Začínáme s CAR. Jak to bude probíhat?

vandand
5. dub 2021

Ahojte, s manzelem se snazime přes dva roky o miminko. Před více jak rokem se nám zadarilo, ale bohužel zamlkle těhotenství. Od te doby nic (problém bude asi už nejvíc psychika). Z toho důvodu jsme se rozhodli pro navstevu CAR, jelikož jsme nebyli již spokojeni s postupem dvou gynekologu. Vybrali jsme si repromedu v Brně. Jak to bude probíhat? Co se bude dít? V pátek máme první on-line Zoom konzultaci. Co bude následovat? Zrovna jsem 2DC, takže se bude asi muset počkat na další vyšetření na další cyklus?
Dle dosavadních vyšetření by jsme s manzelem měli být oba v pořádku, i vzhledem k tomu, ze jsme prirozene otehotneli. Manzel měl několikrát spermio a vždy na 1*. Já mám přirozený cyklus v průměru 32-36 dnů, ovulovat bych měla i bez hormonu.
Na clostil 1-0-1 nebo 002 reaguji “pomalu”, ovulace až kolem 20DC, na femare dřív, ale ne vždy jsem zareagovala.
Kdyby to bylo na me, chtěla bych se vyhnout ivf (v případě ze nezjistí problém). Zkusit třeba casovany styk, IUI.. ALE - jak dlouho trva, než by k samotnému IVF došlo od první návštěvy v CAR? S manzelem jsme řekli, ze budem do konce roku tehotni, takže pokud by to trvalo, tak by jsme se na casovany styk a IUI vykaslali a šli hned do ivf.
Děkuji za rady a odpovědi.

nikicka
5. dub 2021

Ahoj. My teda dochazime do Pronatalu, ale postup bude asi stejný.
V srpnu jsme byli na první konzultaci,
v září 1. IUI,
říjen HyCoSy,
listopad 2. IUI,
prosinec 3. IUI,
v lednu poslané žádost na pojišťovnu k IVF,
březen stimulace a OPU a teď 3.4. jsem byla na ET 😊
Takže od první návštěvy to je cca 8 měsíců.
Držím palce 🍀💚

vandand
autor
5. dub 2021

@nikicka děkuji moc za odpověď😊 vy jste byly v repromede? Proč odchazite? My jdeme prave na doporučení znamych kteří jednají s pani Hromadovou, tak s ni máme v pátek Zoom. Trosku mě stve ze to je takhle on-line, ale chapu, covid, raději bych jela tam.

vandand
autor
5. dub 2021

@nikicka jsem blbě četla, jsem četla ze odchazite do pronatalu 🤦🏼‍♀️😀

nikicka
5. dub 2021

@vandand my teda chodíme normálně osobně 😃 ale stejně vás budou muset oba pozvat kvůli odberum krve a ultrazvuku 😊

vandand
autor
5. dub 2021

@nikicka a mate nějaké problémy? Nebyl problém s IUI? Trochu z toho mám strach ze nás v centru budou hned tlacit do ivf. Což se mi prave nechce, když jsme tehotni prirozene byli, a pokud nám nezjistí nějak důvod proč by jsme měli jít raději do ivf. 2 IUI za sebou máme, ale s doktorkou, která to spíše “patlala na koleni”.

vandand
autor
5. dub 2021

@nikicka jo s tím počítám ze jen ten vstupní rozhovor bude on-line. Na jednu stranu mužů být rada, máme to 60km tak aspoň nemusime kvůli rozhovoru až tam když nám žádné vyšetření teď neudelaji.

nikicka
5. dub 2021

@vandand mě občas neprasknou vajíčka a udělá se z toho cysta a manžel má trochu horší spermiogram. Taky se nám zařadilo v květnu, ale neudrzelo se.
Koukám, že najít spolehlivého doktora je celkem oříšek 🙈 nás do IVF netlacili. Vlastně až v listopadu se zeptali jestli chceme IVF začít řešit v prosinci nebo až v lednu. Kdybych věděla že to od žádosti budou další 2 měsíce, tak bych to řešila dřív.
U vás se asi bude čekat na další cyklus, kvůli hormonalnimu profilu. Ten se dělá myslim 2dc-4dc.

xleni
5. dub 2021

@vandand Dobrý den, nebo ahoj 🙂 My byli v Brně v Heliosu. První konzultace 22.5. 2020 - udělali všechny odběry - moji krev, manželovu a jeho spermie. Termín porodu mám 17.5. 2021. Manžel mel špatné spermie, 29.6. 2020 jsem byla na odběru vajíček. A v srpnu 2020 na ketu.

kvetuska145
5. dub 2021

@vandand ahoj, meli jsme to uplne stejne jako vy 🤗 pred rokem se zadarilo pak zas rok nic, a pak jsme po dvou letech navstivili helios brno, snoubencuv spermio taky super, ja sem tam cykly bez ovulace a zjistili mi, ze spermie nepreziji v mem hlenu a neprojdou deloznim hrdlem🙂 prvni jsem byla zklamana zkousela diety ale to jsem vydrzela tak max tyden😂 no a bylo nam doporuceno IUI a hned prvni vyšlo a jsem ve 12tt🥰 drzim moc palce🍀✌🏻

vandand
autor
5. dub 2021

@kvetuska145 přesně tenhle test mi měl delat teď doktor ke kterému jsme jezdili místo do CAR. Ale úplně se na mě vybodl, ze až další cyklus. V tu chvíli jsem se naštvala ze jsem si sama hradila utz, stimulaci apod a pak mi řekne ze další měsíc jak kdyby se nechumelilo přitom byla teprve vhodná chvíle, jelikož ovu měla teprve do par dnů proběhnout. V ten den jsem napsala i do CARu a objednala nas😡😊
My už za sebou dvě IUI máme, ale delala mi ho má gynekolozka, která “sídlí” zároveň v nove otevřeném centru. Možná jo, možná ne, ale vzhledem k tomu ze mě stimulovala tak, ze jsem někdy zareagovala s jedním folikulem, někdy ne, tak to na nás působilo jako prave IUI patlane na koleni. I ten druhy doktor se tomu divil, kam jsme posledni cyklus zkusili jet. Tak jsme si rikali ze třeba IUI v zcentru jako takovém by bylo úspěšnější 😊
Na to existují diety když spermie nevydrží v tvém hlenu? To slyším prvně, o jaké se jedna?😊

jasemin26
5. dub 2021

Ahoj my teda jezdili do sanusu do HK, ale pokud máte vše ok, tak určitě jděte nejdříve do iui👍, jinak klasika nejprve si udělají hormonální profil, jestli máte papír že spermiogramu tak by měl stačit, ale některé kliniky si chtějí udělat své.. pak odběry krve, a jde se na iui. My měli větší problém ale taky jsme šli do iui 3x než jsme šli do ivf. Držím palce

kvetuska145
5. dub 2021

@vandand no, nevim teda, ale myslim si, ze rozhodne si udelala dobře, ze si sla do caru. 🙂 Ja slysela o Heliosu a uz jsem se mezinicim nerozhodovala 😊 zkus se zeptat, v caru na to IUI 🙂 ja mela clostik a brala jsem nosifol, ktery mne hodne pomahal s ovulací a potom jsem dostala injekci ovitrelle a na dalsi den nebo za dva dny jsem sla na zakrok😊 mela si taky tu injekci? A nebo by si dostala hormony a pichala by sis je, ja myslim, ze v caru si s stebou poradi a reknou vam co je nejlepsi zpusob😊 Budu moc drzet palce, a dej vedet kdyztak.
No ta dieta, to bylo, ze jsem hledala na internetu jak mit spravne ph neboli prostredu v pochve, tak bylo tam psane zelenina, ovove s zadne sladke atd.. na internetu ti toho vyjede dost 😊 ptala jsem se i jedne poradkyne ohledne plodnosti, jestli strava na to ma vliv a rikala ze ano 😊 ale potom uz jsem to nezjistovala, protoze to vyslo a vubec jsem v to neverila😊