Chtěli bychom miminko po čtyřicítce, půjde to?

mixlevpixle2013
30. zář 2013

Ahojky , s manželem jsem spolu 25 let a máme 2 dospělé dětičky. Vždy jsme toužila po třetím dítěti ale manžel o tom nechtěl nikdy ani slyšet, natož diskutovat 😠
Nyní, když jse hodně zhubla a začala se ve čtyřicetí měnit, začal se měnit i on, mimo žárlení si mě začal hodně všímat a být velmi pozorným mužem. Dokonce jsme se domluvili i na tom miminku. Ale už druhý měsí jsem to ukázkově po 28 dnech dostala a začíná mi z toho hrabat. je možné, že už to prostě nepůjde? V 16-ti když jsem čekala první a v 19-ti druhé dítě jsem nikdy ovulaci neřešila takže o ní nic nevím. Velou dobu jsem ani antikoncepci nebrala, prostě jsme si jen dávali pozor a nemám žádné gynekologické problém. Ráda bych slyšela názor nškoho, kdo je na tom podobně. Ani nevím, zda volíme dobře, prostě jsem nějaká zmatená. Svého muže miluji a chci s ním zestárnout 🙂

lv
30. zář 2013

@mixlevpixle2013 normalne se chodi resit plodnost k lekari po roce nechranenych styku, ale asi bych rok necekala a se poradit s gynekologem, jak to vypada, jestli brat neco na podporu atd., pripadne vyzadat si spermiogram manzela..preju at se brzy zadari.

sweetest
30. zář 2013

@mixlevpixle2013 Já mám už v podstatě 2 dospělé obě dcery a rozhodli jsme se na prahu mé 40.tky pro třetí....neměla jsem nikdy problém, zkoušeli jsme rok a něco a pak šli do IVF. Nechce se mi čekat, byť nám genetik řekl, že jsem oba ve výborné formě a nevidí problém proč by to nešlo přírodně, až se to povede. Chci porodit co nejdříve a popř. hupnou ještě do jednoho 😀 Tak snad se to podaří až do konce, jsem v 9.tt a je mi fajn 😉

mixlevpixle2013
autor
30. zář 2013

@sweetest tak to moc gratuluju, já jsem toho názoru že buď se to podaří normální přirozenou cestou a nebo to tak nemá být ..... ale nikdy neříkej nikdy, tak uvidíme a zatím se budeme snažit dál. Přeji ať je vše v pohodě 😅

sweetest
30. zář 2013

@mixlevpixle2013 Děkuji 🙂 Tak snad Vám to vyjde, držím palce 😉

mixlevpixle2013
autor
30. zář 2013

@lv díky za radu, moje doktorka není moc zastánce pozdějších porodů ale zná mě celej život a porodila dokonce jedno z mých dětí tak nechci moc měnit, jelikož mě prostě dokonale zná ... ale asi je to prostě starší škola, takže zatím tp určitě podpůrnou láčbou řešit nebude ☹

mixlevpixle2013
autor
30. zář 2013

Asi nevím jak si správně spočítat ovulaci , musím to nastudovat..... MC mám pravidelný po 28-29 dnech ...

liss_durman
30. zář 2013

@mixlevpixle2013 Ahoj, jednak mě úplně dojalo, že máte s mužem tak krásné manželství, to už se dnes moc nevidí. Strašně vás obdivuji, že vám to vydrželo takovou dobu a v takové intenzitě, že chcete ještě další mimčo. Ale nechci odbočovat... Taky jsem zastáncem přirozené cesty, máme vlastně úplně stejný pohled na věc 🙂 A myslím, že pokud jsi nebrala dlouhodobě antikoncepci, tak by neměl být nějaký zásadní problém... Nějaké dva měsíce snažení (jestli to dobře chápu) nejsou žádná doba 🙂 Ovulace by měla být v půlce cyklu, ale nemusí to být pravidlo, některé ženy jí mají třeba i ke konci cyklu nebo tak... Já třeba u sebe začínám tu ovulaci pozorovat 14. den cyklu a to tak, že mě bolí podbřišek na jedné straně. Navíc ten 14. den jsme počali i naše první dítko, takže by to sedělo 😀 Přeji hodně zdaru a pevné nervy a ať se brzy zadaří 🙂

sweetest
30. zář 2013

@mixlevpixle2013 Já být Vámi, nechám si od dr. udělat z krve hormonální profil a manžel ať jde na spermiogram...pokud budete oba ok, zkoušejtě přirozeně. Pokud ne, je jasné, že je potřeba pomoc 😉 Když bez vyšetření budete zkoušet, můžete být zklamáni, že nic a přitom za to může malý problém u někoho z Vás. Ono těhotnět kolem 20.ti je rozdílné oproti 40.ti 🙂

marton
30. zář 2013

@mixlevpixle2013 jako bych četla svůj příběh 🙂 .Jen ty první děti jsem měla o něco déle 😉 .My jsme třetí miminko tolik chtěli,že jsme po cca 4 měsíčním snažení sáhli po pregnylu.Nebylo na co čekat,každý měsíc v "tomto věku" je delší než před dvaceti lety 🙂 .Hodně štěstí.

uztotakbude
30. zář 2013

Osobně si myslím, že tohle bude každý gynekolog vymlouvat. Pokud jde o plánované těhotenství po čtyřicítce, tak snad žádný gynekolog se k tomu nemůže postavit pozitivně.

ivular
30. zář 2013

@uztotakbude Mně říkala dr., že mám čas do 42 let. Tak nevím, jestli to myslela na mě osobně (že jsem v dobrém zdrav. stavu), ale já jsem to tehdy chápala, jakože to platí obecně..

ivular
30. zář 2013
vojanda00
30. zář 2013

Já otěhotněla ve 40 po skoro ročním snažení.Moc jsme si to s přítelem přáli,ale nějak se nám skoro rok nedařilo.Letos ,když jsem to vypustila z hlavy a už moc nedoufala,povedlo se.Bohužel jsem ve 12 týdnu potratila a musela na revizi.Teď se zase první měsíc snažíme a nevzdáváme to. Myslím,že pokud se na to člověk cítí,je jedno jestli je mu 20 nebo 40....Moc bychom si toho malinkatýho andílka přáli.

mixlevpixle2013
autor
1. říj 2013

Holky, moc děkuji za Vaše příspěvky, je fajn vědět, že v tom nejsme sami a taky je super, že nečtu jen to že jsem stará na dítě 🙂 Díky moc 😉

sweetest
1. říj 2013

@mixlevpixle2013 Ohohooo, jak stará?....jsi stará tak jak se cítíš 😉 A já s mladším manželem tak o 10 let méně 😀 😀 😝

ratatooy
1. říj 2013

jasi myslím že pokud je vše v pořádku po fyzicke strance tak není problém,me osobně by ale vadilo když bych chodila do školy na třídní schuzky pomale jako babička,ale jsou i takový na kterých neni věk znát.ja sama ted čekám druhe dite ve 30letech ale jeikož chci ještě 3tí s větším rozestupem tak pak daleko od 40taky asi nebudu,a otázka jestly to pujde nikdo neví,u nas to přirozeně nejde ani kdyby to bylo ve 20ti

mixlevpixle2013
autor
1. říj 2013

je teda fakt, že na svůj věk prý nevypadám ale to ještě neznamená, že za pár let se vzhledem k věku nepřiblížím že ? 😎

sweetest
1. říj 2013

@mixlevpixle2013 Já ani omylem prý nevypadám na to kolik mi je a to neříká manžel 😀 A strach o přiblížení vzhledu k věku strach nemám, když se kouknu na svou mamku,tak jsem ouplně v klidu 😀 😝

To, že půjdu do školky či školy jako babička se stát může,neb mám 20.ti letou dceru a ta mě klidně může za 1-2 -3 roky babičkou udělat 😀 😀 😀 😀 😝 😝 Takže asi tak 😅

sweetest
1. říj 2013

@mixlevpixle2013 Já ani omylem prý nevypadám na to kolik mi je a to neříká manžel 😀 A strach o přiblížení vzhledu k věku strach nemám, když se kouknu na svou mamku,tak jsem ouplně v klidu 😀 😝

@ratatooy To, že půjdu do školky či školy jako babička se stát může,neb mám 20.ti letou dceru a ta mě klidně může za 1-2 -3 roky babičkou udělat 😀 😀 😀 😀 😝 😝 Takže asi tak 😅

mixlevpixle2013
autor
2. říj 2013

No prostě jsme asi holky zachovalý co ? 😀 😀 😀

ratatooy
2. říj 2013

@sweetest jo tak to joooo,ja myslela že to bude prvni ditě

mixlevpixle2013
autor
3. říj 2013

Taky už mám 24-letého syna a 21-ti letou dceru 🙂 Je to mazec ale už mají své životy a i když je pro mě rodina to nej tak proč nemím mimčo 🙂 Oni se k potomkům nemají a vlastně se vůbec na babičku necítím 😖 😵 😵

sweetest
6. říj 2013

@mixlevpixle2013 Přesně tak, starší děti už mají svůj život a já bych si chtěla zase poňuchňat mimíse...už je to dlouho a já vždy chtěla 3 děti, tak uvidíme ...snad to dopadne a příští rok z kraje května přivítáme nový život 🙂

mixlevpixle2013
autor
7. říj 2013

@sweetest moc držím palečky ..... ale to už je teda u Tebe na jistotu co? Krásný nový týden .-)

sweetest
7. říj 2013

@mixlevpixle2013 Moc děkuji, vypadá to nadějně...ještě uvidíme jak dopadne NT screening a když ok, budu nejšťastnější žena 😉 Pokud ne, nedá s enic dělat, postižené dítě bych nikdy na svět nepřivedla. Tobě také držím palce,aby to vyšlo, ale určo bych podstoupila vyšetření jak jsem psal výše...ať se nesnažíte zbytečně 🙂 Pak se budete akorát stresovat a může to být problémek, který se dá vyřešit a bude klid. Také přeji krásný týden, doufejme ještě trochu slunečný 😅

mixlevpixle2013
autor
8. říj 2013

@sweetest tak to máme stejně, v mém věku bych ráda mimčo na vymazlení ale příroda si to holt reguluje sama a o postižení nerozhodujeme my ale ona ☹ ale mám stejný názor.... moc Ti budu držet pěstě ať je vše v pořádku 😉 kolikátý máš teda týden ?

sweetest
8. říj 2013

@mixlevpixle2013 Přesně tak, příroda ví a já proti ná nepůjdu. Já jsem 11.tt, takže kritické období 😔 , ale jsem pozitivně naladěná 😅

mixlevpixle2013
autor
8. říj 2013

@sweetest takže držím palečky co to dá a koukej dát o sobě vědět ju , 😒 😉 🙂

sweetest
8. říj 2013

@mixlevpixle2013 Ano, dám 🙂

rosalline
12. říj 2013

Ahoj, ráda bych do Vaší diskuze, bude mi 40...mám20 letou dceru, s druhým manželem jsme se pokoušeli 6 let...bylo mi diagnostikováno PCO a manželovi pomalé spermie...byli jsme už i na vyšetření v Unice Brno...ale než jsme tam stačili dojít...manžel si našel nějako 18náctku.......nyní mám půl roku nového přítele...moc by si přál dítě....a já vlastně taky...takhle na poslední chvíli...tak jsme se nechránili...a nic...a nic.....začala jsem nyní brát duphaston a inofolic.......první měsíc, jsem nyní 28. DC....tak bojím bojím