Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

barag
5. lis 2008

supr!!! Jën ty nejlepší proběhlo to uplně fajnově, člověk ani nevěděl, že něco poslouchal přes dvě hodiny, kéž by takový přednášky byly všechny! a Olina je fakt sympatická ženská, už se těším na další lekci, navíc tam znám jednu holčinu, takže je mi to o to příjemnější, no paráda. akorát sem si vzla málo polštářů a tak mě už pak bolel zadek a záda 😀 sem moudřejší pro příště, nestydět se, podepírat se

to je fajn, že budeš mít taky konzultace, člověk se pak nestydí na něco zeptat a navíc když už se znáte a kamarádíte se, no nezbývá než popřát, aby sis to užila. aby taky už konečně v tom tvém těhotenství nASTALA nějaká radost a těšení, ne jen nerviky 😉

barag
5. lis 2008

teda Peti, a já si naivně myslím, jak sem teda do začátku vybavená, ale napadlo mě jako že by mohlo mít víc..ale že s takovejma mírama neunosil56? to bych neřekla...

Péťo, snad už teď všechno bude dobrý, a když dostanete v začátku odbornou péči, snad to usnadní i ten start 😉
všechny ti tu držíme moc palečky, aleto ty určo víš 😉

menny
5. lis 2008

Děkuju moc Barčo. Jsem moc ráda, že vás mám.
Hodně mě podporujete, nevim, jak bych to jinak zvládala.
Je to moc těžký a hodně se bojim.
Všechno se vlastně dovim až po porodu.
Doufám, že to nebude horší než to teď vypadá,
naopak moc si přeju aby to dopadlo líp než na utz!
No to si musim ještě počkat

Olina je fajn. Ten skupinový kurz mě hrozně bavil.

Dáda rost ty první týdny tak rychle, že opravdu 56 moc
neunosil. Ale uvidíš.

barag
5. lis 2008

Peto držím moc palečky, je to ještě doba, ale rychle to uteče a věřím, že všechno bude dobrý

jinak dík za rady zkušené matky, takže rozhodně přikoupim velikosti 62 a 68, sice je tatínek menší než já, ale to člověk nikdy neví, jestli nakonec potomek nebude růst kosmickou rychlostí 🙂

menny
5. lis 2008

Děkuju

No zas tak zkušená mamina nejsem, ale beru
to podle Davídka 🙂

straspytelka
5. lis 2008

Ahoj holky, teda to je témat dneska.
Tak k výtokům, mělo by se omezit sladké, navíc může opakované výtoky způsobit i toaletní papír parfemovyný, nebo intimky, parfemované... 😒 mám s tím zkušenost, proto máme obič papír rači...
Porodnice...hm, já bych tentokrát chtěla rodit v JH, hlavně kvůli vzpomínkám na loňsko 😖 se mi nechce do ČB ☹ ale uvidíme jak to bude všechno.
Oblečení, můžu si otevřít obchod s dětským zbožím, mám toho mraky 😀
No a sex...joooooo holky, už ani nevim co to je 😀 máme zakázáno...a sny, tak ty mě trápí taky a dokonce párkrát orgasmus ze spaní, to pak se vzbudím a čumím jako vrána, co se to děje 😀 😅
Chtěla bych tady udělat si album, tak musím na mažela aby mi dal spátky program na zmenšování fotek, protože přeinstalovával pc a nějak to vymazal 🙄

helik3
autor
5. lis 2008

nazdáárek, tak jsem se sem samozřejmě po obědě nedostala, no jak jinak, že?? 😀 😀 Zítra jdu na kontrolu-myslím že Barča taky, tak já ale nebudu na netu, písnu v pátek dopol. 😉

Menny neboj, jestli se rozhodnou pro normální přirozený porod, zvládneš to na jedničku uvidíš🙂 jsi šikulka, máš na to!! A budeš v nejlepší péči🙂 A snaž se vyhnat ty bubáky z hlavy, všechno bude dobrý, uvidíš, stejně s tím teď nemůžeš nic dělat, buď veselá ať je mimís taky usměvvej 😉

Míšo no ten rodný list někde chtějí a asi u nevsezdaných to platí určo. Já to vyřešila tak (potřebovala jsem ho na svatbu a rodiče mi ho předali politej a v dezolátním stavu, že jsem se za to styděla, tak jsem řekla, že jsem ho ztratila 😅, že jsem si zavolala na matriku do Tábora, tam mi řekli, že když dám do obálky (tuším) 100Kč a napíšu žádost, že mi to domu pošlou. Tak to udělej co nejdřív, ať to stihneš a nemusíš nikam lítat 🙂

Baru já už měla strach že si zase někde na dovči 😀 žes tu tak dlouho nebyla 😉

barag
5. lis 2008

jo já a na dovči, neblbni, a s kým 😀 to byla hodně vyjímečná situace - vyřešili sme několik much jednou ranou - svatební cesta, společná dovča asi po 2 letech, na hodně dlouho už se pak nevzmůžem, a vůbec se spolu nevídáme jo a ještě on měl Michal nějaké finance na FKSP a nikdy si nic nevybral, tak sme to zaplatily z toho

ale prozatím zas na několik měsíců, možná i let - finíto 🙂

Péťo, helča ti to napsala krásně, taky myslím, že to zvládneš uplně v pohodě, když už přijde na přirozený porod, navíc si ě a malýho ohlídaj 😉

zdravím a přeju dobrou noc, jdu se vyčurat, protože mám pocit, že to moje dítě škytá i z toho, kdy potřebuju na malou, on škytá pořád 🙂

petreva
6. lis 2008

Zdravím....
tak dneska razíme do ČB na utz. Jsou to ale smíšený pocity - bojim se, ale těšim se...ale asi to doopadne tak jak má. Jsem zvědavá, jestli nám mimčo prozradí co má mezi nožičkama, Péťa ho přemlouval, aby měl zítra nožku přez nožku a nechal nám to napětí až do konce.
Holky já mám takovou rýmu a trochu mě bolí v krku...můžu takhle ublížit mimču? A jak se toho nejrychleji zbavit? To je asi blbá otázka, co? Pronikají bacily placentou až k němu?
HELI, psylium prý všeobecně pomáhá. I kamarádka v těhu ho brala a chválila si ho. Prý si na něj trochu zvykala, že si nadávala hned dvě lžičky, ale postupně a bylo to dobré. I Barča myslím psala, že ji pomohl. Já mám zkušenot jinou, ale tou tě nebudu odrazovat, protože moje střeva často stávkují na čemkoli. Mě trochu pomáhá delší dobu užívat aloi, ale vyjde to finančně trochu dráž, takže si to dopřeju jen hodně sporadicky. Teď zrovna ji mám objednanou,protože je mi fakt těžko a už se mi zase zhoršila , asi díky zácpě, dost pleť.
MENNY, taky se přidávám k holkám a myslím si, že jsi fakt silná mamina, že zvládneš porodit svojeho broučka přirozeně a kdyby se cokoli nezdálo, budeš v péči bezva doktorů a oni zcela jistě nic nezanedbají!
MÍŠO, co výtok? Byla jsi u Dr nebo jsi to zmákla sama doma?
BARU, tak jsi se proštrachala věcičkama? To jsme na tom s dovolenýma podobně...letos jsme nikde nebyli. Jezdili jsme do Artu a tak nebyl čas ani peníz. O víkendu jsme jeli zaměřit vrata kamarádovi - P. montuje vrata a brány na elekt. pohony - a vyjeli jsme ráno, že se někde projdem, pokocháme krajinou a budem dělat, že jsme na dovče 🙂 dali jsme si dobrý kafčo...zrovna vyšlo počasí, tak to bylo pěkný. Jen jsme se smáli jakou máme super dovolenou...ale co. Hlavně že se máme...

menny
6. lis 2008

ahojky
Evi hrozně moc na tebe myslim a držim mooooooc palečky!!!!!!!
Věřim, že to bude v pořádku!!!
Jinak já měla rýmu a pěknej kašel před pár týdny
Na rýmu si kup dyžtak mořskou vodu ve spreji, to těhulim
vůbec nevadí a mě to pomohlo.
Dr. mi řek, že pokud neni teplota, tak to mimi nevadí. A kdyby náhodou
byla, tak si prý vzít paralen už při 37,5

Holky no snad to zvládnu. Nerada bych mimi vystavila dalšim
nesnázim

cipisek007
6. lis 2008

Dobré ránko holky!

Peťo, Davídek je už zase nemocnej? Ty si taky užiješ. A neboj, teď už to ty i Matýsek všechno zvládnete na jedničku!

Barčo, já tím výtokem trpěla už před těhu, po otěhotnění se mi zhoršil, tak mi dr. říkala, že to mám hlídat a kdyby měl jinou barvu než čirou nebo bělavou, že mám okamžitě přijít a ona mi dá něco na vyléčení. Jinak, že mám zkusit zavádět 1x týdně čípky Feminella Vagi C (vitamín C). No pravidelně asi 2-3 měsice jsem ho zaváděla 1x týdně. Pak jsem se na to vykašlala, protže se to zlepšilo a teď se to vrátilo. Zavedu si teď na noc 3 dny za sebou a bude to OK. V každým případě, kdyby se to zhoršilo, tak jedu na kontrolu, jinak do poradny jdu ve středu, tak všechno nahlásím 🙂

Stryšpy, parfémovanej toaleťák neopoužívám a snad ani nikdy nepoužívala, nemám k němu důvěru. Intimky používat musím, právě kvůli výtoku, musela bych se pak pořád převlíkat 😖

Helčo, jojo vypadá to, že David dneska přijede, tak jsem si ho na zítra zamluvila a jedeme na matriku s tím, že se tam domluvím, jak ho vyzvednout, když možná už budu v nemocnici. Taky nahlásím, že jsem ho nejspíš při stěhování ztratila, což je ale pravda. I když věřím tomu, že jakmile budu mít nový, tak ten starej najdu 😀 😀

Evi, držím pěsti na UTZ, ale určitě to dopadne dobře!! 😵 Výtok - čípek jsem zavedla teprve včera večer, tak uvidíme, co to udělá. Ještě ho zavedu dneska a zítra a pak si dám pauzu a uvidím, jestli pomohlo.

Jinak já si o vikendu roztřídím mimivěci a začnu to prát (já roztřídím a dám vyprat, David pověsí a mamka vyžehlí 😀 ) Krásná dělba práce, co? 😀 Taky si předpřipravím tašku do nemocnice, kdyby nááááhodou, ať se mnou nemají doma starosti a taky budu klidnější, že mám všechno.

straspytelka
6. lis 2008

Ahoj holky, Petreva držíme palečky 😉
Menny, uvidíš, že to dobře dopadne, ohlídají si vás 😉
Cipísku, jojo, já myslela třeba i s heřmínkem, nebo různě ty vonící toaleťáky a výtok...no ten mám taky, ale já mám streptokoka, kterej sem chytla na začátku těhu ve špitále, takže mi to přeléčí a on semi za čas vrátí... 😒 taky používám intimky 😉 a to se člověk těšil, že se vložek zbaví viď 😖 😅 ...
Já mám nějakou uklízecí, ale takovou jako vyndání všeho ze šublat a vyhazovací náladu 😀 Manžel už je ze mě na nervy 😀 😀

cipisek007
6. lis 2008

Strašpy, přesně. Jsem si myslela, že budu konečně chodit bez a ono je to horší než lepší. Naštěstí je to prý normální, pokud to není nijak zbarvené, což není. No uvidíme co mi udělá vitamín C v čípkách, v nejhorším mi bude muset ve středu v poradně dr. udělat výtěr, jestli tam nemám bacila. Naštěstí mě ten výtok nepálí, ani mě nic nebolí.

Evi, tak jak jste dopadli? 🙂

cipisek007
6. lis 2008

Holky, David mi jede domů, takže se tu ukážu až příští týden.
Všem překrásný pátek a víkend!! 😵 😵

straspytelka
6. lis 2008

Cipísku, vám všem taky krásnej víkend 😉 Opatruj se 😅

petreva
7. lis 2008

Hezké ráno, a páteční 🙂
Včera jsme přijeli až večer a to jsme dali veču, koukli na video a padli do postele. Téda byli jsme se podívat v babycentru a spadla nám čelist, kolik je tam věcí pohromadě...strávili jsme tam dvě hodiny 😅 vybrali jsme broučkovi zavinovačku a pořídili kojící polštář - úžasně se mi s ním spí. Tolik kočárků bylo bezva je porovnat a hned vidět rozdíly. Popravdě stejně nemáme jasno, ale je čas.
U Čutky to bylo celé na hlavu...asi je fakt profík, třeba srdíčko zkoumal dlouho ze všech možných stran a jednu přepážku nemohl najít, tak jsem myslela, že mi udělá do břicha díru, přesoupnul si mimčo jinak, mi až vyrazil dech jak na něj mačkal no a pak ji konečně našel a skontroloval. Ty jeho vtípky šli jaksi mimo moji škálu humoru - třeba jsem hned na začátku říkala, jestli by byl tak hodnej a utajil nám co čekáme a on jestli mu nebudu nadávat, když tatínkovi prozradí, že čekáme dítě...nebo jsem se ptala, kde mám placentu a on že asi pravděpodobně v břiše nebo jsem ji nechala doma? ...a komu prý je mimino podobný? Asi tatínkovi, nemá totiž brejle jako maminka 😨 a ještě pár perlí, tonejsou perlička ale perli 😅 fotky nestojí za řeč, jsou tři a všechny naprosto stejné ze stejné minuty a video taky téměř na prd, protože točil vyšetření a jak víte toje samé hrc frc a nic není vidět...ále výsledek stojí za to...mimčo bez zjevných vývojových vad...takže máme velkou radost!
Děkuju vám za podporu, vzpomínala jsem na vás při tom dlouhým čekání...

helik3
autor
7. lis 2008

hezké ránko,

Evi tak už to máš za sebou, jo?? No tak mega gratulace ke krásným výsledkům a zdravému miminku🙂

My včera dobrý, ale kromě kontroly a žádanky na Čutku nic ☹ Normálně mi ani na mou výslovnou žádost neukázal mimíse-prý to už vydržíte do ČB 😖 😢 a já se tak těšila, pohyby necítím, tak takové to malé ujištění, že je vše ok ☹ no tak zase tři neděle čekat, k Čutkovi jsme objednaní na 28.11. 😉

Menny, zkusi mi pls najít ten přebalovací pult samostatný v té ikee, díkes 😉

Cipísku tak v pondělí, papa, užijte si holky tatínka 😉

A jakpak dopadla BArča na kontrole??? 😉 Mám radost, že jste hafánka udali, tak už jen toho jednoho vráceného??

helik3
autor
7. lis 2008

jo jinak jsem včera zakoupila v lékárně psyllium 😉 nemám nějak velké ty problémy, ale zrovna nejlepší to není 😠 takže zkusím 😉

A dražím dvoje těhu kalhoty, už přeci jenom mi ty moje dost upínají pupík 😉 no ono už je taky na čase asi, že jo?? 😀 😀

petreva
7. lis 2008

Ahoj Heli, takjsem na vás s Barčou taky myslela, šly jste na kontrolu...ty jsi dopadla dobře, i když chápu, že jsi se chtěla uklidnit srdíčkem, viď. Takže jedete 28. do ČB a pojedeš s manželem,jo? Nám včera vzali papíry do ordinace k maladýmu Č, tak jsme měli docela radost, ale on pak někam odešel tak nás vzal starej ☹ A jestli nechcete hlásit pohlaví tak říct předem, já jsem třeba v sesterně vůbec nebyla.Tak jsme mu to řekli hned ve dveřích.
S těma pohybama - uvidíš že zanedlouho tě to doslova překvapí! Zpočátku (teda já i teď) je to takové jen lehké, jakoby se tě někdo dotkl zevnitř. Když chodim nebo prostě něco dělám,necítím to. Sestřička mi řekla, že je to nejlépe poznat večer v posteli, když si lehnu s nataženýma nohama, ale to naše dítě tuplem stávkuje. Prostě se hejbne kdy chce nehledě na moji polohu, možná i proto si toho všimnu jen občas. Takže neboj nic!

helik3
autor
7. lis 2008

no Evi taky zkouším ležet v posteli na zádech a pozoruju se, a stále zatím nic 😉

No říkal mi gyndař, že jsou tam strašně ukecaný, že jesltli nechceme znát pohlaví ať to křičíme ode dveří 😀 😀 Já už jsem na toho podivína mooc zvědavá 😉

petreva
7. lis 2008

Heli, máme natočené video a je tam xxx krát pohled na nožičky zespoda, jednou tam vidíme cosi pak zase nic, tak se doma dohadujem a smějem se u toho, že ho má asi našrobovanýho tak se pak rozhodnem co si necháme 😉 nechcem to moc zkoumat. A fakt, když jsme mu řekli ať nám to neprozrazuje, tak to respektoval. Jen pak řekl, že to bude mít u nich zapsané, kdybychom si to rozmysleli, můžem zavolat a řeknou nám to. Takže neboj! A na Dr. se připrav ať tě to nezklame...já jsem NT obrečela...a teď jsem se už jen divila a uculovala pod fousy, jak je jinej...

menny
7. lis 2008

dobré ráno 🙂

Helčo teda, ani ti neukázal mimíska? To by mě taky nakrklo 😠
Ale hlavně, že je vše ok 😉
Jako jen kuli tobě jsem přes svou lenivost odložila telefon a zasedla k PC 😀
Tady je odkaz na tu komodu http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/S198...

barag
7. lis 2008

ahoj holky! tak Evi gratulačka k výsledkům, s tím očekáváním si na tom byla uplně stejně, taky jeho vtípky nepobírám, ale aspoň mï už z toho nebylo do breku, jako třeba nevím, na kolik si u nás byl jistej s tím pohlavím, protože právě do toho vměšoval ten svůj nepobratelnej humor, tak sem včera na kontrole chtěla aby mi udělala UZ a prej ve 32 to uvidíme zcela spolehlivě, chápete? to není dva týdny ale další 2 měsíce...taky nevim, co by jí to udělalo... nojo no že na výbavu bude čas v lednu- když sem se jí vymlouvala aspoň na výbavu, a neobměkčilo ji ani to, že v lednu budu na palici, jelikož budu státnicovat..takže prostě čekáme Cyrdu a basta fidli. a jestli mi v 32 řeknou holku, tak budu asi hodně brečet, protože už budu počítat s cyrilkem, což prostě asi někdo nedokáže pochopit.. že to může bejt šok

Helčo, jestli ti to Péťa pošle, přepošli mi to prosím taky ten putltik, dík moc

a s těma pohybanma se fakt netrap, některé holky u nás v pokojíčku to cítily až ve 20 tt, je to uplně normální. já to cítila tu první bublinu asi 17+1 a 17+3 se mi vleže udělala na břiše boule, ale to přičítám tomu, že břicho narozdíl od zadku sem měla vždycky hodně plochý, tak mi přes to břicho fakt bylo to miminko vidět, i když v tý době to byl takovej chvísteček 🙂

barag
7. lis 2008

ahoj Péťo!
aha, ale to je komoda i s pultikem a samotnej přebalovák, jen ten putltik? musim znova projet ty odkazy od strašpytelky..

barag
7. lis 2008

jinak kontrola v pořádku (až teda na to, že ačkoliv se léčím těma globulema, necítím se uplně o.k.uvidím o víkendu, mám pocit, že mi dvakrát dobře nedělaj právě ty globulky) jinak mi měřila i kam zasahuje děloha, tak velikostně odpovídá, já se jí ptala, jestli třeba není divný, že mám furt malý břicho, jestli se tam jako mimčo nemůže tísnit, co já vím, že?... no tak prej ne a jako prvotěhuli a prvorodičce prostě budou ty vazy povolovat poamleji, že u někoho to tak býv¨á

myslela sem si to, ale jistota je jistota a doma by mě to zase žralo..navíc mě tuhle vypsychnul manžel, když mi řikal, jestli to není špatně, že mi to břicho skoro neroste

menny
7. lis 2008

Baru ve 20tt už by si měl bejt Čutka jistej, jestli kluk nebo holka, nezkoušel tě pak jen??
U nás je to snad jasný. 2x utz u Čutky, 1x u Apolináře, a plodovka.....tak doufám, že u nás je to na 100% 😀 😀
Ty myslíš jako jen ten nástavec bez komody??? Nebo co??

barag
7. lis 2008

no víš on pak začal něco mektat o pupeční šňůře, já právě nevim, na kolik si byl jistej ale to že sem se optala jestli kluk a on na mě že třetí pohlaví už nezná, tak asi kluk..

já vím, že je to nejdůležitější že máme dítě zdravý, snad se nerouhám, přijdu si hnusná, ale jen prostě mi přijde že skoro 3 měsíce si řikat že čekám kluka a pak by mi někdo řek že ne, tak že bÿch jakoby ztratila nějakou jistotu, já to neumim vysvětlit, teď si fakt přijdu trapná

no myslím přesně jen ten nástavec bez komody, jestli to někdo neprodává samostatně, ale pochybuju, viděla sem jen ty gumovky a helča to tak myslímtaky shání

helik3
autor
7. lis 2008

nazdáárek,

no Menny, to jsme se nepochopili-tuhle komodu jsem taky našla. My mysleli jenom ten "vál" 😀 😀 že ho nějak nedokážeme nikde najít samotný, e bysme si koupili komodu samotnou jako bysme chtěli a ten "vál" k tomu přidělali dočasně 😉 vyšlo by to asi levně+ji, ale ani Straspy to nenašla, tak myslím, že máme holčiny smůlu,budeme si to muset koupit i s komodou 😉

no BArčo a to je přesně to proč my si to necháme jako tajemství 😉 ať je to co je to 😉 NechaLA bych si to říci pouze v případě kdybych musela na plodovku 😉 tam je to snad skoro 100% 😉

Barčo a tys CYrdu viděšla??? Ukázala Ti ho Liduška??

menny
7. lis 2008

Aha, tak to jsem asi špatně teda pochopila.
Samostatně jsem ho na netu nenašla, ale kamarádka mi řikala (ona tam jezdí často) že to tam takhle samostatně prodávaj. Tak já se jí zeptám a dám vám vedět. 😉

No tak to určitě bude kluk, on má takovýhle keci, ale nesmíš ho brát zas tak vážně. 😉
Já už u něj byla 5x, tak už mi to nepříde

menny
7. lis 2008

😀 😀 😀 malej má teď pořádnou škytku, tak čekám, kdy mi vystřelí z břicha 😀 😀