Díte ve 22 letech - skoro anebo akorát?

nathali
4. kvě 2009

moc si dite preji a uz se o nej i snazime ale nekdy me prepadne taky pocit budem dobrou matkou kdyz mi je ted 22?neni to skoro?a muzu mu dat vsechno ?
kdy ste meli prvni dite vy?a taky ste meli strach nebo to jen ja tak silim?? 🙂

maliana
9. zář 2010

ahoj, myslim, že ak si dieťa praješ, si už naň zrelá. Predpokladám, že vieš, že bábo nie je hračka, ktorú môžeš odložiť, keď budeš chcieť...Tak smelo do toho, drzím palcoky.

monula535
13. zář 2010

@nathali ja som priatelovi ukazala aky prsten mi ma kupit ked ma bude chciet poziadat o ruku a on sa toho normalne chytil 😀

nathali
autor
13. zář 2010

@monula535 jeeej tak to je super 🙂 a co babo kedy planujete???

monula535
14. zář 2010

@nathali no ja planujem babo od zaciatku tohto roka 😀 ale realne asi az tak od buduceho roka bo v maji mame svadbu.. Sice sa bojim ze sa nam potom nebude darit a ja to urcite nebudem psychicky dobre znasat 😒 Chcem uz vysadit HA, ze nech sa da trosku dokopy moja MS ale neviem ci je to dobry napad alebo nie...

nathali
autor
14. zář 2010

@monula535 no ak si ani pred HA nemala nejake problemy tak by to malo byt v poriadku ale vysadit mozes ak si budete zatial davat troska pozor a ty sa das aspon doporiadku s ms 🙂
a inak co nove??

monula535
27. zář 2010

@nathali ahoj, nejak mi v praci blbne net tak zaostavam 😀 praveze ja som mala pred HA menstruaciu katastrofalnu a tak som chcela skusit ci by sa po HA nechcela nejak unormalnit, podla mna som ani nemala ovulku bo som mala minimalne spinenie kazdych desat dni...

nathali
autor
27. zář 2010

@monula535 ale ovu si mat mohla no ved uvidis teraz ze co a jako
ja som mavala ms v pohode sem tam nejake bolesti ale inak nic strasne a jak som prestala brat HA tak vsetko bolo otocene ms nechodila ani ovu nebola a som uz rok a pol na hormonoch ☹

monula535
28. zář 2010

@nathali oooo to mi je luto,netreba zufat, musime mysliet pozitivne. Ja sa chystam dobrat toto balenie HA a idem skusat ci je to lepsie s tou mojou ms. Ale pevne verim ze ked uz budeme v odhodlani ze pride bocian tak pride, a aj tebe drzim vsetky prsty aby sa to podarilo vsimla som si ze bola ovulka tak pfuj pfuj aby to vyslo 😀

romana29
28. zář 2010

Každá ženská, která otěhotní, nehledě na věk, prostě chtě něchtě dospěje, takže věk jako překážku nevidím.
Osobně jsem ale dítě ve 22 fakt neřešila, i když jsem už byla se současným partnerem, se kterým mám dvě děti 🙂

nathali
autor
28. zář 2010

@romana29 tak to mas stastie ze si nemala ziadne problemy mat deti kedze my tie zdravotne problemy mame obaja tak to dieta uz riesim teraz nemozem si dovolit cakat na prve dieta do 30-tky a mozno by ani neprislo ked uz teraz nas posielaju lekari na umele ale to zatial oddalujeme

romana29
28. zář 2010

@natali to plně chápu, je fakt, že do 27 jsem sice dítě chtěla, ale neměla v plánu, pak jsem zjistila, že např. jedna kolegyně tak dlouho dítě odkládala - než bude byt, než bude tamto, až nakonec silně onemocněla a vlastní dítě mít nemůže - naštěstí se jim podařila přímá adopce a mají kluka. Jenže já bych například cizí dítě (asi) nechtěla.
Tak ti moc moc přeji, aby vám to brzy vyšlo a mohli jste se radovat z miminka 😵

nathali
autor
28. zář 2010

@romana29 ja preto nechapem tieto baby ked to odkladaju aj moja sestra to stale odklada to ma uz 28 rokov
dakujem tiez dufam ze sa nam to konecne podari a aj so stastnym koncom

monula535
29. zář 2010

@nathali ja zdielam nazor, ja to tiez nechapem ked zena chce dieta, ma na to podmienky ale povie si v 27 alebo vyssie ze ma este cas...ale tak zase kazdeho osobne rozhodnutie... ja sa na babo tesim uz teraz a aj ho teraz chcem 😀

adela87
29. zář 2010

Já si nemyslím, že na věku záleží. Když je připravené zázemí pro miminko a jsou oba partneři rozumní a přejí si mít rodinu...Neznamená to, že žena, které je přes 30 let je více připravená. Záleží na povaze člověka. Ale jinak ti rozumím. Já jsem otěhotněla, když mi bylo 22, a styděla jsem se říct v práci a svému okolí, že jsem těhotná. Některé reakce nebyly zrovna pěkné. Ale dneska mi je to jedno. Jsem moc šťastná a snažíme se o druhé. 😉

mkr
29. zář 2010

dítě ve 22 není brzo, pokud jste nějak zajištěný, tak bych v tom neviděla problém, my máme holčičku skoro 3 letou a je mi 23 a byla plánovaná, teď chceme druhý a taky nějak nejde, já osobně bych to moc neodkládala, první nám trvalo 9 měsíců a i bez problémů v těhotenství to nebylo a byla o 5 týdnů dřív, jsem ráda, že jsem nečekala do 30 ti, protože by to mohlo být i horší :(

nathali
autor
29. zář 2010

ja neznasam ludi ked povedia ze ste mlada ved mate len 22 rokov?!!
ale co oni vedia ako sa clovek citi aj po zdravotnej stranke?
ja mam strach ze pririodzene mat mimco nebudem o jedno sme nedavno prisi v 5tt prestalo sa vyvijat ani lekari nevedeli ze preco a aj to bol zazrak ze som bola tehu a ziadne inekcie ani nic nam nepomohlo ja to zas vidim s tejto stranky

mamiinka
29. zář 2010

Myslím si že opravdu na věku nezáleží.Já měla první dceru v 18 letech druhou 19 letech a nikdy jsem toho nelitovala.Dnes mi je 39 let máme krásného vnoučka a druhé vnouče na cestě přece jenom je i krásné být mladá babička.

monula535
30. zář 2010

ja si tiez myslim ze to nieje nejako skoro, moji rodicia ma mali v 20 a teraz sa uz tesia kedy konecne budu babka a dedo a budu sa moct s malym dositosti vyblbnut 😀 a moj otec urcite bude vsetkym tvrdit ze je to jeho a fandit si ze ako dobre vyzera 😀 😀

monula535
30. zář 2010

@nathali a neskusala si zmenit gynekologa alebo take nieco co je viac "odbornik" dufam ze vies co chem povedat 😅

nathali
autor
30. zář 2010

@monula535 ano viem co chces povedat ale toto je moj uz treti za posledny rok a zatial jedniny co mi vedel odpovedat na vsetky moje otazky a vedel co som mnou robit a neodbil ma homeopatykmi a uz nieco zacina riesit 😉 no a co som pocula tak je jeden z najlepsich v mojom okoli

monula535
1. říj 2010

@nathali tak to ti drzim vsetky prsty aby vam to vyslo
Ja stale uvazujem nad nasou svadbou, bo stale to nechce byt tak ako ja chcem, tak som sa rozhodla ze otehotneniu sa uz nemam preco branit, priatel s tym suhlasi takze doberiem posledne balenie HA a nech si uz priroda s nami robi co chce, ved teraz sa pomaly kazda druha baba vydava tehotna 😎

nathali
autor
1. říj 2010

@monula535 ja svadbu neriesim sice je to pekne ale pre mna je dolezitejsie to ze ked uz spolu zijeme ci je nam spolu dobre a ci dokazeme robit kompromisi svadba je uz len taka ceresnicka na torte 🙂 a hlavne chlapi nemaju radi ked sa na nich tlaci tak som si povedala ze hadat sa koli svadbe to mi nestoji za to
a to mas pravdu vydava sa teraz skoro kazda tehotna a mne by ani nevadilo byt zatial slobodna mamicka a potom sa vydat a nas anjelik by nam isiel na svadbu 😀

k.ate
1. říj 2010

já měla malýho, když mi bylo 22 a 3 měsíce 🙂 a nemyslím si, že by to bylo brzo... 🙂 tak akorát, i když v porodnici jsem patřila k těm mladším, ale co už 😀

monula535
5. říj 2010

@nathali ved toto ja uz svadbe nechavam volny priebeh, ved da sa vybavyt nenarocna svadba aj za 3 mesiace takze uz sa s tym nechcem stresovat bo cim viac nad tym uvazujem tym je to komplikovanejsie a rozculuje ma to 🙄
vcera som bola u gyn a robila mi ultrazvuk tak som si predstavovala ze tam nieco uvidim 😅

collette
5. říj 2010

Pro někoho brzy, pro někoho akorát. My jsme Kubu počali pár dní po mých 36. narozeninách a pořád jsem se na to v podstatě necítila, protože jsem měla strach, že ho nedokážu zabezpečit. Ale strašně jsem ho chtěla. Mám pocit, že kdybych to brala jen rozumem, nikdy by se nenarodil. Nezáleží na tom, kolik Vám je, ale jak moc to malé chcete. I když teda plánované těhotenství u maminek pod 18 let (pokud k tomu není zdravotní důvod) bych jim nejspíš rozmlouvala...

Někdo je zralý v 18, někdo nebude zralý nikdy...

monula535
5. říj 2010

:@collette no to mas pravdu, ja tiez keby som cakala na to ze dieta dokazem 100 % zabezpecit tak ho nemam nikdy a ked uz sa na nho obaja tesime tak na co cakat 😀

collette
5. říj 2010

@monula535 Určitě. Já si dneska říkám, že jsem se do toho měla pustit dřív 😉 Ale to jsou úvahy o "kdyby". Myslím, že to přišlo v ten pravý čas a u Tebe to bude to samé 🙂

monula535
8. říj 2010

@collette no ved uvidime co nam osud prinesie 😀

alexis13
8. říj 2010

@nathali ja len ze som otehotnela v 21, teraz mam 22 a na babo sa velmi tesime a dufame ze vsetko zvladneme......drž sa =D

monula535
11. říj 2010

@nathali ahoj, no ako pokracujete v snazilkovani? nieco nove? 🙂