Slyšeli jste už o atopickém ekzému? Trpí jím někdo z vašeho okolí?

simi_linola
11. led 2016

Znáte toto onemocnění? Setkaly jste se s ním vy, vaše děti nebo někdo z vaší rodiny?

bimmka
11. led 2016

Atopicky ekzem mměl manžel jako dítě a zatím, musím zaklepat jsem o něm jen slyšela a doufá, že i nadále to tak zůstane.

linusha
11. led 2016

Já jsem měla atopický exém jako dítě a poslední půl rok se mi opět začíná objevovat takže jsem vyměnila veškerou kosmetiku. Co si pamatuju jako dětsko tak bylo šílené znovu to zažít nechci.

renabelly
11. led 2016

Malou trápil atopický ekzém asi měsíc, a to v období, kdy ji rostl první zub. Málo jsem ji koupala, když už, tak v koupelovém oleji firmy Eoné, kterou mohu jen doporučit. Linolu neznám. Na promazávání jsem dostala klasickou Leniensku, ale pokud by se vyskytl ekzém někdy znovu, zkusím něco jiného, třeba právě Linolu, jestli s ní máte dobré zkušenosti. Spíš teda doufám, že už se to neobjeví ;)

kalkulka
11. led 2016

Linola je mastna a na ekzem, coz je vlastne projev kvasinky ve strevech, nepatri. Diky Linole do koupele se nam to cele odstartovalo. V zahranici je uz znama vec, ze zakladem lecby ekzemu je uprava stravy, protoze kuze je odrazem strev. Diky diete a zinkove masti (a tomu, ze jsme prestali ekzem promazavat mastnym), jsme se toho temer uplne behem dvou mesicu zbavily.

andy80
11. led 2016

@kalkulka není to tak úplně pravda. Jasně, že když je exem mokvající, tak nemastit, musí se napřed vysušit a potom pokožku hydratovat. K tomu nám pomáhá právě olejová koupel Linola.

kubicek11
11. led 2016

@kalkulka je vidět, že každému pomáhá něco jiného. U nás masti selhali. A to proto, že nám nejspíš vadili parabeny (ale to si jen myslíme). Navíc nám exem nemokval. Malej měl nejdřív jen suchou pokožku a pak vypukl exém, takže my naopak museli hodně promazávat. A Linola byl pro nás zázrak, hned nám začala pomáhat. Udělá jakýsi ochraný film pokožky.

blondynka400
11. led 2016

@kalkulka kůže je odrazem celého organismu, nejenom střev. Úprava stravy je fajn, ale pomáhá většinou pouze u dětí (a to pouze některých), u dospělých bývá úplně neúspěšná. Ekzém je nejvíce problém hlavy a celkově psychického rozpoložení.
Navíc je několik typů ekzému a stádií, na každý platí něco jiného. Na něco promazávání, některým typům to naopak může uškodit.
Ad zinková mast, to je totální humus a na dítě bych to v životě nenamazala.

kubicek11
11. led 2016

@blondynka400 U nás to prý je daný geneticky. Já ho měla a přítel taky. A to mě dělali koupele v mléce. To jsem se měla 😀

blondynka400
11. led 2016

@kubicek11 souhlas, že se sklony k ekzému dědí. A jakmile ho mají oba rodiče, je pravděpodobnost někde mezi 70-80%... Navíc je to hodně často skřížené s pylovými alergiemi.
Já sama ho mám taky a užila jsem si s ním dost......

xenona
11. led 2016

Měla jsem ho jako dítě od narození do cca 8 let po celém těle včetně obličeje. Zažila jsem lehčí i opravdu těžkou formu, zhoršovalo se to nebo naopak zlepšovalo podle prostředí, ročního období,... Zůstalo mi jen astma a alergie, někdy ve 2. třídě se začal vytrácet.

xenona
11. led 2016

Naštěstí syn ho nemá, podědil pouze alergie a astma.

simi_linola
autor
11. led 2016

@kubicek11
@blondynka400 u mojej dcerky bol pravdepodobne spúšťačom stres... Isla som na tehotensku poradnu a domov som prisla az o 5 dni,kedze ma hospitalizovali...dcerka mala vtedy 1,5 roka a urcite jej to v hlavicke muselo urobit zmätok.... Hned ako som prisla domov,už mala asi 2 centimetrove ložisko,ktoré sa zhorsovalo a zhorsovalo.... Naozaj je najväčšia pravda, že každý sme iní a iné sú aj naše pokožky, preto je treba prihliadať hlavne na seba 🙂 najdôležitejšie je,aby sme všetci našli to,čo nám pomôže a tejto pliagy sa zbavili 💜

kubicek11
11. led 2016

@simi_linola Rozhodně souhlasím, a teď mě ještě napadá, až budete maminky mazat svá miminka nějakou novou mastí, vyzkoušejte ji nejdřív na jedno místo na nožičce. Kdyby mast nesedla, tak ať netrpíte ani vy ani miminko. Obličej je prý nejcitlivější. Nám to nikdo neřekl, a pak jsem je tu všechny proklínala 🙂

annapans
11. led 2016

Jako matka, manželka a snacha velmi silných atopiků mám načtené o tomto onemocnění snad vše. Oslovila jsem spoustu firem a testovala na své rodině nepřeberné množství vzorků výrobků slibujících zázračné účinky. Jen za poslední rok: Belogent krém, Linola Fett, Fucicort, Excipial, Protopic, Cannabiox E, Cutis Help ekzém, Protopan, Eucerin Atopicontrol, Linola Fett Ölbad, a mnoho dalších mastí míchaných přímo v lékárně. O účincích těchto přípravků vím víc, než kdejaký dermatolog. Pro manžela a tchýni jsem sehnala přípravky, které jejich ekzémy drží jakžtakž na uzdě. Nic ale nezabírá tak, aby ekzém nebyl vidět. U našeho 19ti mesíčního syna je zásadní používat při každé koupeli Linola Fett Ölbad (i přesto, že výrobce uvádí užívání max. 6 týdnů, používáme už přes rok). Ta se nesmí vysadit, jinak dojde k zásadnímu zhoršení. Do toho zkoušíme promazávat dalšími a dalšími zázračnými mastěmi, většinou naprosto bez účinku. Takže intenzivně hledám a oslovuji různé firmy. Momentálně se modlím aby sklon k tomuto onemocnění nezdědil i náš druhý syn, který se narodí v březnu. Všem maminkám držím v tomto boji palce, mi zatím bohužel prohráváme....

renyb
12. led 2016

naštěstí ne, ani neznám nikoho v okolí

simi_linola
autor
12. led 2016

@annapans to mi je veľmi ľútu, že takto bojujete a dávam dole klobúk za to, ako si sa s tým popasovala... Určite ti to dalo zabrať a ja verím, že to čoskoro prinesie ovocie a ty nájdeš niečo, čo zaberie naozaj úplne...a taktiež verím, že to druhé bábätko nezdedí... budem na vás veľmi myslieť 🙂

ešte čo sa týka prísady Linola Fett Olbad, tiež som riešila užívanie, no po konzultáciách s viacerými lekármi a aj produktovou manažérkou Linoly, ju tiež používame už vyše roka... V príbalovej informácii je doba používania uvedená 6 mesiacov preto lebo ďalej neboli robené klinické štúdie. Ak môžem a ak by si si chcela prečítať, pripojím ti sem aj vyjadrenie pani doktorky Čapkové - přední dětské dermatoložky z Prahy z FN Motol, ktorá sa vyjadruje k prínosu dlhodobého používaniu olejových prísad.

Ďakujem za tvoju skúsenosť a veľmi držím palce, aby sa čoskoro celej tvojej rodine polepšilo. Prajem všetko dobré 🙂

twoangels
17. led 2016

Bohužel ano, já a moje děti jsme atopici - nejmladší je na tom nejhůř ☹

dzungala
17. led 2016

Ano, trpí jím dcera. A po nastudování mnoha informací dnes vím, že ekzém je pouze ukazatel toho, že dítě má ve střevě (pouze ve střevě je ten lepší případ) přemnoženou kvasinku candidu. Proto pomáhá dieta, protože omezením cukrů atd. se omezí potrava candidě, ovšem jakmile to věk umožní (a u dospělých je to nudtnost) je třeba candidu přeleéčit i bylinnými léky, které jsou překvapivě účinné. Zároveň je nezbytné podávání probiotik. Čili změna stravování (měsíce i roky, někdy navždy) + probiotika + léčba = zbavení se obtíží (ekzémy, alergie, astma a jiné). Zinková mast je jediná možnost na ekzém, žádné oleje ani mastné krémy, které kvasinku jen přiživí.

Mám to ověřeno. Ekzematikům radím zjistit si něco o kandidoze (na netu z více zdrojů), nebo třeba kniha "Nebuď potravou pro houbu candida" (Andrzej Janus - lékař).

Candida je hnus a ekzém je to nejmenší, často díky ekzémům dětí rodiče zjistí, že sami trpí candidozou, a někdy v dost pokročilém stadiu. Je odpovědná mmj. za neplodnost, potraty, záněty - močáky, mykozy, autoimunitní onemocnění, atd atd.

Krémy to nevyřeší. Dieta, probiotika, léčba. Změna vnitřního prostředí. Je to dlouhý boj.

dzungala
17. led 2016

Skolny k ekzému se nedědí. Dědí se pouze stravovací návyky a životní styl. Matka nakažená candidou, tedy trpící candidozou o systémové candidoze často vůbec neví, protože je léčena na úplně jiné věci (ekzém, bere zodac na alrgie, střídká spreje na astma - ale potíže jen zmírňuje, nikdy nezmizí, protože nemizí candida z těla). Nakažeá matka v tehotentsví nakazí své dítě a tou se po narození (různě dlouhou dobu, záleží dále na stravování matky a pak i dítětě, na léčbe antibiotiky, očkování atd.) projeví nejčastěji nejprve potravinové alergie ve formě ekzému (děravé střevo napadené candidou, molekuly potravy se dostávají mimo střeva a způsobují alerie, které se projevují jako ekzém), později inhalační alrgie, astma, poruchy imunity, častá nemocnost a tak dááále a tak dááále.

Lékaři candidu buď podceňují, nebo o souvislostech nevědí. A nevím, co je horší. Nikomu nic nenutím, jen chci, aby měl možnost si to přečíst někdo, kdo o tom nevěděl a mohlo by mu to pomoci stejně jako celé naší rodině. Ekzémy máme "v rodině".

janawei
24. led 2016

Prckovi se objevil v lehčí formě. Docela mě to vylekalo, ale prý to není u miminek nic až tak neobvyklého. Takže jsme začali používat kosmetiku vhodnou pro atopiky - Zklidňující tělové mléko a Zklidňující pleťový krém od Weledy. Obsahuje nějaké bylinky (nepamatuji si, jaké a jsem líná to hledat 🙂 ), které zklidňují pokožku a zmírňují svědění. Moc to pomáhá. A hodně pomohl i pobyt u moře, což mě ani nenapadlo. A samozřejmě dost řeším jídelníček malého, protože věřím tomu, že má na atopický ekzém velký vliv. Teď už se mu objeví jen hodně málo, obvykle jako reakce na nějakou potravinu.