Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

indigo
26. kvě 2009

Čau taky zelí! 😀
No tak paráda, že se to takhle krásně vydařilo!

Míša snad napíše, i když tipuju, že touhle dobou už je v posteli, tak zítra, no snad to dobře probíhalo... 😎

A já dočučím seriál a padnu taky, dneska jsem to s těma aktivitama nějak přehnala, zejtra si dám oddychovej den, pokud mladej dovolí... 😖 😝

Dobrou ženy! 😎

dadunka
26. kvě 2009

Ahoj holky, dnes jsem byla na kontole, mimi je opět a doufám definitvně chlapeček. Hlava, nohy, břicho vše roste jak má, srdíčko je ok. Váží 1,5 kg. Co je však blbé je můj čípek, Táda hodně naléhá hlavou a čípek je dost zkrácený, konsistence polotuhá, celkově mám CS 4.Doktor mě hnal hned na 4 týdny do nemocnice, tak jsem ho uprosila, že se to pokusím zvládnout doma absolutním klidem. Blbý je, že mám jet v neděli na konferenci asi 1OOkm daleko a pak z ní hned na výcvik do Prahy. Taky mi předepsal magnésko, 6 tbl. denně a já se v příbalovém letáku dočetla, že podávání vysokých dávek ve 3.trimestru může způsobit svalovou ochablost u novorozenců Navíc já tak prášky nerada žeru. Ach jo. No v pátek jdu zase na kontrolu čípku a jestli to bude horší,tak do nemocnice budu muset.
Ach jo, ach jo, kolik vy míváte teď CS a co myslíte o tom magnésku?

peda
26. kvě 2009

Tak to jste si to užili se vším všudy 😀 😀 on je starej takovej divokej,nebo jak to nazvat 😀 drobet poďes,ale určitě machr 😵
Tak se ti udělalo špatně 😖 to bylo určitě z toho horka,bylo fakt hnusně.
Pořádně si odpočiň a vyspinkejte se

indigo
26. kvě 2009

Dadu - já mám aktuálně CS 3, teda minulej tejden tak byl. Mám taky nařízenej klid. No fakt bych se radši šetřila, abys v tý nemocnici neskončila, doma je doma.
Magnézko - na co ho máš? Jestli nějak preventivně, tak bych se na něj vyprdla, jestli ti ale třeba hodně tvrdne břicho, tak to jo, ale tak kolem 35. tejdne nejdýl bych ho vysadila nadobro, nevím jakej má vliv na dítě, možná na tom i něco bude, jak to píšeš, ale i na tebe by mělo vliv, mohlo by při porodu dost oslabit kontrakce a bez nich prostě neporodíš...

A už tu nejsem... 😎

inna12
26. kvě 2009

Jájo, to je dobře, že se ti líbilo! fotky hezký, taky má takovej pidi knoflíček nosíček jako náš 😵
a mně už pak taky nebylo nejlíp, když jsem tam tak dlouho ležela a dneska ty vedra, to se ti nedivím 😝

Pedík nám přežil bouřku, tak véča v pátek ještě bude! 😉

Dadu, tak klučík jo tedyk 😉

to mě mrzí s tím čípkem, já mám pořád CS 0 a tuhoňe...tak se hlavně hlídej a opatruj, ať ještě pár týdnů vydržíte! Já jsem četla zajímavej názor na ten klidovej režim při tomhle stavu čípku od Kopeckýho, kterej naopak říká, že klidový režim paradoxně při tomhle škodí!!! Jsem sice koukala, ale fakt to tvrdí! ze stres a jiný věci (neprokrvování čípku) naopak porod uspíší, že se žena má sice šetřit, ale normálně pohybovat a fungovat a že nechápe, že většina dr. právě nakazuje jen ležení..tak si vyber 😖
magnézka bych se nebála, určitě bych ho do toho 35 týdne brala, pak už budete za vodou! 😉
Tak ať tě čípek nezlobí! 🙂

dobrou holky, já už sjíždím asi 4 film 😀 😝

indigo
26. kvě 2009

Jooo jak píše Inuš, šetřit se neznamená jen ležet, ale - jak říká moje doktorka - nesekat trávu na chalupě, nedělat 20tikilometrový try a tak..... 😎 No takový "kraviny" by mě nenapadly dělat ani netěhotnou nebo s CS 0, natož teď a v tomhle počasí.
No že by se nějak ochladilo.... nám to ukazuje venku 26 stupňů... 😝

indigo
26. kvě 2009

TŮRY toměly bejt, TŮŮŮŮRY!!!!! 😠 😀

inna12
26. kvě 2009

Indi zase seče zahradu 😀

no já na to docela koukala, ale on tvrdí (ne Kopecký, ale Koucký 😀 já ho furt přejmenovávám), že je to fakt překonaný a k předčasnýmu porodu stejně ležení vubec nepomůže. Jen, že se žena v nemocnici na rizikáči stresuje, neprokrvuje, že tělo je zvyklé se hýbat, totéž čípek nějak, něco jiného je to,kdybys měla stahy dělohy, tam nemocnice ano, lékama potlačí činnost dělohy, ale u těch zkrácenejch, měkkčích čipků je ležení prý naprosto zbytečný a naopak kontraproduktivní...já jemu docela věřím, myslím, že tomu fakt rozumí...běžný gyndaři mi přijde, že se vubec nedovzdělávaj 😖 ale zase i jim rozumím, chrání se tím...

Dadu, kdyžtak číhni, zadej si na porodnici. cz klidový režim. ..
tak se hlavně nestresuj, šetři se, ale jen ležení uplný bych asi nutně neprovozovala 😉

inna12
26. kvě 2009

samozřejmě k předcházení předčasnýmu porodu...zase píšu jak blb..to mám z toho čučení do bedny...radši se jdu projít se psem, než začne bouřit zas 😝

straspytelka
27. kvě 2009

Ahoj holky, tak jaká byla noc u vás?Tady to celkem šlo, nějak o ničem nevim, jsem poslední dobou hodně unavená a nechce se mi vůbec vstávat 😒
Inuš, s tím krvácením teda nevim...myslím si, zase že když krvácíš a ještě hodně chodíš, tak tlak dítěte na číek taky není dobrý.Je to asi taky podle toho v jakým tt krvácí.A kvůli čemu.
😉
Oblíkám se a razíme ven, nebudeme doma ani v dešti 😀 Jdeme se dneska fotit do atelieru, tak jsem zvědavá co z toho vyleze 😝 Já jsem jako opuchlina, J taky nic moc, jen Símula bude kráska 😀 No nechám se pak asi trochu vyretušovat a bude 😀
Pokukuju po univerzálí stínítku a ochranu na madlo abych to neměla furt mokrý 😉 na MMB jsem našla super odkaz http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=72115 tady v JH za to chtějí u vydřiduchů 😠 přez 400,- 😠

dadunka
27. kvě 2009

Innko, díky za info, mrkla jsem tam a pročetla a musím říct, že jsou mi názory MUDr. Kouckého velmi blízké. Rozhodla jsem se do pátka polehávat a v pátek na kontrole uvidím a doufám, že se to výrazně zlepší. Taky s ním chci probrat snížení dávky nebo vysazení toho Magnéska, radši bych to doplňovala vhodnou stravou. Když to bude v pátek dobré, tak na konferenci v neděli pojedu, myslím, že tam budu v mnohem větším klidu, než doma, jídlo pod nos a umejou to za mě pěkně, žádný uklízení, to obstará pokojská a tak.
Jinak já nekrvácím nic, jsem úplně uzavřená, jen čípek je kratší a polotuhým než by měl být a Táda hodně naléhá hlavou, proto CS 4.

Strašpy, tady byly dvě bouřky a dva lijáky. Tchánovcům to podemlelo kus chalupy, bahno je i uvnitř, tak to budou muset řešit přes pojišťovnu.

straspytelka
27. kvě 2009

Holky přečtěte si tohle, mě to teda nadzvedlo ze židle 😠 jak některý lidi jsou tak zlí a divný 😨 http://ona.idnes.cz/uz-nikdy-umele-oplodneni-to... čtěte du diskuzu 😠 😒
A tady fotečky 😀
https://www.modrykonik.cz/_gallery/81978/81978_...
https://www.modrykonik.cz/_gallery/81978/81978_...

Dadunko, opatruj se jo 😉 tchánovců je mi líto, ach jo ☹
Musím zase odpoledne koupit novej dudlík, nějak ho Síma vyžužlala 😀 😝

indigo
27. kvě 2009

Ahojky!
Teda ta Simča nám roste do krásy! 😎
Ten článek jsem četla, ale na celou diskuzi nemám nervy, to pochopí jen ten, kdo tím prošel a ví jaká to je bezmoc, snažit se o dítko a nic... 😝

Co ta Míša? Jak dopadli? Vždycky se ukázala na chviliku aspoň po ránu..... 😒

inna12
27. kvě 2009

ahoj všem! 😉

Indi, tak jsem si pro tu podrpdu byla v Lidlu...měli poslední dvě, tak jsem se ptala a dá se to vrátit do měsíce, tak jsem si vzala tu tělovu a krásně mi sedí!! první nevyztužená podprda! tak mám radost,za 190 kč, to je nádhera 🙂

Straspy, článek jsem četla, ale tak co jsem četla vaše zkušenosti s ivf, tak se mi to co ona tam píše moc nepozdává! ..jak dlouho brala ty hormony, atd atd...to je nákej divnej car asi 😖

Dadunko, nemáš zač! Mně se jeho názory taky líbí 😉 tak se opatruj a bud v klídku, neboj malej tam ještě určitě pěkně vydrží! I včera hollky říkali, že můžeš mít CS velký a porodíš normálně v termínu a naopak, tak nebuj 😉

já jdu s kámoškou se psem kolem rybníků, dneska na mě ideální počo, tak se pěkně projdu..

a Míšo, ty se koukej ozvat, jak jste dopadly, holky 😉

papa

inna12
27. kvě 2009

a Straspy, Dadu nekrvácí naštěstí! 😉 to by byla fakt uplně jiná věc, tam by teda hospitalizace byla asi dost nutná 😕 😉

peda
27. kvě 2009

Ahojky 😉
Dádulko,snad to bude v pátek dobrý,to je teda něco 😖 mimi má ještě čas,tak snad ještě vydrží u tebe v bříšku.Ale já mám od 32 týdne CS 6 a je to v pohodě.A že bych se teda šetřila,o tom nemůže být vůbec řeč.Ale mě se to říká,já to mám opravdu za pár.Měla jsem taky klidový režim,ale to prakticky celý těhotenství,vždycky se něco dělo,ale naštěstí je nakonec vše v pořádku.

Ta Míša pořád nic,jo?to je teda nějaký divný 😢 snad je všechno v pořádku a jen nestíhá.Stejně jí obdivuju,že stíhá s holčičkama ještě koníka,je fakt šikulka 😵

Indi,tak kdy ti předala tchýně Tádu?

Inníku,já tě včera ještě viděla na Sadech,když jsem jela odpo domů.

Já měla dneska zase lítací den,zase mi volali ze sociálky,že mi nepůjde mateřská za zaměstnance,protože nemám odděláno potřebný počet dní jako zaměstnanec,já vždy jen podnikala,tam je to v pohodě,ale na souběh že už nemám nárok,neschopenku jsem si ukončila nástupem na mateřskou a to jsem neměla,tak jsem se musela domluvit s revizním dr,jestli mi uzná,když mi můj dr vystaví zpětně měsíc novou neschopenku,že by mi jí proplatili alespoň do konce šestinedělí.Tak jsem lítala mezi socálkou a gyndařem,nakoupit,pak oběd ale až na Štilci....
A zase mi vylezl hemík 😠 včera jsem mahrovala před holkama,že už v pohodě a dneska zase to trápení.Ale už je vevnitř a je zase líp.
Musím na 5 hod s pejskem na operaci a pak jí zase vyzvednout,chudinka moje malinká,snad to ve svým věku zvládne.

Včera jsem teda měla bobky při tý bouřce,aby to na mě nepřišlo,ale necítila jsem vůbec žádnou změnu.Akorát mi tak otekly nohy,že už jsem večer vůbec necítila prsty 😠 a nepomohly ani ledový zábaly.

Strašpi,tak se jdete vyfotit? 😵 to bude krása,to jsem zvědavá.Taky jsem byla s Májou,ale to už mu bylo půl roku a bylo to kus chlapa,žádný křehký miminko,jako Simonka.A co ty naušničky,už to má zahojený,ty ouška?A co manžel,už je to s vámi lepší?ono to bylo asi i na něj všechno hektický a časem se to všechno srovná 😉

inna12
27. kvě 2009

Pedí, ahoj, to jsem šla asi z tý zdrávky na zastávku..no šla..včera jsem se pak už plazila v tom vedru 😝 mi bylo fakt těžko až...dnešní počasí mi taaaaaak vyhovuje,jsem se prošla krásně až mě nožky bolí, ted jdu psát seminárku a mě se tak strašně nechce 😢
šudík pejsek a ty to tak špatně neseš, vid ☹ tak ať vám to dobře dopadne! určitě to zvládne, dají jí nějakou lehčí narkozu, to těm starším pejskům davájí šetrné, tak neboj!! 😉

inna12
27. kvě 2009

a hemíka sprchuj ledovou, prý to pomáhá trochu, já měla dnes při tý procházce zase tlaky, tak snad taky nevyleze, zmetek 😖

peda
27. kvě 2009

Tak jsme doma.Byl to děs,narkozu jí dát nemohli,dělali ji před tím vyšetření srdce a nevydržela by to ☹ tak jí rvaly zuby za živa a čistili tu ránu pod okem,fakt děs.Ještě,že tam byl se mnou Pavel,já bych to nevydejchala,takhle mi tekly slzy proudem,a to jsem to jen slyšela za zavřenýma dveřma.Vyfasovali jsme ještě léky na srdce,snad se jí to zahojí a bude nám ještě dlouho dělat radost.Ale 14 let je už hodně,no 😢

Inníku,já když si toho hemíka zatlačím dovnitř,tak je to pak v cajku,ale zatlačit ho tam,to je něco 😠 .
Tak ať to psaní jde od ruky.Já sotva lezu i dneska a to je docela fajn.Ale zlobí mě jen ty nohy.Jinak to je docela v pohodě.

Musím tu poklidit,jak jsem skoro celý den nebyla doma a už mám nějaký hlad,tak to jdu vymyslet do lednice 😝

dadunka
27. kvě 2009

Pedí, ahoj, ty jo to je smutný s čubičkou, stejně jsi dobrá, žes tam byla, já to v těhotenství moc nedávám a vysílám spíš mužík. Nemůžu vidět jak se trápí. Snad už to bude dobré, měla špatné zuby???

No vidíš to, ty máš CS 6 od 32tt a do nemocky tě nežene, jen doporučuje se šetřit. Já prostě ležet nebudu - jen do toho pátku, hrozně mě to deptá a to jsem doma, v nemocnici bych se zbláznila, zcvokla. Tam by Táda určitě z toho stresu vylezl dřív. Budu se prostě jen víc šetřit, nebudu hrabat na zahradě, chodit tolik se psy a uklízet barák a po obědě si pravidelně tak na hoďku lehnu. Věřím, že v pátek už to bude dobré a budu mít povolen i doktora normál šetřící režim.
Navíc jsem toho načetla hodně o cervix score a je to fakt individuální, může se to měnit ze dne na den a vůbec to nemusí o ničem vypovídat, může to být takhle v klidu až do 40tt.
Jinak jsem se v Bejbycentru ptala na ten kočár a prý hned jak přijde budou volat a že to trvá těch 12týdnů, no tenhle pátek to bude 10. Innuš, vám ještě asi taky nevolali co a to jsi ho objednávala tuším o týden dřív.

inna12
27. kvě 2009

Dadu, jsi rozumná 😉 tak jak píšeš, dělej a bude to dobrý, určo se šetři, ale hlavu si z toho cs 4 nedělej!! to by bylo ještě horší 😉
nene, na kočárek nevolali ☹ a já už se na něj tak těším, chceme ho pujčit na nějaký čas bráchovi na malýho, aby otestili sportáček, tak čekám a čekám a pořád nic 😠 já ted nevím, mám za to, že je to 11 týdnů už...ale nevím přesně...

Pedí, to je hrozný 😢 chudinka malá, já když se něco děje pejskům, tak to taky nedávám 😢
ale myslela jsem, že jí dají tu šetrnou narkozku, nám minulé léto operovali pejska, měl nádor ve varlátku, bylo mu 16 let! a narkozu normalně dali, ale měl dobré a silné srdíčko...bohužel v unoru umřel..měla jsem ho od 9 let, byla to moje obrovská láska..ani jsem tenkrát neměla sílu to sem psát, druhej pes ho denně hledal a tesknil, navíc chlap byl v tý francii a já ho sama vedla na uspání, uspávali mi ho v přírodě, bylo to šílený.... má hrobeček na hrázi rybníka a kouká na lesy 😢 každý den na něj myslím. ach jo...ale takový je život, musím si říkat, že měl nádherný a plnohodnotný psí život a pěkně si ho odžil...tak ať vám Dominka dělá ještě dlouho radost!!! 😉

peda
27. kvě 2009

Dádí,to jsem zvědavá,jak vám dorazí kočárek.Mě taky řekli,že zavolají,hned jak přijde,když jsem se ptala.Ale máte čas,tak snad vám to dojde včas.
Já jsem Dádí příklad toho,že to jde,mít čípek 6 do 40 týdne,ten začínám myslím v pátek 😉 .Taky bych to nějak hehrotila a neležela.Já bych to taky nezvládla.Když by nic jinýho nezbývalo,zavřeli tě do nemocnice,tak to s tím člověk nic nenadělá,ale určitě není tak špatně,aby k tomu došlo.Každopádně se koukej v pátek ozvat,jak jsi dopadla na kontrole.
Psenka měla silný zánět v zubu,teklo jí hrozně z očí a já si s těma očičkama nevěděla rady,pořád jsem to nějak chtěla zaléčit sama,dělaly se jí tam ty krusty,byla steklá a moc si to nenechala čistit,pod jedním očkem měla kopici naschlýho hnisu,na který si nenechala sahnout,to by mě pokousala,tak jsem s ní vyrazila na veterinu a tam mi řekli,že má zánět zubu a že se jí udělala nějaká píšťala ve tváři,prostě ji to tím zubem začalo hnisat do tváře.Kakt děs.Zuby už teda taky nemá moc dobrý,kamen jí čistili před 2 lety,teď jí to taky drobet oškrabali.Má chudák hlad,kůli ty narkoze nesměla dneska jíst a chodí pořád k misce a kouká na mě.Musí vydržet prdelka do zítřka.
Já se chystám zítra do babycentra,chci dojet pro to vibrační lehátko,než ty peníze utratím zase za jídlo 😅 😠

dadunka
27. kvě 2009

Tak to si asi fakt užila chudinka, taky nemám ráda ten psychický tlak, když jim nemůžu dát najít a dělám jakoby nic normálka. 😅 Teď se tu oba kolem mě peleší, alespoň mi zvedají náladu.
V pátek dám vědět. Ať tě hemouš nezlobí!

peda
27. kvě 2009

Inuš,děkuju moc.
Tak sis taky užila smutna,teda.Já se toho konce hrozně bojím ☹ člověk na to myslí,právě,když se jí něco děje.
Pavel jede zítra v noci zase do Grazu,tak tu budem sami s Májou,tak doufám,že to na mě nepřijde.To netuším,co bych dělala.Naši jsou 30 km od ČB,museli by přijet oba,aby někdo byl s klukem doma.Raději na to nemyslet.
Ale mám plán rodit až příští týden 😀 😀 😎

inna12
27. kvě 2009

neboj Pedí, večeře v pátek ještě bude! 😀 bude to ten víkend 😉
jdu si uklohnit salát s kuřecím masíkem, ale jsem tak líná zas 😝

papa

cipisek007
27. kvě 2009

čao holky!!

Jé vy jste milý, že jste si dělaly starost 😵

Já včera i s holkama zůstala na noc u našich. Bála jsem se, co ta sondáž udělá s Barčou, nebylo mi celej den vůbec dobře (motala a bolela mě hlava, lituju těhotný tlakařky) a navíc byla ta bouřka, tak jsme tam rovnou zůstaly. Už se ale těším do svojí postele 🙂

Barča byla za megahrdinku. Byly jsme tam 4 maminky a Barča šla první. Vrátila se sice rudá a s velikou slzou v oku, ale neplakala už. Sestřička říkala, že byla statečná a že měla ty kanálky zase ucpaný ☹ A že nám drží palce, ať se tam už nesetkáme 🙂 Dokonce si nás pamatovala, že jsem tam byla v zimě s dvojčatama 🙂
Maminy jí tam hnedka chválily 🙂 "Jééé ona vůbec nepláče, to je zlatíčko" 🙂 Jakmile mi sestřička předala Barču do náručí, tak ta se na mě začala smát 😵

cipisek007
27. kvě 2009

Tak Pedík je ještě v celku 🙂 Doufám, že už je aspoň sbalená!!! 😀

Srazík jste si užily? 😉

Jáji, takže chlapák!! Tak ještě jednou velká gratulace. Super, že jste si to užili 🙂 Heleď, nešla ty jsi na něj nějak pozdě? Normoš se chodí 20-22tt 😕

indigo
27. kvě 2009

Ahoj kočky!

Jé Míšo, už jsem se chystala, že ti písnu sms, jestli jste ok, jsem ráda, že jo. 😎 Barča je holka statečná!!! 😉

Holky to je trápení s pejsánkama... ☹ Mě to přijde hrozně krutý, bez narkozy... 😝

My jsme dneska taky měli "doktorskej" den, byla jsem na gyndě kvůli tlaku a dobrý, ubrali mi jednu tabletu, co to se mnou udělá, ale že bych se jich zbavila, na to mám zapomenout, no neva, hlavně že to to ok.
A s Tádou jsme byli na včelce (jak mi zrovna včera volali, že maj vakcíny a můžem přijít 😀), hned mezi dveřma hlásil doktorovi, že včeličku nechce a už natahoval, no doktor se s ním zakecal, jak se má, co sestřička a tak, mladej mu vylíčil, že jsme tam jeli autobusem, modrým, a že sestřička bude plakat a že jí bude dávat dudlíka a že jí bude vozit trolejbusem. A že se bude jmenovat krakonoš nebo Rákosníček. 😀 Zlatíčko to bylo... jenže pak sestra řekla, že jestli rovnou neuděláme tříletou prohlídku, ať tam v červenci nemusím, v horku a s pupkem... zrak a sluch "zkouknul" doktor během toho rozhovoru, dostal megapochvalu, že je napřed, s řečí a s komunikativností. To jsem se tetelila blahem... 😎 Pak sestra donesla metr že ho změří a následně zváží a to začal ječet tak, že s ním nikdo už nic nezmohl. Tak jsme ho jen násilím položili na lehátko aby ho doktor mohl ďobnout do zadečku a ještě jsem mu rovnou nechala přetáhnout pinďu, měl tam dírku sotva na čurání, tak aby mu to nějak víc nesrostlo... bylo to při jednom pláči a jsem ráda, že to máme za sebou, za 3 roky by to nesl hůř... 😒 Ale i tak byl statečnej, vybral si pak obrázek a slíbil, že se nechá zvážit, až tam půjdem po porodu s miminkem. Akorát ho to bolí, při čurání si jen tak "upustí", nevyčurá se naplno a fňuká, asi budem mít divokou noc, protože není vyčuranej, určitě ho to vzbudí v noci, možná to pustí do pleny, na noc mu je ještě pro sichr dávám... no uvidíme, snad bude brzo dobrej. 😉

indigo
27. kvě 2009

Míšo sraík jsme si moc užili, hlavně já, neměla jsem sebou dítko a to si užívám vždycky... 😀 😎 Prej nás vytáhne příští tejden Jája, tak jsem zvědavá..... 😎

cipisek007
27. kvě 2009

Indi, jj, je to bojovnice. Obě jsou bojovnice od malička 😵
Táda je borec 😀 Takže naše švagruška bude Rákosníček a nebo krakonoš, no to je BOMBÁÁÁÁ 😀 😀
Chuděra malej s pinďou trápení ☹