Díte ve 22 letech - skoro anebo akorát?

nathali
4. kvě 2009

moc si dite preji a uz se o nej i snazime ale nekdy me prepadne taky pocit budem dobrou matkou kdyz mi je ted 22?neni to skoro?a muzu mu dat vsechno ?
kdy ste meli prvni dite vy?a taky ste meli strach nebo to jen ja tak silim?? 🙂

mscat
29. pro 2009

sonicc:já netušila že si taky tak stará jak já 😉

nathali
autor
29. pro 2009

mscat ahooj ako sa mas???teba som nevidela dlho co nove u teba???

sonicc
29. pro 2009

mscat sak sme mladice ne 😀

nathali
autor
29. pro 2009

ale ved to je dobre mat skorsie dieta nez neskorsie aspon budete mlade maminky 🙂

mscat
29. pro 2009

nathali:ahojky 🙂
u mě nového ani nic... 🙂 furt ve shonu jsem ted byla 😅 😝 jsme se museli přestěhovat k mé mamce tak na dva měsíce přímo před vánocema..tak 😝 tak to bylo celkem na nic.
jinak já se dočkala ted 25.12 druhé ovulace 😀 😵 po 40ti dlouhých dnech 😅 😝 tak ted jsem ve stadiu čekání co bude bo nebude 😅

a copak ty?co u vás?jakpak to vypadá. 😉 máš hezké fotečky v albumu..budeš pekná mamina 😵

nathali
autor
29. pro 2009

jee stahovanie ja by som sa rada stahovala ale nie k mojem mame to uz som si vyskusala =katasrofa a preco ste a stahovali??
noo tak drzim palceky aby to uz vyslo ked po tolkych dnoch prisla ovu

no my sa mame celkom dobre az na mna ja stale beham na gyndu lebo mi to zase nechodi brala som hormony ale ked mi ms neprisla dali mi agolutin dvojitu davku a este mi nasli cystu ale uz je to 8 dni a ja som to este po agolutine nedostala tak neviem ci mam este cakat alebo zajst zase na gyndu
je mi hnusne mam nafuknute brucho prsia ani nehovorim tych sa priatel nemoze ani dotknut len sa diva 😀 a pekne ma pobolieva ta lava strana kde mi nasli tu cystu neviem co mam robit

nathali
autor
29. pro 2009

a dakujem za pochvalu 🙂 no teraz sa mi hrozne zmenia plet vyzeram ako v puberte takze az taka pekna nebudem 😀 ale si zlaticko 🙂

mscat
29. pro 2009

nathali:jej tak taky máš plno běháni furt po dr 😝 s tím nemám zkušenost tak ti ani neporadím 😒 a těhotná být nemůžeš třeba 😉
vzhledem k těm prsům a podobně 🙂

a nemáš zač 😉 vypadáš tam hezky..no a ta plet..ani mi nemluv.já ještě z té puberty asi ani nevylezla..trpím na to pořád a je to strašné.ted je to sice trošku lepší jak už na sebe každý den nepatlu makeup a pudr 😅 jelikož už jsem si odvykla tak jen výjimečně.ale jjinak když už tak mi oleze celý obličej hruuza 😝 😅 🙄
jeden pudr maybelline tuším..noo tak ten mi pěkně neseděl ten mi udělal paseku na pleti teda.a jak jsem přestala ho používat tak jak když utne..a taku radost jsem z něj měla 😅

a děkuji...no kéž by to vyšlo..pak zase přítel odjíždí pryč a doma bude málo..tak ted byla poslední příležitost..pak to bude zase složitější. 😅 😝
no končil nám náájem a zatím jsme neměli kam jít...no co ti mám povídat..mám ještě sestru ta má 6let...a ta se chvoá tak hnusně k malému..ten je zase ještě malý..no takže si to dokážeš představit.mamka ju brání i když je drzá jak sfina 😅 ..takže veselo no ale snažím se být v klidu 😅

nathali
autor
29. pro 2009

takze aj ty mas veselo no ja som byvala s mamou a s priatelom pol roka dlhsie to uz vydrzat neslo a to sme este bez deti neviem co by robila keby tam behal prcek

praveze ja som bola na sone a nictam nevidel tento mesiac som vraj ani ovu nemala lebo sa mi zaseklo vajicko vo vajcovode a spravila sa mi z neho cysta ale teraz neviem ci sa nahodou neoplodnilo a nepreslo dalej ale ostalo tam bojim sa ci to neni mimodelozni tehu vcera som behala po nete a mam skoro vsetky priznaky tak neviem asi este pockam a po sviatkoch pojdem na gyndu to bude asi najlepsie ale priatel ten ma vyhana uz teraz aby som sla ale ja zas nechcem co keby este ms prisla a aj budem za blazna

rani
29. pro 2009

k tej teme - 22 rokov, skoro alebo akurat.... no.... moja osobna skusenost. prve dieta som mala v 22 - presne. narodila sa par dni po mojich 22. narodeninach. katastrofa. bola som nervozna, nevyrovnana, stale som mala pocit, ze si este chcem uzivat, mala som pocit, ze mi mala je "gulou" na nohe, stale som ju davala k svokrovcom alebo nasim, aby sme s manzelom mohli byt sami, ist niekam, dlhsie si pospat... mala bola hyperaktivna a ja som pri nej 2 a pol roka nevedela, co je to sa poriadne vyspat!!

preslo 10 rokov, zmenil sa mi cely zivot. rozviedla som sa, znovu vydala a s manzelom sme sa pokusili o babatko. neratala som s tym, ze to vyjde, ale zadarilo sa takmer okamzite - v auguste som posledny krat vzala antikoncepciu a v januari som uz bola tehotna! 😀 tehotenstvo som znasala lepsie ako to pred desiatimi rokmi, az na strasne nevolnosti som nemala problemy a pracovala som az do deviateho mesiaca, bola som vyrovnana a v pohode.! mala Jasminka bude mat 8. 1. tri mesiace a je to anjel. v pekne spinkame, v noci, aj ked sa zobudi na kojenie, po napapani pekne zaspinka, nerobi "rachot" ako to bolo pri starsej, ze cela bytovka vedela, ze sme hore... je kludnucka, spokojna, takmer neplace - zrejme sa na nu prenasa to, ze som starsia - mam teraz 32, vyrovnanejsia, nemam pocit, ze je nejakou brzdou ci prekazkou v mojom zivote, venujem sa vylucne jej a som neskutocne stastna, ze ju mame... 🙂 je to take slniecko v mojom zivote... takze myslim, ze v mojom pripade bol teraz ten spravny vek na dieta.....
skratka citim ten rozdiel....

nathali
autor
29. pro 2009

rani: chapem aj teba ked sa clovek chce bavit a byt s kamaratkami vonku tak na dieta neni cas a ani myslienka ale ja som odisla z domu v 19 a starame sa s priatelom sami o seba nikto nam nepomoze takze ma to urcity vpliv dozrala som a nemam take myslienky ako moje niektore vrstevnicky na disko idem rada preco nie ale nie kazdy piatok ale co je horsie mam problemy mozno mat dieta nebudem uz teraz bojujem s takou myslienkou radsej budem mama na plny uvezok ako ist sa bavit

sonicc
29. pro 2009

je to naozaj indi-vindi 😉 ja som stvorena na rodenie a vychovu deti 😀

mscat
29. pro 2009

každá jsme jiná 🙂
já porodila v necelých 20ti...a neměla jsem nikdy pocit že mám velkou gulu na noze 😅 a to musím říct,že do té doby než jsem otěhotněla jsem vymetala bary o víkendech,bavila se až do svítání..spala celý den a večer na novo a tak dále.no a jen co jsem zjistila že jsem těhotná...hmm tak jsem otočila o 180 stupnů ze dne na den přestala kouřit,létat po diskotékách..prsotě stalo se to smyslem mýho života..a ne už nějaké akce a podobně.

rani:to co si měla ty to nemá každá...prostě jsi na to ještě vubec nebyla připravená tak je to.je smutné že sis to při první holce nevychutnala.mě malý taky dává dost zabrat..i když teda on mi vždycky krásně spal celé noci to je velké plus.ale přes den někdy jsem si myslela že mě asi trefí nebo si hlavu omlátím o zed asi 😅 taky je to divoch a kolikrát jsem myslela,že ho asi k někomu už nacpu at mám chvilu pokoj od něj..ale to jsou asi normální pocity když už je žena vyčerpaná a neodpočatá. 🙂 ale jinak jsem naprosto takto spokojená ..žít rodinným životem...i když popadne mě někdy chut jít se zase po roce konečně trochu pobavit s mým drahým ale....když malý večer usne..tak my si řeknem že budem raději odpočívat doma u televize než aby jsem ráno byli nevyspaní a neměli dost energie na synáčka 🙂

sonicc:já též na rodinu a děti..ale ty mi stačí teda dvě...možná tři 😀

nathali:jj aj já mám veelmi veselo ted 😅 😝

tak snad to nebude mimiděložní...zajdi si raději co nejdříve k dr.

rani
29. pro 2009

ale ja som dieta vtedy naozaj chcela, mali sme vlastny byt, manzel mal dobru pracu... skratka vsetky podmienky boli splnene.... naozaj som po dietatku tuzila.... len to potom bolo uplne ine, ako som si predstavovala. stres, vycerpanost, starost o domacnost aj o malu a este k tomu mala bola ukricana, nervozna, hyperaktivna, ze som mala obcas chut ujst, ujst niekam daleko, aby som nemusela pocuvat, ako zase place... 😔 mala za to nemohla, ale to bolo ako za trest... ale tak to vraj bolo aj u mamy. ja som bola "postrach" - bola som tak zla, ze ma nikto nechcel ani len par hodin postrazit a prostredna sestra bola tak kludne a spokojne babatko.... koli prvej dcerke som vahala s druhym tehotenstvom a desila sa ako to bude, ked sa narodi... 😨

mscat
29. pro 2009

rani:já to chápu ale.ono je to pak uplně jiné než si představujem..ještě když dětátko je takové.a my jsme z toho hotový neštastní že bysme nejraději utekli.to jsem měla i já ten pocit...to je prostě vyčerpanost. 😝

já měla to lehčí,že první rok a půl věku malého jsem bydlela ještě u mamky.takže já měla na starost jen malého mamka vařila prala žehlila prostě všechno.já jsem jen uklízela náš pokoj a pečovala o dítě.
ale o to to bylo horší když jsme začli bydlet sami.malý nbyl zvyklý na to,že bych neměla čas se mu věnovat..a najednou jsem musela všechno sama dělat.ze začátku to byl docela masakr taky...malý měl rok a půl a byl strašně uřvaný a divoký..jen celé dny řval furt jen řval 😅 a já řvala s ním.takže taky jako situace na prd.ale ono už to k tomu asi patří.doufám že při tom druhém už budu prostě vědět co a jak...a budu ho rozhodně učit víc samostatnosti a aby krásně samo usínalo v postýlce.jelikož malý donedávna se uspával ještě v kočárku jak mimino 😅 😝

rani:tak hlavně že ted už to máš za sebou...a užíváš si druhé malé dvouměsíční miminko..hodné! 😉 😉 a tak doufám že snad ti to ted ta starší vynahrazuje třeba nějakým způsobem že můžeš být na ni pyšná..jestli se třeba dobře učí nebo je poslušná.. 😉 abys věděla že tvá peče jde aspon na ni vidět 🙂 že to nebylo k ničemu tu noci a ta piplačka 🙂

rani
29. pro 2009

tak to mas fajn.... ja som pocuvala vety typu: co si si urobila, to mas a teraz sa staraj... a podobne.... 😒 a ano, clovek je mudrejsi pri druhom... to je jasne..... 😉 ucime sa na vlastnych chybach.... vela veci robim teraz inak. a to zvladam pracu aj babatko - pracujem ako opatrovatelka vo Viedni - aj tu zijem - a malu mam tu pri sebe... da sa vsetko, ked je babo dobre a ked sa veci zorganizuju.... 😉

a samozrejme, ze som na Vikinu hrda.... je to uz slecna, chodi do jazykovej triedy a uci sa na same jednotky.... 🙂 len ta puberta uz zacina... 😲

salinka87
29. pro 2009

Ivka, Ivasad, děkuji vám za odpověď a za radu .-) máte pravdu, asi bude lepší počkat po Novém roce, možná až někdy v polovině ledna ... jen si semtam udělám testík, tak po 4,5 dnech, jen se juknu, jestli čárka sílí a když nebudu mít křeče, je lepší asi vydržet .. Ivka takže jsme čárku objevily stejně 🙂 tak držím palce, i všem ostatním ..

nathali
autor
31. pro 2009

ahoj baby prajem kraaasny den,skvely silvester,a stastny novy rok 🙂

dandelion
4. led 2010

ahojky holky.. 🙂 mě je za pár 21 a snažíme se druhý měsíc o první mimiško... 🙂 jinak můj názor je, že první mimčo tak od 20 do 25, ale to když člověk mimčo chce.. když někdo dělá kariéru do 30 tak si asi i rád počká, ale myslím že ve 20 není brzy a ani ve 30 není pozdě.. 🙂 jak kdo po čem touží.. 🙂

duratlicka__2
12. led 2010

Ahojte🙂 Kde ste vsetky? Uz tato tema riadne zapadla prachom. Este stale chcete dieta? A ako sa dari v snazilkovani?

nathali
autor
6. únor 2010

ahoj baby 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
kam ste vsetky poutekali?????
ako sa mate? a co noveee u vas ???
..............................................zeby ste uz boli maminami????tak snad vam to vsetkym vyslo 😉

nathali
autor
31. srp 2010

halo halo
ahoj baby strasne rada by som obnovila toto tema 🙂
dlho som niektore nevidela a nestacim sa cudovat ze je tu uz tolko tehuliek 🙂 ale vsetky prajem zdrave miminka
a ako sa mate???

monula535
6. zář 2010

ahoj, mozem sa pridat? ja sice este nesnazilkujem ale dietatko si hrozne zelam 😀 sice aj mna niekedy prepadne panika ze ci som uz pripravena ale potom si vzdy poviem ze stoji to za to, ale este si aj tak musim pockat do svadby 🙂

@nathali ako som si vsimla tak ty uz cakas babo tak moc gratulujem 😀

brusinka.pusinka
6. zář 2010

holky chtěla jsem napsat že nezáleží kolik vám je pokud jste vyzrále mít miminko 😉 mějte ale opravdu musíte vědět že ho na 100% chcete 😉 Já měla prvního kluka ve svých 21 letech a teď mám druhou holčičku a můžu říct že každe mateřství je jiné ale oboje bylo nádherné a je 😉 Přeji Vám moc uspěchu a jen to nej na světě i vaším drobečkům 😵

monula535
7. zář 2010

ja som si na 100% ista ze babo chcem a som na nho "pripravena" ale mam neistotu v tom ci ho dokazeme s buducim 🙂 dobre financne zabezpecit... no uvidime co bude ked budeme mat po svadbe snad sa ten cas do svadby nebude tak vliect 😀

nathali
autor
7. zář 2010

@monula535 co sa tyka financii je to s nimi tazke ale ked chce clovek aj usetri a ked mas babo zmenia sa ti priority a uz nakupujes inak a kedy mate svadbu??

monula535
8. zář 2010

@nathali svadbu mame 21.5.2011 a este sa s tym nakupovanim nejako neponahlam 😎 co si chcem asi teraz odbit tak to ze pojdeme asi o par tyzdnov do polska a kupime priatelovi oblek, dufam ze zozeniem tmavohnedy 😀 a ty si vydata?

nathali
autor
8. zář 2010

@monula535 nie nie sme este svoji ale sme spolu uz celkom dlho no uvidim ci sa priatel rozhybe nechcem na neho tlacit

lilly21
8. zář 2010

🙂 ahojte baby... dobra tema, ja som mala lili tesne pred 22... ale je pravda, ze z okruhu mojich rovesnicok je velmi malo vydatych alebo s detmi

motylik_22
8. zář 2010

caute baby .... k teme : neviem to posudit ja mam 20 a mam skoro rocnu dceru... je pravda ze zivot sa mi otocil hore hohami a na zaciatku som mala obavy ale skor z toho co prinesie jej prichod..
a teraz mozem povedat ze som najstastnejsia na svete aj ked nie vsetko je ako by osm si predstavovala .. malinka mi robi kazdy den krajsim.. bez nej by som uz nedokazala prezit ani den 🙂))
niesom vydata a ani to neplanujem.. s priatelom tvorime aj tak krasnu rodinu...
ale urcite neplanujem hned dalsie .... 🙂))