Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

indigo
6. srp 2009

😀 😀 😀 😀 😀

Holky mě spí obě děti!!! Kéž by jim to vydrželo aspoň do půlnoci. 😎 Půjdu to radši zabalit taky...

Jé to jsou starosti s antiko... 😀 nic takovýho naštěstí řešit nemusím, vzhledem k naší plodnosti... 😖 i když náhoda je blbec, že? 😀 Stejně bych viděla nějakej sex tak za půl roku nejdřív... 😖 Po Tádovi mi to trvalo hrozně douho, než jsem byla schopná "fungovat". Teď to asi nebude o nic lepší... 😝

Dobrou noc! 😎

cipisek007
6. srp 2009

Indi, gratuluju 🙂 Hrozně dlouho je co? to asi David brzo zešediví 😔 a dobrou noc!

Peťo, no u nás od února nic 😅 Nevím proč to do sebe cpu 😖

cipisek007
6. srp 2009

jééé ono už je 9 hodin pryč! Jdu do hajan, dobrou noc všem! 🙂

dadunka
6. srp 2009

Tak, mám chvilku, dítě je vykoupané, najedené, spí... 🙂 , tak jdu na žádost Jáji popsat porod a zkušenost s porodnicí v CK. Upozořnuju, že to bude asi román, já to neumím krátce. 😅 Tak pardón.

Porod:
v út, v den termínu jsme razili na monitor, pro jistotu už s taškami (jak se nám to pak hodilo 🙂 ). Sestra mě nejdřív vzala na nějaký obyč starší monitor a tam nemohla Tádu chytnout, pořád se to ztrácelo a navíc to střídavě zachycovalo můj tep a pak jeho a dokola a ten stroj nemohl rýsovat tu křivku. Tak jsem šla na hekárnu na jiný lepší, tam to samé, ale poslechově už bylo srdíčko slyšet, i když pořád tam skákal můj tep, PA poslouchala ten zvuk jeho srdce a nic neříkala a zvláštně se tvářila, takže já začala být na nerv, pak zavolala na dr., aby si to šel taky poslechnout a to už jsem se ptala, co je špatně ☹ Tak prý, že to vypadá na srdeční arytmii, znělo to fakt děsně, ťuk, ťuk, ťuk, ticho, ťuk, ťuk, ťuk, ticho...to ticho bylo děsivý. Pak jsem šla na utz na průtoky, ty byly dobré, dr. ještě malého změřil a odhadl porodní váhu na 3,5kg. A pak zavolal primáře na posouzení, to už na mě šly mrákoty a Dan se naprosto klepal a byl hrozně nervní. Primář Shon, pěknej a strašně sympatickej chlapík, takovej šibal na to koukal, pak mě vyšetřil vnitřně, řekl, že nález krásný, že jsem otevřená na 2-3cm, jestli nemám bolesti (neměla jsem, jen ty poslíky o víkendu) a udělal mi Hamiltona (aniž by se teda ptal, jestli ho chci, vůůůbec jsem to necítila, řekl mi to, až když jsem slezla) a že si mě tam nechají, budou dělat monitory a že když se to do zítřka nezlepší, že by mi ve st protrhli vodu a vyvolali porod. Pak mě znovu hnali na monitor, já šílená, co se děje, nikdo nic nevěděl, odhadovali ten omotaný pupečník nebo srdeční vadu ☹
Přemýšlela jsem, jak to přežiju do zítřlka a co v těch chvílích, když nebudu na monitoru a nebudu vědět, jestli je ok nebo není, tak jsme to zvažovali, ptali se dr. a PA, co by dělali na našem místě a pak jsme se rozhodli, že než se nervit, radši ať už je venku, kdyby se cokoliv dělo, taky nás ovlivnilo to, že primář měl ten den sloužit až do rána a je na porody nejlepší. Tak Dan jel pro Redbully,vodu a bagety na benzínu v očekávání dlouhého porodu - haha 😀 😀 😀
Po tom Hamiltonovi jsem začala lehce krvácet a stihla jsem si ještě dojít na velkou, takže jsem nemusela mít klystýr, vyholení jsem nepotřebovala, protože jsem tak normálně, ale myslím, že to necpou jako nutnost. Pak v 13:30 mi primář protrhl vodu, absolutně bezbolestné, voda vychlístla a naštěstí byla čirá, takže taky dobré znamení. Pak další monitor ve 13:45 a první silná kontrakce, pořád se to nechytalo. Mezitím se vrátil Dan a přesunuli nás do žlutého pokojíku a rozhodli, že mi zavedou monitor přímo do pochvy a nalepí mu to na hlavu. Tak to zavedli a to už jsem byla otevřená na 5-6cm, ale i tak to pořád padalo, já jim říkala, že já a elektr. přístroje nejsme kamarádi, nevěřili... 🙂
Kontrakce se zintenzivnily a byly častější, ale nedokázala jsem spočítat frekvence mezi nimi a jak dlouho trvají, protože mě pořád někam honili, mezi nohama mi crčely dráty, fakt super 😀 Přišel Dan oblečenej v modrým hábitu a byl se mnou. Pak mi jako gól primář řekl, že mi tam k porodu pošlou Dr., která je z PT nemocnice, já nemohla uvěřit, jak je to možný, když měl primář sloužit až do rána, navíc kvůli tomu jsme jeli z PT pryč! No naštěstí tahle byla z těch dvou dobrých co v PT jsou, trochu více se známe, dělala mi loni revizi a i teď, když jsem v PT ležela byla mou ošetřující lékařkou. No tak pak přišla, přivítali jsme se, řekla, že mě vyšetří, já vylezla na kozu a už jsem z ní neslezla (takže žádná sprcha, žádnej balón, žebřiny..), řekla, že jsem otevřená na 8cm a že za chvíli budu moc tlačit, já nechápala, že už má být TEN konec, kontrakce jako prase, časté, no a najednou do mě zase šáhla, to dost bolelo a řekla, že lem je zašlý a že můžu tlačit. Já mezitím upadala trochu do bezvědomí, protože jsem se překysličila (blbě jsem dýchala, moc hluboce), bylo mi strašný vedro, tak mi Dan otíral obličej mokrým ručníkem, otevírali na mě okno, pak mi dali kyslíkovou hadičku na prsa, protože jsem přestala komunikovat, odpovídat, nebyla jsem schopná ani zavrtět hlavou, ale zdálky jsem je slyšela, dostala jsem infuzi glukózy a pak jsem asi 3 kontrakce tlačila, bolelo to jako prase, myslela jsem si, že to dítě nedokážu prostě vytlačit. Dr. mě povzbuzovala, že má vlásky jako tatínek, mezi kontrakcemi si dr. přečetla náš porodní plán. Cítila jsem, že mi prsty pořád obkružuje poševní vchod a pak řekla, při příští kontrakci musí mimi ven, už se mu nedaří dobře, to zabralo, já si řekla, ať se klidně roztrhnu nebo umřu, ale že ho musím vytlačit, na první zatlačení během jedné kontrakce jsem vytlačila hlavu (pěkně jsem si zařvala) a na druhou tělíčko. Pak jsem slyšela, že Dana volají, aby přestřihl pupečník, ale nikdo neplakal a já pořád nebyla schopná otevřít oči a podívat se. Pak ho se sestrou odnesly pryč, začalo se mi vracet vědomí, když mě dr. šila, nenastřihla mě (měli jsme to v por. plánu), ale praskla jsem sama, až ke konečníku. Šití taky dost bolelo, měla tupou jehlu, kterou pak měnila a umrtvení nezabíralo. Já v dáli slyšela bulet nějaký mimino,ale myslela jsem si , že je to paní co rodila vedle a ptala jsem se, proč moje nebečí a oni řekli, že to je moje! 😵 Pak přišel Dan měl ho zabalenýho a umytýho a poprvé jsem ho uviděla, byl nádhernej, ale mě to pořád nedocházelo, moje psychika tak krátkej porod prostě tak rychle nepobrala. Do toho mě pořád dr. šila, ani nevím, kolik mám stehů. Pak konečně skončila a rozloučili jsme se. Takže porod bez oxytocinu, bez čehokoliv na bolest, to jsem byla moc ráda a pyšná, že jsem do sebe a do něj nedostala žádnou chemii. Po 30 min.!!!!!!!! přišla dětská sestra a zkusila mi ho přiložit k prsu, ale z boku, takže jsem ho vůbec neměla na sobě, byl asi 1 min. u jednoho a druhou u druhýho, pak ho zas odnesli na vyšetření. nevím, jestli to je standard nebo to bylo jen kvůli tomu pupečníku, ale to mě dost teď štve! 😠
No, pak jsem musela ležet ty 2 povinné hodiny ještě na koze a rozesílali jsme sms a volali. Pak mě převezli na pokoj (o nadstandard nebo jednolůžák jsem žádala hned, když bylo jasné, že tam zůstanu, ale nebyly volné).
No a o porodnici více v dalším příspěvku.
Suma sumárum, strašně rychlé, moje hlava to dlouho zpracovávala, já jela na obyč kontrolu, doma prádlo v pračce, naplánovaný oběd a za 2 hod. všechno jinak, já máma, rotržená až na prdel, prázdný břicho a nádherný děťátko vedle sebe... 😅
Jinak to tam mají pěkně průchozí, takže pořád byly otevřené dveře od nás do hekárny a do vedlejšího sálu a zavřely je až když jsem tlačila. To mi trochu vadilo.
Tak jdu se napít a dopíšu co pobyt. 😉

menny
6. srp 2009

Ježíš Dáduš to je tak dojemný 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
Bulím jak želva, jak mě to dostalo 😵 😵 😵 😵 😵

kacena00
6. srp 2009

petruš posílala sem ti mail! 😉

menny
6. srp 2009

Baruš jo 😅
jdu juknout

kacena00
6. srp 2009

dadu supr 😉

že je ten prod hezkej zážitek??? 😀 😀

já to doprčic z někoho dostanu 😀

kacena00
6. srp 2009

apropos dnes mi přišla nezobrazitelná sms...nepsalas náhodou? mě to štve ne, už podruhý se mi stalo že mi přišla sms- zprávu nelze zobrazit - a odesilatel - nějaký pětimístný číslo, pchhhhhhhhhhh

menny
6. srp 2009

Baru to myslíš mě?? Jo já ti psala, že moc děkuju, ale že
Míša byla rychlejší (v SMS o Ince a Pavlíkovi)
jinak máš email

Dáduš ještě jednou jsem to musela přečíst, je to fascinující
a krásný!!!!!!!!
Doják!!!!!
Vyvolalo to vzpomínku na moje porody. Sice sekce pokaždý,
ale s Dádou 13h bolestí.
Dosti je mi líto, že jsem si svá dítka neporodila sama, ale ať to bylo
jak bylo, je to prostě nádhera...ty první okamžiky s nima !!!!! Jsem šťastná za svý úžasný kluky!!!!!!

kacena00
6. srp 2009

holky já taky budu msuet už sepsat ten porod...mě to nějak zase dostává 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

peťul, i tak sis je prodila a ne že ne...s dádousi měla bolesti fyzický a s matouškem sis to zase kvalitně protrpěla jinak, to za tebe nikdo absolvovat nemoh! 😉

tak pus brou,

petreva
6. srp 2009

Ahoj holky,
Elenka je myslím v pohodě...ale stejně budu zítra volat Dr i kůli teplotě co má už pár dní, no teplotě, mívá tak 37-37,4 ale nelíbí se mi to...takže se jí chci přiznat, co se stalo ať se na Elenku podívá.
Brďo se Elča ve 22hod vzbudila to ještě neudělala a chtěla baštit 😕 tak já už padám....

dadunka
6. srp 2009

Porodnice CK:
Dali mě na č. 13-dvoulůžák, ale celý pobyt jsem tam byla sama! Většinou jsem za to byla moc ráda, hlavně první dny, kvůli nočnímu vstávání k malýmu a chození na wc a do sprchy a taky, že mohly návštěvy na pokoj a nemuseli jsme chodit ven na chodbu nebo do jídelny, ale byly i situace, kdy jsem holkám vedle záviděla, že tam nejsou samy a drbou.
Hned jsem si nechala přivézt Tádu z bekárny, už přijela i máma a sestra se jen ujistila, zda jsem ok a schopná se o něj už starat. Večer jsem pak šla ještě s PA do sprchy a čůrat - klasika. Překvapilo mě, že tam je nutný mít i vlastní toaleťák. Na jídlo se chodí do jídelny, jinak je tam za rohem hned i gynekol. lůžkové odd., ze kterého se chodí ptát sestry, jestli je vše ok, taky chodí dětské sestry, ze začátku jsem si je hrozně pletla a ptala se gynekol. na dítě a naopak. 😀 Ale jsou všechny hrozně fajn, než kdokoliv z personálu vstoupí do pokoje, tak zaklepou, v PT věc nevídaná! Každé ráno je vizita gynekol. a pak dětská - klasika. Jinak na snídaně a obědy se chodí do jídelny, večeře nosí na pokoj, v jídelně je k dispozici společná lednička a mikrovlnka.
Pak máma s Danem odjeli. Návštěvy jsou od 10:00 do 20:00 a přišla sestra říct mi, jak se mám starat o dítě, resp. jak ho kojit, odkrkávat a ukládat do postýlky. První 3 dny si ho ráno brali na koupání a vážení, pak ufikli pupík a 3.den mi ukázaly jak ho koupat. Každé ráno přinášely nové oblečky a odnášely použité, nebyly tak strašný jak jsem čekala a T. v nich přečkal celý pobyt, vlastní hadříky dostal až při odjezdu.
Velmi jsem ocenila kruh na sezení a měla jsem i takový ten gel, co se dá nahřát i nachladit, ten jsem si vychlazený dávala do středu kruhu a to bylo super. Celou dobu jsem byla v těch erár košilích, protože jsem pořád někde protékala a byla pořád od krve. Měla jsem s sebou jen jednu velkou osušku, kterou jsem ale hned umazala, takže mi pak Dan vozil čisté.
První den jsem si myslela, že už nikdy nepůjdu na velkou 😖 , tak jsem moc nejedla, ale hlad byl silnější,tak jsem se rozhodla, že to musí být co nejtekutější (pardon) a začala do sebe lít litry jogurtových mlík a k večeři je také vždy k dispozici mléko a podmáslí. Z domova jsem si nechala vozit nějaký jídlo, to jejich bylo fakt někdy ekl.
Jinak, za celý pobyt se mě nikdo neptal, zda jsem byla na velké a u gynekol. sester by měly být k dispozici glycerínové čípky do zadku. Osvědčil se mi gel z dubové kůry na hemeroidy,žabky do sprchy a bepanthen na bradavky, které bolely jako čert. Miminkům se v ČK porodnici neměří teplota, možná to dělaly sestry při vážení, ale po mně to nechtěly. K dispozici jsme dostaly sáček, ve kterém byly 2 krémy na zadeček, líh, tampony na pupík, buničitá vata a štětičky a asi 5ks plen. Je nutné mít s sebou vlhké ubrousky na zadeček, ze začátku to byl fakt fofr, taky nejsem jejich velký příznivce a teď se snažím spíš otírat žínkou, ale tam jsem za ně byla ráda, taky látkovky začínám dávat pomalu až teď, tam jsem byla ráda za papírovky.
No, tak asi tak. Když tak se Jájo ptej, já jdu kojit 😉

dadunka
6. srp 2009

Peťo díky, stejně je to krásný nakonec 😵

Evi, díky za kojící podporu,povzbudilo mě to to nevzdat za chvíli budu poprvé odsávat elektricky, jsem zvědavá!

achalteke
6. srp 2009

Dadu super, nádherně se ti to sepsala a já ti za to moc děkuju!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 Konečně mám jakous takous představu jak to v ČK probíhá 🙂 🙂 🙂 . Budu přemýšlet, kdyby mě něco napadlo budu se ptát. Takže tam takový blázinec asi není, když jsi byla sama na pokoji, to musí být příjemné, takové domácké. Docela se tam začínám těšit. A košile teda můžeš mít erár, jo? Budu mít tři, tak kdybych je třeba taky zakrvila nebo něco...

No ještě jednou díky, fakt paráda.
Holky přidejte se, já ty popisy miluju!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵

menny
7. srp 2009

Ahojky
Jájo nevim jestli by sekce ke všemu plánovaná byla k popisu 😒
ani neni o čem psát
pro mě to teda byl před odvozem na sál nepopsatelný výbuch paniky, strachu a zároveň těšení
se!! Nejde to ani slovy popsat!!
Pro mě prostě životní zážitek (Dádův porod samozřejmě taky, ale tady pro obávané zdravotní problémy M., to bylo
naprosto jiný, totálně nabitý emocema) !!!!!!!!!
Ale pro přímej popis mýho porodu...pro ostatní asi dosti o ničem

cipisek007
7. srp 2009

dobré ránko!

Dadí, to je krásný!! 😵 😵 😵
A ty jsi už OK? BOlí tě to zašití ještě?
Heleď, já vždycky, když tu někdo píše, že neviděl bezprostředně po porodu svoje miminko, nebo mu ho pozdě přiložili říkám, ať si vzpomenou na mě. Já holky viděla až třetí den a chovala jednu až pátej 😉 Buď ráda, že jsi ho mohla vidět hned 😵

Holky, co je to ten Hamilton?

petreva
7. srp 2009

Dobrý ráno!!
Míšo, nevím to přesnsě a odborně, ale dělá se aby "uspíšil" porod.Je to takový první vyvolávací způsob...ne??
BARU, ty jsi se myslím ptala na Synflorix...je to nová vakcína proti pneumokokům...má v sobě o něco víc typů než Prevenar.
DADU, téda to je popis 😵 hezký!!!
INNIKU já ti snad ani nepopořála!! Pavlíkovi přeju to nejpevnější zdravíčko co jde!! Ať dělá mamce a taťkovi samou radost!!V životě hodně moc štěstí a pohodičky!! A tobě ať se zotavíš a je vám dohromady krásně!!

petreva
7. srp 2009

PETO, Barča to napsala hezky...tvoje porody nebyli o nic jednodušší nebo méně bolestný než ty naše!! Náhodou máš být taky na co pyšná! A basta 😉

menny
7. srp 2009

Tohle jsem našla 😉
Hamiltonův hmat je to úkon prováděný v konečném stádiu těhotenství pro vyvolání porodních kontrakcí, kdy lékař či porodní asistentka vsune prst do vagíny a prstem provede oddělení membrán děložního čípku je to krouživý pohyb uvnitř středu čípku. Už jsem se setkala i s názvem prošťourání. Někdy to vede k nastartování porodu, někdy také ne.

menny
7. srp 2009

Evi děkuju 😵

cipisek007
7. srp 2009

Holky a je možný, že to dělají i před císařem? Protože dr. mi něco takovýho dělal, pak ze mě něco vyteklo a já během chvíle jela na sál. Trochu to i bolelo, strčil ruku dovnitř, škubnul, vyndal ruku, něco vyteklo a já jela.

petreva
7. srp 2009

DADU, tak sondičky přijdou a odsávajda elektrická to je dobrý začátek 😉 vím, jak je to těžký s kojem, viď BARU...tak se do toho pusť a až to bude pro jednoho z vás neúnosný tak se podřiď svojemu přesvědčení a bude to tak dobře! Je fakt, že já jsem hrozila flaškou každej večer, už jsem fakt nemohla, neustále pláče a odříkání, ohřívání příkrmů, krmení po 20ml jak je ve stříkačce...ale pak se koukní na T. jak spinká, jak kouká a jak dýchá a načerpáš znovu a zas novou sílu 😉 😵

cipisek007
7. srp 2009

Já se z těch dvou zblázním!! Oni už zase jen ječí!!! NO ale mají doma i tatínka, tak ať si užívá, já už za celý týden nemůžu ☹

menny
7. srp 2009

Barča mi to napsala fakt hezky !! Děkuju i jí
a basta 😀

dnes nás k ránu trápilo bolení bříška ☹ Máťa ještě usnul, ale já jsem od 5ti vzhůru,
doprčic sem mohla ještě chrupkat

petreva
7. srp 2009

Míšo co těm dětem je???No tak ať se taťka cinní...u nás je taťka přítomnej až k večeru....před císařem to je divný, tam se kontra naopak nepožadujou, ne??
Peto není zač 😉

petreva
7. srp 2009

My jsme taky vzhůru 😠

cipisek007
7. srp 2009

Evi, nevím. Já kontrakce měla a pak udělal tohle. Jak jsem to popsala, nevím, jestli to bylo ono. 🙂
Já se fakt zblázním, jen včera byly hodný, to jsme byly od rána u našich, ale dneska prostě od 7mi jen ječí a ječí a ječí a obě najednou. Musím sehnat ohrádku, aby to pro ně bylo něco novýho a mohla od nich klidně odejít bez toho, že bych se bála, že se někde na něco napíchnou, nebo praští. Barča už dost cestuje, tý se obzvlášť moc nelbíí v lehátku, protože tam musí ležet na zádech, což ona teď leží úplně minimálně.

cipisek007
7. srp 2009

Navíc mě furt bolí ta hlava. ne tolik jako včera, včera mi bylo i na zvracení ☹

petreva
7. srp 2009

Jéje Míšo....ještěže máš toho chlapa doma!! Je fakt, že lehátko, jak se točí dětina bříško takuž je mimo kurz...a cestujou holky dopředu? Naše Elenka couvá 😀
Tak jsem volala Dr. a kdyby ta teplota neklesla ani přes víkend tak mám v po zavolat a přijít. Jé ta byla ochotná!! Fakt vůbec se to nedá srovnat!! Jen jsem jí vlastně neřekla o tom pádu, kurňa tojí asi ještě brnknu 😅