Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

petreva
9. zář 2008

Ahoj holky,
Baru, jasně, budu to tak brát...

Tak včera už jsem se naštvala...dala jsem si misku švestek, večer dvě odměrky lactulozy a ještě hrneček Zaječický minerálky...HOLKY a normálně nic...jsem jak balón a i by se mi chtělo, ale když jsem tam, tak trůním a nic...jsem už fakt nešťastná, břicho mě bolí a vypadám jak blb...

Snad je vám líp. Fakt to nikomu nepřeju...
MENNY, jak pak se daří? Chodíš s kloučkem do školky?
HELI, jak je tobě? Nějaké nevolnosti nebo chutě?
DADU, kdepak jsi ?? Jak se vede?
A všechny ostatní na které jsem zapomněla 😅 jakpak se máte?

cipisek007
9. zář 2008

AHojky holky!

Evi, Čutky se nemusíš vůbec bát. Nakonec ti bude k smíchu. Já když jsem tam byla na krevních genetických testech, tak jsem trochu z vyprávění věděla do čeho jdu, ale realita byla mnohem lepčí. Dokonce jsem musela při povídání s ním se kousat do rtů, abych nevyprskla smíchy. Neber si jeho řeči, udělej si z nich srandu. 😉 Navíc nemusíš narazit přímo na starýho Čutku, má tam ještě syna a ještě tam mají jednu doktorku 😉
NO jinak jsem opravdu ještě nepřibrala ani kilo. Ale Evi, já mám docela velkou nadváhu a až do konce 4. měsíce jsem občas zvracela a trpěla hrozným nechutenstvím, takže si díťata braly moje zásoby. Teď už to ale půjde nahoru, začínám mít pořád obrovskej hlad 🙂

Barčo, to by teda ty svoje stroje mohli zmodernizovat. My sice máme i video, ale nezapojený, takže si ho bude muset David na víkend zapojit, aby se mohl kouknout na naše ratolesti. Třeba bude mít štěstí a dorazí už ve čtvrtek a bude moct jít na velkej UTZ se mnou, to bych moc ráda.

cipisek007
9. zář 2008

Jo Evi, ještě k těm tvým střevům. Včera jsem si koupila v DM od Teekane čaj pro těhotné (růžová krabička s 16ti pytlíkama). Je tam máta, meduňka, kopřiva a já nevím co ještě a celej den jsem si lebedila. Čajík jsem vypila odpoledne a pak jsem si celej večer poprďávala, že to tak řeknu. A ještě mi bylo porazeno a pak jsem ot i někde četla, že těhotná by se neměla snažit ze sebe nic (stolici) vytlačit. Má prej počkat, až se ohlásí sama. Vím, že je to nepříjemný, sama jsem to zažila, ale být tebou, tak se opravdu nesnažím tlačit.

barag
9. zář 2008

Evi, já ti to tu psala, ale asi to zapadlo, máš doma psylium? zkoušelas to někdy? ještě před tou bzl. dietou sem netrpěla jen na průjmy, ale střídalo se to se zácpama, a psylium večer do mlíka či do jogurtu- ve vodě bych to fakt nedala...bylo fakt účinný.

jinak jak sem dva měsíce nejedla ani ň z pečiva, ustoupily trávicí problémy, teď už si zase peču rohlíky a bývám jak balon, nevim, ajk často jíš pečivo, ale to je asi taky nadýmací jak prase jak teď zjišťuju..

Míšo, no to by bylo fajn, kdyby mohl jít david s tebou, netušila sem že možná nebude moct...jo a nevíš co je s helčou? to furt doma sexá??? že se tu nezastaví 😀 😀 😀

cipisek007
9. zář 2008

Barčo, on je teď někde u Olomouce. Minulý týden se sice vrátil už ve čtvrtek večer, ale to byl 2 týdny pryč. Nevím, jestli budou mít i tentokrát hotovo, aby mohl přijet dřív. Kdyby byl někde u Prahy nebo Plzně, tak bych ho poslala autem, aby na pátek přijel, ale z Olomouce to jsou cca 4hodiny jízdy a to po něm nemůžu chtít, aby utahenej po práci sednul do auta. Bych ty 4 hodiny nepřežila. ☹ Ale dneska jedu koupit novou videokazetu a pak mu všechno ukážu 🙂
Čoveče, nevím co je s ní, písnu jí SMS 🙂

barag
9. zář 2008

no tak držím palce, aby to stihnul, to seš skoro pořád doma sama když takhle jezdí, ne? on si asi člověk zvykne, ale já si to nedovedu představit, jak už sme několik let téměř pořád spolu..

barag
9. zář 2008

Míšo, tak ji ode mě potzdravuj,. já na ní číslo nemám

barag
9. zář 2008

jo a ještě sem ráda, že Míša napsala o tom čutkovi, já věděla dopředu, že je trochu pošuk, jen sem prostě ve styku s doktorama obvykle uplně hyn a jeho humor mě prostě nesedl a nevěděla sem co si o tom myslet, navíc je člověk vypleskelj z toho mimča a něco čeká, jenže tam šlo spíš o to projasnění, než aby se maminka pobavila, jistě někteří doktoři to dělají tak, že se splní obojí, ale co mu je po mojí zábavě a já to chápu 😉

ty kecy sem udávala spíš pro pobavení, protože už dřív tam padaly o čutkovi zmínky, že je střelenej, tak sem si jen přisadila, že fakt je 😀
a k závěru sem psala, že projasnění dobrý, tatínek viděl mimčo a pan doktor ho bavil (narozdíl ode mě ten jeho humor pobral) takže návštěva genetiky splnila svůj účel, nebyla to jen prostá kritika 😉

cipisek007
9. zář 2008

Tak jsem Helče písla. Odepsala:

Vše je OK-myslím, věřím! Ve ČT jdu na kontrolu snad i pro řidičák, konečně! Mam strašně moc práce, nestíhám, že všechny zdravím a už se na vás těším až mi to vyjde, se k vám podívat. Doufám, že je u všech vše v pořádku a tebe dvojčátka moc nezlobí...

Barčo, já si už zvykla. Vždycky se na něj těším, když má přijet. Ale zase v zimě ho třeba mívám doma v kuse cca 2-3 měsíce 😉 A teď když marodím, tak ráno odjíždím k našim, na zahradu a užívám lenošení (říkám tomu - nabírám síly na zimu 🙂 ) Večer se pak vracím do našeho bytečku, takže nejsem celý týden sama 🙂

barag
9. zář 2008

no jo co zbývá viď, člověk si zvykne na ledacos... ale já si to momentálně neumim vůbec představit, ačkoliv ..my sme sice oba tady, ale jako bysme ani nebyly, sotva se večer jen na chvíli potkáme, doufám, že příští rok už to bude lepší, někdy z toho mám solidní depresi, že dítě ani svojeho tátu neuvidí..

a někdy teda zuřím a slibuju kozám a spol mašli nebo že odfrčej k někomu jinýmu 😀

cipisek007
9. zář 2008

Věděla jsem do čeho jdu, když jsem s ním začala chodit a posléze i bydlet. Je to brouček 🙂 Věřím tomu, že až se děti narodí, že mu bude líto je každý pondělí opouštět a začne pořádně hledat práci v ČB nebo blízkém okolí 🙂

gabinaf
9. zář 2008

Ahoj holky,

jenom v rychlosti, taky jsem dost měla zácpy a to ne jen v těhotenství, s tím psyllium opatrně, není doporučovaný těhotným (teda je to tam napsaný). Na zácpy taky docela paradoxně pomáhá beztučná dieta (www.dietologie.cz - dieta č. 4), ale nevím, jestli by to v těhotenství bylo to nejlepší. Ale tonoucí se stébla chytá 🙂

barag
9. zář 2008

všeobecně u bylinek se nedoporučuje těhotným a na složení skoro všeho je psáno- nedoporučuje se těhotným, protže asi nejsou validní výzkumy, co to udělá, ale řekla bych že i s psyliem je to asi jako se vším, nic se nemá přehánět, alkohol by neměla těhulka pít, ale když si dá skleničku vína, trozhodně tím miminku nezpůsobí nějakou ujmu

těhotenskej čaj - sou v něm bylinky, o kterých sem si četla, že by se v těhu neměli, ale přestro se to prodává jako těhu čaj, asi je to taky o té dávce a o tom,že to člověk nepije na litry denně

pokud už má evča takovýhle problémy, tak je to pořád šetrnější prostředek něž jakékoliv projímadlo a myslím, že když se bude držet pravidla všeho s mírou - tzn. jednou za týden si jednu plochou kávovou lžičku sypne do jogurtu, tak tím rozhodně nic nezkazí, ale asi je to o pocitu, když bych měla takový problémy, asi bych vyzkoušela všechno možný...

na těhotenský zvracení se dávaj některejm těhulím torrecan čípky a to složení...to je teprv svinstvo par excelanc...jenže je to už nouzovka a je to z rukou lékaře, kterej ale samosebou ženu upozorní, ať dávkuje rozumně a s citem...

evi, to sme ti pomohly, viď... rozhodnutí zbyde jen na tobě 😉

cipisek007
9. zář 2008

Báro, ten Torrecan na zvracení mě docela překvapil, když mi ho dr. předepsala. A prý můžu až 3 denně! A přitom v letáku je, že těhotný nesmí. Se v tom pak vyznej. 😲

cipisek007
9. zář 2008

Jdu se najíst a hají. Všem krásný odpoledne a zítra se zkusím zase ukázat 🙂

barag
9. zář 2008

no je to těžký, bys nesměla skoro nic, když sem začínala se snažením a ze všeho byla vyplesklá jak jelito, byl toprvní měsíc snažení a já měla pocit že to vyšlo (chacha, opravdu k smíchu) a začínala mi chřipka, šla sem si do lékarny, aby mi něco poradily, protože mi bylo blbě jak psovi a neprodala mi ani rozpustný vitamín Cé 😀

spíš jen takový aliby si myslím, kdyby se něco stalo, kdybych fakt byla těhule, abych nemohla říct - to bylo kvůli vám paní lékarnice. a stejný to je u všech ost. vitamínů (vyjma listovky) a všeho ostatního.

pak sou věci, u kterejch je fakt jasný, že to je škodný, ale asi zase záleží na tom, jak často, teda třikrát denně bych torrecan taky nebrala!
třeba když sem se léčila se štítnou žlázou, brala sem léky, u ktrejech byla v těhu povolená jen určitá hladina, pokud by těhule potřebovala větší dávky toho léku, tak by ji operovali mimčo nemimčo- tak mi to bylo řečeno..takže asi člověk musí užívat irčitý věci s rozumem a s citem nooo

já ti míšo závidím, já jdu teprv vařit a né že by se mi chtělo 😝

dadunka
9. zář 2008

Čau holky, dnes jsem byaĺa na kontrole a nemám dobré zprávy 😔 , musím opustit vaše řady a jít na revizi, diagnóza zamlklý potrat. Mimi se nehýbalo ani mu nebilo srdíčko a bylo malé, velikostí odpovídalo na 8+5 a já jsem 11+1. Doktor neviděl akci ani břišní utz ani vaginální sondou. Poslal mě ještě pro kontrolu do nemocnice, kde mě nevyšetřili a rovnou mi dali nástup na čt na 13:00 a zákrok v pátek. ☹ Musíme to říct doma, škoda, už jsme si plánovali veselejší oznámení... Manžel tam byl se mnou. Pak týden neschopnost a pak zase snažení, doufám, že to nebude zase trvat 2 roky, to už bychom neunesli.... Alespoň teď jsme o krok dál a víme, že přirozeně otěhotnět můžu, tak asi tak. Hýčkejte svoje bříška a já se jdu vybulet. Je to nespravedlivý, přemýšlím proč, neměla jsem mít Duphaston? Doktor mě kdysi strašil, že mám nízký progesteron, nekrčila jsem se moc přes břicho? Měli jsem sex. abstinovat? Ale stejně se nedopátrám...ach jo, už jsme byli TAK BLÍZKO 😔

zuzan
9. zář 2008

Ahoj holky, Dádo, ještě jsi tady?

barag
9. zář 2008

dadunko, duphaston bohužel nepomůže..nedělej si výčitky, já vím, planý slova útěchy, mě taky moc nezahřály, když mě na ten sál vezly, ale je to takhle zpozačátku milosrdné, milosrdnější než kdyby to přišlo dýl...je mi to strašně líto, ta bolest se nedá popsat, drž se, vím jak ti je, strašně to bolí a bude asi bolet ještě dlouho... moc mi pomohlo to, že sem potkala hölky, který zažily to co já, nebudeš na to třeba mít ze začátku sil, ale ¨potom to pomáhá, sdílená bolest, navíc i když tě bude chlap držet nad vodou, nikdy nepochopí, co prožíváš...

moc mě to mrzí...možná si ten letrox brala ještě jen malinkou chvíli..určitě to teď nebude trvat dva roky, podívej, já měla mezi tímto těhotenstvím a předchozím pouhý tři měsíce..drž se ☹

dadunka
9. zář 2008

Čus holky, jsem Zuzi, pracuju normálně do pěti.. Baru, díky

barag
9. zář 2008

hůavně si nedělej výčitky, i když to nedá, já jsem taky při tom prvním těhotenství stále řešila, kde jsem udělala chybu, co jsem udělala špatrně..nic, nic sem nevymyslela, byla asi chyba někde jinde. a podívej se, jsou holky, které na začátku hulí chlastaj a porodí zdravé děti, je to strašně nespravedlivý, ale ropzhodně z toho vyplývá, že i kdyby ses stavěla na hlavu, pokud byla nějaká chyba, ty si ji ovlivnit nemohla...určitě nedošlo k zamlklýmu potratu tím, že jste měli sex nebo si se krčila, vždyť některý holky zpočátku nedělají nic jinýho než že se krčí nad záchodovou mísou...

nedělej si prosím výčitky, já vím, jde to těžko, ale netrap svoji už tak bolavou duši...bohužel, příroda si vybrala svou krutou daň a pokud by to miminko zvládlo dýl, přinášelo by to možnáá ještě větší trápení nejen pro vás, ale hlavně pro něj...vážně mi je to moc líto, chtěla bych ti dodat síly, ale nevím vůbec jak..

dadunka
9. zář 2008

Jsi zlatá Baru, rozumíš tomu dobře, já vím, že nic nevykoumám, připadá mi to jako zlý sen, tu sedím, normálně pracuju a občas na to na sekundu zapomenu. Bolí pak po tom břicho hodně? Zapomněla jsem, že pak je ještě šestinedělí, kdy taky nic. Tak se nám líbíl TP 1.4.09 🙂 ☹

barag
9. zář 2008

no pobolívalo mě, bylo to v zimě, tak jakmile trochu prochladlo, bolelo, tak sem si ho hřála a taky bolelo jak sem se tu ohýbala nad našim opravdu nízkým lavorkem, tak když neprochladneš a nebudeš moc namáhat záda a nebo břicho, tak to bude dobrý, vlastně žádnou extra bolest necítíš (fyzickou..)

on se tomu člověk neubrání...ještě dlouho potom se ptá, co měl udělat jinak, jenže stejně nic nevykoumá.. musíš si to odbolet, poplakat si, jen ...já už na to koukám s odstupem a vím, že nic jinak sem udělat nemohla. před tím druhým uz sem byla šedivá strachy, aby mi přesně tohle neřekli...a nedovedu si představit to, co si musela prožít ve chvíli, kdy to to řekli..to jsem nezažila, ten potrat byl u mě hodně na začátku..rozumím teď jen tvým pocitům kdy hledáš v halvě co mohlo být jinak, člověka napadá taky jak je to nespravedlivý, i to zklamání znám, ale tak jak si z toho zklamaná ty teď to si neumím představit, protože v tuhle chvíli má člověk opravdu pocit, že došel daleko...

držím palce, ať je to brzy za Váma, ať ta bolest brzy přejde a můžete být znovu nadšený a natěšený do dalších pokusů..

dadunka
9. zář 2008

Já jsem to už tušila, jak mi jezdil po břiše a nic neříkal, i jsem věděla, že utz z 11tt by měl vypadat jinak, zřetelněji, než tohle, pak mi dělal vaginální, to bylo přesnější, ale bylo to jasný, nic tam netlouklo, byly vidět nožky, ruce, hlavička, pupečník, ale měl 2 a něco cm a měl mít přes 4 cm. No nic no. Asi mi to pořád nedošlo, nechci vidět mámu... No nebudu vám tady smutnit, vy se hezky usmějte na svá bříška a já se k vám snad zase brzo připojím! 🙂 A díky

barag
9. zář 2008

dadunko, nevim..nechci tě do ničeho nutit, ale je lepší se vyplakat a vypovídat, já zjistila, že ač se mi snažili lidi okolo mě pomoct, vůbec nic nechápaly, a strašně moc po mě chtěly, abych už byla fit a usmívala se a nechápaly, že to nejde.. dokonce sem díky tomu ztratila jednu velmi velmi dobrou kamarádku, nic nepochopila a já byla tak rozbolavělá, že sem na ní ten svůj jed za to pustila, nic takovýho v plánu nebylo..ale i to se bohužel může stát...

jestli budeš chtít, přijď nám říct, jak se cítíš, my všechny ti budeme držet palce, aby toi bylo dobře co nejdřív 😉

barag
9. zář 2008

achjo..je to na houby...chce se mi bejt sprostá!!.. 😠 ☹ ☹

petreva
9. zář 2008

Ahoj holky,
DADU máš IP...je mi to tak líto...

Vám ostatním moc děkuju za rady...opravdu si toho vážím a až mě udivuje váš zájem. Musím říct, že je mi to moc příjemné na rozdíl od mé rodiny, která sice ví, že čekáme miminko, ale to je tak asi vše...no nic...
Baru, taky jsem zastánce toho všeho s mírou...psylium jako takové jsem zkoušela kdysi, ale přestože jsem po něm vypila 0,5l , doporučuje se tak sklenička, ale bála jsem se, že mě to ucpe 😨 , tak mi to nepomohlo a nebyla jsem další dva dny, co si tak pamatuju...Dr. říkala, že mám špatně inervovaná střeva a jejich dráždění moc nepomůže - málo nervů = žádná nebo malá odpověď na podnět...také jsem zkoušela rozpustnou vlákninu, ta prý tolik střeva nedráždí...a druhý den jsem zvracela...už nevím, asi jsem nějaký mutant...
Míšo taky děkuju za typ, dnes jsem byla v lékárně a doporučili mi na plynatost čaj pro kojící 😀 prý to není na podporu tvorby mléka, ale je tam anýz, kmín, fenykl a kopřiva...takže na plyny, jdu ho vařit 😉

Jinak s tím Čutkou jste mě pobavily, Baru asi vím, jak jsi to myslela...jedem tam v po 15. 9. tak jsem už tak netrpělivá...a zvědavá na všechno a zároveň se moc bojím...ale bude to tak jak to má být...

petreva
10. zář 2008

Baru, taky jsem zaslechla, že na normál utz,ne vaginální, bych měla být napitá...jo???

menny
10. zář 2008

ahoj Evi,
jak to je nevim, ale nedokazu si sama sebe predstavit, jak mam neco
v mocaku a dr. mi tlaci na bricho ultrazvukem...bych se mu tam pocurala
i kdybych tam mela jen kapicku. Ja se musim pred utz proste vycurat
a po utz musim znova.
Samotnou by me to ale zajimalo, jak to je. Ve 20tt jedu na velky
utz k Cutkovi, tak snad mi Misa povi co a jak.
A co jinak?? Jak to jde?

petreva
10. zář 2008

Aho Menníku, mě to taky není příjemný...tak snad nám někdo poradí 😉
Jak je? No na to odpovídám, ať se lidi neptají......prostě si pořád opakuju, hlavně ať je tam miminku dobře...hlavně ať roste jak má...už nosím jiné kalhoty...mám z toho dost hrůzu, když jsem začala přibírat tak rychle. Je pravda, že si teď dopřeju každý den něco sladkého, nějakou tyčku...nevím...
A co ty? Chodíš do školky? Je to žůžo, když můžeš, viď.