icon

Středeční soutěž - máte rádi básničky?

avatar
misa_fisherprice
6. pro 2017

Ahoj všem❤😇,

vyhlašujeme středeční soutěž❤.

Téma soutěže: vymyslete s vašimi dětmi krátkou říkanku, básničku na téma VÁNOCE.
Básničku nám napište a pošlete.
Trvání soutěže: středa 6.12.2017 do půlnoci
Vyhlášení výsledků. čtvrtek 7.12. 2017 během dne
Výhry : 8 nejpovedenějších říkanek odměníme mluvící knížkou - FP UČÍME SE ŘÍKANKY 🐱🐱

Držíme všem palce, ať vás inspirace provází celý den a těšíme se na vaše básničky.
Míša🐭

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 12. čer 2026 · 192 příspěvků

Stručné shrnutí

  • Na fóru proběhla středeční soutěž o krátké vánoční říkanky s termínem odevzdání středa 6.12.2017 do půlnoci a vyhlášením výsledků čtvrtek 7.12.2017.
  • Hlavní cenou bylo 8 × mluvící knížka FP UČÍME SE ŘÍKANKY od Fisher Price a v diskusi se často zmiňovaly další hračky Fisher Price, například BeatBo, pejsek a stoleček.
  • Organizátor požádal vítěze o zaslání kontaktních údajů v soukromé zprávě včetně telefonu a oznámil, že výhry budou odeslány příští týden Českou poštou.


Q: Jak se přihlásit do soutěže s říkankou na rodičovském fóru?
A: Pošlete vámi napsanou říkanku jako příspěvek do soutěžního vlákna do termínu středa 6.12.2017 do půlnoci; výsledky byly vyhlášeny následující den, čtvrtek 7.12.2017.

Q: Jaké ceny nabízela tato soutěž?
A: V této soutěži pořadatel nabízel 8× mluvící knížku "FP UČÍME SE ŘÍKANKY" od Fisher Price a v příspěvcích byly zmiňovány i další Fisher Price hračky jako BeatBo, pejsek a stoleček.

Q: Jak vítěz obdrží výhru a jaké údaje musí poskytnout?
A: Organizátor požádal vítěze o zaslání kontaktních údajů do soukromé pošty včetně telefonního čísla a oznámil, že výhry budou odeslány Českou poštou následující týden.

Q: Jsou soutěže s říkankami vhodné i pro malé děti?
A: V diskuzi se účastnili rodiče dětí od 9 měsíců (zmíněno 9měsíční dítě) až po 4,5 roku (zmíněno 4,5let), rodiče často psali říkanky za kojence nebo společně s nimi.

Q: Kde najdu inspiraci na vánoční říkanky pro děti?
A: Ve vlákně jsou stovky ukázkových říkanek s tématy pečení perníčků, dopisu Ježíškovi, sáňkování, kapra nebo rozbalování dárků; konkrétní příklady z diskuse obsahují verše o perníčkách, stromečku, kaprovi a hračkách BeatBo.

Q: Kdo soutěž pořádal a na jaké platformě?
A: Soutěž pořádal na fóru zástupce Fisher Price (organizátor označený jako Míša) a proběhla na platformě Modrý koník.

Závěry z diskuze

Shoda

  • Tvorba krátkých vánočních říkanek je populární a v diskuzi se objevilo mnoho příspěvků s typickými tématy jako cukroví, stromeček, kapr a dopis Ježíškovi.
  • Hračky Fisher Price byly v diskusi častěji uváděné jako žádané dárky (BeatBo, pejsek, stoleček).
  • Organizátor požadoval od vítězů zaslání kontaktních údajů v soukromé zprávě včetně telefonu a upřesnil, že výhry budou odeslány Českou poštou.


Sporné názory

  • Někteří účastníci soutěže se aktivně zapojili a soutěžili o knížku, zatímco jiní se nezúčastnili, protože knížku již mají nebo se soutěže nechtěli účastnit.


Otevřené otázky

  • Jaká byla přesná hodnoticí kritéria pro výběr 8 výherců; v diskuzi nebyla zveřejněna konkrétní pravidla hodnocení.
  • Jak rychle a s jakým sledovacím číslem budou konkrétně výhry doručeny Českou poštou; v diskuzi bylo oznámeno "příští týden", bez dalších detailů.
  • Je mluvící knížka FP UČÍME SE ŘÍKANKY optimálně vhodná pro nejmladší věkové skupiny (např. 9 měsíců); v diskusi se objevily věkové příklady, ale profesionální doporučení nezaznělo.


Zmíněné značky a firmy

Fisher Price, Fischer Price, Česká pošta, Modrý koník, Globus, Kaufland, Maxe

Zmíněné produkty a metody

FP UČÍME SE ŘÍKANKY, mluvící knížka, BeatBo, pejsek, stoleček, Fisher Price tablet, FP říkanková knížka, Uspávací sovička, Zrcátko opičku, chodítko, vozítko, doktorský kufřík, robo auto

Místa a osoby

Sázava, Paukovic, Modrý koník, Globus, Kaufland, Maxe

Strana
z7
avatar
simusa91
6. pro 2017

Kdo to zvoní bu bu bu,
čerte, já už zlobit nebudu.

Už se blíží Vánoce,
znovu takhle po roce.

Perníčky my nespálíme,
jen je pěkně nazdobíme.
Linecké už z trouby voní,
tátovi se chutě honí🙂.
Rohlíčky si v cukru obalíme,
pořádně se přitom zalepíme.

Jehličí už doma voní,
pod stromečkem zvonek zvoní.
Přejeme si na Vánoce,
hlavně zdraví v příštím roce.

avatar
andilecekk22
6. pro 2017

Sníh už padá z oblohy a my pečeme cukroví.
Vánoční čas nadešel, kapra brzo upečem.
Dárečky si rozbalíme, štěstí v očích uvidíme.
Hlavně u těch detiček rozbrečí se i dědeček.

Proto přejeme krásné svátky, plná bříška a žádné zmatky.

avatar
simdan
6. pro 2017

Bohužel nemám básnické střevo tak přenechám soutěž jiným 👍

avatar
lucinecka2007
6. pro 2017

Vánoce se blíží, oči se mi klíží.

Vyprat, vysát, utřít prach, to vše musím hravě dát.

K tomu okna umýt, cukroví upíct, stromek nazdobot a kapra připravit.

Hlavně žádné zmatky, toť návod pro veselé matky.

avatar
mrkew
6. pro 2017

Prosinec prosí o snížek bílý,
mohl by padat alespoň chvíli.
Vánoce budou za chvíli malinkou,
těší se Pepa i s Kateřinkou.
Dárečků kupy pod stromečky,
Snížek už zasněžil nám domečky.
Klidu a lásky přejeme víc
To vše ze Sázavy od Paukovic.❤🙂

avatar
misssunday
6. pro 2017

Vánoční

☃ ❄ ☃

Zvonky zvoní
cink cink cink,
Vánoce jsou tady i pro tebe
pokud nejsi flink.

Ještě je totiž potřeba udělat mnoho věcí
zabalit dárky, obalit kapra,
to nám zase pusa sklapla.

Pomůžeme mamince cukroví péci
za tu její celoroční péči.
Nesmí být všechna dřina jen na ní
všichni máme ručičky a vánoční přání.

Ať jsou všichni šťastní a zdraví
hlavně ať se máme pořád všichni rádi!

A tak zase po roce
jsou tu další Vánoce.
Dárečků bude jistě dost
pozoor, aby vám nezaskočila kost!

Se soutěžemi od Fisher Price si čekání zkrátíme,
alespoň se tolik nenudíme.
Chce to kreativní býti
a příležitost chytiti.

Rolničky je z dálky slyšet
rozzářené obličeje všude vidět,
to napětí by se dalo krájet,
pojďme úsměvy lidem vhánět.

Užijte si tyto krásné chvíle, milí a drazí,
teplo domova ať nikdy neomrzí.

Ať jste všichni tam kde chcete býti,
vždyť je to ten nejhezčí čas,
tak si ho nenechme ujíti.

Šťastné a veselé! 😘

❄ ❄ ❄

avatar
haanzzi
6. pro 2017

Cukroví zavoní,
zvoneček zazvoní,
Ježíšek nám dárky nese,
copak asi donese.
Stromeček si nazdobíme,
ozdoby mu vyrobíme.
Pod stromeček pohoštění,
na talířku pro něj cukroví vanoční.
Věnec, svíce, baněčky,
Pod stromečkem dárečky.
Rodina celá sejde se a ve zdraví raduje se.
Hezký advent, Vánoce,
mějte všichni opět po roce. 🙂 🎁

avatar
jarcca
6. pro 2017

Po sněhu tu žádná stopa,
do bláta se boří bota.
Mamka velký pupek má,
pečení se vyhýbá.
Ve vytrínách stále prach,
necháme to asi tak.
Dárečků jen pomálu,
nechce se nám do krámu.
Ale i tak Vánoce budou krásný čas,
až rodina pohromadě bude spolu zas!

avatar
kacka.ondra
6. pro 2017

Štědrý večer už je tady,
sníh už padá do zahrady,
na stromečku svítí svíčky,
vyhlížíme andělíčky.
Mají sáně s párem koní,
rolničky jim hezky zvoní.
Rychle upalují bílou plání,
vezou všechna lidská přání:
pytel štěstí, náruč lásky,
žádný stesk a žádné vrásky.

Adrianka a Natálka (2roky) - pomáhala maminka 🙂

avatar
petronellarikov
6. pro 2017

Mame radi Vanoce, prichazi vzdy po roce 🙂
Vanoce jsou svatky klidu, nemame vsak radi nudu 🙂
Vsichni se smejeme, kdyz cukrovi peceme 🙂
Jezisek nam darky nese, komu asi co donese??

avatar
veronika4709
6. pro 2017

Děti dopis Ježíškovi napsaly a netrpělivě čekají,copak jim asi nadělí.
Maminka peče cukroví,když jí to čas dovolí.
Tatínek zdobí stromeček,aby měl kam Ježíšek dát nějaký ten dáreček.
Nejvíce se však všichni těšíme, až rozezní se zvoneček a každý rychle rozbalí svůj první dáreček.

Veselé Vánoce!🙂

avatar
bednaluca
6. pro 2017

Tolik lásky, tolik štěstí,
ve vsi nebo na předměstí..
Světla v oknech, na stromečcích,
a za okny padá jen sníh..
Všude ticho, posvátný klid,
venku mráz a hvězd jemný svit..
V domovech spousta drobečků
co nedočkavě míří k stromečku,
těší se, na svou nadílku
není nic víc-než radost těch andílků..
Nejprve kapr se salátem,
pak pro dárečky obratem.
Po trhání papíru,
každý je šťasten nad míru.
Slzičky štěstí a dojetí,
k maminkám a tátům doletí..
Dostanou pusu, objetí,
a pohádka ten den zpečetí.. <3

avatar
kikinkaka
6. pro 2017

Znovu po roce jsou tu vánoce.
Snad budou bílé, to by bylo milé.
Sáňkování, koulování to jsou super chvíle.
Máme rádi české tradice a zvyky, nepodporujeme ty z Ameriky.
Mikuláš, Ježíšek a na stole kapřík..
Cukroví celý byt provoní, nikdo se nikam nehoní.
Celý rok se těšíme na pohádky a čekáme až Ježíšek donese pod stromek dárky.
Víme přece, že jsou to nejhezčí svátky v roce. 😉

avatar
mataata
6. pro 2017

Bílá vločka na zem padá,
dětská očka marně hledá,
Kde je Peťa, kdo to ví?
V teple mlsá cukroví.
Pohádku Vánoc jí přeruší sen,
líbezně ukončí vánoční den.

avatar
cerveliska
6. pro 2017

Na Vánoce zvonek hlásí:
Narozeniny se slaví!
Koho?Koho?Uhádněte!
Trošičku vám napovíme:
Narodil se v maštali,
přešel se pak po moři,
pastýřem byl velikým,
dárek nám dal nejhezčí,
a teď,
je všude mezi námi.

avatar
kolka357
6. pro 2017

Vánoce se blíží,
všichni Ježíška vyhlíží.
Venku padá sníh,
děti jezdí na saních.
O Štědrý den pospolu,
zasedneme ke stolu.
Rozkrojíme jablíčko,
sníme kapra a salátu maličko.
Nazdobený stromeček voní,
Ježíšek na zvoneček zvoní.
Po večeři dárky rozbalíme,
vánoční koledy si zazpíváme.
Sfoukneme svíčky a jdeme spát,
něco krásného si necháme zdát.

avatar
arwpal
6. pro 2017

Hezky večer, přišla jsem domu z prace a toto dílo mých dvou děti na me čekalo. Jen to prý musím přepsat at je to čitelné a bez hrubek a poslat vám😊 tak tedy posilam a přejeme s dětmi hezky večer😊

avatar
marketass
6. pro 2017

Vánoční svátky nás brzy čekají,
dárky od Fischer price na Maxe čekají.
Pejsek i stoleček pod stromkem budou,
vánoční atmesféru všichni milujou.
Poprvé letos Maxík se přidá,
okusí Vánoce a to je príma.
Všichni se těšíme na jeho očka,
vykouzlí úsměvy, sladká to tečka.

avatar
jarunecka
6. pro 2017

Paci paci pac, vzbudil se Ježíšek zas. Na zádech nese v batohu zvoneček. Na saních veze stromeček. Na obloze sbírá hvězdičky každému z vás. Přichází opět Vánoční čas.
🙂

avatar
anetka1701
6. pro 2017

Mám ráda Vánoce
Škoda že jsou až po roce
kdyby byly každý měsíc
bylo by to nejlepší

Napíšeme Ježíškovi
dopis za okno dáme
On přijede jako na koni
dárky pod stromečkem máme

Šárka 6let :D :D :D Kreslí a vyrábí strašně ráda, básničku dávat dohromady bylo mnohem náročnější :D

avatar
evulinka27
6. pro 2017

Co bych si přál na Ježíška?
Ať mi někdo napoví...
Už vííím!!!
Stačí mi jen šťastná máma,
co dá pusu tátovi!!!

Na Vánoce chci být s nimi
a hrát si krásně celý den.
Klidně ať něco chybí,
ale takhle budu spokojen!

avatar
mi123
6. pro 2017

Vánoce už přicházejí, čertíci je předcházejí.
Stromeček si nádobíme, kapříka si osmežíme.
Ježíšku náš milý Fisher Price jsme si přáli, hlavní je být šťastný, ve zdraví se u stromečku sejít.
Krasne Vánoce přejeme.🙂

avatar
jazae
6. pro 2017

Máme rádi Vánoce,
těšíme se velice,
na to jak zas budem spolu,
u vánočního stolu.
Zazpíváme si koledu,
o krásném bílém sněhu.
Pak půjdeme ke stromečku,
po zazvonění zvonečku.
Rozbalíme si darečky,
koukneme se na pohádky.
Co je hlavní? Budem spolu. Vánoce jsou krásné, těšíme se na ně.

avatar
twoangels
6. pro 2017

Paci, paci pacičky,
Viktorek je maličký 👣

Neví, co jsou Vánoce,
ani že jsou po roce 🎄

Budou doufám krásné
a pro všechny šťastné 🍀

avatar
1denca
6. pro 2017

Už je tu zas ten krásný čas,
na který se těší snad každý z nás.
Na nadílku od Ježíška,
někdo zas na plná bříška.

U stromku dárky rozbalíme,
a co jen to nevidíme?
Knížka od Fisher Price je tam,
radostí všem za to pusu dám.

Všem přejeme krásné Vánoce,
sejdeme se tu Vámi zase po roce 😉

avatar
bobinka16
6. pro 2017

Vločka za vločkou padá.
Radost z toho mam jak malá,
že už je tu zas
ten vánoční čas.
Jenže už jsem máma,
ale to není přeci drama,
hlavně žádný stres,
spálené cukroví když tak sní pes.
A že se vše neleskne nevadí,
hlavně že se pohoda doma naladí.
Rozzářená dětská očička,
to je ta správná vánoční písnička.
Tak zastavme tu honičku,
a buďme spolu alspoň trošičku.
Vždyť to je ten největší dar,
že jeden máme druhého a nejsme tu na tom světě sami,
né předražené dary.
Tak obejměte drahou polovičku,třeba i rodiče a své děti,
vždyť oni jsou to naše štěstí.
A když se nám něco nepovede, nebudem si dávat pěstí,
neboť mi jsme toho štěstí nenahraditelnou a výjmečnou součástí.

Tak krásné a pohodové Vánoce všem 😊

avatar
markytka_1
6. pro 2017

Sněhové vločky k zemi padají,
všechno rázem zakryjí.
Na saních jedeme,
co to asi vezeme?
Seno, mrkve, řepu, kaštany
i jablka máme přidány.
Stromečky ozdobíme,
krmítka naplníme.
Ať ptáčci i zvířátka
mají plná bříška.
Domů zpátky jedeme,
hezké Vánoce přejeme.

avatar
lawazzaa
6. pro 2017

Klid a mir zavladl zas,
uz je tu zima,je Vanoc cas.
Deti se tesi na spolecne chvile,
kdy maminku hned zkrasli ta jeji pile,
kdyz rukama od mouky tvori nam cukrovi
a detem vypravi,co jindy nepovi
- pribeh o tradicich.
Tatinek s radosti nazdobi stromecek,
krasny a blystivy-rozsviti domecek.
Rozsviti take i detska ocka,
protoze Jezisek u neho pocka!
Ale jen chvilinku - jen nez zvonek zacinka,
a pak u stromecku - deti,tatka,maminka!

avatar
janyna88
6. pro 2017

Bohužel nemám básnické střevo,
i když rýmů na Vánoce plno.
Za okny v mraze tiše padá sníh,
u stromečku je slyšet dětský smích.
Hračky od Fischer-price tam nechybí,
i když někdo může mít pochyby.
Viktorka s opičkou skotači,
i když jí jedna hračka nestačí.
Karlička Beatboo roztančí,
a moje srdíčko radostí poskočí.

avatar
veronikamajkl
6. pro 2017

Vánoce, Vánoce jsou tu zase po roce.
Dopis pro Ježíška si za okno dávám a u toho na čerty z okna mávám.
Velké přání na Ježíška mám a to naučit se říkanky sám.
Maminka zkouší jaké máme štěstí a proto Míšu veršíkama prosí☺

Strana
z7