Umělé oplodnění bez partnera. Máte zkušenost?

12. dub 2022

Ahoj holky,
za pár dní mi bude 29 let, s partnerem jsme spolu 5 let ale vztah jde do kytek. Již několik let však toužím po dítěti, přičemž vidina ho mít se pořád vzdaluje. Vím, že mnoho z vás určitě odsoudí, pro mně to je ale asi již jediná možnost. Zároveň vím, že o dítě bych se zvládla po všech stránkách postarat i sama (vždyť přiznejme si, kolik páru se rozejde po porodu, kolik otců i když jsou doma tak nepomáhají..).
Moje otázka tedy je, neřešila některá, nebo neznáte někoho, kdo podstupoval umělé oplodnění bez partnera? Vím, že v ČR to nejde, ale v některých krajinách ano. Zajímalo by mě kde jste se do toho pustili, kolik vás to celé stálo, a celkově vaše zkušenosti.
Moc děkuji!

sigyn
12. dub 2022

To je pěkné, že si myslíte, že se zvládnete "po všech stránkách postarat i sama", ale táta je dost podstatná role v životě dítěte. To není jen dárce spermatu. Zas tak stará nejste, abyste si nenašla vhodného partnera a dobrého tátu pro prcka.

jjasmina
12. dub 2022

@sigyn Naprostý souhlas, já měla take dítě později a taky jsem si říkala, že už nikoho nepotkam a ono ejhle 🙂

camelinka
12. dub 2022

@sigyn Kdyz i tady obcas vidim nejaky povedeny fotriky, tak dite "bez otce" nebude uplne to nejhorsi, co se mu muze stat🤷

eloana
12. dub 2022

Take si myslim, ze ve 29 toto resit je dost brzy…. Ve 39 budiz…. Spis bych hledala noveho partnera a pak muze byt dite coby dup….

iva9944
12. dub 2022

Ono najít vhodného partnera v dnešní době době je dooost těžké.. chápu paní že touží po dítěti. Nikoho v okolí neznám. Nic méně přeji aby jste si splnila sen. Moje maminka byla taky sama na mě i na sestru od od otce odešla když mě byli necelý dva roky. Za celou dobu táta nejevil o nás zájem ani neptatil alimenty. Ani mi nechyběl. Brala sem ho jako dárce spermatu nic víc 🤷🏽‍♀️ v dnešní době je spouští žen samo a zastanou roli jak matky tak i otce. To že je paní 29 a má podle vás spouští času možná jo ale taky ne každá žena chce čekat na dítě do 40 pak se šance zkracuje. Takže paní přeju aby si splní sen když věří v to že to zvládne tak ať do toho jde. 🍀

syslounek
12. dub 2022

Od mamky jsem slyšela, že jedna sestřenka, ač sama, si taky pořídila dítě. Ale šla na to přirozeně. Podrobnosti teda nevím a ani mě nezajímají.

luciebelohradska31
12. dub 2022

No chápu tvé obavy taky jsem byla na tom stejně našla jsem si na Google dárce spermatu v cz a a jedním jsem se sešla šli jsme spolu na kliniku a on všechno podepsal a šel na odběr já jsem v UK a on v cz teď už mám druhým rokem zamrazene sperma na klinice v Brně ale teď mám přítele tak snad jeho sperma potřebovat nebudu.
Zkoušela jsem to i s dárcem přirozeně ale po 7 měsících jsme toho museli nechat.

klokanka31
12. dub 2022

Nebylo by jednodušší si to otěhotnění obstarat normální cestou? Ale nevím no, nejsi tak stará na to abys neměla čas založit rodinu s normálním chlapem. Sice hodně ženských je na děti sama, ale to neznamená že otec není v životě dětí důležitý.

cikitkapb
12. dub 2022

A já si třeba myslím, že v 29 už zase tolik času není, a taky člověku dochází vitalita… Přeci jen, než potká někoho novýho, než se poznaj, než si řeknou, že to zkusí, než to vyjde, než to odnosí… To všechno klidně může zabrat další 4 až 5 let. V první řadě teda ukonči nefunkční vztah a pak zkus lovit ve známých vodách. Zjisti, jestli nemáš nějakýho kamaráda, který je na tom jako ty. Pak byste spolu mohli skočit na kliniku a tam zjistit možnosti. 😊

malanoha
12. dub 2022

U nás tak leda sbalit někoho no-name na jednu noc v baru, nebo ulovit nějakého dárce spermatu na fórech pro lesby... Umělé oplodnění bez partnera leda v Americe za těžké peníze.
Prosimtě neblázni. 29 ještě není žádný závratný věk, abys už nestihla mít děti ve fungujícím vztahu s partnerem. Většina singl po třicítce už většinou ví, co od života chce a pokud to jsou děti, tak neztrácí čas nějakým dlouholetým randěnim, jako ve dvaceti... Kamarádka po roce vztahu ve 35 čeká dítě a chystá svatbu. Buď v klidu, ještě stihneš tři děti...

autor
12. dub 2022

@sigyn opravdu jsem to ale nemyslela špatně. Samozřejmě, že každé dítě potřebuje oba rodiče. Na druhou stranu i v práci vidím, že kolik otců nemá zájem o děti, výživné neplatí, nebo jsou to kolikrát opilci, agresoři, a matky to kolikrát nezvládají samotné pak (mnohokrát po finanční stránce).... Proto pokud si mám vybrat mezi možnosti nemít dítě nebo mít dítě sama, egoisticky se přikláním k té druhé variantě, a věřím, že v rámci možnosti jsem schopná zajistit dítěti vše co potřebuje- nemělo by otce, mělo by ale božího strejdu, staré rodiče, kopu tetiček... Studovala jsem si i možnost adopce ale s ohledem na počet čekajících párů a množství dětí si myslím, že jako single žena bych se nedočkala nikdy.

autor
12. dub 2022

@iva9944 právě... ty chlapi na stromě nerostou, a když vidím někdy ty výkvěty co třeba mají i kámošky nebo v okolí... moc děkuji za podporu!❤

autor
12. dub 2022

@luciebelohradska31 a můžu se zeptat jak jste chlapa našla? takže s vámi pak šel normálně na kliniku a podepsal že souhlasí s oplodněním, že je váš partner? to by za mně byla skvělá varianta!

autor
12. dub 2022

@klokanka31 bohužel mám PCOS takže myslím že bych musela hodně často chodit a pokoušet se otěhotnět s anonymními dárci někde na ulici, a to úplně není můj styl. Já vím, že se může jevit, že nemám zas až tolik abych na to tlačila.... vždy jsem ale toužila po velké rodině... 3 děti, baráček, psi na zahradě.... za chvíli 30 a sen je spíše pořád dál. Neříkám ani, že na to hupsnu hned zítra... ale chtěla bych vědět své možnosti. Abych měla jistotu a mohla si říct, třeba ok do 33 si dám čas- buď někoho potkám a bude to boží, nebo mám plán B a budu mít jedno děťátko sama...

autor
12. dub 2022

@cikitkapb právě! ono 29 už není tak málo právě, a zase mít dítě hned s někým koho potkám je vlastně taky docela ruleta jestli to dopadne jak má, nebo budu beztak sama matka a ještě budou lítat po soudech kvůli otci který si bude svůj vztek vyvíjet na dítěti...

autor
12. dub 2022

@malanoha to je asi pravda, no kde najít toho 30 letého který ví co chce, a budou to děti a ještě k tomu se mnou? 😅 samozřejmě jak jsem psala víš, neříkám, že do toho chci jít hned, chci mít spíše takový plán B, abych měla možnost mít děťátko i pokud toho chlapa proste nenaleznu ☹

guliii
12. dub 2022

Kamarádka na tom byla podobně. Po 7 letech se rozešla s přítelem a moc chtěla dítě. Bylo jí také 29 a řekla, že do 31 bude těhotná ať s chlapem nebo bez. No a opravdu jí to vyšlo. Z města jela na návštěvu ke známým na vesnici a už tam zůstala 😁 potkala super chlapa a má s ním 3 děti. Třeba se ti taky povede, zkus třeba změnit prostředí. 🙂

malanoha
12. dub 2022

Zahrát někdo životního partnera na klinice sice může, a nejspíš vám to zblajznou, ale kromě jiného tam bude taky podepisovat, že se k narozenému dítěti bude hlásit jako otec (mám dvě děti po ivf) Tak aby se ti to nakonec nevymstilo. Může si pak třeba dělat na dítě nároky...

luciebelohradska31
12. dub 2022

Našla jsem ho na co-patent match myslím já mu sice zaplatila ale vše na čem jsme se domluvili udělal a to jsme se domlouvali i dva měsíce předem no můžu ti dát kontakt na jednoho dárce na srdce že zlata kdyby si nenašla nikoho tam a uvidíš jak dopadnes

ivivi
12. dub 2022

Mne je 30 cerstve s uplne te chapu. Ja jsem teda vdana, s manzelem se rok a pul snazime. Ale nemit ho, tak do toho jdu taky klidne sama.

iva9944
13. dub 2022

Vůbec není zač 🍀 přeju mnoho štěstí 🍀

kakba
13. dub 2022

Moje kamaradka je sama. Chlapa nechce. Ve svych 28.letech byla na klinice a ma zdravou holcicku. Takze urcite to jde

zelenaesmolda
13. dub 2022

Rozhodne bych pockala na vhodneho partnera.Byt samozivitelka neni zadny med.

misha31
13. dub 2022

Na kliniku vzit kamarada, co pomuze a podpisuje papiry....nebo jednodussi varianta - sex na jednu noc s vypocitanou ovulkou ci primo najit nekoho, s kym bude snazeni dlouhodobe...Muze o tom i vedet, jsou chlapi, co skutecne radi pomohou za super sex (ale to by musela byt osoba ktere duverujes)
Resim neco podobneho ;)

autor
13. dub 2022

@kakba nevíš náhodou nějaké bližší informace jak to kamarádka řešila?

autor
13. dub 2022

@zelenaesmolda o tom samozřejmě absolutně nepochybuji, každá žena která se stará sama o dítě je hrdinka a stojí ji to mnoho sil, to nerozporuju. Na druhé straně... pokud bys měla na výběr- chtěla bys radši být bez dětí, nebo být samoživitelka?

autor
13. dub 2022

@misha31 smím se zeptat jak to řešíš ty? tím kamarádem?
u mně je právě problém, že mám PCOS- takže mi bylo obecně doporučeno jít na IVF, protože je otázka zda bych otěhotněla sama- za situace kdy tedy bych do toho chtěla jít sama, tak se mi zase nechce asi spát kde s kým a čekat zda se zadaří, proto by pro mně byla asi cesta IVF schůdnější. Jít s kamarádem taky zvažuji, nicméně tam by byl právně otcem 🙂

misha31
13. dub 2022

Ano, ja mam dlouhodobeho kamarada, co je rad, ze ma nekoho na sex...proste chlapi 🙂 Take mam PCOS, zatim se snazime 5 mesicu a predchozi tehotenstvi (dcerce uz bude 9) jsem se svymi vajecniky otehotnela hned druhy mesic. A 4 roky zpet jsem otehotnela prvni mesic snazeni, to ale ve 14tt skoncilo zamlklym tehu. Zrovna jsem po ovulaci a uz me svrbi zase prsty na tehu test 😁

loylii
13. dub 2022

@klokanka31 děla to klinika v Olomouci, ale je to tak složitý, ze to snad musí odradit každého. Na samotné zavedení se musí odcestovat do jiné země.

journals
14. dub 2022

Malujes si to jak Hurvinek valku.
29 neni zadny vek a byt rodic neni jen o penezich. Jasne, jsou dulezite, ale v rodicovstvi je i mnoho jinych aspektu proc je dobre mit partnera.
Mas pravdu, samozivitelu je mnoho a zvladat to nejak musi, ale neznam nikoho, kdo by byl samozivitelem rad a vybral si to dobrovolne.
Omlouvam se za uprimnost, ale podle toho co pises absolutne netusis jaka bije a pristupujes k tomu dost nevyzrale.