Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

cipisek007
30. zář 2009

Dobré ránko holky!

Evi a Barčo, Terezka probiotika papá od tý doby co dostala průjem. Takže už přes 2 týdny. Dlabeme je 2x denně. NEvím, proč má najednou problém s tím se uprdnout 😖 Dr. jí doporučila Laktobacílky Baby. V nemocnici jí dávali dospělácký, ale ty jí půlili.

cipisek007
30. zář 2009

Indi, no buď Mišku dáš pochovat sestře, nebo mně a nebo si lehneš na kozu i s manducou a Miškou 😀
Jo a jsem prej objednaná jako třetí mezi 10-11 🙂 Takže dorazím až holky nakrmím, budeme u našich.

indigo
30. zář 2009

Brý ránko!
No Míšo kdoví jestli tam vůbec půjdu , protože stále špinim, zejtra tam radši zavolám, jestli nemámpřijít, až budu "čistá". 😝

cipisek007
30. zář 2009

Indi, hmm, já si myslím, že tě spíš bude chtít vidět, když máš tak dlouhej problém 😒

indigo
30. zář 2009

Evi to víš, že foto v manduce bude 😎 Jen co nějaký pořídim 😀
Hele já mám docela problém si zapnout tu spponku na zádech, nakonec ji zapnu, ale to boj, nemůžu na to dosáhnout, jsem levá... 😝 A položit si Mišku na kolena abych jí zapla tu novorozeneckou vložku je taky celkem problém... asi už nemám žádnýho novorozence 😀 ale na "normální" nošení je zase ještě malinká, tak babo raď. No já se s tou vložkou vždycky nějak poperu... 😎

kacena00
30. zář 2009

EVI, a jaký
máte potíže? než sem odjížděla tak ste rýmovaly..tak tyhle potíže?
jináč ten lepek...chjo, řekla sem si že se na to vyprdnu a nebudu dělat ze sebe krávu a normálně v tom listopadu tam pojedu, jenže...14 dnů uplynulo, přijeli sme z dovči a co udělám když dávám oběd malošovi? svou lžičkou ochutnám jestli náhodou to není moc horký...kousek mi sklouzne do krku a já už vím, jak semk blbá, protože je to příkrm z DM co obsahuje pšenici...takže jim dnes zavolám, sice sem většinu vyplivla ale kus do mě sklouzlo...
a Cyrilek? ten zatim ťukťukťuk obtíže s kakáním nemá, jestli se to projeví na zpomalení růstu, poznám prd, protože už teď je pinďa...takže vše se rozlouskne u cyrilka až v tom listopadu...do té doby budeme muset vydržet...nicméně každej den mu lepek raději nedávám, zavedla sem ho ale mysklím, že párkrát v týdnu to stačí...
MÍŠO, aha tak a stejnak jí to nepomáhá...hm, tak to sem zvědavá, co ti na to poraděj...

kacena00
30. zář 2009

jo a holky co máte větší děti asi indi a zuzi a mončo, kdy tak začly dětičky řikat mama??? mě to furt vrtá hlavou jestli v tu sobotu to bylo mama a nebo nebylo, michal řiká, že když to nezopakoval, že to mama nebylo, ale podle mě moc dobře ví, co mama znamená, a jak byl zoufalej tak zavolal... jinak by se na to mohl vybodnout že, máma tu je dycky ať volá nebo nevolá 😀

indigo
30. zář 2009

Baru - oni si prcci myslím moooc dobře uvědomujou, co znamená mama, i ostatní věci - tata, ham, hají,..... ale než se to naučí říkat ještě potrvá, žačnou jedno slovo - třeba to mama - a otázkou zůstává nakolik to bude opravdu znamenat máma a nakoulik něco jinýho. Táda začal prvně říkat dada, znamenalo to máma, táta, chci jíst, nechci ležet, támhle jede auto, atd atd. 😀

kacena00
30. zář 2009

evi tak sem teď volala na tu imunologii, tak se ptala sestřička doktorky co procházela okolo a prej by to vadit nemělo...tak snad vědí o čem mluví 😀 (hlavně že se všude píše, že vadí stop. množství, to je asi spíš takový bubákování 😀 😀 )

no a pak mi sama sestřička řekla, že prej zatim mám zůstat u mlíka HA, a bezmléčné kaše (pamatuješ jak moje doktorka už mě hnala do jogurtu...jednak je toteda dost brzy a hlavně užíváme HA mlíko a nejdnou normál mlíko - mléčnou kaši a ještě hezky jogurt???)
no brutál přechod, tak sme se shodly, že to ještě ten měsíc než k nim půjdu vydrží a pak se poradim rovnou s paní doktorkou - sama mi řikala, že pracovala na půl uvazku u jednoho pediatra a na půl u druhýho a dycky se musela přešaltovat, že každej řiká něco jinýho a ať to dál dělám jak dělám a že se proadim pak s doktorkou (taky si myslím, že v tomhle poslechnu spíš odborníka než pediatričku..)

cipisek007
30. zář 2009

Barčo, holky teď furt breptaj mama, tata, baba, dada, dede... ALe význam to pro ně ještě nemá 🙂 Oni ty slabiky opakujou furt dokola, takže to je pak mišung madabatatatadebamama 😀
Jo t omě štve tohle, co doktor to názor. Nemůžou si to aspoň trochu sjednotit? 😠

petreva
30. zář 2009

Ahoj holky, BARU, to jsem šla k Dr. já na gastro...mám nějaký potíže s hemoušema, ale prý je nemám říkala Dr. tak nevím 😅 kdyby potíže byly stále nebo se zhoršovaly musela bych k proktologovi 😔
INDI, myslíš tu velkou hlavní v pase?? Já ji zapínám obráceně, na břiše apak to tam šoupnu.

To naše dítě se nanaučí usínat samo!! Já na to tedanemám nerva jí tam nechat. Ona se neuhraje, neukouká...jdu jí uspat...
JO a původně jsem nechtěla ponzovat, ale totálně a ještě vícmě to dostalo, tak musím!!!!!!! Už jste viděli čtyřměsíční dítě v chodítku?????!!!!!! Tak se jukněte na "naše" str!!!!! Jímá mě hrůza!!! A nosítko!!! no nic. Jen kroutím hlavou a lituju K.....

indigo
30. zář 2009

Holky chystám se s dětma do stromovky, ovšem počasí je asi proti... 😠 😖 jestli zmoknem, tak... se naštvu!!! 😀

Evi tu velkou v pase taky zapínám na břiše, ale pak tu malou, co ti drží u sebe ty ramení popruhy. Dneska jsem Mišku "mandukovala" asi čtvrt hodiny dopoledne, ale chce to asi vyrazit ven, doma s ní jen stojím nebo sedím... 😀 domácí práce s ní teda zatím rozhodně nezvládám... 😀

achalteke
30. zář 2009

Velebnosti jdu blejt....v čem to proboha to dítě nosí? A ještě takto, uau to by ortoped koukal asi.... 😝

Tak my po dnešní kontrole vážíme už 4016 g, čili 20dkg za týden 😀 . Doktorka mluvila s nějakou primářkou z genetiky ohledně tý opičí rýhy a vzhledem k tomu, že nemá žádný jiný symptom Downa, nechali bychom genetický rozbor krve až za tři měsíce 🙂 ...a to prý jen pro jistotu, tak jsem moc ráda....
Dnešní noc byla celkem luxusní - bez každodeního večerního řevu se to teda neobešlo, ale zase jsme o krůček více v porozumění - zjistili jsme že malej spí nerad na zádech, převrátila jsem ho na bok a v tu ránu byl tuhej a v noci po koju taky a krásně hned vytuhl 😵 ...další level bude noční spaní v postýlce 😀 - chrápe s náma v noci, zatím 😅
A dneska si dám vanu, nemůžu se dočkat a konečně se celkově odchlupim, jsem jak medvěd 😀

petreva
30. zář 2009

Jájo, zdravím!!! Mě dostalo to chodítko!!!...no nic...
Indi, jo tu!! Tak to já mám vyřešíno, nosím kšíry křížem, ale taky se mi blbě zapínaj, musím u toho sedět a mít E. navalenou na sobě jinak se bojim, že mi spadne.A líbí se M. v M. ?

petreva
30. zář 2009

Jájo, tak to je bezva, že jste dopadli tak dobře!! No večerní řev...to je prostě mimi-záležitost!! Přejde to!!
Ty jo, vám se ten spodek všem tak ryhcle hojí...já si sedla až po 8týdnech 😕 ale dobře vám tak 😉

petreva
30. zář 2009

Holky E už nebyla týden na velky. I jí měřim teplotu v zadečku, ale nic...prdí a docela smrdí 😅 asi zavolám dr. je uječená...ale bříško tvrdý nemá tak nevím. Musím s ní ven, je to nemožný...doma spí dnes prosím pěkně 25min, umělkyně 😒

cipisek007
30. zář 2009

Hele, nemělo by to dítě v tom nosítku sedět vopačně?? 😅

Hlásím, že Terezka má testy na salmonelu negativní!!!! 😵 😵 😵 😵 Přijde mi to teda divný, páč dr. říkala, že pozitivní výsledky bude mít ještě měsíc. Asi nějaká rychlá salmonela 🙂 No ale mít výsledky už včera, tak jdeme dneska plavat 😒 A já blbec zapomněla včera večer omluvit plavací hodiny, takže mi to dneksa propadlo 😠 😠

kacena00
30. zář 2009

hoooj, holky teda vám přeju to dobrý hojení, ale jak píše evča, já na tom asi byla podobně, páčto když sem si někdy po 2 měsících od porodu dřepla k pletí, tak sem myslela že se po...bolestí, a to sem si tam plela asi 15 minut, ale mě se blbě hojí rány, ta na krku, to bylo peklo 😝 😝 😝 a nevim, jestli je to jako psychicky ale tam vevnitř mě to při zásunu dosti bolí ještě teď po půl roce, jen na jedný straně, a dycky na tý samý, a tak si řikám, že je to asi tam jak je tio šití, asi navštívím gyndu, ať na mě koukne, a taky zvažuju to těleso, i když s naší frekvencí...má to cenu se ptám sama sebe..no nic

hm, evi, to bych taky potřebovala zkonzultovat, ale nějak se mi v této delikatesní záležitosti nikam nechce 😀

kacena00
30. zář 2009

míšo gratuluju!!!a co to opruzení??na klokanku se naláká hodně maminek asi i díky té ceně... achjo, je to na hovňous pro mimčo i mamču, ale naštěstí to je docela nepohodlný, tak si myslím, že většina maminek to přestane nosit ještě dřív než má dítko těch 9 kg do kterejch klokanky jsou

apropo, sjíždím na nošení vázání na záda,...teda bojim bojim, budeme muset zkoušet s michalem, sama si na to zatim netroufnu...jak tam to mimčo přemístit, na to je jeden ješt docela v pohodě způsob, ale pak se bojim, aby mi nežuchnul dolu a abych to v tom stresu dobře dotáhla,...no to bude ještě prdel 😀

zuzka84
30. zář 2009

ahojky

indi - ja taky premejslela jak vyrazim k te mudre, s kocarem se mi tam moc nechce se strachat a motat se tam a se satkem taky nevim kam ho pak odlozim (hlavne ty cely dve hodiny v cekarne 😠 ) . ty to mas lepsi , muzes nechat nekde kocar a vzit jen korbu , ja to nemuzu jeste tahat 😠

Baru - diky za optani. snad to bude uz dobry. dneska jsme navazili za tyden o 300g vic ... to jsem necekala ani v tom nejkrasnejsim snu 😀 . snad to bude ma odmena za to jak jsem brutalne nevyspala

Miso - Danik treba nema vubec problem se uprdnout - prdi ted od rada do vecera jak starej chlap (mozna je to tema probio kapkama, nevim) , ale stejne je schopnej prorvat celej vecer kvuli boleni bricha - to teda nechapu , kdyz neustale prdi . a jak !
a gratuluju k dobrym vysledkum !

Jajo - vam gratuluju k takovym uspechum , to my postylku asi rozlozime a vyhodime 😀

cipisek007
30. zář 2009

Barčo, ahááá to je klokanka, to jsem nevěděla. Jak to nemám doma a nezajímala jsem s o to, tak nevím co je co a jaký je rozdíl v Becu a Manduce 😀 😀
Opruzení je OK, Sudocrem přecijen pomohl. Namazala jsem to 2x na noc hodně silnou vrstvou, aby k tomu tak moc nemohla moč a bylo to OK 🙂 Už má zase prdýlku jak miminečko 😀

Zuzi, no už zase, ječí ječí uprdne se a ječí. A to dostává 2x denně probiotika. Když už má ty testy v pohodě, tak zítra koupím BabyCalm a aspoň 1x denně jí ho dám.

indigo
30. zář 2009

M se v M zatím moc nelíbí, nejdýl tam byla čtvrthodinu a pak jsem jí musela vyndat. Ale snad se to poddá.
Pdí jak zvládá Elluška manducu teď? Vy jste jí poprvé zkoušeli taky tak nějak v Mišky věku, viď?
Dávám jí tam myslím dobře, ale těším se, až nebudem potřebovat tu nov. vložku 😀

Zuzko - no já tam pojedu s komplet kočárm, v čekárně je místa dost, u sestry taky, kolikrát už jsem tam potkala mámu s kočárem. Žádný tahání korby! 😎

Taky jsme nakonec nezmokli, ale jsem uchozená... 😀 jedna známá mi fotila Tádu, za tejden budu mít fotky, moc se těším, Táda je pózovací typ... 😀 😎

indigo
30. zář 2009

Malá ochutnávka, al tohle jsem fotila já, ona bude mít (doufám 😀) fotky mnohem lepší. 😎
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vRefer...

indigo
30. zář 2009

Jo holky, večer objednám ty tašky, přijímám poslední objednávky! 😎
Jdu uspávat děti, Táda je vylítanej z tý stromovky, snad brzy odpadne... 😀 😝

cipisek007
30. zář 2009

Indi, krásný fotky!! Tádovi to moc moc sluší 😵 😵

U nás se už spí. Terka usnula ještě než jsem dočetla pohádku a Barča chvíli řádila a pak vytuhla taky.
Jo a máme zase doma tatínka. Včera ráno odjel a večer se vrátil s tím, že nemají připravenou stavbu, tak odjíždí až v pondělí.
Teď je na členský schůzi, projednává se rekonstrukce paneláku, která proběhne na jaře, už teď se toho děsím 😒
No a já opět trpím, od poledne mám migrénu jako prase a ne a ne se jí zbavit ☹ I odpolední krmení musel David zvládnout sám, já normálně vytuhla.

indigo
30. zář 2009

Kočky nechcete některá ještě taštičku? máme to za 1447,- a od 1500,- se neplatí poštovný! (Který je ale kolem 80ti korun, je nás na něj 5, tak si ho kdyžtak lehce podělíme... ) 😎

indigo
30. zář 2009

teda oni to šmejdi berou bez daně, jinak s daní to máme za 1800, ale což... tak já to jdu odklepnout, času bylo habakuk... 😎

inna12
30. zář 2009
indigo
30. zář 2009

Míšo děkuji za pochvalu syna, to víš, porodila jsem ho co nejkrásnějšího, aby ho tvoje lumpošky třeba neposlaly k vodě... 😀 😎
Nikde nikdo, tak já teda taky mizim...
Dobrou! 😎

inna12
30. zář 2009

Indi, ja si teda ještě taky objednám! vezmu ještě švagrový..jdu na ně mérknout..

jinak bezva fotky Tády!! krásně podzimní 😵