Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

cipisek007
28. lis 2008

Já právě na klistýr neslyšela zrovna chválu. Včera jsme si s mamkou povídaly o porodu, ptala se mě, jestli vím jak poznám, že to na mě jde. Taky se zmínila o klistýru, že to je snad horší než porod. Jedna z kámošek to nesla hodně špatně, prý při tom i dost zvracela.
Strašpy, o tom YAL jsem už něco slyšela, ale zase se bojím, že nevydržím cestu autem do porodky z domova, co myslíš? Zeptám se na to dyžtak gyndařky až půjdu do poradny, jestli to teda ještě stihnu 🙂
No a holení. To budu muset asi říct Davidovi. Už tůhle mi musel zkrátit porost. Já si tam bohužel ani nevidím, ani nedosáhnu, přes ten můj megabřuch. 😒 Nohy si neholím už vůbec. Ještě do minulý poradny jsem se u toho nakroutila, ale do týhle poslední poradny jsem to už nezvládla. NO ale snad jsou doktoři zvyklý 🙂

Helče moc moc gratuluju k dobrýmu UTZ. Jsem zvědavá co nám řekne na Bejbycentrum 🙂 Jak bude nadšená 🙂

cipisek007
28. lis 2008

Stryšpy, ty nálepky vypadají krásně 🙂 Určitě to bude fajn dárek 🙂

cipisek007
28. lis 2008

Taky všem krásný víkend, určitě se tu o něm ukážu, když David zůstává v práci.
Páááááááčko 🙂

straspytelka
28. lis 2008

Cipísku, myslím si, že to zvracení neměla ke klistýru, ale k porodu, to já taky zvracela ☹ a ten YAL je slabší, no a navíc v pohodlí domova, no měla bys sis ho udělat doma a vyprázdnit se doma...pochybuju, že by si to stihla do špitálu, asi jo, ale pos... 😀 😀 😀 Fakt se toho vůbec neboj, je to jen trochu talak ale fakt malej, mě příe zase třeba nepříjemnější prohlídka u drgyn....než tohle a navíc, před porodem se do tebe bude pořád někdo dívat a to mi věř, že to bolí o dost víc, jak je to všechno prokrvený a stahy a strach ...no ale příroda to fakt umí zařídit, zapomeneš na to raz dva, já už teda moc nevim ani jak to bolelo, ale pamatuju si spíš ten poslední tlak před porodem než vytlačíš hlavičku, to je námaha, ale pak už je to ok.

straspytelka
28. lis 2008

doufám, že moc neděsím 😀 ale co si budeme povídat, procházka růžovou zahradou to nebude, taky to stojí nějkou tu námahu že jo 😀

helik3
autor
28. lis 2008

nazdárek kočky, díky že jste na mě myslely 😉

UTZ na jedničku, prohlížel mě Čutka mladsí- velmi příjemný,hodný🙂 Je fakt, že srdíčko zkoumal snad pět minut, ale j to dobře že je tak poctivý, ale úplně mě bolelo břicho, úplně strašně, asi jak toho prcka přimáčkl aby se mu necukal, už jem i jednu chvíli měla pocit, že mu to řeknu, že to fakticky se dnedá už vydržet 😉 jinak parádičky 😉

Jo a mám placentu na přední straně, takprot asi cítím ty pohyby až teď a ještě k tomu jen tak malounko 😉

Máme nááádhernou fotečku, přidám do albíka, tak pak jukněte 😉 Video mám na VHS, v po to dám kolegyni abymi to dala na CD, rptože u nás v okolí nikdo nemá videorekordér 😀 😀 😀

Rovnou jsme řekli, že nechceme znát pohlaví, takže nám zůstalo utajeno, prohlédli jsme nožičky, ale pan doktor vůbec mezio nožičky nezajel-teda podle nás 😀 takže my laici jsme to opravdu nepoznali ani omylem, ani náznakem 😀 ještě koukneme na video, ale fakticky si dal i sám pozor myslím 😀

Jo a málem jsem se pěkně ztrapnila, jsem koukala jak ten prcek otvírá a zavírá pusinkuý-ještě že jsem mlčela-byl to totiž žaludek 😅 😅 😀 😀 😀

helik3
autor
28. lis 2008

baby centrum super, výborný, alespoň představa o tom všem🙂

jo i jsme něco zakoupili-myslím hadříky, možná nafotím a dám taky do alba, tak už bysme měli bodíčko i dupačky 😀 😀 😀

Jinak jsem si prohlédla přebalovací dřevěné pulty-no a je to všechno lamino (z masivu tam měli komodu s pultem za 12tis, uf) Jinak ta komoda za ty 4a něco tisíc, co by u nás připadala v úvahu, má přebalovák z lamina, takže si necháme v Obi nařezat díly a manža to skolíkuje dohromady-nic na tom neni! Já to olepím hranou, ze předu ABSkou a bude to za pár kaček a účel splní a můžeme si koupit krásnou pořádnou komodu jakou chceme 😉 😉 Jenom se Vás zeptám-Menny ty už to máš doma-jak je ten pult přidělaný k té komodě???? Aby se ta komoda nepoškodila??? Manžu napadli suché zipy-já nevím?!

Ke kočárkům-tak to byla bomba si je takhle osahat. Zeptala jsem se paní co by doporučila do terénu, vesnice, čtyřkolka, dvoj-trojkombinace-tak doporučila Bebecar, Inglesinu a ještě mi schválila ty moje návrhy Mutsy i Peg perego - ale to nevím jeslti jenom nezareagovala na mjůj přímý dotaz 😅 -u té Mutsy říkala ať si koupíme tu s těmi zadními aretujícími kolečky, ne s předními-to že se hodně reklamuje. Co ty na to Mončo??? A taky se mi zdála menší korbička, ale zase na dubnový mimčo?? Ale je to náš favorit ta Mutsy!! Sice to vyjde dráž 😀 😀 ale koupíme podvozek, korbičku a až bude třeba kárka dokoupíme tu-nemuíme kupovat hned, pasujeto prý léta na ten jejich podvozek 😉 a autosedačka je k tomu maxi cosi-což je super, nejlepší asi autosedačka na trhu, že jo Moni??? Co myslíš?

Jo a Míšo-to víš, že jsme to střihli přes tu jednosměrku 😀 ale já si myslím, že to není jednosměrné, že jednosměrná je ta odbočka po té odbočce 😀 😀 😀 asi nerozumíš, ale je to buřt, trefili jsme to na první vrz 😀

helik3
autor
28. lis 2008

Jo a jinak nám konečně poslali vyjádření z pojišťovny na ten náš stornovaný zájezd-vše zamítnuto-těhotenství a s ním spojená rizika a problémy a onempocnění se vylučují , tudíž si máme trhnout a tím nám "zabavili" 22tis Kč. Ku.vy to jsou!!! Včera jsem i pustila slzu, dnes jsem už lepší, ještě zkusím dál bojovat, protože mám email, kde mi paní z cestovky tvrdila, že když jsme to předem nevěděli, že se to na to nevztahuje!! Ale těžko říci jak to dopadne, lepší s tím nepočítat 😖 Takhle můžeme vydělávat do aleluja 😠 😠

No hlavně, že čekáme zdravé miminko 😉 😉 to je nejdůležit+ější, peníze budou a my nebudeme-ale zase na druhou stranu taková sprosťárna, přiztom oni za ten měsíc, krásně ten zájezd podruhé prodali!!! hajzli!!!

No nic, jdu přidat tu fotečku, manžu mám v hospodě na hasičské schůzi, takže já asi půjdu brzo spát, vlastně jsme vyrazili ráno v 7:45 a přijeli jsme v 17:30, uf! Náročné 😀 😀 😀

helik3
autor
28. lis 2008

jooo a jsem truvbka, nezeptala jsem se kolik vážíme a měříme ☹ a nikde jsem to nenašla ☹ hergot, to mě docela mrzí, no ale pozdě bycha honit 😀 😀

jo a taky jsem se v baby centru ptala jak to bude s kolekcí kočárků 08 začátkem roku 09 a říkala, že v pohodě, že by to neměl být n+ějaký extra problém 😉 nemusím mít novou kolekci, nějak si na to nepotrpím 😉

helik3
autor
28. lis 2008

no tak jsem Vám toho napsala až až, tak až to po mně přelouskáte, tak písněte 😉

Jo a do Dity nejedem, ségra nepřijede, což byl důvod proč jet do Tábora a my jsme po dnešku s manžou docela vyřízený-on se dorazí jeěště v hospodě 😀 - takže někdy příště 😀 😀

petreva
29. lis 2008

Dobré ráno,
HELI, máte opravdu krásnou fotku! To jsem zvědavá, co video, ale ml. Čutka prý natáčí až po vyšetření, tak by tomohlo být hezký. Z centra jsi hezky vykulená 🙂 To s cestovkou je nehorázná sprosťárna!! Třeba se ti ještě něco podaří vyřešit! Je to dost peněz!!
TAky mám placentu vpředu v pravo, tak možná fakt proto necítíme takové kopanece jao ostatní, hlavně, že se nějak ozývá, viď.
Dneska mám chlapa v práci i já, ale říkal, že by mohl někdy poobědě zkončit, tak uvidím, kdy se vrátí. Začala jsem si šít ten "pruh" přes břicho, aby mi na něj netahlo a stekám se tu u toho. Teda jen tak naooko, protože jsem levá! Jiný by to už asi měl...

Holky, vám doktor říká, jak je mimi velké nebo kolik váží? Mě ve čt. řekl, že už se nedá změřit, nevejde se mu na monitor...tak mi řekne jestli odpovídá týdnům, jen...
Hezký den...

cipisek007
29. lis 2008

Helčo, ten je krásnej!!! Jako ten ultrazvuk. Krásně vám zvěčnil mimíska 🙂
Mě taky mladej Čutka dost dlouho zkoumal srdíčko u jedný holčičky, když jsem se ho zeptala, tak mi řekl, že má pro něj blbou polohu a nevidí ho tak dobře jako u tý druhý. Taky mi hodně tlačil na břicho až se mě pak David po vyš. ptal, jestli mě to náhodou nebolelo, že úplně viděl, jak moc mačká. A podle mě taky nezajel mezi nožičky holčiček, a to jsem ho sledovala fakt poctivě 🙂 A já mám taky placentu na přední straně.
Jo a perlička - jak tam mají detailnější UTZ, tak jsem tam viděla, jak u holčiček něco plave, jakoby jim šly od pusy bubliny. No a já idiot povídám nahlas - Jé oni pouštějí bubliny a Čutka mi na to povídá, že ne, že to jsou nějaký vločky. Pak jsem nad tím v autě přemýšlela a říkám Davidovi, ty to je ale blbost, aby pouštěli bubliny, dyť jsou tam bez vzduchu 😀 Tak jsme se pořádně nasmáli a já ze sebe udělala blba před doktorem 😀

Já se tenkrát Čutky ptala kolik měří a teď když mi dr. dělala naposledy UTZ, tak jsem se ptala taky a ona říkala, že to už nejde tak dobře poznat, zvlášť, když tam jsou dvě. Jedna má totiž podle ní nohu za krkem 😀 Nebo aspoň v jednu chvíli měla, protože nemohla najít nohu na změření stehenní kosti 😀 Ale že by řekla, že mají něco mezi 35-40cm.

S tím zájezdem je to drsný. Ty jo, aspoň kousek vám mohli vrátit. Takový prachy!!! 😲 😲

Jinak já hlásím, že mi v noci pěkně hnusně tvrdlo břicho, naštěstí nebolelo. To už se mi dlooouho nestalo, aby mi tvrdlo i v noci. No a ráno zase velkej výtok a teď mě bolí břicho jak na MS. To jsou nervy porád 😅

cipisek007
29. lis 2008

Evi, takže taky slaměná vdova? Já až do středy. Snad do tý doby vydržíme 3v1, aby David nemusel jet domů vlakem. To on z celýho srdce nesnáší. Hromadnou dopravu 😀

cipisek007
29. lis 2008

Strašpy a myslíš, že ho doma stihnu ten YAL? Toho se právě bojím. Jako jestli je to šetrnější, tak bych do toho šla, ale jak poznám, že už si ho mám vzít a není pozdě nebo brzy. Chjo. Asi se ptám blbě, ale jsem nezkušená v tomhle směru 😅
Jo a ještě - YAL je nějakej sirup nebo tableta?

cipisek007
29. lis 2008

Tak jsem si našla něco o YALu na netu a taky je dost možný, že ho ani nestihneme. Jedna maminka to tady: http://www.ds-soft.info/mimino/view.php?cislocl... hezky popisuje a docela mě to uklidnilo. Asi okolo klystýru fakt bude plno pověr. Jen je blbý, že já zatím slyšela jen ty negativní 😠 🙂

petreva
29. lis 2008

Míšo, ahoj, taky taky...
Je pořád tolik obav a tolik otázek, viď...
Jsi zalezlá u sestry? Říkám si, že když začnou být kontrakce pravidelný...tak je ještě pravděpodobně stejně dost času na to aby sis ten YAL dala, aspoň klistýr působí rychle, takže to není nějaké hodinové čekání, dojdeš si na wc a pojedete. Pak už stejně většinou nic moc nesníš, takže střeva budou vyprázdněný a nic nového nepřibyde...ale nevím, nerozumím tomu taky, no...

cipisek007
29. lis 2008

Evi, no právě. Čím blíž to je, tím víc otázek mě napadá. Ale asi je to normální. Zvlášť, když je to poprvé 🙂
Jojo, jsem zalezlá u segry. Šla na brigošku, ale jestli bude odpoledne doma, tak se hodím do gala a nechám si nafotit břuch a pak vám to sem večer nebo zítra hodím 🙂
Já si právě myslela, že ten klistýr (nikdy nevím, jaký I/Y se píše po L) je delší záležitost. ALe asi ne. No domluvím se příští středu na gyndě s doktorkou a uvidím.
Pás už máš hotovej? 🙂

petreva
29. lis 2008

Já myslím, že se přeci dává do konečníhu a pak dál do střeva vlažná voda, či což, takže to tam nemůže dlouho vydržet, ne? Není to jako projímadlo, který má odezvu až třeba ráno.
Pás nemám hodtový 😒 raděj jsem vyprala a pověsila prádlo. Dělám to totiž na zemi a jsem u toho rozcapená jak žába, aby mě netlačilo břicho, ale to mám za chvíli přesezená kolena a kyčle...na stole mám stroj a v kuchyni se mi nechce, protože bych to nosila furt sem a tam...ale už mám záda a vpředu mi chybí horní okraj, pak našiju lehce gumičku po bokách, aby to bylo nařasený a mohlo se to přizpůsobovat bříšku. Pak už jen sešít po stranách. No, "jen"...
Teď dumám nad dárkem pro P. Chtěla jsem mu něco vyrobit, má to nejraděj. Myslela jsem na povlak na malý polštář, co má v posteli s nějakým tatínkovským nápisem, ale nevím, jestli to není už moc praštěný...

cipisek007
29. lis 2008

Evi, no to je právě to, co jsem nevěděla. Je pravda, že to musí být rychlý. ALe v odkazu na ten článek, jak jsem sem dávala, je to hezky popsaný. Že ta vlažná až teplá voda ve střevech udělá dobře. Takže se toho klistýru už tolik nebojím.
Stejně jsi šikovná. Já na ruční práce nikdy nebyla. Baví mě péct a vařit (když to nemusím dělat denně 😀 ) ale ruční práce to mi nikdy nešlo. Natož abych rozeznala látky - např. bavlněnou od saténu 😀 V tomhle jsem fakt nepolíbená 😀
A proč bys to nemohla vyrobit? Dyť to bude pěknej dárek. Nebo jsi už něco tatínkovskýho vyrobila?

cipisek007
29. lis 2008

Tož já si jdu číst. Odpoledne se tu ale ještě určitě ukážu 🙂

petreva
29. lis 2008

Míšo, Péťa ještě nic tatínkovskýho nemá...si to tak udělám. Půjdu omrknout nějaký stužky, že bych z nich udělala písmenka. Vyšívat teda fakt nebudu ani náhodou 😅 jen nevím, jak udělám to zapínání na polštáři 😅 No, já na ruční práce nebo malování taky nejsem. Se vším bojuju,nikdo mi nic neukázal...ale jednak mě k výrobě dárečků pro P. "dohnalo" málo penízků a jednak to, že mi přijde, že mu dávám víc ze sebe, než když rozbalí šampon. Jé mě vařit teda moc nebaví...ale péct to zase jo. Sladký to já ráda 😅

petreva
29. lis 2008

Tož já jdu taky 😉 Míšo a co čteš a už jsi přečela?

cipisek007
29. lis 2008

Evi já neskutečně trpím, že nemůžu vařit ani péct. Jako zamíchat nějakou tu buchtu bych zvládla, ale já díky svýmu břichu stojím tak daleko od linky, že by veškerý těsto skončilo na holkách 😀 Už se strašně moc těším, až budu moct začít něco dělat a že to bude pěknej záhul 🙂

Teď čtu knížku Návrat do Crow Lake, http://www.dobre-knihy.cz/detail-26582/navrat-d... a předtím jsem četla Ostrov http://www.dobre-knihy.cz/detail-9333/ostrov.htm, to se mi hrozně líbilo, bylo to o ostrově malomocných na Krétě. Moc krásně popsaný, takovýhle knížky mě baví, tu jsem přečetla jedním dechem.Teď jí čte mamina a je z ní taky nadšená, ona totiž byla 2x na Krétě a jednou byla v těsný blízkosti tohohle ostrova (Spinalonga se jmenuje), ale protože bylo velký horko a byli už unavený, tak se tam nejeli podívat a teď jak to čte, tak aspoň ví, jak přibližně to místo a okolí vypadá 🙂

petreva
29. lis 2008

Míšo, tak ty čteš takový romány 😨 já abych se přiznala beletrii nečtu, jednak mi čtení nejde a za chvíli mě to nebaví jak to louskám...a pak je to takový moc statický...ale někdo u toho odpočívá a tobě zrovna teď nic jiného taky nezbývá, viď 😒 Určitě to záhul s dvojčátkama bude to je jasný, ale z druhé strany budeš v pohybu, který ti teď táááák chybí. Já myslím, že řeči typu - na to budeš ještě vzpomínat - nejsu vůbec na místě, i když budeš urvaná až k zbláznění, toho nicnedělání bys určitě nevrátila.
Pracuje David teď někde daleko? Ale určitě ještě nějakou dobu vydržíte 😉

cipisek007
29. lis 2008

Evi, já jsem totiž knihovnice, takže knížky je moje povolání 🙂 Dělám v dětským oddělení. Teda dělala jsem a doufám, že se tam po MD vrátím 🙂
No čtení mi bude chvíli chybět, ale už se těším na ten fofr okolo miminek 🙂
David je teď někde u Plzně. ALe teď volal, že jedou domů. V pondělí zase do práce.

cipisek007
29. lis 2008

Takže se loučím, objevím se až v pondělí.
Všem krásnou 1. adventní neděli 😵

straspytelka
30. lis 2008

Ahoj holky, přeju krásnou neděli 😉
Cipísku, teda koukám, ty se nám brzo rozpadneš na ty vytoužený tři kousky 😀
Evi, jj knížečku taky Jirka hned prozkoumával, mám doma velkou knihu o matce a dítěti tak koukáme spolu vždycky, jen škoda, že je to tam po 4 týdnech... 😒 ale stejně čučím pořád na net, co už máme a co umíme a tak 😀 šak to znáte holky všechny že jo.
Tak teď mám dilema, holky jakou kosmetiku koupit a nejlépe bych chtěla nějakou sadu, abych to nemusela schánět jako trotl všude možně 😉 myslím na miminko jo... 😀 budu to teda kupovat až v lednu, ale abych věděla co kdo preferujete 😀
A pak co říkáte na monitor dechu, kdybych koupila ještě v záruce,ale po někom, nebo myslíte že je lepší spíš úplně novej? 😵

petreva
1. pro 2008

Dobré ráno!!!
Jaký jste měly víkend??? Co včera první neděle? My jsme ostudy, ale věnec jsme nakonec nějak nestihli udělat.
STRASPY, tak už jsi vykoumala jakou hygienu? Myslím, že je tu i místnost, kde se o tom holky bavily, ale když mě to ták nebaví hledat a pročítat...O monitoru dechu taky uvažujeme, zrovna v so jsme o tom mluvili, že ho asi začnu schánět někde po inzerátech ap. nový kupovat nebudem...jedna vzdálenější známá ho má, holčička už je větší a do března už ho potřebovat nebudou, tak nevím, jestli zkusím ji. Ty jdeš ve středu k Dr, viď. Musíš napsat, jak se vám dvoum daří a tak vše okolo, jo?
Teď jsem koukala na str., které sem dávala Barča před časem, jsou tam videa z ultrazvuků k příslušnému týdnu nebo měsíci. To je něco, jak je mimčo už "hotový"...
Holky, sice jsem to napsala do albíka, ale musím se pochlubit i sem....v sobotu večer Péťa poprvé ucítil miminko...bylo to tak hezký a povzbuzující...vůbec je teď mrňous nějake aktivnější, ne že by dělal kdo ví jaký kopance, ale cítím ho častěji 😵
HELI, co tvoje pocity? Jakpak se hlásí prďolka?
BARU, pořád ponořená do učebnic? S tou AJ je to pech, já jsem úplnej tupec a na VOŠ jsem trpěla jak pes...hele budeš někde schánět ty formovače? Já po nich koukala v drogeriích a tam nic, i v lékárně na mě koukaj divně, prý mají jen ty chrániče při kojení, tak nevím, kde to koupit. Až vyzjistíš, dej vědět.
MONI, co ty? Kolikrát si říkám, jestli jsi ještě s pupíkem.
MENNY, co se vyklubalo z Davídkova nachlazení? Musí být doma? A ty odoláváš?
MÍŠO, tak jsi zase nastěhovaná u babči? S D. bylo bájo, viď. Musíte se na sebe vždycky hrozně těšit 🙂 Ty jo, u Plzně, to má pěknou štreku domů...Péťa dneska odjížděl v pět, protože zákazník si musel bránu přebrat než půjde v sedm do práce 😒 někteří lidi jsou přinejmenším zvláštní...
Včera jsem chtěla děla těstovinový nákyp s tvarohem a večer jsem zjistila, že nemáme těstoviny...ani rýži, abych ho udělala z ní...tak měl chuděra chleba s rybičkama. Musím vyrazit doplnit zásoby. Asi taky začnu pomalu péct nebo aspoň zdobit byt.
Tak až se probudíte, přijďte 😉

mon73
1. pro 2008

dobré ránko 🙂
Heli, dobře, že je vše jak má, teď už budeš klidnější a "užívat"si. 😉

Míšo, klistýru se neboj, nic to neni, aspoň nemusíš mít strach, aby nedošlo k "nehodě" na sále. 😀

Straspy, monitor je dobrá věc, že seš v klidu. Pamatuju si, jak sem pořád chodila a koukala jestli Lukáš dejchá.Kupujou si i použitý, to mimčo to má opravdu chvilku, a při normální manipulaci se to snad nedá zničit. Výrobce to nedoporučuje, ale je to spíš obchodní tah. Kdybys měla pak druhý mimčo, tak přeci taky nekupuješ novej. Ke značce: Nanny, je to českej výrobek, levnější než jiný ( 2500,-), a vyhrál i mezinárodní hodnocení.

Evi, ještě sem vcelku, a snad ještě chvíli budu.
Tak my máme krásnej věnec od Lukáše. Každej rok maj jeden den ve škole, kdy dělaj věnce. Já nakoupim veškerý věcičky, tatínek sežene jehličí, a Luky nám ho udělá. Pak se nemůže dočkat, až zapálíme první svíčku. No a i pak tu další. Je to takovej náš malej pyroman 😉

Jinak, upekla sem perníčky, a první a poslední plech sem spálila, 😠 tak asi budu dělat ještrě jednu dávku. Uvidim.

petreva
1. pro 2008

Mončo, zdravím, pořád dumáme nad kočárkem 😅 Máme ještě čas...ale je jich nějak moc, a i když máme priority ze kterých neslevit, i tak je jich dost...asi prostě pojedem do centra a tam vyberem na místě. Jen nevím, jak se spolehnout na jejich bezpečnost...jako myslím, jaký má daný typ reference atd...ale to asi steně nebudu vědít nikdy. Péťovi se začala líbit Cortina s nafuk. kolečkama, ale mě přijde taková obrovská...no prostě nevim.
Holky, neznáte nějakou str. kde by popisovali masáž hráze? Je to asi blbá otázka, ale já nějak pořád nevím, jak to pak dělat?? Jestli jako zvenku nebo nějak zevnitř...taky musím konečně zavolat na ty kurzy, aby je vůbec stihla 😅