V listopadu první IUI

amona
28. říj 2018

Ahoj, v listopadu jdu na svoji první IUI v CAR Brno, je tu někdo ve stejné situaci, že bychom se podpořily? 😊

pradlenka
28. říj 2018

Ahoj, já tě jen trošku podpořím 😉 iui jsem podstoupila v březnu a povedlo se na první pokus, teď jsem ve 33.tydnu.hlavne do toho jdi pozitivně naladena.drzim pěsti ať to klapne 😉

amona
autor
29. říj 2018

@pradlenka ahoj, děkuji. No uvidíme... 😉

jasemin26
29. říj 2018

Ahoj holky,,prosimvas co vse potrebuji,kdybych tez chtela do caru?? Omlouvám se ale nevim to,a snažíme se uz dlouho..děkuji za odpověď

triixy
Autor odpověď smazal
Zobraz
triixy
29. říj 2018

@jasemin26 Já jsem dostala doporučení od svého gynekologa a vzala jsem si s sebou všechny vyšetření, které jsme udělali za rok a čtvrt snažení se..,ale kdyby nebyla žádná vyšetření a stimulace hormonální, tak nemusím mít nic a vše udělají tam...Každopádně asi bude lepší když si tam zavoláš a oni ti řeknou..nejsem si jistá, zda to třeba není tak, že když je ti nad 30, tak se považuje rok snažení, za důvod jít do CAR, do 30 je to rok a půl a podobně...mně něco podobného říkala dr, když jsme s ní začala řešit, že se nám nedaří....ale fakt úplně přesně nevím..

katule1990
29. říj 2018

@amona Ahoj, já jsem dnes byla na 3. IUI, první dvě zatím bez úspěchu ☹. Máme špatný spermiogram. Co je u vás za problém, jestli se můžu zeptat?

jasemin26
29. říj 2018

@triixy ok děkuji moc

triixy
Autor odpověď smazal
Zobraz
katule1990
30. říj 2018

@triixy Chodím do Sanusu HK a děkuju za podporu 😘. Nám určitě nemohli říct, že je spermiogram zlatej průměr 😅. První výsledky byly tragický (0,5 mil/mil, 11 % progresivní pohyb, 2 % morfologie), za půl roku se nám to podařilo zlepšit, ale pořád je vše pod spodní hranicí (8,25 mil/mil, 28 % progresivní pohyb, 3 % morfologie). Co je, prosím, podle nich zlatej průměr 😅? Naše výsledky jsou fakt nic moc, ale prý i tak šance při IUI je, i když asi dost malá. Já mám taky zatím všechny výsledky v pořádku (folikuly rostou, hormonální profil ok, ale na průchodnosti ani imunologii jsem nebyla). A proč jste měli půl roku hormonální stimulaci, když jsi v pořádku 😵? Taky ti moc držím palce, ať vám to vyjde hned na poprvé, nebo ať se stane zázrak a ani tam nemusíte 😍!

amona
autor
30. říj 2018

@katule1990 @triixy Ahoj holky, u nás je to záhada..:( Já mám dítě z předešlého vztahu, partner má dítě z předešlého vztahu ale nám se za necelé 2 roky snažení stále nedaří. :( Po vysezení HA v r.2016 mi dlouho haproval cyklus, ovulace byla nebyla... Po nějakém čase se udělal spermiogram ( ten je myslím dobrý 31 mil/ml, pohyb 48%, morfologie 6%), hormonální profil, který byl v pořádku a stále nic, Tak jsem začala chodit na folikulimetrii a začala brát hormony Clostybegyt na podporu ovulace. A je to přesně jak píše Triixy, je ze mě tlustá hormonální koule ( nárůst váhy je cca 10 kg ) a stále nic. Od 8/2018 jsem u své mudr. zažádala o žádanku na vyšetření v nějakém centru. Nejblíže mám Brno a v CARu jsme už byli na tom spermiogramu, tak jsem se rozhodla pro CAR. Udělali nové hormonální profily - v pořádku, imunologie- v pořádku, průchodnost- v pořádku, jediné co se zjistilo, že se mi dělá více vajíček než by mělo a tudíž nejsou tak kvalitní. Ale prý to až tak nevadí... No takže kde je sakra problém???!!! 🙂 Nechtěla jsem přímo IVF, takže nejprve zkusíme párkrát IUI a pak se uvidí.. 14.11. jdu na kontrolní UTZ a pokud bude vše OK ( bude ovulace?!) tak asi 16.11. inseminace. @triixy, ty jdeš kolikátýho? @katule1990 držím pěsti at je to do třetice všeho dobrého!!! :D

triixy
Autor odpověď smazal
Zobraz
triixy
Autor odpověď smazal
Zobraz
katule1990
30. říj 2018

@amona Díky moc 🙂. Spermiogram máte úplně v pohodě, vše v normě. To musí být blbý, když nevíte, proč se nedaří, ale asi byl nějaký problém s tou ovulací, když jsi měla Clostybegyt. Držím pěsti, ať se vše správně vyvíjí a můžete jít na IUI 🙂.

@triixy U toho spermiogramu vám chybí zásadní údaj - kolik je milionů spermií na mililitr a jaká je morfologie (tvar) spermií. My jsme měli množství 7,5 ml, ale to není podstatné, podstatná je právě ta rychlost, počet na mililitr a tvar. Jinak k té rychlosti - my jsme měli 28 % rychlíků, 40 % lenochů a zbytek asi taky mrtvolky 😂. Ale je jich celkově málo a mají špatný tvar.
Hormony taky nějaké beru - injekci na načasování ovulace (vždy před IUI, jinak ne) + Utrogestan v druhé polovině cyklu (normálně špiním/krvácím). Co se týče psychiky, tak se snažím být v pohodě, ale už mi to moc nejde, hlavně vždycky po tom, co to dostanu, je mi hodně zle. V pondělí 12. 11. budu držet pěsti, já bych ten den měla dělat test 😇.

triixy
Autor odpověď smazal
Zobraz
katule1990
30. říj 2018

@triixy Jé, holky, kéž bych vám za 14 dní mohla napsat, že je fakt třetí nejúspěšnější 😍. Taky pak dejte určitě vědět, jak vše probíhalo, budu na vás myslet 🙂.
Můj muž byl na spermio 4x, takže taky profík 😅. U nás je nejhorší ten počet, ale naštěstí se to lepší (0,56 -> 2,75 -> 8,25 -> 8,33 mil/ml), takže úplně bez šance to snad není, i když zatím jsme štěstí neměli. Vyšlo to ale prý i párům s horšími výsledky, prostě se musí potkat ta správná spermie s tím správným vajíčkem 🙂. S tím Clostybegytem mi to přijde teda fakt strašlivý, nechápu, jak můžou holkám cpát takovej dryák na dozrávání folikulů, když ani nemají problém 😨🙈. Mně i vadí ta injekce Ovitrelle na spuštění a načasování ovulace, ale když tvrdí, že to zvyšuje šance, tak do toho jdu. Ale ten Clostybegyt je prý fakt síla a neměl by se brát dlouhodobě. Snad se v CAR dostanete do rukou nějakýmu pořádnýmu profíkovi, který vám adekvátně pomůže. Nám bohužel taky nikdo nepomohl, prostě jen "máte špatný výsledky, doufejte, že se to ještě nezhorší" a vůbec nám neporadili, co s tím. Manžela jsem nahnala k andrologovi a vyčetla ze všech možných i nemožných zdrojů, co se pro to dá dělat a evidentně se to trochu zlepšilo. Oni fakt na lidi úplně prdí, člověk se musí zajímat hodně sám, což mi přijde hrozný. Čekala bych od doktorů, že poradí a ne, že jen řeknou, jaký metody asistovaný reprodukce lze použít. No nic, to by bylo na jinou diskusi 🙂. Každopádně je fajn, že se tu můžeme podpořit ❤.

triixy
Autor odpověď smazal
Zobraz
katule1990
30. říj 2018

@triixy Taky jsem se diskusím bránila, zapojila jsem se až teď někdy v červenci/srpnu, dřív jsem ani nic moc nečetla, natož nepřispívala. Ale čím dál tím víc jsem měla potřebu to pořešit s někým, kdo řeší podobný problémy, chlapi o tom moc mluvit nechtějí a jak už se snažíme celkem dlouho (rok a půl), tak mi z toho začíná jít hlava kolem a ráda se takhle s někým podpořím 🙂.
Manželovi zjistili varikokélu (zvětšená žíla, která přehřívá varle), takže on na to bere 3x denně Ascorutin a 2x denně si dává studenou sprchu (ta studená sprcha je dobrá vždycky, spermie jsou pak čilejší 🙂), pak obecný věci pro lepší spermiogram: bere 1x denně Selzink a 2x denně kotvičník v tabletách (zezačátku pil čaj z kotvičníku), ráno do smoothie Maca prášek a sem tam mu dám ode mě listovku 🙂. Chudák celý život nekouří, nepije, sportuje, léky žádný nikdy nebral a teď je chodící lékárna 😅. Ale zase vidí, že se to zlepšilo, ač v normě to nebude nejspíš nikdy, tak ho to snad motivuje a snaží se.

triixy
Autor odpověď smazal
Zobraz
katule1990
9. lis 2018

@triixy Tak to je super, moc držím palce 🙂. Jak vám vyšel spermiogram, jestli se můžu zeptat? Jinak já jsem dnes dělala test a bohužel zase negativní. Jsem sice teprve 11 DPO (doteď jsem vždy vydržela min. do 14 DPO), ale to už by se aspoň pidi náznak měl ukázat, ale fakt vůbec nic, ani po limitu ☹.

amona
autor
10. lis 2018

@triixy ahojky, tak moooooc držím pěsti. Jak to celý probíhalo? Já jdu v pondělí na kontrolní UTZ a úterý středa snad inseminace.

triixy
Autor odpověď smazal
Zobraz
triixy
Autor odpověď smazal
Zobraz
katule1990
15. lis 2018

@triixy Ahoj, neumím si představit, jak by z 10 mil/mil udělali 55 mil/mil 😅, tak to nejspíš vyšly ty výsledky teď o hodně lepší 👍. Moc držím palce, čekání je na prd, to je jasný. Vůbec poprvý to bylo nejhorší. Tak ať je to poprvé i naposled zároveň 🙂. Jinak mně by to tento cyklus vycházelo taky na neděli, je fakt blbý, že to tam nejsou. Asi to nechám být, protože mám strach, že by tam stejně tak dlouho spermie nevydržely, když máme tak špatné výsledky. Navíc jsem z toho, jak nám to pořád nevychází, tak smutná, že ani nemám chuť tam znovu jet. U nás se to asi celkem odkládá, protože tentokrát to vychází na tu neděli, pak na Vánoce a pak je manžel dva cykly pryč, taže případný další pokus až někdy v březnu 😢.
Každopádně dej vědět, doufám, že ti to dopadne 🙂!

triixy
Autor odpověď smazal
Zobraz
katule1990
16. lis 2018

@triixy To je teda fakt zvláštní s tím spermiogramem 😀, ale hlavně, že jsou výsledky dobré! Asi se mi to tentokrát zkoušet nechce, možná je to i tím zklamáním, ale říkám si, že to radši zkusíme v neděli doma, než si je tam nechat v pátek zavést. Maličká šance, že by to mohlo dopadnout i takto, je, tak uvidíme 🙂.

triixy
Autor odpověď smazal
Zobraz
amona
autor
16. lis 2018

@triixy ahojky, no to byl teda týden...v pondělí jsem jela na kliniku byla jsem 16DC a velikost folikulu jen 14 mm. Tak jsem jela ještě ve čtvrtek 19 DC a to už byl 22mm. Už mi ani nic nepichali s tím že přijedu dnes a udělá se IUI. Partner jel hned po práci v 8 odevzdal co měl ( výsledky dnešního spermiogramu 60mil/ml, pohyblivost 51%) a já přijela na 11. Akce nic moc, ale nebolelo to, pak jsem di tam ještě asi 25 minut polezela a pryč. Dostala jsem nějaký hormony co mám brát a za 14 dni mám přijet na krev... takže tak...Teď už zbývá jen doufat... budu na tebe myslet a doufám že příští týden budeš mít // 😉

marticcelli
27. pro 2018

@amona muzu se zeptat zda byl pokus uspesny?
Ja se chystam na 2.pokus zitra