Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

kacena00
31. kvě 2009

ahoj holky, Inno ze začátku my to hodně řikaly to měl nos a bradičku alá zmatlíková 😅 😀 vysloveně po mě ale teďkonc nějak nevim 😀
šák se ještě vybarví, pusínek

Evi, to co píšeš mi silně připomíná toho mýho mimíska, je děsně v pohodě, hraje si a najednou sloyším takový zvuky jako trochu se změněj z toho, co slyším kdxž si hraje na taky vý nasejřený nebo já to prostě slyším, třeba michal když je doma a já jím nebo něco dělám, tak už mu řeknu ať ho oblíkne a dá spát, a u oblíkání už je obvykle nehoráznej řev

prostě v něm najednou rupne a jekot jekot jekot, čím je unavenější, tím hůř se mu usíná, tím víc řevu okolo toho je

v sobotu sem to obrečela a tak šel uspávat michal - bylo to ráno, a večer předtím taky, ale spíš se to dá, sice si zařve, ale nijak dlouho už oproti tomu jak se narodil, myslím,že má rychlejší temperament po mě a druhak že vstřebával traumátko z porodu.. (taky se mi 5 dnů před porodem škritl na šňůře, vim to moc dobře podle toho, že těch 5 dnů byl v břochu prostě jinak a já kráva měla za to, že už konečně zaujal polohu k porodu - pamatujete jak sem furt řešila ještě v 36 tt že se mi tam furt mele- a taky že jo 😝 )

takže ačkoliv mi už pár lidí řeklo, že ho rozmazluju, a ať se vyřve, můžu říct,. že mě jeho pláč prostě bolí, snažím se aby byl šťastnej, protože si myslím, že potřebuje nalízt jistotu..nebo já nevim jak to napsat, snad chápete
a zdá se mi, že se mu to i daří

a do toho přichází i zatěžkávací zkoušky - když sem např. byla s menny na kafi před měsícem, byla to pro mě trága a dost stres, v tom človíčkově a vlastně v celým dvořákovi je dost hluk, spousta světel, a náš cyrilek prostě od miminka byl strašně vzrušivej, nechtěla sem ho naučit na spaní v tivhu, ale uspávání vyžadovalo klid, v albu mám myslím fotku, jak sme mu snad do 6 neděl dělali hnízdo z kojopolštáře, protože by se asi umlátil

a ve čtvrtek sem byla opět s menny a helou v človíčkově - úspěch, on mi usdnul na chodbě, kde přeci jen není rambajs jak v človíčkově

a v pátek sem tam byla s jinou kámoškou a světě div se, on usnul přímo tam...teď dám zase klid, protože v pátek večer a ráno v sobotu zas byl s nervikama v háji...

ale že by usnul v lehátku? nebo pod hrazdičkou? no to ani omylem, holt prostě neusne..tak se zařizuju jinak, prostě s tím tak počítej a nenervi se s tím zbytečně a jídlo?

no je to tak dva tři týdny kdy mě poprvé Cyrilek odmítl, byla sem z toho uplně mimo, do tý doby kojo tak 12-15 krát denně, a od tý doby tak 6-8 krát za den, no neuvěřitelný

a teď po koupání - bylo to 2 hod. co jedl naposledy, strčila sem mu prso a mohl se po...t, krouutí se je napruzeklej, tak sem ho nechala, navečeřely sme se, a to uplynulo tak 20 min. zkusila sem to a už chtěl

jo a problém ještě nastává, když je unavenej, měl třeba přerušený spaní, tak ačkoliv by jst chtěl a je to už třeba 3 hodiny nebo i přes (přes den),tak se musí chvíli vyspat - byť bych ho uvozila v kočáru nebo uspala do psotýlky na 15 minut, jakmile se probere, zkusim to a většinou už se nají v klidu, ale jakmile je předtím unavenej, tak prostě řve a řve jak prokoplej a nic s ním nenadělám než že buď šátek, kočár a někdy i náručí, ale to přes den spíš ne e v těchhle stavech

kacena00
31. kvě 2009

sem nějak mimo, píšu jak čuně, písmena lítaj pardon..ale chtěla sem jen upřesnit, jak sem byla s menny před tím měsícem, nepodařilo se aby tam usnul - teda když nepočítám těch 5 minut, byla sem z toho tenkrát docela vystreslá, protože sem na něm viděla, že je mimo a potřebuje spát

jak říkám, fakt máme úspěchy a od narození udělal velkej kus cesty dopředu, ale myslím, že se musim pochválit, že to je (sem o tom přesvědčenáú právcě tím, že ho v očích některých lidí rozmazluju ale v mých očích mu nabízím jen jistotu a klid, který prostě potřebuje a basta a můžu se na všecky vyprdnout že?

kacena00
31. kvě 2009
cipisek007
1. čer 2009

Dobré ránko!

Barčo, video je bomba!! Jak tam správně skřehotá ke konci 😵
Ty jo, vám jsou 3 měsíce a mě tohle začaly holky dělat teprve nedavno. Jo holt ty 2 měsíce, co měly ještě plavat uvnitř, jsou znát 😒
Teď už si teda přendavají hračky z ruky do ruky, žižlají je, natahujou se pro ně, ale ve třech měsících ještě ležely jak lívanci.
Jak jsem byla s Barčou minulý týden na tý sondáži, tak tam byla maminka s půlroční holčičkou. Opravdu bylo vidět, že jsou holky pozadu. Tak mě to docela mrzelo, ale jen v tu chvíli, vím, že to holky s naší pomocí doženou 🙂

Jako holky, fakt vás obdivuju, když vám ty ratolesti pořád pláčou. Asi by mě jeblo se s nima někam vypravovat, kdyby mi furt jen plakaly. Pro mě je nejtěžší se s nima někam vydat sama (autem, tahat ty autosedajdy), jinak když už někde jsme, tak je to v pohodě.
Holky vůbec moc nepláčou, spíš se jen DOST vztekají a to je občas nechám vyvztekat, protože to není ani jedna slza, jen jekot a když tam přijdu, tak jsou samej úsměv. 😠

Holky se mi po snídani vzbudily, jdu za nima. Zatím páčko!

cipisek007
1. čer 2009

Holky, psala mi právě Kroupinda 🙂

"V pátek měly holčičky 1380 a 1320g, břicho tvrdne a bolí časo. Kavají mi infuze a dneska po vizitě říkali každý den dobrý, tak uvidíme. Pozdravuj."

Holky mají krásnou váhu, to je moooc dobře 😵

cipisek007
1. čer 2009

Ještě se ptala na Pedíka.

Pedí, ještě jsi 2v1? Co ten úklid po kočce? Už máš hotovo?

peda
1. čer 2009

Ahojky 😉
právě jsem si udělala kafe a bábovku a zasedla na koníka 😵 venku je docela hezky,po těch lijákách,i když stejně bude určitě pršet 😠

Míšo,zdravím.Korupinku moc pozdravuj,myslím na ní.Ještě jsem v celku,nebojte,to bych hlásila.V 10 mám být v poradně,ale cítím se pořád stejně,tak to vidím opravdu až na konec týdne.V neděli mám termín,mám jen jeden,tak uvidíme.
Po kočce jsem uklízela,prala a žehlila do včerejšího večera.Ještě musím znovu nachystat tu tašku do porodky,a něco drobet v pokojíku a je to.Ale fakt jsem makala jak šroubek.
Dneska mám taky pěkně rozlítáno,ráno s klukem do školy,Pavel jel do Grazu a po 250 km si uvědomil,že nejezdí žádný kamiony tak se zeptal na pumpě,jestli není nějakej svátek a on je 😠 tak zase jede s prázdnou domů a pořádně nasratej.Pak k tomu dr,pak musím pro kluka do školy a do nemocnice sundat tu sádru,ale to chodíme na kontroly na úrazovku a minule jsme tam čekali 2 a půl hodiny a pak někam do hračkářství,je den dětí,tak aby si něco vybral.pak přijede návštěva,do toho vařit 😒 učit se....mám co dělat.
Včera se mi dobře žehlilo u Románu pro ženy,já takový filmy miluju,taková pohoda 😵

peda
1. čer 2009

Míšo,nemá tě co mrzet,holky jsou bezvadný a on se ten rozdíl časem srovná,ale je jasný,že teď to jde ještě vidět.Neděláš celý den nic jinýho,než s nima cvičíš a děláš vše pro to,aby to šlo co nejrychleji dopředu a daří se ti to na jedničku,tak se s nikým nesrovnávej,pak jsi úplně zbytečně smutná 😉

peda
1. čer 2009

V kolikátým je Korupinka týdnu?ve 32?já jsem ostuda,ale nepamatuju si to,koukám vždy na profil a než bych našla nějakej Korupinky přízpěvek....Ale váhu mají miminka hezkou,ne?Určitě ještě vydrží,všichni jim tu držíme palečky 😵 😵

peda
1. čer 2009

Holky,co ta Dáda,jak to nakonec vymyslela,nevíte některá?Určitě ví co dělá,ať se rozhodla tak,nebo tak.Tak taky držím palce,ať je vše v pořádku a nález se dál nezhoršuje 😵

peda
1. čer 2009

Indi,jak bylo v Bechyni?Naštěstí nebylo horko,tak se to asi dalo zvládnout,to cestování,ne?
Včera jsme měli ty rošťáky,sice byly naložený jen jeden den,ale masíko bylo moc dobrý,i Mája si pochutnal.Tak děkuju za recept 😵 Přidala jsem tam ještě grilovací koření,podravku,česnek a drobet bylinek.
Ale koupila jsem takový nějaký blbý hranolky,jela jsem jen k nám do billy a neměli tam ty co kupuju a byly takový nanucaný olejem a samá bublina 😢 tak mi to bylo líto,že to nebylo úplně ončo.

cipisek007
1. čer 2009

Holky jsou dneska zlatý, tak mám čas 🙂

Pedí, já vím, že to doženeme, ale teď jsou ty rozdíly už dost vidět a občas mě mrzí, když maminky říkaj, že umí to a to. Taky vím, že všechny děti jsou individuál. Můj synoveček se v půl roce pomalu ještě ani nehnul. Koníci mu nešli, natož, aby se takhle hejbal jako holky. Ale to je chlap a ti jsou vždycky o pár kroků pozadějc.

Dneska toho máš fakt dost! Ještěže nemáš termín dneska, by sis odskočila do porodky a pak hurá do hračkářství s Marečkem 😀

Kroupi je 32tt, takže je momentálně na tom stejně jako já, když se holky narodily, takže jí držím palce, aby ještě pár dní vydržela. Moje holky měly ca 1600g ve 32tt. Kdyby se aspoň holčičky přehouply přes 1,5kg, bylo by to super 🙂
A hlavně - je v nemocnici!! To já nebyla. Ale mě by to bylo stejně prd platný, mě praskla voda, takže to by stejně neovlivnila ani nemocnice.

A co se Dadunky týče, tak netuším, jestli vyrazila nebo radši zůstala doma 🙂

cipisek007
1. čer 2009

Pedí a máš na někoho z nás kontakt, aby jsi dala vědět, až se holčička narodí? 🙂

Jooo rošťáci, ma je měli taky 🙂 Byli výýýýýýýýýýborný. Měla jsem je naložený od pátku a v solamylu (minuel jen v hl. mouce, protože jsem solamyl naašla až druhej den...).

cipisek007
1. čer 2009

Jdu holkám připravovat sváču, cvičit, krmit a pak razíme k našim, takže všem hezký den a pedí ty se v rámci možností šetři 😉

peda
1. čer 2009

Inníku,tak to nakonec dopadlo supr,s tím odvozem do Plzně,ne?to je teda kamarád moc hodnej,to teda nevím,jestli by mě někdo z mého okolí vezl takovou dálku.A ještě jste vyrazili na nákupy 😵 😵 já bych tak nakupovala,vyloženě se na to těším,až porodím a nebudu jak Grolie z Madagaskaru nebo v jaký to bylo pohádce 😀 😀 Celý těhu jsem si nic moc nekoupila,bylo mi to líto,do oblečení před těhu se nevejdu,to je mi jasný,měla jsem všechno šíleně obepnutý,teda kalhoty,šortky...tak něco pokoupím. 😵 😵
Kolik tě ještě čeká zkoušek? A kdy přijede přítel?koncem týdne?už se určitě nemůžeš dočkat 😵

achalteke
1. čer 2009

Dobrý ráno, válim se u našich a vůbec jsem se tu nevyspal (sto let stará matrace) tak jsem jak přejetá válcem 🙄 ...navíc zase Šimon dělal asi v noci generální úklid celýho břicha nebo co a už jsem nevěděla jak si lehnout, aby dobře vysmejčil 😀

nic jdu vás dočíst 🙂

peda
1. čer 2009

Evi,vydržať,bude líp.Já to mám za pár a pak se budem utěšovat navzájem,jestli dřív neskončím v Bohnicích.Měli jste Evi nějaký problém s naušničkamaMuž to má zahojený?a když si je měla v porodnici,tak si je měla někde v lihu,nebo si to oni sami vydezinfikovali?

straspytelka
1. čer 2009

Ahoj holky, právě peru a snídám, malá spí, za chvilku vyrážíme tak na tu půl 10 ven 😉 Teda Cirda je úžasnej 😵 😵 😵 musím už konečně obejdnat tu hrazdu 😒
Míšo, jak říká Pedík, holky jsou krásný a všechno hezky zvládaj, jste šikovný 😵 😵
Pozdravujte moc Kroupindu 😵 😵 je to jak říakj dři...každej den je znát 😵
Malá se mi dneska 2x za sebou prosrajdila, nahrazuje si dva ndy který kakala jen jednou za den 😀 akorát mě umazala taky košilku 😖 tak šla pod sprchu, to je tak hezký, jak slyší tu vodu, tak hned máchá rukama a nohama i když jí jen osprchuju ve vzduchu 😀
Evi, co děláš dneska? My se zase sejdeme v 10 a pak budeme jezdit, přidáš se?

peda
1. čer 2009

Strašpi,už bych taky kočárkovala.A budeš s malou chodit palavat,když se jí líbí voda?

peda
1. čer 2009

Míšo,mám mobil na Inníka,neboj,už jsme se domlouvaly 😵 😉

cipisek007
1. čer 2009

Holkyyy nám se taky líbí voda a budeme jezdit od září plavčit 🙂 už se moc těším. Holkám při koupání vždycky sprchuju tělíčko. Mám dětskej kropáček a vždycky jim ve vaničce tím kropáčkem "osprchuju" tělíčko od vlásků, přes obličej až po nožičky. A ani přes ten obličej jim to nevadí 🙂

peda
1. čer 2009

Jájo,tak si užíváš u vašich?a co manžílek,jak se mu líbí v Lipsku,nebo kde to vlastně je?

cipisek007
1. čer 2009

Pedí, super, tak to jo 🙂

cipisek007
1. čer 2009

tak já mizím, páčko 🙂

peda
1. čer 2009

Míšo,to je supr,já se taky hrozně těším na plavání s malou,mě se to hrozně líbilo a Májovi taky.Kam budete chodit?

indigo
1. čer 2009

Hezké ránko!
Taky peru a snídám, je vidět, že po pár dnech vylezlo sluníčko, no ale s mým štěstím zaleze a začne lejt než to vytáhnu z pračky... 😝

Pedí ty toho teda vůbec nemáš málo, na to co ti svítí u jména za tejden... 😲 😝

Kroupi se pořád drží, to je dobře, vzpoměla, jsem si na ní večer v posteli, netuším proč zrovna takhle, říkám si, že se musím ráno optat Míši... 😎

Míšo holky jsou úúúžasný, však si vezmi, že jsou jim "jen" 4 měsíce a na ten věk už toho umí dost! 😎 Vyderžáj, pijaňér, až si budou hrát na pískovišti s ostatníma dětma, neuvidíš jedinej rozdíl! 😎

peda
1. čer 2009

ááá,Indi se nám vzbudila.Indíku,já jsem zviklá pořád někde běhat,mě je to jedno,jen mě drtí někde dřepět na prdce a čekat a to mě na tý traumačce čeká 😒 Vařit budu jen buřtguláš,tak to je za chvilinku.
Já si to moje lítání teď musím užít,pak budu ráda,že vůbec budu chodit,natož někde běhat 😀 😀

peda
1. čer 2009

A to moje číslo,já to dotáhnu i na 41 tejden si myslím 😀 😀

achalteke
1. čer 2009

Kačko Cyrdovo video je naprosto úžasný, jsem se tu docela nasmála 🙂

Míšo taky si myslím, že holčičky jsou na svůj věk šikulky, holt někdo je trošinku napřed, někdo malinko pozadu, ale stejně to doženou a budou na tom všichni stejně 😉

Pedí a už máš svatej klid od kočky, to je fakt vopruz, když už tam musela vniknout, tak měla dřív a ne takhle krátce krátce pžed porodem ☹

Indi roštáci byli super, ještě jsem dovezla včera našim, tak si taky počvachtali 😀 😀 😀

Pedí mužik přijede až v úterý večer ☹ říkal, že pracujou 15 hodin denně, ale prý to stojí za to, že prej i tancoval ( no to jsem zase o něco přišla 😀 ) a prej, že co chci přivézt, tak jsem řekla, že nějaký parádní roztahováky do uší 😀

indigo
1. čer 2009

Tak to jo, to lítej! 😀
Já mám teď dny, kdy skoro nejsem schopná vstát z postele, bolí mě celý tělo, jsem unavená... a pak mám dny, kdy vyskočím, uvařím, uklidím, zařídím si spoustu věcí a pořád nemám dost... 😀
Dneska je den - tak něco mezi 😀