Jak jste řekly partnerovi, že bude táta?

lidka_hipp
20. dub 2015

Těhotenství je pro někdy příjemné překvapení a jindy pořádný šok 😀 Vzpomínáte, jaké to bylo, když jste se dozvěděla, že jste těhotná? Kdo se tuto novinu dozvěděl jako první? 🙂 Co říkal budoucí tatínek? Jak jste mu řekly, že budete tři, později čtyři, bude vás pět.. ? 🙂

hance09
20. dub 2015

Manželovi jsem oznámila,že bude asi tatínek s duchem na testu, ale vzhledem k předchozímu spontánnímu potratu, jsme byli s radováním obezřetní...
Zatím jsme tři, doufám,že za rok až dva budeme čtyři....no a pět nás asi nebude,to by manžela odvezli 😀

petit_grisu
20. dub 2015

My jsme po miminku hrozně moc toužili, takže každý test jsme oba hypnotizovali s očekáváním pozitivního výsledku. 😵

aklin
20. dub 2015

Když jsem se dozvěděla, že jsem těhotná, pro mě to byl příjemný šok, protože jsem to vážně nečekala (kdo by čekal po 2,5 letech snažení). A poté jsem to oznámila manželovi (jednoduše jsem to na něho vybafla) a ten mi na to řekl, ať se uklidním. On byl ten co zachoval chladnou hlavu.
Jelikož jsme v ten den byli u jeho rodičů, tak první z rodičů se to dozvěděla tchýně a ta mi taky řekla, ať jsem v klidu. Nevěřila, že jsem těhotná. Pak jsme ji vysvětlily, že to mám potvrzené z krevních testů, ale přesto byla nevěřící Tomáš. Až když jsem měla po prvním utz, konečně začala věřit, že bude babičkou. A následně se to zapilo. 🙂

svatbataz
20. dub 2015

Od dvou čárek na testu jsem vydržela 3 dny do UZ, kde mi to Dr potvrdila. Večer jsem mu nachystala soutěž - Chcete být milionářem (PC program, který jsem promítla do televize a ovládala z PC, jako vladimír čech 😀). Měl tam 15 otázek týkajících se našeho vztahu, i 3 nápovědy. Ty ale moc nepotřeboval, poslední otázka byla "Co není pravda?" a v možnostech bylo vše pravdivě, i možnost "budeš táta" - chybně byla možnost "2+2=5" 😀 Koukal na to jako puk ale došlo mu to rychle, bylo to hezký 🙂

punky
20. dub 2015

u nas to bylo velike prekvapeni brala jsem antikoncepci takze kdyz jsem to par dni nedostala tak jsem byla presvedcena ze je to nejaky zdravotni problem a pritel tvrdil ze jsem tehotna mel pravdu 😉 takze to vedel driv jak ja 😀 a u druheho kdyz jsem mu rekla ze jsem tehotna ze to vyslo hned na poprve po nevydarenm umelku tak rekl ja jsem ti to rikal ze vyjde hned 😀

lidka_hipp
autor
20. dub 2015

@hance09 Přeju vám, ať vám další miminko vyjde a manžel to přežije 😀

@petit_grisu Jak vypadalo "hypnotizování těhotenského testu"? 😉

@aklin Koukám, že manžel je nedůvěřivý po mamince 😉 Přeju vám, ať zvládnete konec těhotenství ve zdraví 🙂 Už víte, jak se bude miminko jmenovat?

@svatbataz Tak takový test pro tatínky je vážně zajímavý nápad 🙂

@punky Tatínci vědí o těhotenství víc než maminky? 😀

punky
20. dub 2015

@lidka_hipp v nasem pripade nejspis ano 😉 😀

petit_grisu
20. dub 2015

@lidka_hipp Každý ten test měl nějakou dobu "čekání" než se vybarví na 100%, tak jsme vždycky stáli v koupelně, test položený na pračce a čekali jsme zda se druhá čárka ukáže nebo ne. 😀 Pak jsme se jen dohadovali zda tam duch je nebo není. 😀

alpakovo
20. dub 2015

u prvního syna pouze pozitivní test, u druhého syna vyšel test pozitivní přímo na tatínkův svátek, tak to dostal jako dárek 😀

lenjii
20. dub 2015

Poslala jsem mu MMskou foto pozitivního TT. 🙂 Nepracoval v místě bydliště a nechtělo se mi čekat až dojede na víkend. Ted je semnou doma, tak řeknu osobně 🙂

yvonneullmann
20. dub 2015

Když jsem zjistila podle testu ze jsem těhotná tak jsem byla v hroznem šoku... Brala jsem antikoncepci a proto jsem nic takového nečekala. Test jsem si udelala po 10dennim zpoždění jen tak...volala jsem příteli přiznám se ze s brekem a on se začal smát a řekl no tak budu taťka dřív... V tu chvilku se mi ulevilo a byla jsem šťastná... A ted uz mame 13ti mesicniho kluka a jsme na něj pyšní

sarka49
20. dub 2015

Manžel to věděl ještě dřív než jsem měla pozitivní test. Stěžovala jsem si na bolest v podbříšku. Já osobně jsem si myslela, že to mám po antibiotikách, které jsem dostala a už dobrala. Pak mě to nedalo, udělala jsem si test a byla tam slaboučká čárečka. Já tomu nepřikládala nijak význam. Ale manžel už bezmála začal vybírat kočárek (nikdy bych to do něho neřekla). Ale po týdnu to byly pruhy na testu a bylo to jasné i mě. Takže u nás jsem byla ten překvapený spíše já. 🙂

petya231
20. dub 2015

Tak shrnuti stedreho vecera 2014 😎 .. Ze ja jsem memu drahemu dokazala utajit mimiska v brisku bylo to nejtezsi a nejlepsi rozhodnuti ale stalo to za to.. Kdyz si rozbalil balicek a po otazce "je co to je" zacal cist dopis od "mimiska" a v prubehu cteni mu zacali tect slzicky tak to byla pro mne konecna .. byl to ten nejkrasnejsi zazitek 🙂 Bulil bobik muj jak miminko 🙂 Pak si z niceho nic klekl soupnul se pod stromecek 😀 a pomezi slzy rika "ja mam pro tebe sebe , vezmes si me ? " Tak to byla dalsi konecna a zacala jsem bulit i ja 🙂 a pak jsem si musela najit prstynek na stromecku .. 😀 Pak se jelo za jeho maminkou a ta brecela taky.. Pak se jelo na slovensko za Moji maminkou ta bulela taky .. Tak to byli v celku klasicke ubulene ale nejkrasnejsi vanoce 🙂

marssyy
20. dub 2015

Já už si to ani přesně nepamatuji, jen vím, že to bylo pár dní po jeho narozeninách, takže to byl malinko opožděný dáreček 😉

iunkas
20. dub 2015

Poprvé v telefonu. Ani jeden z nás to po tříměsíčním vztahu nečekal :D Ale bohužel jsem potratila. Až na potřetí to vyšlo, to jsem mu nechtěla říkat, dokud nebudu ve 12. týdnu. Bohužel jsem v šestém začala krvácet a doktor mi zakázal jakoukoliv práci a sex. No a když teda partner chtěl, tak jsem mu to musela říct :D Miláčku, nemůžu s tebou nic mít, protože jsem těhotná... :D

zuzik24
20. dub 2015

Tak u prvního to byl šok, protože jsem to zjistila až v 11tt na preventivní prohlídce. 😀 Vyšla jsem z ordinace ubrečená (protože jsem miminko ještě neplánovala), přítel na mě čekal v autě a hned co se děje, tak jsem mu řekla, že jsem těhotná a on se rozjuchal, že to je super, ten to vzal mnohem lépe než já 😀 😀 😀 A druhé už plánované bylo, zjistila jsem, že jsem těhotná na přítelův svátek, takže dostal úhledně zabalený dopis od miminka a testík a plakal štěstím 😅

majavcelicka
20. dub 2015

Nemusela jsem oznamovat 😀 Hned první měsíc co jsem vysadila prášky, tak mi manžel povídá, že jsem nějaká divná a ať si udělám test. V tu dobu jsem ho považovala za blázna - přeci takto rychle to není možné - trvá to cca půl roku po vysazení prášků! Mno a test jsem udělala následující ráno a když jsem na to koukla a válely se mi slzy z očí a jen jsem kývla, tak manžel věděl, že jeho tušení bylo správné. 😀

cepanka
20. dub 2015

Nám se zadařilo po 4 letech snažení - různých hokusů pokusů, medicín, CAR..atd....
Zjistila jsem to na apríla...Zatím, co dobíhala druhá čárka, čistila jsem si zuby.... podívám se vpravo na test a říkám si: hmmm, dobrý.....pak se podívám vlevo a říkám: nooo, taky dobrý...( pejsek mi vytáhl z kočkolitu kočičí h...)..
Muži jsem sdělila, že pro něj něco mám, ale že si to musí najít 🙂

hany_bany
20. dub 2015

Já jsem si dělala test víceméně pro ověření, když mi vynechala MS a do toho jsem byla hrozně unavená. To ráno jsem zaspala, měla jsem asi 15 min, abych se vypravila, protože jsem byla objednaná k zubařce. Normálně bych to testování asi i odložila, ale měla mi dělat rentgen. Takže jsem namočila test do kelímku, šla si čistit zuby a pak s kartáčkem v puse jsem na manžela huhlala "Něco tam je". Takže romantika nikde 😀 A druhý, kdo se to dozvěděl, byla zubařka 🙂

michaela_2
20. dub 2015

@lidka_hipp První těhotenství jsem oznámila tak, že jsem jej vzala na stejné místo, kde mě požádal o ruku a tam jsem mu ukázala fotku z ultrazvuku.

Druhé miminko bylo plánované s daleko větším rozestupem, takže když mi o něm doktorka naprosto neplánovaně řekla, v šoku jsem mu to letěla říct do kanceláře, kde naštěstí nikdo jiný nebyl.

Každé naprosto jiné, ale na oba začátky vzpomínáme stejně rádi 🙂

idiska
20. dub 2015

u nás to proběhlo velmi "krvavě" 😎 ...byla neděle dopoledne, já doma pekla dort naším k 30.výročí, odpoledne jsem měli s manželem přijít na oběd a chvilku posedět (bydlíme vedle), manžel s taťkou venku sekali dřevo a mamka vařila oběd...prostě nedělní pohodička...no a já si do toho udělala jen tak test, vlastně jsem od něj nic nečekala, po 7 letech snažení jsme už jen čekali na výsledky z imunologie (která mmch, byla taky nakonec v pořádku 🙂 )...a ona tam byla, slabá ale byla...byla jsem z toho tak mimo, že jsem běžela tu novinu všem oznámit...manžel se tak lekl, že se něco stalo, že se sekl sekyrkou do prstu, mamka vyběhla ven a myslela si, že si manžel asi usekl ruku a chudák taťka těhotenský test viděl poprvé v životě, tak ani nevěděl, co to je, až mu mamka řekla, že bude dědou...všichni jsme byli naprosto duchem mimo, a i když to budoucí děda nepřizná, tak ten byl tak nadšený, že nedával pozor a taky se nakonec sekl sekyrkou 😎 ...a tehdy to začalo 😉

megy
20. dub 2015

no u prvního jsem mu řekla, že ho určitě na fakultě učili, že těhotenství není nemoc - tak se na mě podíval a říká, tak pojď mamino, jdeme nakoupit 😀
u druhého jsem mu řekla, že fermentovaný salám by těhotné asi neměly, když mi s ním mával před nosem 😀 to šel pak k počítači a pak přišel a ptal se, zda jako fakt? 😀

78marcela
20. dub 2015

Tak u nás se bohužel zadna romantika nekonala. Čekali jsme sedm let, za námi pět ivf, dva zamlkle potraty, revize, a když se po šestém ivf dvě čárky ukázaly, řekla jsem mu to normálně a spise s obavou, co zase přijde. A přišlo, hned v 8. týdnů viroza, na kapacky do nemocnice, zvracení si stále užíván ve velkém stylu, do toho se mi podstatně zvedl tlak, tak beru leky, hrozí mi preeklampsie, do toho špatně výsledky AFP, takže musím do Brna k panu doktorovi Vlasinovi, ted o víkendu jsem mela astmatický záchvat, na pohotovosti mi zjistili, ze se mi v kombinaci s virozou rozjelo astma, tak jsem vyfasovala foukacky... A presto věřím, ze to miminko zvládne a ze budeme zdraví 😉

barinkas
20. dub 2015

No pro mě to bylo trošku překvapení, že to hned na poprvé vyšlo 😀 jsme si řekli, že to zkusíme jen na dovče, upřímně jsem s tím moc nepočítala... o to větší překvápko to pak bylo. Přítel se to dozvěděl po telefonu, když jsem vyhrkla, ono to vyšlo kruci, co teď 😀

aklin
20. dub 2015

@lidka_hipp Manžel emoce nedává najevo, takže u něho někdy nevím co si myslí. A to už se jsme spolu 5,5 roků. Naše dítko se bude jmenovat Eliška. I když v našem okolí se hodně narodilo holčiček se jménem Eliška, ale v rodině takové jméno není. A všem se toto jméno zalíbilo, tak na co měnit 🙂 Už jen pár týdnů do porodu, to už nějak do konce dotáhnem 🙂

leg
20. dub 2015

Při prvním dítěti jsme měli rozestavěný domeček (takže na dítě jsme ani nepomysleli) a známý přivezl obklad do koupelny a potřebovali jsme ho urychleně přenést od tchánovců k "nám" (vedle na pozemek) V tu dobu byla těhotná i švagrová.
Test jsem si udělala ráno a byl pozitivní. Celý den jsem přemýšlela, jak mu to romanticky řeknu. Večer jsem přišla domů z práce a první co mě čekalo bylo, že se mám jít převlíct a jít mu pomoct přenést ty balíky obkladu.
Já: "já nemůžu"
On: "Jako proč? Jsi snad taky těhotná nebo co?"
Já: "Jo"
On:" To neeee"
Vzal dva balíky obkladů, donesl je na baráček a tam už se naparoval jak páv, že taky bude táta 🙂 🙂 🙂 🙂

franerka
20. dub 2015

já si ráno v sobotu udělala test a s ním pak šla do postele vzbudit miláčka že to vyšlo, že budeme mít miminko..no celá sobota pak byla nádherná .-)

janapavlik
20. dub 2015

V koupelně jsem nechala ležet pozitivní těhotenský test a čekala, až si toho všimne 😀 A všiml 😅

lidka_hipp
autor
20. dub 2015

@alpakovo
@marssyy

Miminko jako dárek je opravdu krása 🙂 Holt si to umíte načasovat 😀

@lenjii Až budete znát přítelovu reakci na šťastnou zprávu, určitě se pochlubte 🙂

@yvonneullmann
@zuzik24
@barinkas Můj manžel tvrdí, že dítě nesmí chlap plánovat, dítě se mu prostě musí stát 😀 Dnes je pyšný táta naší šestileté holčičky a splní ji každé přání 🙂

@sarka49 Koukám, že máte doba opravdu starostlivé tatínka 🙂 Jak dopadl výběr kočárku? Už máte nové vozítko doma?

@petya231 Já si myslela, že takové romantické chvíle nastávají jen ve filmech a ono se to fakt děje 🙂 Gratuluju k miminku i milujícímu manželovi!

@iunkas
@78marcela

Naprosto chápu vaše obavy o zdraví miminka ☹ Oběma vám přeji, ať všechno zvládnete ve zdravím a miminkům se daří dobře! Sama jsem se o svém těhotenství dozvěděla tak, že mi v nemocnici, kam jsem přijela na pohotovost, řekli, že jsem těhotná, ale vzhledem k lékům, které užívám, nejspíš potratím ☹ Následovalo opravdu náročných a komplikovaných devět měsíců, ale nakonec se nám narodila nádherná holčička, kterou jsme si hned zamilovali 🙂

@majavcelicka Tatínek jasnovidec? 🙂

@cepanka A našel? 😉

@hany_bany No, říct o těhotenství svojí zubařce je vyloženě romantické 😀

@michaela_2 Koukám, že jste měla opravdu romantický plán 🙂 Je moc hezké, že vám to s manželem stále klape 🙂

@idiska To není romantika, to je bláznivá komedie 😀

@megy Co má váš manžel za odbornost? 😉

@aklin Eliška je moc krásné jméno!!! 🙂

@leg Koukám, že jedete podle plánu postavit dům, zasadit strom...? 🙂

@franerka Krásný budíček 🙂

@janapavlik A jak reagoval?

v_anilka
20. dub 2015

Já jsem mu dala knížku " Budeš táta" 🙂