Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

zuzka84
20. zář 2009

jo, nam rekla fyzioterapeutka az v roce a pul ze je David hypotonik a ptala se co jak delal - jak se pretacel , sedal si atd. a tak jsme zjistili ze vsechno delal uplne totalne blbe , ale jak doslova rekla "mel to v hlave" 😀 . no ja jsem taky byla hypotonicky dite, jen to mam napsany v papirech a nikdo se mnou nic nedelal , tehdy se asi vojtovka na kazde treti ditko nepraktikovala 😉
no nas bobes uz pase koniky kdyz se mu chce 😀 . jinak jsme zase celou noc nespali a dneska zacal Dada zvracet a ma horecku, to ze obcas malej zakasle a chrochta jak cunatko ani nezminuju - at zije rodicovska dovolena 😀

Evi - ja nakonec mluvila s laktacni poradkyni a naznala jsem ze suplementor nebudem potrebovat - snad. takze jsem ho nakonec nekupovala a uvidime, uz skoro tyden jen kojim a jde mu to , zda se, hezky. jeste bych rada zasla ve stredu na prevazeni , jestli mu to opravdu staci. Ale kaka dost , curani je na hrane, ale snad taky ok

zuzka84
20. zář 2009

indi - to mas super, my radime ted uz do 4 do rana , po pulnoci to teprve rozbali poradne 😀 . myslim ze nez mu skonci ta trimesicni kolika , tak uz maminka bude v bohnicich 😀

kacena00
20. zář 2009

ahojda, doufám, že u cipísšat je už líp...

aha, tak to sem nevěděla, že se to dá zjistit až v roce a půl že je dítě hypotonický... a to teda fakt musí bejt hcytrý, když se musí řídit hlavou a nepomáhaj mu svaly, jestli to teda chápu dobře 😅

holky indi a zuzka se zase opičej, první dítka hypotonický, stejně starý a druhý děti prozměnu zase obě stejně starý 😀

tYjo holky my máme jet na dovču s mužikem a malošem a teda nevim nevim, teď sem strávila s cyrdou 40 minut abych ho mohla dát do cestov. postýlky, jak je to v jiný místnosti a jiná postel tak byl děsně vykulenej a vystrašenej...tak pokud budeme uspávat na chatičce "doma" (ne v šátku venku) tak strávíme skoro hodinu uspáváním a pak bude půl hodiny nejmíň spát...no tak si jen tak vyrazíme uspávat cyrdu, vzhledem k tomu, že chrápe tak 3-4 krát tak veselý vyhlídky 😀 😀 😀

no alepřes den se to asi zvládne šátkem 🙂 ale večery budou zřejmě dost dlouhý 😝

dadunka
20. zář 2009

Ahoj holky,

předně moc moc gratuluji Carrince a doufám, že dvojčátka u tebe zůstanou ve zdraví co nejdéle, nejlépe do termínu. Takže nakonec budeš jezdit za Špičkou sem k nám do PT jestli jsem to dobře pochopila?

Manducu máme od středy a je super, hlavně je z ní nadšený Dan, protože na vázání šátku neměl trpělivost, tak se na to vyprdnul a nenosí v něm. Tadeáškovi se tam moc líbí, vždycky se tam vyprdí a usne 🙂 Takže jsem spokojená a koupě nelituju. Dodám někdy nějaké foto do alba.

Jinak v pátek jse jela do Strakonic s malým vyzvednout "taťku" z práce a v Bavorově mi prasknul vejfuk, naštěstí ale neupadl a pomalu jsem do Str. dojela, ale řev jako kráva, Harley Davidson hadr 😖
No a v druhém autě co máme zas hučí kolo jako blázen, takže je potřeba vyměnit ložiska. ☹
Obě auta jsou starší, jedno 12, druhé 13 let a peníze do nich padají jak do propasti a to v podstatě pořád. Teď doufám, že na vejfuk i ložisko bude stačit 5tisíc, protože víc v obálce auto není. 😒

No a taky od soboty ráno má Táda rýmici, takže odsáváme, on se dusí chudák, pak se vzteká, podložili jsme postýlku, ale moc to nepomáhá. Modlím se, aby to brzo odešlo, protože ho to budí ze spaní.

Jinak víkend byl fajn, hlavně teplý a slunečný, což mě zas doplnilo energií, taky nesnáším to pošmurno a déšť.
Koupili jsme za 15tis. kamennou izolační vatu Rockwool a Dan to musí dát na půdu na zem a tím zateplí náš strop v bytě, ale nevyjde to bohužel nad celý byt. A porodné je v tahu. 😠 Ať žijé baráky a hlavně starý 😝

Dobrali jsme Sab Simplex, teď jsem načla Baby calm, tak jsem zvědavá, jestli bude účinnější. A taky jsem koupila nějaký masážní olej Amálka na koliky.

Co nového u Cipísčat, nevíte? Myslím na ně.

straspytelka
20. zář 2009

Ahoj, koukám, že se ani jedna nenudíte 😖
Mě chlap odešel na hokej...taky táta na baterky 😠 ach jo.
Našim se domeček moc líbí, jenže oni jsou nadšenci do všeho-jako já, ale Jirka je takovej diblík, všechno musí mít naplánovaný na 10 let dopředu a detaily a tak...asi ho bacim 😀 😝

zuzka84
20. zář 2009

Baru - jj, chapes to dobre. me to takhle fakt rekla. a vetsinou se to samozrejme pozna hned zkraje ze je dite hypotonicky, ale my meli debilni dr. - nikdy nezkousela co uz umi , ani se nezeptala

koukam ze to je vsude sama ryma , tak at jsou deticky brzo zdravi

inna12
20. zář 2009

ahoj 😉
tak u nás uspáno 😵 zařízl to dřív než jsem chtěla 😒 včera šel spát až dýl a vydržel až do dvou bez kojení, ted to bude tak na dvanáctou, dávají nákej horor večír, Dům v růžích, tak mi to vyjde akorát 😀

Zuzi, takhle v noci ho trápí bříško ☹ ja si to vubec nedovedu představit, je mi jich moc líto, že takový malinký uzlíčky vaši maji takové bolení ..ach jo ☹
Jájo, co Šimonek, co ty, už tě to tak nezlobí to pálení??

Dadunko, a to sis chtěla koupit ten nový záchod z porodného, vid?
tak Tadík taky rýmkuje 😒 pavlik ještě taky má, ale už to jde,rychle to odeznělo, tak snad tomu tak bude i u vás 😉 tu noc na pátek se mi taky takhle zakašlával a dusíkoval, sem oka nezamhouřila, aby se neudusil..

Straspy. v tomhle zase chlapa pochop, barák ten se nekupuje každej den 😀 ja mam taky ale ráda, když je všechno ted a hned 😀

Na Terezku Míšovic taky myslím, kéž by už byly holky doma zase

inna12
20. zář 2009

Zuzi, co znamená hypotonický dítě?

inna12
20. zář 2009

Zuzko, Jájo, zkopíruju sem něco k těm kolikám, co psala vedle jedna holčina

"Tak si představte, že včera se slavil Adámek a byl tam mimo jiné i náš známý doktor z Ústí, nějak jsme se tak bavili a já jsem mu říkala o našich problémech s bříškem, protože malý večer hodně plakal a svíjel se a nějak nic vůbec nepomáhalo a prostě na to docela trpí a ta probiotika nemají ještě žádný efekt. No a on na to, jestli nemá náhodou zužený konečníček, což nám nikdo nevyšetřoval, takže jsem samozřejmě nevěděla, tak že Adámka vyšetří a uvidíme, tak mu do zadečku strčil malíček a vyšetřil ho, v tu ránu vylítlo půl litru hovínek a diagnóza zní, že má hrozně moc zúžený konečník a je to z převážné většiny chyba doktorů, že když miminko trápí prdíky a bolení, prostě ty koliky, tak doktor Vám řekne, že je to ta tříměsíční kolika a že to zmizí a doporučej Vám cvičení nebo kapičky, které ovšem u některých miminek nemají efekt. Prý každé třetí miminko, které trápí prdíky, má zúžený konečník. Takže zítra nám to domluvil na dětské chirurgii u nich, dostaneme tam takové speciální kroužky, které pak budeme zavádět do zadečku i doma, tím se zadeče postupně roztáhne, dělá se to po dobu asi max.1 měsíce a je po problému. Takže žádné, že miminka musí trpět, jen na to doktoři kašlou nebo o tom ani nevědí......Tak dám vědět, jak to po víkendu dopadlo. Jen chci říct, že miminko ani vy, když se na to přijde, nemusí trpět . Je to prostě síla, že se to nechává jen tak, konečník se sice roztáhne časem, ale kolik to stojí probrečený nocí a třeba i horeček... "

indigo
20. zář 2009

U nás místo malíčku spolehlivě zabírala rektální rourka... 😀 Ovšem princip stejný..... 😎

News od Cipískojc:
Vypadá to, že zítra je pustí!!!!!!! 😎 😎 😎 😎 😎
Terka měla ještě včera kapačku, ale dneska už vypila dost čaje, tak už ji nedostala a už jí sundali i kanylu. A dneska se i smála a "kecala" akorát jí moc nešmakuje jídlo, ale to se není čemu divit, už šestej den je na dietě. Míša moc děkuje (za palce) ale máme ještě držet dál. Už se moc těší domů na Barborku a všeeeeechny moc pozdravuje!!! 😎

indigo
20. zář 2009

Dadu děkuju!!!!! Červená to stejně asi nebude... 😀 😎

straspytelka
20. zář 2009

Inuško, teda to koukám...ty jo, to doktoři snad ani nechodí na nějaké rekvalifikace, odprčic, tak ať se aspoň na něčem shodnou...jeden říká tohle, druhej tamto... 😠 Tak aspoň že víte, co mu pomůže 😵
Juchůůůůůů snad holky budou zase doma 😵 😵 Scházíte nám tu 😵

inna12
20. zář 2009

Straspy, my naštěstí ne 😉 Pavlík na boleníčko netrpí, ten se jen zakroutí u prsa, vytřeští oči a už to lítá 😀 ale o nákých roztahovacích kroužcích sem neslyšela 😒 ty miminka sou stejně šudíci malinký, takový maji někteří trápení ☹

jojo, pravda! Míša tu schází 🙂 Míšo, Terko šup šup domů 😉

kacena00
20. zář 2009

čauves...jojo, to co tu bylo popsáno výše, tak to měl kamošky hošíček, prostě řval, furt řval a řev ho nepřecházel - no to je u nás taktéž, ovšem cyrdouš střílí zdatně a zdatně i kákoší, takže u nás to tímhle nebude - on má zužený max, tak něco v hlavě - řekla bych toleranci vůči tomu, co ho štve 😀
no a ta kamarádka prej zase měla sadu nějakejch trubiček a postupně musela zavádět širší a širší a že to prej teda nebylo nic moc, že u toho dycky tonda dost řval 😖

zuzi, tak to jo..já si řikala, že v takovým věku je to nějaký nezvyklý...a v tom roce a půl vám pak nějakou rehábku ještě doporučili? asi jo ne?

kacena00
20. zář 2009

je holky, vy máte ustonaný dětičky...chjo, ať se brzy uzdra

ale jak psala myslím innuš, zlatá odsávajda na vysavač, mě ta cyrdova doktroka tvrdila jak je to nešetrný a takový kecy a ať pořídím tu ustní..pchhh doteď toho lituju, že sem ji použila až snad po tejdnu nebo po dvou...cyrda se nemusel tolik trápit, ta na pusu nevodsaje absolutně nic!

tak bábetka moc zdravíčka přeju, prdísci malinkatý, hezky se nám uzdravte broučci

indigo
20. zář 2009

Děvočky co máte manducu, mám technickou - dá se při tom mít na zádechbaťůžek? Nebo jak řešíte kam s věcma? Peněženku, klíče, plenky na přebalení, flaška s pitím pro staršáka atd. atd..... 😝

inna12
20. zář 2009

Baru, přiitom ta na vysavač, jak je šetrnoučká, viď 🙂 dávám vysavač na minimum a jak mu to lítá hned ven..napřed sem zkusila na sobě..vubec mu to nevadí, nikdy mi u toho neřval, jen ztuhne a pak hodí takovej disgusting výraz, ale když už se k němu s tim blížim, jak to vrčí, on už normálně ví, co bude 😝
ale je v pohodě, drží ani nemukne..(to až asi až sou větší, tak zápasí, co? 😀 )

petreva
20. zář 2009

Ahoj holky,
jů tady se stůně...hlavně ať to dlouho netrvá a jsou dětičky zas jak hříbečci 😉
INDI, já myslím, že to normálka jde. I vídám lidi s Manducou a nosí krosny 🙂

petreva
20. zář 2009

Inníku, joooo to byli časy, kdy Elenka držela u vysavače 😀 jak píšeš ani necekla ani se nehla, teĎ by mi oči vypíchala a zuby vykopala 😀 , ale je to rychlí takže dobrý 😉

indigo
20. zář 2009

Evi dík, jinou možnost než batoh na záda si nedovedu představit a nějaký věci prostě u sebe člověkmít musí...

Odsávačka - Táda coby mimino v pohodě, i když jsem jí téměř nepoužívala, rýmu skoro neměl, pak když povyrostl, tak se bránil, ale "přeprala" jsem ho 😀 no a teď je to nemožný ho odsát, ani ho nechytím natož ještě odsávat... 😀 😝 Smrkat moc neumí, nemá kdy to natrénovat, snad při příští rýmě (a snad né dřív než příští zimu 😀).
Zato Mišelince se to snad i líbí... 😲 😀

kacena00
20. zář 2009

http://www.nosenideti.cz/bazar.php?stranka=2&vo...

indi tady někdo prodává bazarový becco

indigo
20. zář 2009

Hernajs Barčo co mi to děláš, jsem myslela, že už mám skoro jasno... 😠 😠 😠 😀 😝 😝 😝
No tak já asi paní napíšu ať mi pošle aspoň foto a budu doufat, že má nějakej hnusnej vzor, jinak jsem zase na začátku... 😀 😝

inna12
20. zář 2009

"oči vypíchala zuby vykopala" 😀 mě Evi pobavila 😀
a "ani ho nechytim" taky 😀
mam se na co těšit 😀

indigo
20. zář 2009

Baru tohle mě nedrásá, to mám prolezlý, nový beca i manducy, vzhledem k ceně jsem se rozhodla pro manducu, ale to bazarový beco je za cenu tý manducy... 😝 leda bych koupila bazarovou manducu, na jednu zrovna koukám na aukru... 😀

Inuš - stačí když řeknu "máš plnej nos, viď?" a už zdrhá... 😠 😠 😠 😀 ale když odsávám Mišelindu tak mi kouká pod ruce, ale jakmile to vypnu, zdrhá, aby se na něj náááhodou taky nedostalo...

indigo
20. zář 2009

Jsem blbá, mi až pak došlo, že mi Barča háže ten vzor co prodává ta paní... 😀 😀 😀 😝

zuzka84
20. zář 2009

innus - hypotonicky dite, jakoze ma snizeni svalovy tonus.

ty jo a vic si nepamatuju co jsem chtela asi. mam ted chvili volny ruce tak rychle pisu 😀

inna12
20. zář 2009

Indi 😀
Zuzko a jak se na tuhle "diagnozu"přijde po porodu?? 😕

indigo
21. zář 2009

Inuš nevím jestli to nějak zkoumají, ale třeba když srovnám Tádu s Michalkou - Miška je "klasický" miminko, šermuje ručičkama, chytne mi prstíkama prst, kope nohama když jí chci oblíct punčocháče... Tádovi ručičky ležely jak hadrový panence a byl celej hrozně gumovej, už od narození, žádnej pohyb neudělal, prostě jako by neměl svaly... no trošku přeháním, malinko se hejbal, já jen abys pochopila co to je... 😉

indigo
21. zář 2009

Ale nechali ho zatím jestli se to nezačne "rovnat" samo, u neuroložly jsme byli až ve dvou měsících a od tý doby jsme vojtili. No ale dneska už na něm nic nepoznáš. Teda myslím... 😎 (No že ne?!? 😕 )

Jinak brý ránko kočky, u nás noc nic moc, věčně vzhůru... 😒