Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

dadunka
15. črc 2009

Žiletku proto, abych si mohla podřezat žíy, až to bude k nevydržení 🙄 😀

Dobře no, tak ne 😝 , na doholení nohou a pipi. Jako holím se doma zhruba ob 3 dny a doufám, že než odjedeme, stihnu se vyfešákovat ještě ve sprše doma, ale kdyby ne, tak až tam.

Jo no vidíš, pár těch přebalovacích podložek mám taky, jestli jsi myslela tyhle.
No min. mu musíš vzít hadříky na cestu dom,aby na tebe nevolali PČR za krádež 😀

dadunka
15. črc 2009

Jo, obyč plenky na odkrkávání a pod hlavu a dětskou deku tam taky mám sbalený. Jako mám 2 velký cestovní tašky, Dan nejdřív řekl, že to teda ne, že se dvěma nikam, že normál ženský mají jednu, ale když to se mnou pak probíral, tak zjistil, že do jedný to fakt nedáme.A toještě neví, že po něm druhý den budu chtít přivézt tašku s notebookem - prostě exot.

achalteke
15. črc 2009

dobrej nápad, žiletku taky přibalím a všechny tam podřežu až mě budou točit 😀
ne, myslela jsem takovou tu hrubší plínku na místo osušky na mímo... 😉
jo jasný, v eráru jim neutečem, hadříky pro Pláničku na odjezd z nemocky už mám nachystané 😀 😉

dadunka
15. črc 2009

no jo, Šimon Plánička 😀 Dan pořád mele Tadeáš Koščuško nebo co 😅 Dnes mi volala kámoška, co tam rodila v pátek císařem a říkala, že ať se tam Dan všude tlačí, jinak že by ho jako sami k něčemu volali, že to nehrozí. Ona měla s sbeou dulu a ta tam toho jejího ke všemu protlačila, bez ní by prý nic neviděl.
Jinak za exota s látkovkama, trojkolkou, šátkem a nevím čím ještě jsem taky, na lidi ale prdím, hlavně, že bude spokojený mímo, který dnes už potřetí škytá, se zblázním, vždycky je to tak na půl hodiny. 😒

menny
15. črc 2009

😀 😀 se z vás picnu. Jedna by podřezávala sebe
druhá zas všechny ostatní...nechodily jste do vyšší masochystický 😀 😀 😀
fuj to by bylo všude krve jako z vola 😀 😀 😀 😀

kojim Máťu a chystáme se jít zgebnout do toho pařáku.
Musíme dnes pro tu tašku do školy, aby nám jí neprodali 😀
to jsou slova Davídka, je nadšenej, že dorazila a do zítra by nevydržel,
tedy podle toho jak se chová, bylo už včera pozdě 😀 😀 😀
no je vidět, že je mu líp 😉

menny
15. črc 2009

😀 😀 Plánička

achalteke
15. črc 2009

Tadeáš Koščuško je kdo? Taky je mi to nějaký povědomí...
No něco podobného mi říkala i kámoška, že je dobrý aby se tam chlap do všeho tlačil, že ho spíš jakoby přehlížejí...
Hele co ty kámošky? Jak se jim tam líbilo? Spokojenost? Já sem se rozhodla pro nadstandart, skrzeva ty hajzlíky tam...a nejlíp pro ten co tam může být i chlap

zuzka84
15. črc 2009

ahoj,
tak nakonec jedem , jdu rychle balit, asi ani nestihnu docist ☹
jen vidim , ze innus je doma ... hele tak kdyby neco , tak Indi mi podavej zpravy jo? pac ja budu mimo az do nedelniho vecera.

achalteke
15. črc 2009

Peťo to je dobře, to víš to je něco - taška do školy, úplně ho chápu 😉 😀

Dadu a ještě co mám tak kruh nafukovací na sezení 😉

dadunka
15. črc 2009

Peťo, no za toho zubaře si tu tašku zaslouží!

Jájo,no jo, ten tam taky mám, ale když se na sebe teď podívám, tak nevím nevím, jestli ho nerozsednu 😖

V albíku mám novou fotku břicha - masakr co... 😔

achalteke
15. črc 2009

já ho rozsednu sto pro, a budu pak sedět na kousíčku prdele 😀 😀 😀 😀

Břuch náhodou pěknej a co já mám ty strie (jsou to oni?) taky na jedný straně jednu vele a na druhý dvě měnší a kašlu na ně, však oni zblednou 😉

achalteke
15. črc 2009

možná si půjčim pneu z traktoru, ta by snad nepraskla 😉

dadunka
15. črc 2009

Můžem z nich udělat výstavku, hoď sem foto. 😎

Jojo, to jsou strie zmije, to co tam mám já, nejdřív červený, pak zbělaj, já to mám na obou stranách stejné, radši si ani nebudu měřit obvod boků, asi by mi stejně nestačil metr.

dadunka
15. črc 2009

No už tě vidím, jak jí tam kutálíš na příjem..."brý den, to mám místo kruhu" 😀 😀 😀

kacena00
15. črc 2009

holky moje, vy ste moje nalejvačky sebevědomí 😵 dík moc

ad porod. tašky: k porodu: -
- osvědčil se mi iontový nápoj buď iontia nebo G30,( jedno je jen sáček na 1 hrnek a jedno je mega balení, to poradí v lékárně- já se klepala jak osika a po tomhle mě to docela přešlo)
- hrozn. cukr je fajn, ale pak už sem ho nestačila rozcucat a spolknout 😀 takže sem ho zlehoulinka zapíjela- tzv porodnim svařákem - roibos, skořice, hřebíček - to sem si uvařila než sme vyjeli, to vám byla legranda si to nerozfoukat 😀
- sváča pro tatínka - on večeřel, vyráželi sme vprostřed noci, takže se to velice šiklo
- do fotáku náhr. baterky

pro pobyt-láhev s pítkem, do ní sem si dělala rosalgin- rodila sem v pond. cca ve středu na noc sem si to udělala poprvé a byla sem moc happy, že v noci nemusim ještědo sprchy
, to sem pak zavedla i doma ale místo rosalginu sem si vařila šalvěj a řepík, doma už sem střídala sprchu a oplach, jednou to, jednou to i přes den, po čůrání
- kojočaje, ovocný čaje, vody bez bublin

na pupek sem měla cutasept který by neměl tolik pálit a mě se pak i hodilo, že je v něm antimykot. látka protože jak měl c. ty mykozy, ale toť jen bonus, dobrý je, že tolik nepálí

kacena00
15. črc 2009

jájo viz separačky, já je používala už od narození, ale nedělala sem novosklad 😅 ale to víš, dycky i s větším dítětem to kus no spíš "kus" hovňouska nepobere, ale aspoň kousek jo, ale taky záleží jak moc tekutý to bude, ale já to používala

ale říkám ti, měla sem dost a byla sem ráda, když mi c. vyrostl aspoň do toho jednoho balení papírobvek co sem doma měla, přeci jen ze začátku mi jedl po hodině a navíc se musíš dokola sprchovat...ta pipinka taky chvilku bolí, taklže je člověk rád, že nemusí tolik žehlit a do šestinedělí je nutný ty pleny žehlit..tožtak

jdu nebo mi c. sní svetr, mám ho na klíně

kacena00
15. črc 2009

jo a noční košili sem si tam myslím vzala jednu a NEVUŽILA JI, PÁČ SE MI FURT DĚLALI KOLA NA PRSOU A Taky se člověk co chvíli zmaže od krve..

a k porodu sem měla ještě teplý fusky, páč sem se docela klepala zimou, i jak sem byla nevyspalaá asi..takže sem tam krosila po pokoji v župánku a s teplejma fuskama na nohách 😀

kacena00
15. črc 2009

jo a nevim, jestli tam dadu psala kola do podprdy, teda bez těch bych se nemohla pohybovat páčto mi přes jednu noc začly vyskakovat žlutý flekY od maziva 😝 😀

dadunka
15. črc 2009

Lahev s pítkem mám taky, ale nepsala jsem to sem bo sem si řekla, že byste si o mě myslely, že jsem totál úchyl. 😅

S tím Rosalginem sis dělala výplach uvnitř nebo jen oplach zvenku? A nepálilo to? To je prášek na rozpuštění, jestli to chápu dobře?

dadunka
15. črc 2009

Když už jste u těch látkovek, tak já jsem včera a předevčírem pokusně balila jednoho plyšovýho paňácu - čtvercovka, zavazovací plena a pak kalhotky, docela náročný. ☹ Nějakej novorozeneckej sklad jsem na tom letáku našla taky, ale sekla jsem se hned u bodu 2, dál nevím. Kde berete ty návody na skládání? Já dostala jen jeden leták v tom krámku v ČB.

kacena00
15. črc 2009

a hrnek na čaj sem měla, plus teda jídelní nástroje jako talíř hlubokej, lžíci a příbor, protože sem čekala, že budou blafy a měla sem domluvenou s michalem posilňující polívku ze slepice a dovezli mi tam ještě kuře na paprice a skoro sem to nesnědla, jelikož zas až takový blafy na tu bezlepku nedělali 😀

achalteke
15. črc 2009

Dadu tady podle toho jsem se učila skládat já:
http://www.branakdetem.cz/clanek/skladani-plen-...
Baru bezva, já spíš nevěděla jaký je to novošský hoví konzistence, jestli jakoby ho ta separačka zachytí, jestli tim neprojde 😀 , mám tu nějaký ty viskozový, ale dám na tvé rady a vezmu roli celulozovejch od Disany...Cutasept mám taky - Indi mi ho doporučila, tož jsem zakoupila, na pipku sešívanou plánuju nějaký Tantum Rosa, nebo něco takovýho a koupila jsem si od Hippu nějakej nápoj pro kojící...

Dadu fotit se nebudu, páč furt visí ten špek dolů (a já naivně myslela, že se mi pupek pěkně zvedne 😢 ) a neni to nic hezkýho 😀 😀 😀 😝

Jo přivalim se tam s kruhem, krosnou na zádech a s řízkama a řeknu: "brej den, bych tady s dovolením tak trochu porodila" 😀 😀 😀 😀 😀

achalteke
15. črc 2009

a olejík jsem si objednala na miminko malej od Welledy, ale doma bych ráda mazala jen sezamovým, ale zas celá piksla se mi do porodky tahat nechce 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Baru no jo v šestinědělí žehlit čtverce bude asi masakr, i když raději žehlit čtverce než košile.... 😀 😀 😀 😀 😀

kacena00
15. črc 2009

naopak myslím, že ta lahev s pítkem je fajn náapd aj na doma, je to prášek, co se rozpustí do vody a já to dycky na wecku po utření zmáčkla tu lahev a oplávhla sem se tím jako zevně jako kdybych se sprchčila

jo ad ty kojokošile, zapomněla sem napsat, že sem se potila jak prase, takže bych s nima stejně neudělala moc díru do světa 😀

chceš to nahrát ? já s tím taky nejdřív bojovala a ale pak mi to přišlo docela lehký, já nevim, já si někde na netu vygooglovala (děsný slovo) nějakej fotonávod

ale skládala sem napůl napůl a přeložit a dělám to tak doteď akorát si tu plínu prodlužuju tím, že to přeložení poslední už není v půlce 😉

kacena00
15. črc 2009

čím míň žehlit, tím líp, aspoň mě teda pipna trochu otejkala páč sem měla dost šitího..ale úleva asi o 80% nastala když mi pa PŘI KONTROLE DOMA TY ŠTYCHY VYNDALA, JÁ BYLA SVOBODNEJ ČLOVĚK - pardon caps, neřvu- ale i tak sem se snažila žehlení minimalizovat a "hnuskovala" sem 😅 😀

kacena00
15. črc 2009

tyvoe tak ty pojedeš jako na čundr aj rodit? tak to abys jela vlakem holka a vzala to při jednom i s vlakovým smradem 😀 😀

já chci rodit, ten tejden tam...toje dofča!!!! 😵 😵 😵 😵

kacena00
15. črc 2009

a nepálil ten rosalgin, naopak to bylo docela příjemný.. a pak na hojení doma sem měla nějakej gel na hojení od nobilis jak von se jmenoval....

kacena00
15. črc 2009

jelení luj na pusu k produ, maže manža a nebo otírá a vlhčí pusu mokrou žinkou, to mi přišlo také fajné 😉 (jak člověk furt fouká tak usychá pusa) holky jak budete funět ? pejsek? mašinka? 😀 😀 😀 to bude legra až přijde další mimi, já sázím že nakonec dadu i indi porodí v jeden tejden 😀

achalteke
15. črc 2009

no taky si to šestinedělí moc nemaluju, budu ráda, že budu ráda asi, aspoň než se pipka zahojí i když samozřejmě počítám s tím, že budu patřit k těm 76% co se v krumlovské porodce obejdou bez nástřihu 😀 😀 😝

Baru však jo, já jedu do porodky na dovču a přivezu si milej suvenýr z dovo 😀 😀 😀 😀

dadunka
15. črc 2009

Jájo, díky, super, už se mi to podařilo a uložila jsem si stránku do oblíbených! 🙂

Ty woe, no jo, řízky nemám sbalený! 😀 😀 😀
Na balfy z nemocky jsem si zvykla v červnu a už mě nic nepřekvapí, doufám.. 😠

Já kojo čaje/příp.odsávačku mlíka radši pořídím, až dle situace, kdybych měla/neměla mlíko, když tak lékárna je přímo pod porodnicí v Krumlově. Většina holek co znám mají mlíka až až!!!