Dá se otěhotnět týden před menstruací?

chrisula
6. kvě 2013

cyklus mam 29 dni,jde týden před menstruací otěhotnět?

8karolina4
23. říj 2016

Mužů mít ovu 3 dny před MS?

starbucks
23. říj 2016

Ano dá. Otěhotněla jsem 28 den cyklu. Měla jsem 32 denní cyklus. Za mě určitě nespoléhat 🙂

peanuty
22. lis 2016

Zdravim holky, jsem novacek. Mam dotaz. Prasky jsem vysadila na konci zari, v rijnu 21. jsem dostala menstruaci a cekam uz 33 dni na dalsi menstruaci. Vcera jsme se s pritelem rozhodli, ze se zkusime snazit. Prvni pokus to byl - tedy v druhem mesici po vysazeni. Jaka je pravdepodobnosti, ze se to podari? Ovulaci jsem nejak nesledovala. Jinak mam doma mamatest, kdyz zkusit? Po 2-3tydnech? Predem dekuji za odpovedi.

lavender19xx
22. lis 2016

@peanuty záleží, jak dlouho jsi brala prášky. Tělu bude buď chvíli trvat, než si najde svůj cyklus, nebo do toho spadneš hned 🙂, stává se to často. Dejme tomu, že ovu proběhla na začátku listopadu, to už by něco na testu mohlo být, pokud ne, počkej týden, jestli přijde ms nebo druhá čárka 🙂.

peanuty
22. lis 2016

Dekuji. 🙂 Styk jsme meli vcera. Proto se ptam. Zda-li je to mozne... :/

lavender19xx
22. lis 2016

@peanuty ahaa, no tak možné je všechno, ale dokud nezjistíš, kdy zhruba máš ovulaci, tak to bude všechno nanečisto 🙂

peanuty
23. lis 2016

No. 🙂

dvoranna
28. lis 2016

Holky potřebovla bych poradit, třeba jste některá měla něco podobného. V září jsme se začali snažit o druhého prcka a jelikož Anetka si k nám hledala cestu tři roky nechtěla jsem teď nic podcenit. Začala jsem si dělat ovu testy a zjistila, že mám ovulaci až 6 dní před očekávanou MS, což asi není úplně dobře. Mám to nějak řešit s dr, nebo nějaké babské rady? díky za každý názor

peanuty
28. lis 2016

@dvoranna ahoj, zkusenosti nemam, ae nemela nych z toho strach, plno zen otehotnelo pred ms. 🙂

luj89
28. lis 2016

@dvoranna Ahoj, já jsem na tom byla podobně. Pátrala jsem na netu a na krátkou LF pomáhá pyridoxin - vitamin B6 ve vyšších dávkách. Dá se normálně sehnat v lékárně. Nám se zadařilo hned druhý cyklus, tj. asi po měsíci braní pyridoxinu (což samozřejmě nemusí být jen tím).

luj89
28. lis 2016

@peanuty Já se trošku obávám, že 6denní LF je hodně krátká doba na uhnízdění... Měla by být min. 10 dní.

katerinka1996
24. led 2017

Dobrý den chtela bych se zeptat kdyz jsem mela ms 1.1. Ale nevim kdy ji mam dostat zas tak jsem se chtela zeptat kdyz jsme soulozili jsme od 21.1 do 24.1. Muzu vubec otehotnet ? Dekuji ;)

absintka19
24. led 2017

@katerinka1996 muzes. Priste si to po sobe precti nez to odesles, neda se to cist....

absintka19
24. led 2017

@dvoranna problem v tom nevidim 🙂 kdyz se chytne 🙂 ale Dr.se poptej klidne, nasmeruje, pomuze.

katerinka1996
24. led 2017

Promin te ale pisu rychle a tak dekuju 🙂

katerinka1996
24. led 2017

Dekuju tak cekam na ms a na spravnej cas pak si zajdu Dr. ;) jen chci vedet co si ostatni mysli jestli muzu ale jestli v tom budu a budu mit chlapecka tak budu nejstastnejsi tedka mam rocni a 3 mesice holcicku zbyva mi jen uz chlapecek ;)

dada1996
25. led 2017

Dobrý den, muzu se zeptat? S manzelem se snazime o dite. Koupila jsem si ovu testy ve ct se mi začla ukazovat slabá čarka na ovu testu do soboty sílila v ne a v po jsem test nedělala, přesto jsem spolu v so spali. Ale problem nastava v ut jsem si delala ovu test a najednou druha carka nikde pritom v so jeste porad byla slaba. V so(28.1) mam dost menstruaci. Je mozne ze jsem v so otehotnela tim padem uz na testu druha carka neni? A druha otazka zda pokud by to tak bylo tak uz by mesicky ted neprisly ze ne? Dekuji (foto slabounky carky v PA)

absintka19
25. led 2017

Holky vy vazne chcete mit deti? Dle vasich dotazu to tak zni....ovulacni obdobi je par dni, cekala jste snad vice?mesic?nebo? A po otehotneni standardne menzes neprijde, ale stat se muze ze ano. Od toho jsou lekari....aby potvrdili/vyvratili stsv. Doporucuji si precit na netu jak funguje zenske telo....

dada1996
25. led 2017

Ne, měsíc jsem určitě nepočítala, ale dle příbalové inf. Má čárka sílit 5-6 dní tzn v ut rano měla být nejvíce silná a to by mělo být 24 hod. Max. 48 proto to nechápu! A to, že mě to vychází jinak než zní příbal. inf určitě neni důvod k tomu, abych nechtěla dítě. Ale díky za odpověď

luj89
25. led 2017

@dada1996 me treba ovu testy takhle nesilily. Proste jeden den nic, pak dva dny dve carky a pak zas nic.

vanea
25. led 2017

@dada1996 ahoj, i kdybys otěhotněla, na testu se to v žádném případě nemůže tak rychle projevit. (na ovu ani na těhu) Po ovulaci většině žen testíky zeslábnou do téměř viditelné čárečky, nebo úplně zmizí. Těhotné mají před menstruací obvykle jasně pozitivní ovulační test (testovací čárka je klidně i silnější, než testovací.)
Pokud jsi návod četla dobře, tak po pozitivním testu nastává ovulace do 12-48 hodin. Mezitím už se testovat nemusí, čárka už pak slábne, nebo mizí. Pokud jsi neměřila pečlivě, tak jsi buď prošvihla období pozitivního testu, nebo ovulace teprve přijde, nebo vůbec nebyla..je spousta možností, tady ti to asi nikdo neřekne, nikdo do tebe nevidí🙂
jinak tu čárku co máš na fotce má spousta holek celý cyklus, klidně i malinko silnější..to nic neznamená.

vanea
25. led 2017

@dada1996 jinak ovulace u většiny žen nastává 14DC (1DC je první den poslední menstruace), víš kolikátý jsi byla den cyklu? A ještě.. fáze po ovulaci by měla mít alespoň 10 dní (tzn od ovulace 10 dní do menstruace), aby se mohlo oplodněné vajíčko v pořádku uhnízdit (teprve 3 dny po uhnízdění může být něco malilinko na testu)....možná jsou i výjimky, ale to už je asi otázka na lékaře

magdalenax
25. led 2017

Kdyby byla možnost otěhotnění jen v některých dnech, tak by výrobci antipilulek dávno zkrachovaly

aleenka1234
25. led 2017

Holky, já si ovuluji snad podle toho, jak přijede manžel 😉 Pracuje v cizině, je tu treba tyden, dva, pak zase mesic ne atd. Jednou jsem otěhotnětla při silných ms, pak po ms a i týden před ms. To mám cyklus přesně 28 dni. Ovulacni testy jsem nikdy neměla.

aleenka1234
25. led 2017

Myslím, že ovu testy jsou na nic, nedokážu si nějak představit, že bych s manželem spala jen když bych měla ovu. Byl by pak jen jako spermobanka 😍 a připadal by si zneužite ;D

luj89
25. led 2017

@vanea Já měla ovulaci 31 DC a krátkou LF, 11 DPO už byl duch na testu 😉. Takže i když se všude uvádí těch 10 dní LF, může/nemusí se podařit otěhotnět i při 8 -10 dnech.

luj89
25. led 2017

@aleenka1234 Tak já si zase při svých skoro dvouměsíčních cyklech, kraťounkou LF a četností našeho styku ,,se vším všudy" nedovedu představit je nepoužívat 😀. A manžel si zneužitý nepřipadal 😉. A právě pro nás, nebo pro ty, které mají s početím potíže tady ty testy jsou 😉.

vanea
25. led 2017

@luj89 no stát se to může, co by ne🙂 tam jde ale o to, že ne každé z žen se vajíčko uvelebí takovou rychlostí🙂 proto se těch dní uvádí průměrně 10🙂 u mně hnízdění proběhlo den 7, takže teoreticky by to šlo taky, kdybych měla LF kratší...ale je tam to ale no=) obvykle to trvá déle, tetu na to třeba léčili na klinice nějakou dobu, aby jí to protáhli alespoň na těch 10 dní..každá jsme jiná

dada1996
25. led 2017

@vanea děkuji za odpověď. Ano testovala jsem poctivě ale nikdy jsem tu testovací/ neměla silnější a to mě právě zaráží.

luj89
25. led 2017

@vanea ano, proto pisu, ze se to muze a taky nemusi podarit. Jen chci dat nadeji ostatnim s kratkou LF, ze nase tela proste nejsou stroje ani cisla do tabulek a grafu... Otehotneni je proste zazrak, ktery se neda tak jednoduse vysvetlit na cislech 🙂