

Míšo já tě furt obdivuju, já mám jedno dítě, který šlo na termín a furt psychuju, musim hodit zpátečku 😝 jinak na tu kontrolu jdu v úterý - v poledne budou kyčle a až to skončíme jdeme na poradnu, tak budu moudřejší

to očíčko vaše mě moc mrzí, to bobina taky musí vytrpět..kruciš, ať už se jí to zahojí!

indigo
22. kvě 2009

Taky držím co jde. Kroupi by měla být na konci 30.týdne, je kousek přede mnou... 😉

cipisek007
22. kvě 2009

Barčo i Indi, děkujeme 🙂 Snad už je to naposledy, co na to půjde. Příště by už musela pod narkozu ☹ Já se snažím si to moc nepřipouštět, asi bych se zbláznila. Sice mám těsně před nerva, ale ani vlastně nemám čas na to myslet 🙂 Jak teď vyžadujou víc pozornosti, tak je s nima dost sranda 😀 Dneska se furt smály a Barča zpívala o oktávu výše než normálně, takže to byl fakt masakr 😀 😀

Jj, Kroupi je ve 30tt 🙂

cipisek007
23. kvě 2009

Dobré ránko holky!

tak jsem si včera, idiot, naběhla. David furt mlčel, jestli jedeme k jeho rodičům, až jsem se BLBEC zeptala. Tak prej ne, že jsem unavená a potřebuju si odpočinout, povídal, že pojedeme příští sobotu. Já na něj, že příští sobotu jsme na obědě u našich a v neděli jim slíbil pomoct a další víkend, že mamka slaví 50 a to tam budeme celý víkend. A on, že na to zapomněl a jak to má udělat. Tak jsem mu řekla, že ta sjedeme zítra (no jsem já normální???). Tak to hned vytelefonovával. Tam mu řekli, že v SO něco mají, ale že máme přijet v neděli. To mluvil s tetou a tátou. No a ta blbáááá tchýně volala ještě ve 21:45 (!!!!!!), což jem už dávno spala a ona mě vzbudila, že jdou v sobotu pryč až večer, tak jestli chceme, tak můžeme přijet. No tak jsem ráda za sobotu, aspoň to budeme mít za sebou a neděli budeme mít volnou. Teď to ještě nějak přežít. 😅
V každým případě si sebou beru sušenky, nemíním tam umřít hlady 😀