Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

zuzka84
13. srp 2009

miso asi nejaky divny ovzdusi 😖
no jo, jdu si pro zmenu zkusit lehnout . tak dobrou noc vsem

cipisek007
13. srp 2009

asi jo, teď mě to mrzí.
tak dobrou a klidnou noc!

Holky, mám nové albíko a v něm 9 foteček 😵

petreva
13. srp 2009

Ahoj holky,
MÍŠO, téda ty nové fotky jsou krásný!! Holkám to táááák sluší! A ty pásky v kalhotech, jsou boží! Já ty děti tak zbožňuju...jsou k umuchlání všechny!!
BARU, no jo...už jí zase vážím, protože se mi zdá, že málo jí...A baští teď 6x, teda do té dobry než tak špatně spala...snad to bude dobrý..vážím jí jen přes den, ráno v těch šest se mi nechce ji nosit do obýváku...takže to nevím. Jinad dneska jedla 100 a jednou 120. Jednou jsme jedly v parku tak to nevím..Na to, že mají sníst 1/6své váhy tak to teda máme hodně daleko 😕 Písni, co ti řekla Dr. jo?? A C. váží sedm kg? Elča u Dr.v úterý vážila 7,12 takto bychom měli podobný...
ZUZKO, čusík, musí to být dlouhý, což...takže jsi rozhodnutá pro ČB. Tak na tom najdem něco pozitivního, ne? Aby to nebylo jen trápení!! Tož jdeš domu s broučekem dřív!! A jméno??

cipisek007
13. srp 2009

Evi, to jsou gaťata od tety z Anglie 🙂 Musíme je užít, dokud holkám jsou, v poslední době se strašně vytáhly.

petreva
13. srp 2009

Jsou moc hezký...
Míšo, už jsi zkoušela ten porek? A to ti radí Dr. co a kdy zařadit?

cipisek007
13. srp 2009

Evi, nedávala jsem ho. Asi zítra zkusím. Nene, neradí, zkouším už sama a hledám info na netu. Taky mám plno příruček, chodí mi furt něco poštou 🙂 Zkoušela jsem tu petržel a tu zvládly.

petreva
13. srp 2009

Míšo, jaké příručky? To jste někde zaragistrovaní?? Já jsem koukala na kojeni.net , tam jsou pěkný tabulka i popsané je to hezky, kdyby ses chtěla kouknout. Je to takový přehledný a žádná omáčka kolem. Koukala jsem, že je tam broskev až od roka,prý je to potenciální alergen. HOlkám po ní nic nebylo??

cipisek007
13. srp 2009

Jdu do hajan, dobrou a snad klidnou noc všem! 🙂

petreva
13. srp 2009

Míšo, dobrou taky se dobře vyspi 😉

cipisek007
13. srp 2009

ááá díky za tip, zrovna jsem něco takovýho hledala 🙂 ty jo, tam je kukuřice 9-12m a my jí dáváme od cca 5m 😅

Broskev holky zvládly. Navíc se i ve skleničkách prodává od 6m. Oni vlastně zežerou holky totál všecko, občas je bolí bříško (květák, hruška, brokolice), ale to jim hned s tím jídlem dávám preventivně BabyCalm.

Zítra se ti kouknu co to je za brožurky, ju? Jsem zaregistrovaná na plno stránkách, i na Hami, tam posílají vzorky zdarma 🙂

Papa 🙂

cipisek007
13. srp 2009

http://www.varime-detem.cz na tohle jsem teď narazila. Jsou tam i recepty pro kojence podle věku.

Teď už tu FAKT nejsem 😀

petreva
13. srp 2009

Míšo, kukuřice je tam 2x, je i od 6/7měsíce, takže hned zpočátku...

petreva
13. srp 2009

Ty jo, všichni chrupkaj či což?? Tak ať je noc lepší než ty předešlý...

kacena00
13. srp 2009

evi no nevim, jestli má 7 kg, měl na tom očkování před týdnem myslím nebo 14 dny - nějak mi všechno splývá 6750 g..uf, já sem se zase pohádala s michalem, posledního půl roku nic jinýho nedělám 🙄

tak sem odešla sem, teda jak bylo to těhotenství stmelující, tak to, že cyrilek už je tu s námi, to působí dost veliký rozbroje a moji velikou nespokojenost, všechno mě neskutečnš sere

cipisek007
14. srp 2009

Dobré ránko!

Já se krásně vyspala!! Spala jsem strašně tvrdě a teď mě bolí za krkem 😒
Holky taky v noci se vzbudily snad jen jednou nebo2x. Teď si hrajou.

Barčo, já se s D. taky pořád hádám. Je toho na nás moc a jsme nějaký podrážděný. A chlapi občas prostě nedokážou pochopit, že bejt "zavřená" doma jen s dítětem je občas na palici. Já bych teda stav neměnila, jsem ráda na MD, ale občas je to opravdu na přesdržku 😒

petreva
14. srp 2009

Ahoj holky,
MÍŠO, tak to my se teda opět nevyspli...E. měla ráno už po půlnoci,oči do kořán hrála si s nohama...někde jsem četla, že se děti budí a pak zas sami usnou, tak jsem ji zkusila nechat, ale mlátila se a očividně chtěla dudlíka, tak jse nasazovala a nasazovala. Asi po půl hodině usnula. A to samé bylo ve čtyři. Vždycky spala tak do půl deváté, poslední dny do půl osmé a dneska je už dávno vzhůru!!! Já se picnu! Tak to doma neudělám už lautr nic...
BARU, to mě mrzí, že je to u vás tak na ostří nože...ono je to dost záhul fyzicky ana tož psychicky, viĎ. Zejm. když máme ty dítka takový akční... 😨 Já si každej den říkám, že už to kurňa musí přestat...tak se drž holka jedna 😉
Já se psychicky připravuju, že zítra po koju kolem páté půl šesté vyrážíme směr tchánovci...to to Elence celé zase rozhodím. To bude fakt žůžo, zase to srovna a ještě ty její výkyvy teď...

cipisek007
14. srp 2009

Evi, ty vado, to bude den dneska, viď? A není jí třeba horko? My holky dáváme spát v body s kr. r. a ponožkama a do pytle a necháváme pootevřený okno, protože jsem si všimla, že když ho nechám zavřený, taknespí vůbec. A já taky ne, páč je mi hic.
A jéje tchýnice. My tam naštěstí tenhle víkend nejedeme (a doufám, že ani ten další a další a další... 😀). Ale ani ona nezajde k nám, tak ať se jde bodnout. Stejně to s nima neumí. Žádný blbosti s nima nedělá. Jen jim strčí do ruky hračku a je to. Jak jem jednou psala, tak jim ještě ani pusu nedala. Nechápu. Neustále skoro brečí do telefonu, že se jí už stejská, ale aby projevila drobet ... nevím jak to napsat... tak to ne. Prostě jen sedí a čumí na ně.

cipisek007
14. srp 2009

Jo holky, včera měl D. chuť na melouna 😀 Jel v 8 večer do Tesca, tak mu říkám, ať přiveze plínky, že je mají v akci. Ať přiveze 1x trojku a 2x čtyřku. On přivezl trojku a 2x 4+. Tyhle plínky jím budou tak v první třídě 😀 😀 Jsou na 9-20kg, trubka jeden. 😀

cipisek007
14. srp 2009

No já jdu něco dělat, zatím pa.

A Evi, najdu ty brožurky a dám vědět 😉

petreva
14. srp 2009

Míšo, Elenka taky spí v body s kr.ruk. a pytli, ponožky většinou nemá. Ruce se mi zdají dost chladný a za krkem je tak normál teplá spíš chladnější. Až si říkám, jeslti mi spíš nenastydne. Už teď pčíká...To s tchýní máme stejné...taky se jí prý stýská a když přijedem tak E. ani pusu nedostane, nidky jí nedostala. Pochová si jí to jo, ale to je všechno. Pak jí říká, jaká jsem zlá, že ji nenechám hejbat, když ji chci přebalit nebo jí zapnu do lehátka, když potřebuju něco udělat...bla bla...se těšim no...
V Tescu mají slevu na plíny?? Že bychom se stavěli v Ta? Optám se, ale P. chce chvátat, aby to na stavbě stihl za jeden den...

straspytelka
14. srp 2009

Ahojky, Evi, asi jsme se nakazili, vstával S dneska v 12 potom v 1, ve 3 a v 6 😒 paráda teda...moc na tebe myslím, ať dnešní den uteče rychle 😉
Míšo, malou dávám spát úplně stejně jako ty T+B 😵
Dneska jsem děsně líná...asi pojedeme navečer na chatu, no ještě uvidíme 🙂
Mimochodem děkuji za info co tu vždycky najdu 😵 😵 T

cipisek007
14. srp 2009

Holky, když už jsme u těch pytlů. Holky z něj zachvíli vyrostou. Mají tu velikost 0-6 měsíců. Myslíte, že jim mám koupit na podzim větší pytle, nebo už je strčit pod peřinu? Mě se u těch pytlů líbí, jak jsou pořád chráněný, záda, nohy v teple. Konkrétně B. se mi pod peřinu moc strkat nechce, ona v noci dost cestuje a to tak, že jí najdu ležet hlavou v místech, kde má normálně nohy. Aby se mi pod tou duchnou neudusila 😅

Evi, jj, mají v akci plínky 2+1 zdrama za 498 🙂 Ale pozor mají už i novej obal. Zelenkavej 😉

petreva
14. srp 2009

Strašpy, dneska se E budila, ale nekojila jsem...říkám si, že když si o to vyloženě neřekne tak jí nechci zvykat na noční kojo...dost jsem četla a pak to dítka odnaučit je asi dost kumšt, ale když si řekne tak to je jiná...asi...
Míšo, já budu kupovat zase pytel, jak píšeš E taky cestuje a je imrvére odkopaná! To se mi nelíbí...takže já jdu do pytle 😀

petreva
14. srp 2009

Míšo takže fialový a zelenkavý jsou ty dobrý, jo a kolik vychází ks? nevíš???Jé mě už se zdaj některý 3 pomalu malý tak nevím 😅 jaký koupit...4 máme z jiné akce 😅 nuž uvidíme

petreva
14. srp 2009

Stras
špy my na vás házíme samý lepší "bacily" viď 😅 neprv brečení a teď buzení...to s námi přestanete za chvíli kamarádit 😀

cipisek007
14. srp 2009

Evi, my pořád máme trojky. Když koupíš tři balíky trojek, tak je to 3x68ks. Tj. 204ks a jedna plínka tě vyjde na nějakých 2,45, což je skvělá cena.
Kolik ks. mají čtyřky netuším, páč máme doma 4+ a ty jsou po 50ti 🙂

cipisek007
14. srp 2009

Evi, tak mám doma různý brožurky od výrobců kojeneckýho jídla. Sunar, Nestlé, Hami. To Hami zasílá pravidelně brožury k aktuálnímu věku.
Když se na jejich stránkách zaregistruješ, tak ti přijdou i nějaký vzorky. To samé i u Sunaru. Mohla jsem si vybrat ze tří vzorků, co by mi poslali. Vybrala jsem si kaši. No a proč mi chodí nestlé to netuším, ale asi taky proto, že jsem se tam zaregistrovala, já už si to nepamatuju 😅

indigo
14. srp 2009

Ahoj kočky! 😎

mě spousta věcí chodilo i jen proto, že jsem v porodnici vyplnila tu "kartičku" a tam je adresa a mail... a taky jsem se zaregistrovala všude možně... 😀 teď to musím udělat taky, každej vzorek dobrej, ne? 😀 😎

Míšo - já pytel na Tádu neměla, ale přijde mi to jako fajn věc, asi na Mišku pořídím. Na tvým místě bych koupila větší pytle. 😎

Jinak tesco 4 tam má 52kusů, žádnej rozdíl oproti 4+... 😀 jo a přijdou (vlastně přišli 😀) mi stejně velký, jen ty 4+ jsou vyšší, když se pak Táda vytáhnul, tak měl 4 pod pupíkem a 4+ nad pupíkem, ale velikostně jsou stejný. 😎 Jinak my stále jedem v "jedničkách"... 😀 A nakoupím asi pampersky v DM, mám dost kuponků a když na to ještě hodím 10% slevu, vyjde mě plinka asi na 3,15. Pro mě jakákoliv plinka pod 4,- je fajn. 😎

indigo
14. srp 2009

Byli jsme ráno v poradně, fakt mám v prsou plnotučnou smetanu, Miška za tejden nabrala 350g a vytáhla se o 3 cm, mě bylo divný, proč jí nemůžu dopnout ty dupajdy co v nich jela z porodnice... 😀 😝

Myslím na Inuš, jak bojuje s tím kojením... já né že bych měla mlíka tolik jako ona, ale třeba na spaní nesnesu podprdu (ani pro doma když nemusím tak jí nemám), tak spím s čtvercovkama pod trikem, na každý kozence mám zmuchlanou jednu. Při kojení mi z druhýho taky mlíko teče, taky obaluju plenou, když nemám podprdu.
Jak válčíš ty, Inuš? Ono se to během šestinedělí upraví, jen vydržet... 😎

cipisek007
14. srp 2009

Indi, díky za radu, asi to tak udělám. Blbý je v zimě, že máme ještě starý okna a hodně profukuje, takže je tu v zimě o 2-4 stupně míň (i s topením na plný pecky) a tak se bojím, aby jim v otm nebyla zima. I když už nebudou tak prťavy, to je pravda. Mno tak já je koupím 🙂 Je to fakt super věc.

Tesco plínky - aha, no tak budeme mít doma veeeelkou zásobu. No co, my jí do zimy spotřebujeme 😀
Taky kupuju jedině plínky do 4,-/ks. Nejlépe do 3,70/ks. Ale jak kupujeme větší a větší, tak pokud nejsou žádný v akci, tak je to problém 😒

Za tejden 350g??? Ty vado, kam chodíš na tak výživný a tučný mlíko?? 😀 😀

Tak jsem dala dneska holkám k obědu pórek. A nedala jsem jim k tomu kapičky, tak jsem na ně zvědavá, jak jim to půjde. Měly ho jen kousek.