Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

straspytelka
16. led 2009

Ahojky, Evi, tak by se dalo i říct, dobré zprávy viď 😉 No s Housarovejma...jsou ochotný všechno to je bez debaty, ale oni si i k tý internetoví ceně určitě něco málo přidaj...když jsme se tam byli ptát na dvojkočárek, tak to teda tak aspoň bylo 😨 dneska jdu na vyndání těch posledních stehů, už mě to docela bolí, jak to zarostlo, nachal mi to asi moc dlouho 😖
Jinak mě dneska to bříško tak netlačí, asi holt budu muset zase více odpočívat, je fakt, že jsem se poslední dobou nějak rozlítala 😅
Taky mám doma nějaké chrániče na bradavky, hm ale číslo teda na nich nemám 😨

kacena00
16. led 2009

čau holky, teda ty formovače jsou stopro jen jedna velikost, takže Evi klidně do nich jdi, co se týká té velikosti - uplně v klidu ti to bude stačit, ta welleda je cca dvakrát tak větší a kamarádce od které to mám ubyl možná tak 1 cm -(to když si zapřeháním a ještě jih tam zbývá tak dalších 9 cm 😀

jinak mám od nich i antistriový olej a mycí olej na pipku kvůli těm mykozám a obojí je moc dobrý, jen sem asi týden byla osypaná na bříšu a tak sem nemazala pak sem znovu zkusila a nic, bylo to v době kdy sem byla nachcípaná, tak s největší pravděpodobností, jak je to těhotný tělo přecitlivělý, asi sem přes kůži vyplavovala ten bordel z nemoci a dohromady to zreagovalo s tím olejem, a teď naprosto bez problémů mažu už přes měsíc, ťuk ťuk ťuk, strie zatím žádná, snášenlivost dobrá

můj mi už o víkendu masíroval bedra a jak trpím na ty bolesti zad - moc mi to pomohlo, aspoň na ten den, kdy masíroval, takže určitě supr věc.

strašpy - já už 4 dny chodím s pocitem že mi někdo nakopal do stydký kosti... a když sem to řekla na palvču, tak mi PA asistentka říkala - kdypak máš termín? no jestli on už si tam nechystíá cestu - takže to beru jako že je miminko velikej šikulka a pomalu si připravuje vchod na porod, kamarádka co má termín 21.ledna mě ale nepotěšila, když mi řekla, že v mém týdnu ji to taky začalo bolet a ta bolest se jí držela až měsíc, ale co je to por dobro věci, tak sem vcelku i ráda, aspoň vím, že tam dole se něco děje 😉

kacena00
16. led 2009

no tak v té větě po formovačíchmi uniklo slůvko - a jinak co se týká té velikosti oleje na hráz...

takže tak 😀

zuzan
16. led 2009

Péťo, my jsme ten dudlík kupovali v Tescu, tak se zkus juknout tam 🙂

kacena00
16. led 2009

já koukala na net a ten nuck anatomickej dudlik a navíc gumovej stojí pár korun a já si už debilka objednala včera pd aventu 2 ks a stojej 205 korun a ještě k tomu měli sice anatomickej ale jen silikonovej, tak mě to teď mrzí, spíš bych ráda ten nuk anatomickej a z pryže...

tak kouknu ještě do tesca, dík za tip, ten avent můžu příp.darovat

menny
16. led 2009

Ahojky
Zuzko moc dík. U nás v Tescu jsem už koukala, ale
tam nic moc výběr ☹

Evi to je super, žes trapně zdravá 🙂 !!!
Škoda, že musíš píchat, ale aspoň je to už 1x denně!
Tak se drž kočičko!!

Jinak mi všichni doma ležíme a potíme se.
Manža přišel z práce a bolí ho v krku a všechno.
Mě a Dádovi leze rýma už snad i očima, ušima...
Všichni frkáme a kluci krchlaj. Tak snad se o naši
rodinu nepokouší mrcha chřipka 😠 ☹

kacena00
16. led 2009

holky řeším další téma: hudba k porodu...přemýšlely ste už nad tím? a co ste vydumaly???

zuzan
17. led 2009

Barčo, hudba k porodu je určitě hodně individuální, ale ze své zkušenosti můžu říct, že jsem byla ráda za klid a protože jsem byla na infuzi, tak jsem musela ležet a měla jsem napojený monitor, takže nejhezčí hudba pro mě byla poslouchat Vendulčino srdíčko 🙂

menny
17. led 2009

Ahojky
Já to měla stejný jako Zuzka.
Byla jsem ráda za ticho a klid. Taky jsme poslouchali srdíčko.
Hodně jsem zvracela a vyčerpáním jsem mezi stahy měla mikrospánky.
Byla jsem fakt za ticho vděčná.
Ale mám kamarádku, která mezi stahy mastila s manželem karty
a byla děsně vysmátá...šťastná to žena
Ale nějakou hudbu si vem a uvidíš podle situace.
Vzala bych asi něco klidnějšího, co máš ráda nebo i něco relaxačního.
Já hudbu koumat teď asi nebudu. Na operačnim sále by mi byla prd platná ☹
Ty jo holky moje, přesně za měsíc bych měla rodit !!!!
Mám z toho dnes nějakou depku ☹
Pořád se uklidňuju, že se Matýsek může ještě otočit.
Nevim teď jestli je zrovna dobrý takhle vědět den porodu 😒
Přeji vám krásnou sobotu papa

straspytelka
17. led 2009

Ahojky, tak já hudbu teda nějak neřeším 😀 kdo ví, kolik nás na hekárně bude že... 😉
Jinak dneska jsme dovezli kočárek, je u tchánovců 😵 😵 je skvělej...až bude více času tak ho vyfotím 😵 teď dám do alba aspoň autosedajdu, tu máme doma, aby mohl Jiřík vzít pak do porodnice i s oblečením 😵
Menny, neboj se, všechno bude dobrý, zvládneš to, pomůžeme ti, neboj se prosím, víš, moc se těším, až se všechny sejdeme 😵 😵 😵

kacena00
17. led 2009

čuuuus holky, no já zase právě slyšela od kamarádů jak měly cca podobnej porod jak psala menny takže poslouchali na svým pokojíčku - ne s ostatníma ženskejma- ona a on a že to bylo hodně příjemný..a pak taky - pokud by to probíhalo ideálně, tak by nebylo špatný si pouštět nějakou muziku třeba v koupelně, když se budu válet ve vaně a michal tam třeba bude se mnou, když ještě kontra nebudou uplně tak pravidelný nebo třebas budou až po deseti minutách...

mě právě šíleně pomohlo vloni před svatbou, když sem to holkám ve vedlejší diskuzi nadhodila, tak ta jedna mi dala naprosto béééééééégobájovní tipy, navíc mám za celej život zkušenost, že mě třeba některý lidi přivedli svýho času k hudbě která se pak na nějakou dobu stala srdeční záležitostí, a proto se na to ptám - člověk nikdy neví a náhoda je blbec 😀 ale z vás zkrátka nic nedostanu 😀 😀 😀 😀 😀

jinak sem šťastná, páčto se nám dnes narodily dva ledňáčci a já to dost prožívala, protože už na mě vlezla předporodní horečka - není to o strachu, vůbec ne, já se tak moc těším, i na ten porod, ale prostě mám předporodní horečku, líp to vyjádřit neumím 😀 a tak to napětí z porodů obou holčiček na mě bylo dost silný, zblášť když sem od počátku byla prostředník, tak se mi pak s porodem druhého mimča šíleně ulevilo a byla sem uplně ubulískovaná dojetím!

holky až se rozrodíme my...taky to budeme mít nějak natěsno 😀

jinak teda menny je fakt, že znát dopředu datum svýho porodu asi musí bejt docela zvláštní...

pusám vás na dobrou noc, jdu si asi číst

straspytelka
18. led 2009

Ahoj holky, přeju krásnou neděli 😉

kacena00
18. led 2009

hoj holky tak nikdy není nic jak si člověk představuje - tak si tady píšu o tom jak bysme doma mohly v koupelně poslouchat muziku a dělat si pohodu než se zkrátí intervaly mezi kontrakcema a dnes v noci kámošce rupla voda, takže do porodky musely chca necha hned a mimis ještě není na světě

jak se máte při neděli? nám ráno začalo beeekáním - naše ovečka porodila hned dvojčátka 😀 takovej porod bych chtěla mít, v 8 to michal ráno zjistil, že ovca rodí a v půl desátý už se tam na nožičky zvedaly dvě šikulíny a jejich máma je ošetřovala a oblizovala, no...jestli já ybch nechtěla bejt ovcí 😀 sem beran, tak třeba aspoń to zabere na trochu snazší porod 🙂

tak vás pusám a helče přeju do nového posledního pracovního týdne hodně sil a pak ať si ten veget náležitě užívá 😉 😉 😉 😉

straspytelka
18. led 2009

Kačko, to je super s ovečkou 😵 méně super teda s kamarádkou, ale snad to zvládne 😉 kolikátý tt je? DFoufám, že není moc brzo 😨
Mě tak chytnul zub, že jsem sežrala už dva ibalginy a leduju ☹ zítra ráno mastím k zubařce, sice jsem objednaná až na 4.2, ale to nevydejchám 😠 prčic, snad to bude ok... 😒

kacena00
18. led 2009

no do 2. určo nečekej!!! tak ať se aspoň vyspíš, ty ibáče by měly zabrat ne?

kamarádka je v termínu, to je v pohodě..snad už dnes se narodí

jo s tím zubařem, je docela vtipný, že sem už objednaná na prohlídku po šestinedělí, tak sem se musela tlemit, že už bude mít prcek hlídání a to ho mám ještě v bříšu a už to má domluvený 😀

menny
18. led 2009

Ahojky
Jé Kačko, máte jehňátka to je krásný

Strašpy, neměla by sis vzít radši paralen,
ibalgin v těhu, nevim.
Jinak o trápení se zuba něco vim, kór v těhu,
tak tě upřímě lituju ☹ Moc ti přeju, ať to co nejdřív přestane bolet.
Dojdi si určo co nejdřív k zubaři.

Já začínám ztrácet hlas. Dnes už jen šeptám.
Už mi bylo vcelku dobře, ale jak doma všichni
prskaj bacily, tak jsem tomu neutekla ☹
Zítra mám ve 13:15 kontrolu v poradně. Tak na mě myslete ju 😉
Byla u mě dnes sestřenice s přítelem. Oba pracujou
ve zdravotnictví. Řikali, že mi prej pěkně kleslo bříško
a myslí si, že to bude už brzo. To mě pěkně rozhodili,
tak jsem zvědavá, co mi zítra řekne dr. 😕
Jinak nám oznámili, že se 6.6. budou brát a já budu svědčit 😵
to mě hrozně potěšilo. Nikdy jsem ještě za svědka nešla.
No budu mít po porodu necelý 4měs na to, abych zhubla do šatů.
Tak by se mi šiklo, abych nechala ty těhu kila v porodnici jako s Dádou.
Uvidíme, uvidíme....bych byla ráda kočka 🙂

Přeju krásnou dobrou noc berunky 🙂

petreva
19. led 2009

Dobré ráno 🙂
STRASPY, téda ty máš taky pořád smůlu...hlavně ať ti ot vyčistí nebo co s tím a dá ti to pokoj.Vy už máte taky kočár koupený? Máš klid, viď.
MENNY, co ten tvůj zoubek vlastně? Chodíš na ty proplachy? A je to dobrý? Bříško kleslo? Jsou to ale smíšené pocity, viď. Už mám začít držet palce, že jo. Zanedlouho nám to tu začne 😉 Taky mi to už začíná šrotovat v hlavině...
KACKO, máte doma jehňátka 😵 toje kouzelný 😵 ty se tak těšíš na ten porod...je to asi taky tím kurzem, viď. Asi vám to nějak hezky řekla a připravila...taky se těším až se to uceleně dozvím a poslechnu. Asi tak nějak vím, jak toprobíhá, co se má a nemá, co se děje s tělem a co tochu očekávat, ale nějak uceleně bych to chtěla slyšet. Uvidíme snad to stihnu 😅

Včera byl zvláštní den, tak prapodivně mi ještě nebylo. Ani to vlastně neumím popsat...často mě pobolívala stydká kost, taknějak jsem cítila, že se mrňousek tlačí dole, moc ani nekopal (ty jo, vlastně ani dnes 😨 ) ale asi je tam tak blbě, jak tenkrát na utz a cítím ho málo. A tak nějak všeobecně jsem byla unavená a bolavá...to mě právě přivedlo na myšlenky na porod a co je s tím spojeno...Probírali jsme plíny 🙂 takže co nejdřív udělám už nějaké závěry 😉 vyuřili jsme slevu v DM a koupili pár věciček z hygieny pro mimi a mě do porodnice.
Dneska jdu na kontrolu na endorinologii, tka jsem zvědavá jak moje štítnice zvládá těhu..
Přeju hezký den!!!

kacena00
19. led 2009

hoj holky, jé Péťo, sákryš blbý pitomý bacil!!!!hrozně dobře účinná je echinacea a v těhotenství se může, ať ti ji kdyžtak manžel přinese a ať k tomu koupí i rozpustný céčko, tím se nepředávkuješ, dycky když sem nemocná, tak si ho ordinuju ve vysokejch dávkách, co je navíc se vyčůrá 😉

echinaceu teda nemůžu s ohledem na to, že mám autoimunitní onemocnění a tím že echinacea nakopává imunitu, zhoršila by v mým případě i to, že by mi naskočilo množství protilátek proti št. žláze a mohla by zhoršit projevy celiakie ale u tebe uplně v ouklendu 😉
ani nemluvim o tom, že tím pádem zase odpadá náš meeting, chjo...

že ti kleslo bříško, z toho si nic nedělej, ta kamarádka jak rodila jak sem tu o ní psala tak večer přivedla na svět kloučka a babička PA ji tím strašila už v listopadu, je fakt, že to bříšo měla dole už strašně brzy a bnakonec porodila o pouhé 2 dny dřív.
jen byla zbytečně vystreslá...

na endokrino jdu zítra sem zvědavá, co řeknou

evi uvidíš co ti řeknou v té poradně, je asi dobře že máš klidovej režim už i kvůli té stydké kosti, přeci jen já mám na to spíš nárok, aby malej klesal, ale ty máš ještě čásek, nicméně to určo není teď hned okamžitě, vlastně holčinu z vedlejší diskuze ta kost začla bolet už ve 20 tt a je v pohodě, nic se neděje..asi jako mě začali brát záda tak brzy, já tu slevu z DM furt nedotáhla do konce...sem poslala elektronicky ten foprmulář, ale zatím sem jim neposlala průkajdu oscenovanou..no nic, zejtra tam asi zajdu osobně, mám poradnu, endokrinologii a půjdu se podívat na miminko 😵 😵 😵 😵 😵 😵

zatím pa holky

menny
19. led 2009

Dobré ranko.
Evi jsem moc ráda, že tě tu vidim.
Myšlenky na porod tu teď budou převládat,
vždyť už se to rychle blíží 🙂
Ta stydká kost mě bolí asi tak od 24tt nebo tak nějak.
Dr. řikal, že je to úplně normální. Někoho bolí kyčle někoho zas stydká kost.
Tělo se přizpůsobuje roztoucímu miminku 😉
Kočko a co zažívání, lepší? A jak je jinak?

Dneska holky zalezu do peřin a jdu se vypotit.
Kačko dík za tip, zeptám se v lékárně, ale spíš jsem přemýšlela o hoemeopatikách.
Taky mi ráno kamarádka řikala, že brala před porodem homeo. i na klid v dušice, asi
si je pořídim. Moc si je chválila.
Pak pro Davídka do školky. Ve městě mám sraz s mamkou a pak jdu na tu kontrolu
Dnes jsem zapoměla prvně na raní moč, tak ještě že jsem si vzpoměla teď 😅

Jak to máte s kontrolama? Kdo kdy jdete?

petreva
19. led 2009

Ahoj Menny,
jo jo, taky tu kost neřešim, jen musím víc posedávat nebo polehávat, ale to stejně dělám, kuli nohoum...já se tááák těším až se rozběhnu s kočárem...budu venku tak dlouho dokud mi nohy budou stačit...tohle skoro nic nedělání mě úplně ubíjí!!!
Zažívání se drží na svojí standardtní urovni...plyny jsou fakt hrozný, ale nějak to ke mě patří...zácpa se trochu zlepšila, chodím každý den, i když někdy málo a s obtížema...P. mi koupil k svátku Caru, moc mi chutná a piju ho každý den, možná je to i tím, ale nevím...A jak je jinak... 😔 ...
Určitě si hajni...je to náročný být k tomu všemu ještě nachlazená...abych se veřejně přiznala, já užívám homeo na psychiku skoro od začátku...ne tedy nijak pravidelně, ale fakt cítím, když třeba týden vynechám, že se mi ty všechny chmury vrací...takže já taky doporučuju...mám je doma furt a teď je beru v plné výši...
Na kontrolu jdu ve čtvrtek, dnes jen na endokrinologii...

kacena00
19. led 2009

hoj holky!!

jojo, mě se ta bolest přestěhovala ze zad do kyčle, kolena a tý kosti, sem ráda, že se kvůli tomu nestresíme a bereme to tak že v poho, to už sou takový banalitky že 😀

P0´to, já sem kdysi koupila to oscilo... bylo to v době kdy sme se asi první měsíc snažili (před sto či dvě stě lety???..nevim, přesně se už nepamatuju 😀 ) a já byla jako každá začínající snažilka skálopevně přesvědčená, že to vyšlo. tak sem si na chřipici koupila tohle a nepomohlo mi to ani trochu pomohl za 3 dny těhu test, kterje vyšel negativní a pak mraky paralenu, protože moje horečka se blížila ke 40 stupňum a vana plná ledový vody nezabírala na sražení hoerečky, ale to sem na tom byla fakt bídně..

bylo to asi 3-4 měsíce po operaci št. žlázy, v práci mega stres - jeden týden pásovej opar, další tejden nějakej zánět v puse plus alergie na kdovíco, opuchlý rty a dásně a kortikoidy...pak asi 5 dnů zdraví a najednou ta hnusná chřipka..takže mě ani to oscilo nemohlo zabrat, ta homeopatika asi nezabíraj v případě takovejch brutál infekcí jako sem měla já, tak snad ti to tu imunitu nějak nakopne, když máš i kaldnou odezvu od kámošky

osobně si myslím, že je dobrý koupit i laktobacila já jím teď Michala cpala, jak se nemohl zbavit nachlazení, taky sem ho cpala preventanem ale ten myslím těhulky nemůžou..

holky teď sem si dělala pořádek v mailovce, já sem ale čuně...nechávám maily kdovíjak dlouho, nemažu a pak se divím... no ještě zdaleka nejsem u konce, ale už není tak hnusně přecpaná a nepřehledná 🙂 )no i když to kecám 🙂

kacena00
19. led 2009

juuu mě tam zítra skočí 35 - zítra jdu na poradnu, tak sem zvědavá jaký mám CS...poslední dvě poradny mi to do průkajdy nepsala a já se neptala protože to je dycky takovej fofr...

menny
19. led 2009

Evi jsem moc ráda, že aspoň to zažívání je lepší 😉
Ať ti to na tý endokrinologii vyjde
Jojo já poctivě odpočívám. Pokaždý když vylezu ty naše schody tak se stejně
musim na chvilku natáhnout.
Prosim tě, jak se jmenujou ty homeopatika co bereš??
Na to, až budu jezdit s kočárkem se taky hroooozně těšim.
Dnes jsem se právě domlouvala s tou kamarádkou, že budem
spolu vozit. Má 7mi týdeního Honzíka a kluka starého jako Davídek, tak
si dětičky budou rozumět, jen ona si mezi
klukama střihla ještě holčičku 🙂

Kačko na to svý CS jsem taky hodně zvědavá.
Minule jsem měla 4-5.
Ty homeo, jak jsi psala, asi koupim a uvidim, nechci brát paralen
vzala jsem si ho minule a brát ho zas nechci.
Tak ty jdeš na kontrolu zítra? Ty jo, kdyby mi bylo dobře, tak jsme se mohly vidět,
Ale abych na tebe nenaprskala nějaké bacily ☹

menny
19. led 2009

Evi držim na ten dnešek moc palečky !!!!
Myslíš, že by sis třeba už nemusela píchat?

kacena00
19. led 2009

neva, jsou i jiný dny a tábor není tak daleko, já zajedu, i když nemám kontrolu 😉 každou středu např. chodím na palvčo a tak 😉

menny
19. led 2009

No super, bydlim u bazénu, tak bys mohla třeba zajít někdy na kávičku 🙂 😉

Jinak už jsme se konečně rozhodli o škole pro Dádu.
Se mi fakt ulevilo 🙂

menny
19. led 2009

Doufám Kačko že budeš jezdit pak i s Cyrdou??
Budem kočárkovat ju?

kacena00
19. led 2009

no že váháš!!!!!a nevíš jak ráda!!!!

jinak myslím, že to plavčo je torchu jinde než bydlíš, já chodím na sezimák jak je to dětský centrum, ale to je fuk, ten tábor je takovej celkem malej a městskou se dostanu sem tam tam sem 😀

kacena00
19. led 2009

a supr, že už ste rozhodly ohledně té školy, která to nakonec vyhrála? a v blízkosti nebo trochu dál?

petreva
19. led 2009

Menny, píchat budu pořád...to se štítnou nemá nic společného...Léky jsou Sédatif PC od Boiron...stojí 75kč a je jich tam 60 tablet. Když je mi bídně beru si 2 2-3denně. Normál tam píší 2tabl 3x denně. Ale dávkuju si to tak jak mi je...
Tak já se jdu nasoukat do těch protivných punčoch a pomalu porazim..trochu se projdu...musím vyvětrat hlavu i tělo. Mějte se a Menníku, ať je brzy lépe 😉
KACKO, máš v albu plínky Popoliny, objednáváš tedy od nich? Tedy jako myslím kupuješ tuhle zančku? Já asi objednám nějakou vázací + svrchní , vkládací a asi dvoje ty 2v1...asi je lepší mít je dle velikosti, ale možná půjdu rovnou do těch vícevelikostních, aby nám to vydrželo co nejdéle...