Začínáme s IVF

adusku
5. zář 2016

Ahojte děvčata,
najde se tu nékterá, která podstupuje, či podstupovala IvF v CARu u Apolináře?

Jsme po všech vyšetřeních, čekáme na menstruaci a snad už po všem tom čekání začnem. Ale vlastně si nejsem úplně jistá co mě teď vše čeká? 🙂

A jak jste to měly, když na nějaký termín vyšel víkend?

Děkuju za pomoc 🙂

jasmine2258
7. zář 2016

@anettak já taky 😉 díky! 😉

jasmine2258
7. zář 2016

Holky, jak je to s tím víkendem, nevíte? Co když vyjde ideální termín v rámci IVF na víkend???

anettak
7. zář 2016

@jasmine2258 ja si myslim že by ti zákrok měli udělat asi i o víkendu, ale zeptej se v CARU,treba by ti to mohli i nějakým způsobem posunout

adusku
autor
7. zář 2016

@jasmine2258
U Apo o víkend nejsou :(
Ale na soukromích klinikách prý ano 🙂

jasmine2258
7. zář 2016

@adusku děkuji za info 😉

petapal
8. zář 2016

@jasmine2258 na to jsem se nezeptala úplně jsem měla výpadek jen odkyvala,že je to pak špatně i na ten spermiogram

petapal
8. zář 2016

Jinak chodíme k Apolinari a teď jsem chytla mladou doktorku Gaborova je úžasná mám roztrousenou sklerózu takže je vidět,že i ví o mě nemoci dost.Chci chodit teď jen k ní.Mluvila o poslední stimulaci ,že tam to bylo zbytečné

jani1982
8. zář 2016

Ahoj holky, tak po dnešní kontrole u gynekologa... on jako doktor by mi doporučil čekat půl roku, ale to prostě nedám. Takže jsem se hned objednala na konzultaci do Iscare v Praze, termín 6.10. Tak uvidím, co mi řeknou. Alespoň ale už vidina, že se něco začne dít....

adusku
autor
8. zář 2016

@jani1982
Super, to je skvělá zpráva 🙂

@petapal
Já u Apu chodím k Faitovi a vždy se děsím abych neměla někoho jiného :D
Nejsem totiž drobeček a hned na začátku jsme si řekli co a jak :D

petapal
8. zář 2016

@jasmine2258 ten hormon má manžel nějaký snížený ne ja

bsvet
8. zář 2016

@jani1982 Včera večer jsem nemohla spát a opravdu ani nevím, jak jsem se dostala na Vaši diskuzi. Ale nedá mi to nenapsat...
Můj příběh - 4roky snažilka, vyzkoušela jsem vše, co ostatně každá. První těhotenství prostě nedopadlo - špatně diagnostikované mimoděložní s tím, že se jedná o zamlklé a mé bolesti jsou vsugerované. No ve zkratce svému muži vděčím opravdu za život.. Noví doktoři(postupně 4) kteří řekli, že děti mít přirozenou cestou nebudu a asistovanou cestou to taky moc nevidí.. Snažili jsme se dál, byli jsme na 8 IUI a pak první IVF.. přestimulované vaječníky, pouze 6folíků (jen 4 se podařilo oplodnit). Byli jsme zařazeni do studie, s podmíněným zaváděním 3den, tak jsme tedy zavedli. Zbylé 3 se nezapouzdřili, takže nic zamraženo a strašná depka, že ani to 4, zavedené, nevyjde.. 9den kontrola do studie skoro v slzách a ejhle, těhu hormon v krvi..
Do začátku 9měsíce jsme se schovávala, což na menším městě není nic jednoduchého. Prostě jsem nemohla riskovat, že to nedopadne a někdo se se mnou bude o tom chtít bavit (okamžitě jsem se hroutila). Vůbec jsem si těhu neužila, ale prostě jsem nemohla.. Ve 38tt jsem porodila zdravé krásné miminko.

Jinak známá přišla o miminko ve 39tt, a předevčírem jsem jí potkala tlačit kočár a rovnou šla s druhým dítkem za ruku..

A proč Ti/Vám to tady píšu? Protože pokud jsi Jani našla spoustu případů, kdy to dobře nedopadlo, veř, že je to proto, že ty, kterým to dopadlo dobře se už k takovým věcem nevrací..
Mimochodem jsem včera čůrala na test a páni doktoři neměli pravdu 😉
Takže jsem zářný příklad, že těhotenstvím se tělo ženy opravdu kompletně mění a hlavně uvnitř.. Je mi strašně líto, že sis něčím takovým musela projít, ale určitě to příště dopadne dobře!

jani1982
8. zář 2016

Moc děkuju za pozitivní zprávu 🙂 Jsem ráda, že ti to takhle dopadlo, i když tedy nervy to museli být strašné.... Musím se opakovat - tedy slova jiných žen - že my ženy jsme opravdu silné a nikdo, kdo si něco takového neprožije nemůže vůbec vědět, co všechno zvládneme. Chápu to dobře, že jsi znovu těhotná? Jestli ano, tak po tichounku gratuluji a moc ti to přeji.
Vůbec se nedivím, že ses tak bála a že ses schovávala do poslední chvíle.... Já pokud se to povede, tak se sice schovávat nebudu - jelikož u nás to nelze - manžel je absolutně venkovní typ 🙂 Ale nebudu se nikomu dobrovolně asi chlubit, budu se strašlivě bát... Teď už jsem měla vybraný kočárek, nakoupíno né moc věcí, ale dost... teď okolo toho šuplíku chodím div né po špičkách a občas se i sebetrýzním a otevřu ho... to je mi pak hodně smutno...
Ještě jednou moc děkuju.... 😉

bsvet
8. zář 2016

Jo, to znám, manžel jednou v noci všechny věci vzal a odnesl. Zprvu to bylo hrozné, ale myslím, že to pomohlo. Pak jsem malé stejně ty věci nedala.. A to si ani nedokážu představit čím vším sis musela projít ty..

Naštěstí byla zima, ale i tak jsem asi vypadala dost směšně - nosila jsem manželovi bundy a nejlépe ještě velkou tašku před břichem..

No těžko říct, myslím, že těhu a testy to potvrzují, ale z logiky věci bych být rozhodně neměla - kojím stále co 3hodiny i v noci (vím že to není 100%ochrana, ale prý se pravděpodobnost výrazně snižuje) a krom hormonálních nerovností, které asi těhu dokáže vyřešit jsem měla i nějaké mechanické překážky. A taky v době ovu jsme měli kondom a vlítli na to až pár dní po. Každopádně čárka na testu sílí každý den a mrcha, která byla už pravidelná nikde.. Má logická hlava to prostě nebere.

Některé ženské si nejdřív bohužel musí prožít nějaký šok. Nám umřel pejsek a já jsem to po tom všem vůbec nedávala. Protože se tenkrát ode mě nehnul a když jsem měla nejčernější myšlenky, tak to opravdu věděl a nenechal mě udělat žádnou blbost (asi jsi někdo bude myslet že jsem blbá, i já bych pochybovala, ale tak to opravdu bylo) .. A pak to najednou klaplo. Asi malá potřebovala nějakého andělíčka, aby to zvládla. A Ty ho teď taky máš - vybere v nebíčku tu nejlepší dušičku (protože za to, co sis prožila si zasloužíš něco extra)a pošle Ti jí a ochrání Vás oba.
No už dost sentimentu, brečím tu jak profi plačka.. Prostě určitě to vyjde, věř tomu!

jani1982
8. zář 2016

Já tomu říkám, že příroda je příroda a na nějaké ty jejich výpočty, kdy na to vlítnout a kdy ne moc nevěřím... Takže prostě jsi těhotná a basta fidly :D A kolik je malé?
Stejně tak říkám, že to máme prostě napsané v osudu... a dané dopředu. Ono to bylo tak, že my se vlastně měli rozhodnout, zda si malého necháme...nikdo vlastně nic nevěděl, jen tu byla možnost růstové a kostní vady a úbytku plodové vody. Přišel den D a malej to vlastně rozhodl za nás...Tak si taky říkám, že to tak asi mělo být...
Tak plačky jsme dvě, já jsem prvotřídní ... tyhle všechny milý slova útěchy mě vždy rozbrečí....A v pejska věřím, mám sama dvě holky psí a jsou to zlata.... v den kdy jsem se vrátila z porodnice celá zhroucená, tak obě měly uplně slzičky se mnou a to nekecám, ten pes to ví prostě. Takže tě chápu. Dobře, budu věřit, že to vyjde..jen ten čas nejde nijak poposunout, to mě štve.....

bsvet
9. zář 2016

Malé bylo minulý týden 8 měsíců.
Byly jsme rozhodnutí jít ještě jednou a zavést znovu po 3 dnech, nečekat na embryo. Paní embryoložka nám tehdy říkala, že vypadá a vyvíjí se nejlíp (takže už to asi takhle brzy poznají). A musím říct, že malá je opravdu silný jedinec, musím ťukat, ale neměla ani rýmičku (ťuk ťuk).
Takže bych rozhodně neházela flintu do žita, ikdyž se nezapouzdří..jde to i bez toho ;)

Já ty řeči o přírodě a že jsou věci tak jak mají být nesnášela, ale zpětně na tom asi něco bude. Musela jsem přijít na spoustu věcí..

mrkyvka05
12. zář 2016

Ahoj holky, jsem tu nova. Mam na vas dotaz. Prave podstupujeme 1.IVF v Jihlave. Vek 38 let, jedno dite zdrave, pocato normalne bez problemu. Potom jsem prodelala 3x zamkla tehotenstvi, 2x revize a 1 samovolny potrat. Vsechny testy genetika, imunilogie, spermiogram v poradku. Ja mam malinko snizenou hladinu AMH 0,99. Dnes mam 8 den stimulace, zareagoval pouze jeden vajecnik, kde jsou 3 folikuly /cca 13mm/. Picham Puregon a tabletky Prednison, dnes jsem zacala pichat jeste Orgalutran. Trosku me vydesil pocet a hlavne, ze ne ve vsech muze byt vajicko. Mela jsem nektera podobne vysledky? Popripade nejake vase zkusenosti. predem dekuji

anettak
12. zář 2016

@jasmine2258 ahojky jen se chci optat jake leky ti dali na stimulaci před IVF ??a už si měla výpočet na kolik tě vyjde IVF?? 🙂

jasmine2258
12. zář 2016

@anettak ahoj, zatim nic. Mám jít 23.9. na kontrolní ultrazvuk a myslím, že pokud bude OK, předepíše ni doktorka léky. Jinak jsme se ptali, kolik nás bude ten 1. pokus stát a vychází to neco mezi 15 - 20 tis.

anettak
13. zář 2016

@jasmine2258 tak to jsme na tom stejne 🙂 také nám to tak vypočítal, stejně bližší info nám řekne teď 20. 9.

jasmine2258
13. zář 2016

@anettak nejhorší je to čekání!!! 😖 Kdybychom už si mohly aspoň už píchat ty injekce... 🙂 Nikdy bych neřekla, že se budu těšit na to, až si budu píchat injekce do břicha 😀

katjja123
13. zář 2016

@mrkyvka05 Já jsem z prvního IVF měla jen 4 vajíčka a dvě se podařilo oplodnit a hned to první se nám uchytilo a věřím že vydrží až do března 🙂 Po odběru jsem z toho byla nešťastná, že jenom 4 vajíčka, potom že se jen dvě oplodnily, ale asi nezáleží na kvantitě ale na kvalitě.

anettak
14. zář 2016

@jasmine2258 jo, jo jak říkáš, nejhorší je to čekání, musím doma pořád něco dělat abych nad tím nepřemýšlela, dny jsou jako věčnost 😠 také jsem v takovém stádiu, že už bych chtěla začít se stimulací, trošku bych se uklidnila vnitřně, jako že už se něco děje a dělám něco pro to aby se nám povedl konečně ten uzlíček štěstí 🙂

adusku
autor
14. zář 2016

Zdravím holky 🙂
Povězte mi, měly jste některá během přípravy na IvF marodní?
Respektive jak jste to řešily v práci?

bsvet
14. zář 2016

@adusku Dostala jsem neschopenku, prý je to běžný postup, když už dojde až na IVF. Tu pak převedli rovnou na gyndu..

adusku
autor
14. zář 2016

@bsvet
U obvodního nebo v CARu? Ne že bych nechtěla chodit do práce, ale mám psychicky náročnou práci ( infolinka - stres ze zákošů, vedení, přesčasy) a neumím se nenervovat 😃

bsvet
14. zář 2016

@adusku Mě dali přímo v CARu, chodila jsem do fakultky, razítko jsem měla gynekologická ambulance. Říkali, že každá žena to snáší jinak, tak pro jistotu. A popravdě, byla jsem ráda, že jí mám..Krom toho mi řekli, že po odběrech i po zavedení odpočívat, nestresovat, nehonit se, nic nezvedat...neumím si představit, ve které práci by se to v dnešní době dalo dodržet 😅

adusku
autor
14. zář 2016

Já k Apolináři... já v papírech k IvF, který jsme dostali mám napsáno, že to není nemoc a není třeba pracovní neschopnosti 😃
Tak jsem zvědavá.

bsvet
15. zář 2016

@adusku Tahle hláška mě nepřestává ve zdravotnictví udivovat, hlavně když jí z úst vypustí doktor, kterému musí být jasné, jak se cítíš.. Ale to je asi příspěvek na jiné téma.
Moc si nedokáže představit, jak technicky by to šlo, já chodila každý druhý den na kontroly, potom každý den na kontroly, Pak odběr pod narkozou, a po zavádění klid.. Kdy bys do té práce stihla chodit?

bsvet
15. zář 2016

Je to asi o lidech. Mě říkali: "Berte to tak, že jiný stav se tomu neříká nadarmo. A my Vám ještě před tím provedeme s tělem něco, na co není standardně nastavené. My mu zatížíme jednu část a na Vás je, abyste mu ulevila na těch ostatních. Ale dělejte, jak myslíte Vy, jsou to Vaše peníze.."
Jestli tam máš nějakého rozumného doktora, zkus se s ním domluvit. Třeba to pochopí..

adusku
autor
18. zář 2016

Tahle hláška je šílená, to máš pravdu.
Já co mám kolegyně, co byly na IvF, tak ty si marodní domlouvali s obvoďákem.
ten můj je takovej hodnej, určitě by mi to napsal, ale nechci vypadat jak lemra :D

27.9. jedem do CARu, tak se zkusím poptat, jak to všechno bude vypadat, kolikrát tam budu muset jezdit (máme to cca 80 km + cesta po Praze, takže to mám vždy tak na 4 hodiny) atd a podle toho se asi domluvíme.
Pochybuju totiž, že by se jim v práci líbilo, že bych měla obden propustku na celý den a hlavně, to snad ani není placený :(