Jak a kdy oznámit tatínkovi těhotenství?

evusa2
26. čer 2016

Ahoj po roce se nám konečně zadařilo a já zjistila před 3 dny, že jsem těhotná. Tatínek zatím o tom ještě neví a jelikož má ve středu svátek tak se chystám na středu. Nebo mám počkat na první fotecku? Kdy a jakým způsobem jste to řekli vy? Potřebuju radu.

bartovka83
26. čer 2016

Ja to nikdy nevydržela a ukázala jsem budoucímu tatínkovi hned pozitivní testy. První u dcery jsem pocurala na poli cestou na výlet, takže romantika jako Brno 😀 Druhý jsem nalepila na papír, n amalovala srdičko, dala do obálky a jela jsem za manželem na stavbu našeho domečku a tam jsem mu obálku předala a tím, ze mám pro něj důležitý dopis 😊

pandabox
26. čer 2016

ja mu to poslala pres whatsapp, byl zrovna na sluzebni ceste..romantika se nekonala🙂
ale prislo mi fer mu to rict okamzite..

dadaamstaff
26. čer 2016

Ja to priteli rekla hned. Mela jsem z toho strasnou radost. Pote co jsem mu to rekla tak mi snad ani neveril. Vypadal tak zarazene, ptala jsem se ho zda ma radost vubec. Rikal ze ano, ale ten vyraz byl zvlastni. Potom sel se mnou na prvni prohlidku a kdyz jsem mu nesla fotku, tak mi rekl, ted uz tomu opravdu verim :D Take me pak napadlo mu dat fotku, ale nevydrzela jsem to. Navic mu lhat, ze jsem to dostala a nebo ze nejsem mi prislo nevhodne skrz to, ze ten prcek tam byl ;)

operetka
26. čer 2016

Já jsem u prvního to tajila pár dní, čekala jsem na příležitost - na výletě na místě, které pro nás dost znamená, jsem mu to oznámila. Teď podruhé jsem mu to řekla ten samý den, když jsem měla pozitivní test, když přijet z práce - dala jsem mu dárkovou krabičku (šperkovou) se semínkem sezamu - tak to v té době mělo být velké. Pochopil hned. Před rodinou i synem zatím tajíme... Víc řeším, jak to řeknu synovi.

andreaandrejka
26. čer 2016

Rekla jsem to manzelovi hned s prvnim pocuranym testem. Radovaly jsme se spolu.

katharinka4222
26. čer 2016

Když jsem čekala první,řekla jsem mu to asi po dvou dnech, protože jsme se neviděli a chtěla jsem mu to říct osobně. U druhého jsem mu to oznámila taky snad po pár dnech, protože byl na služební cestě. Myslím si, že to není o tom mu to tajit ,ale říct to osobně a vidět jak se tváří, jestli má radost.

sarinka0411
26. čer 2016

@evusa2 chtěla jsem nejdřív mlčet, ale nakonec jsem mu to řekla ještě ten samý den co jsem našla // dala jsem mu krabičku od hodinek kam jsem zabalila dudlík 🙂 ten jeho výraz nezapomenu nikdy ukázala jsem mu potom i test, ale trvalo mu asi den než mu to došlo úplně já si už začínala myslet že radost nemá i když miminko chtěl ale jen to musel v sobě zpracovat a teď to prožívá snad víc než já 🙂 😀

batorijka
26. čer 2016

@evusa2 při prvním jsem to manželo řekla v 9.týdnu, dostal to jako dárek pod stromeček (bylo to jeho jediné přání k Vánocům) teď na druhé jsme čekali skoro dva roky, takže jeden den jsem si dělala test odpoledne a druhý den ráno znovu a ten už jsem mu ukázala (digi test).
vzhledem k tomu, že se podařilo u vás po roce, dala bych to jako dárek k svátku. A gratuluju 🙂

liliprili
26. čer 2016

Také se nám s manželem nedávno "zadařilo", takže téma pro mne velmi aktuální 😀 o dítko jsme se pokoušeli skoro dva roky a samozřejmě jsem během snažení vymýšlela spoustu originálních scénářů, jak mu to oznámím, ale nakonec to proběhlo zcela nenásilně a neoriginálně 😀 ...věděl, že si jdu dělat test a přišel za mnou do koupelny. Spolu jsme pak sledovali, jak se na něm vybarvují dvě čárky. Byl to úžasný okamžik napětí a překvapení a já jsem hrozně ráda, že jsme ho prožili společně. I kdyby u toho nebyl, okamžitě mu to běžím říct a na nic nečekám. Má právo vědět to hned, navíc bych to tajit nevydržela - vždycky na mně všechno pozná a došlo by mu, co tajím 😉 ale je pravda, že kdyby se blížily Vánoce či jiná významná událost, asi bych to nechala jako překvapení a přišla třeba s "předčasným dárkem"

blecha94
26. čer 2016

Když máš příležitost, ke které můžeš ten test nastávajícímu otci dát, tak bych toho využila. ;)
U nás bylo těhotenství neplánovaný, takže žádný velký překvápko jsem nedělala, prostě jsem vylezla zhroucená a v depresi ze záchoda s rozmazanou řasenkou... :D Příště už to snad bude lepší. 😅

messias
26. čer 2016

Ja jsem si test delala, kdyz pritel byl v obchode (jel z prace a stavil se jeste pro nejaky nakup) .. no a jak se tam objevili dve carky, tak jsem mu napsala, ze musi hned prijet domu, ze je to dulezity. Tak chudak prijel celej vystresivanej co se deje.. otevrel dvere a ja mu jen s vaznym vyrazem rekla at mi sahne do kapsy no a nasel tam test se // , nejdriv nevedel jak reagovat a pak me objimal a mel hroznou radost.. 🙂

stastnablcha
27. čer 2016

Ja som mu to oznamila hned ako som si dorobila test.. akurat si umyval zuby 🙂 stal tam ako puk a pozeral na mna s takym usmevom ako blbeček... potom mu doslo a strasne sa tesil..

dadaamstaff
27. čer 2016

Me prijde, ze maji divny vyraz, nez jim to dojde. No na sebe jsem u toho nekoukala do zrcadla, treba mame podobny :D ja pak bezela za segrou s testem v ruce a ta bxla jak kdyz pustite kohoutky s vofou. Brecela jak zelva. Jen to videla. No radost velika :D

valeriem
27. čer 2016

tak u nás to bylo kuriózní. Přes den jsem si udělala test, když mi došlo, že mi o 14 dní mešká MS, mimčo jsme neplánovali, "dávali jsme si pozor". No, když jsem to rozdýchala, tak jsem večer na něj vytasila test s dvěma čárkama se slovy "můžeš mi to vysvětlit?" a reakce byla "to si děláš srandu? A je to moje?" prostě bomba 😀

dadaamstaff
27. čer 2016

Povzbudive :D a je to moje :D to na me taky zkousel :D

valeriem
27. čer 2016

@dadaamstaff: no, bylo to hodně překvapivé. Navíc v době, kdy jsme moc z různých důvodů neměli moc styků, tak si ani nepamatoval, jestli jsme to "dělali" 😀 no, jsem mu řekla, že dle zákona otec bude a pak si může nechat udělat testy 😀

evusa2
autor
27. čer 2016

@batorijka děkuji ale je to boj udržet to tajemství.

texetka
27. čer 2016

@evusa2 já to manželovi volala hned jak jsem se vydýchala 😀 Byl to totiž krásný příjemný šok. Akorát vypadával signál, takže chudák napřed nevěděl oč jde a jen se vyděsil že se mnou něco je . No, druhý telefonát už byl signál ok, takže dobré.
Nějaké tajení pro mne není 🙂

cukricek123
27. čer 2016

Já jsem chtěla počkat po první kontrole, ale jelikož jsem přestala ze dne na den kouřit, tak to na mě poznal. Takže jsem musela z pravdou ven. Na mé narozeniny dostal taky dárek. 🙂

zubejda2
27. čer 2016

Manžel v dobu testování nebyl doma. V den návratu jsem mu nechala na stole obálku s dopisem a s pidi ponožkami. V dopise stálo něco jako: "Ahoj tati, nech mi je zatím u sebe, pokud bude vše v pořádku vyzvednu si je ...... (přibližný termín porodu). Měj se Tvůj prcek!"
Manžel mi pak volal do práce, že děkuje za dárek, ale že mu prý ty ponožky nejspíš budou malé 😀

mr_falko
27. čer 2016

ja jsem slepici prdel, takze jen co jsem pocurala test a byly tam dve carky, tak mu letela fotka pres viber

evusa2
autor
28. čer 2016

Tak včera jsem si volala na gyndu, že mi vyšel pozitivní test, tak ještě včera na 20hodinu mě objednali. A je to tam 1cm velký, takže za 3 týdny jdu na krev a pro tehotenskou průkazku. A ve středu dostane manžel dáreček k svátku i s foteckou.

alischkar
28. čer 2016

@evusa2 Gratuluju že jsi to vydržela 🙂
Já jsem taky byla skoro celý den statečná - chtěla jsem s oznámením vydržet týden, do prvního výročí svatby. Jenže večer přišel telefonát, že se manželově sestře narodilo mimčo. Tak můj na to, že si musíme nalít vínko na oslavu. No a já mu řekla že si asi nedám, že nejspíš nemůžu... "Cože, jak nemůžeš? Co se děje? Mluv!" 😀

molia
28. čer 2016

Já jsem koupila malinký botičky a dala je do krabičky ..... "tak miláčku,aby jsi to taky věděl 🙂 " koukal a moc nevěřil 😉 vydrzela jsem to asi 5 dni 😵

ivatko0406
28. čer 2016

Ja jsem tu nekde na mk videla tento obrazek a prisel mi vtipny. Napsat se da misto 'ses borec' cokoli 🙂

ivatko0406
28. čer 2016

A prvni jsem mu oznamila totalne trapne. Meli nejakou pijatiku od prace a ja hned jak jsem pocurala test, jsem za nim letela, vytahla ho ven a mavala mu s testem pred oblicejem a drmolila "je to pozitivni! Co budeme delat?!" My jsme to totiz totalne necekali. No vejral na me jako blbecek (jak uz to tady nekdo poznamenal) a pak to zapil no 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru