Chceme miminko - jak na to nemyslet?

andy2110
22. lis 2012

ahoj holky! S manželem chceme mít miminko (1.)... mluvili jsme o tom už před 2lety, ale kvůli pracovním povinnostem jsme to museli odloži. HA jsem vysadila před cca měsícem. od té doby se nedokážu soustředit na nic jiného a na nic jiného nemyslím. po každém milování přemýšlím, jestli tohle úspěšné bude nebo ne. I teď máme dost práce oba, takže se snažíme cca 1-2x/týden, což je dost málo, myslím. Dneska mám 31dní od PM... měla jsem při HA pravidelný cyklus 26dní... mám strach, že tím, že na to neustále myslím, to akorád budu prodlužovat... co si o tom myslíte? 😕 😒

terez80
22. lis 2012

Ahoj, pokud jsi vysadila jen měsíc antiko neboj, mimi určitě přijde, zkus test třeba jsi těhotná. Nebo se poraď s gynekoložkou co a jakDržím pěsti ať se brzy zadaří, neboj mimi přijde ve vhodnou dobu.

ffiinnkkaa
22. lis 2012

Mě pomohla právě ta práce...🙂 Ale myslím si, že psychika dělá fakt hodně..

andelka
22. lis 2012

Nepřemýšlet, užívat si. Ono to přijde. 🙂
A jaký jsi měla cyklus při HA vůbec neřeš, byl umělý. Tělo musí začít pracovat samo, občas trochu zlobí a trvá mu to (ale nemusí, můžeš otěhotnět hned po vysazení)..takže klid. Pokud chcete mít solidní šanci, tak je lepší mít sex 2-3x týdně, takhle se do ovulky +- trefíte. Lepší je spíš předpokládat že to nebude hned a pak být příjemně překvapená, než naopak. Užívejte si advent, vánoce, těšte se na jaro, léto, plánujte a miminko si cestu najde.

andy2110
autor
23. lis 2012

já to měla doteď právě naopak - věřila jsem, že to bude hned, a když se MS zatím nedostavila, tak jsem měla velikou naději. no asi počkám tak 14dní, zkusím test (první jsem zkoušela právě včera a byl negativní), a půjdu k doktorce na vyvolávačku,... ale budu se snažit na to nemyslet, a nepočítat, že to bude hned... snažím se, ale zatím mi to moc nešlo. Všechny moje kamarádky mají děti nebo jsou těhu, a ptaj se nás, kdy konečně budeme mít děti my... asi dám na rady, a začnu plánovat nějakou dovču! 🙂 díky všem

chateau
23. lis 2012

Já to neřešila tak prvního půl roku. Čím déle se nám nedaří tím víc na to myslím, dá se říct, že teď už denně. K mé smůle, protože pak se člověk akorát stresuje. Ono to přijde až to člověk bude nejmíň čekat.

blahova_andrea
23. lis 2012

já na to před tím prvním nemyslela skoro vůbec. HA jsem nebrala, už když jsme se s přítelem seznámili a po nějaké době jsme si prostě jen přestali dávat pozor a jen tak riskovali a moc to neřešili. no, když už se nedělo nic skoro rok, tak jsem si říkala, že možná bude i nějaký problém, na mé straně, ale stále jsem to neřešila. pak přišlo 3 dny zpoždění a měla jsem jasno. do té doby jsem si podle MS mohla řídit hodinky 😀 no a byl tam - Miška. no ale teď...teď mi nedá nemyslet na druhý, který už asi prostě nebude ☹ ne, že bych se přímo už trápila a nemluvila o ničem jiným, ale není den, kdy mi ta myšlenka ještě na nějakou tu růžovou princeznu nebleskla hlavou. takže se bojím budoucnosti, aby se mi to nezhoršovalo 😀
Každopádně u vás je to jiný případ. První měsíc bych z toho fakt hlavu nedělala. Dej tělu čas, aby se očistilo od HA, udělalo si vlastní cyklus. Vy se zatím věnujte jiným věcem. Je fajn, že teď bude advent, vánoce, nový rok, spousta věcí kolem čeho se točit manuálně i myšlenkově a dovolená...pokud to půjde...ideální řešení. Kamarádkám by mělo dojít, že tohle není jen tak, a že podobnýma otázkama ti nepomůžou. Já vím jaký to je. Taky jsem byla široko daleko poslední a dnes mě taky všechny ty pupíčky a hadříčky a kočárky nenechávají chladnou.