Graf BT - prosím o radu ohledně ovulace

9. srp 2020

Krásné rano, měřím první měsíc takže budu ráda za názory a rady.
Měla jsem za to, že OVU byla 6.8. (asi dva dny předem pozitivni testy, hlen a trochu bolest bricha). 7.8. teplota vyletěla, následující den také a teď trochu spadla, ale stále se drží výš. Je to špatně nebo se ovu ještě může potvrdit toho 6.8. na základě dalších teplot? Moc děkuju ❤️
Měřím v ústech.

zvladarova
9. kvě 2021

Ahoj, jdu si pro radu. Měřím první cyklus(bohužel jsem nestihla hned od konce MS) a ješte tomu moc nerozumím.
Nerozumím tomu proč mi teď teplota takto klesla? Neměla by být před MS vyšší? Děkuji

clo1
9. kvě 2021

@zvladarova bohužel si neměřila od začátku, tak se i ta ovulace špatně odhaduje. Ale já tam žádný velký pokles nevidím. Pokud ovulace byla ten 14dc, tak i dnes je ta bt v poovulačních hodnotách

levandulka_fialova
9. kvě 2021

@zvladarova Nebo mohla být ovulace dříve už ten 11.-12.DC (ale bez těch předchozích teplot těžko říct) a teď už teplota klesla, protože přijde MS. Ale jinak jak píše @clo1, je teplota pořád nad linii, což je v pořádku.

katmo22
9. kvě 2021

@levandulka_fialova ani dřív si ho nebrala? Mě to teplotu udrželo nahoře dlouho...

zvladarova
9. kvě 2021

@clo1 děkuji za odpověď
@levandulka_fialova děkuji za odpověď

Takže ta linie (červená vodorovná přerušovaná čára) pokud bude teplota pod ní tak to znamená co? Děkuji

clo1
9. kvě 2021

@zvladarova pokud bt klesne pod tu čárku, tak na 99% dorazí menstruace.

levandulka_fialova
9. kvě 2021

@katmo22 V těhotenství ano, ale jak píšu, není to dlouhodobé řešení.

levandulka_fialova
Autor odpověď smazal
Zobraz
levandulka_fialova
9. kvě 2021

@zvladarova Jednorázově pod ní klesnout může, ale nemusí, pak by měla zase stoupnout. Pokud je pokles je konci luteální fáze, přichází MS

clo1
13. kvě 2021

@zvladarova jak to s tebou vypadá?

gracelove
13. kvě 2021

Ahoj a zdravím, tak hlásím, že jsem tento cyklus zkusila sóju místo Clostilbegytu (respektive fytosóju, jak je o tom mnoho diskuzí), ovulační test jsem tedy pro zajímavost dělala a byla snad poprvé v životě výraznější testovací čárka než kontrolní.... Graf mám jak Himálaje, tentokrát oproti minulému cyklu beru drmek až od ovulace, jestli mi to také bude držet teploty nahoře a nástup MS nebude bez jeho vysazení. Ale asi to nefunguje, dnes mám nižší teplotu, břicho už bolí na MS a upřímně si nemyslím, že při poklesu BT a bolesti břicha a negativními testu by se stal zázrak. Takže zkusím ještě jeden měsíc a pak asi už gynekoložka, ta teda nabízela právě Clostilbegyt a folikulometrii 🙂

zvladarova
13. kvě 2021

@clo1 bohužel asi ms dorazí 😭

clo1
13. kvě 2021

@zvladarova nooo ten graf nevypadá moc dobře. Test jsi asi nezkoušela že?

clo1
13. kvě 2021

@gracelove drmek ti určitě ms nepodrží. Pokud má dorazit, tak dorazí i přes něj. Ale zatím je graf pěkný.🙂

zvladarova
13. kvě 2021

@clo1 zkoušela jsem od maxe a myslím si, že tam nějaký náznak je, ale nevím, jestli si to jen nepředstavuju 🤷🏻‍♀️

clo1
13. kvě 2021

@zvladarova ukaž 😀

levandulka_fialova
15. kvě 2021

@gracelove Jaké jsi prosím tě měla dávkování toho drmku na prodloužení LF?

katmo22
17. kvě 2021

Tak holky, zaplaťpánbůh dnes na UTZ bylo vidět srdíčko! Jsem trochu klidnější, plod prospívá jak má, velikostně je ok. Jsem vlastně v 7tt+5. Díky zde za podporu a rady. Já doufám, že toto těhotenství už dopadne dobře. Vám přeji, aby se vám to také splnilo. 🙂

pajasala
17. kvě 2021

@katmo22 tak to je super zpráva. Držím palecky

gracelove
27. kvě 2021

@katmo22 držím palce a dodatečně gratuluji 💐

gracelove
27. kvě 2021

Ahoj všem, přidávám poznatek z minulého a předminulého cyklu:
1) Předminulý cyklus drmek užíván po celou dobu (kromě MS). Užíváno 1-0-1 v době před ovulací, v LF hlavně ke konci občas i 1-1-1, ale spíše 1-0-1, jelikož jsou povoleny 2 tablety denně. Měla jsem dle teplot pocit zablokované ovulace, skákalo to tam, jak chtělo. Ale později se teploty držely nahoře, PMS krom bolesti prsou byl, vždy po dávce drmku za pár hodin břicho jakoby ustalo, ale pak zas takováta křeč před MS přicházela. MS nepřišla, dokud jsem nevysadila, ale možná to tím nebylo a opravdu se prodloužila LF, nicméně jsem vysadila a do 2 dnů MS dorazila, cyklus krásných 29 dnů. Čili o pár dní se LF zřejmě prodloužila.
2) Minulý cyklus: Brala jsem fytosóju jako náhradu Clostilbegytu, o čemž je diskuze na Modrém koníkovi slovenské verzi i e-miminu, tak jsem zkusila brát 3.-7.den cyklu ekvivalent 50 mg clostilu ráno a 50 mg večer (vycházelo to na 100 mg isoflavonů ze sóji dvakrát denně, které mají odpovídat 50 mg Clostilu). Ovu test skutečně pozitivní tuším 13.den cyklu. Měřena BT, nebyla jsem si jistá, zda ji určila appka dobře, určila ji totiž tentýž den jako vyšel pozitivní OT. Po skutečně vyšších BT (kdy bylo jasné, že ovu už být musela)), jsem nasadila opět drmek (1-0-1) a dokonce jsem zase zkusila z ananasu tu látku Bromelain, má pomoci uhnízdění. Ani tento cyklus opět nedopadl, PMS opět podobný, bez bolesti prsou, ale břicho úplně stejné. MS tentokrát přišla i při braní drmku. Ten jsem s MS vysadila.
Můj závěr: na bolesti prsou při PMS mi to fungovalo dobře, ostatní těžko říct.
@levandulka_fialova tu je i dávkování 🙂 držím palec

gracelove
27. kvě 2021

Ještě jednou všechny zdravím. Tento cyklus se mi moc měřit BT nechtělo a kvůli zapomenutému teploměru několikrát ani nepodařilo. Vždy měřím spíš kolem té 4.hodiny ráno. Nevstanu a za 2 h dalšího spánku změřím znovu, chci si potvrdit, že teplota opravdu každou hodinu přibližně o 0.1°C vzroste.
Nicméně mi graf vychází jinak při obou teplotách. Tentokrát se to zřejmě stejně povést nemohlo (poslední sex ze soboty na neděli, poté v úterý ve sprše, což s vodou těžko povede k úspěchu, navíc všichni reprezentanti místo na mistrovství putovali do kanálu, nic se neudrželo). Měřila jsem tedy 2 dny po pozitivním OV.testu BT a samozřejmě se v jednotlivých hodinách rozchází 😑 Chtěla jsem vědět, zda má smysl se dnes jet snažit (partner je v jiném městě pracovně a je to komplikované, ale kdyby byla jasně ovu ještě přede mnou nebo právě probíhající, šla bych do toho). Dle teploty kolem 4.hodiny ovu zřejmě právě probíhá a dle teploty v 6:00 už je po ovu. Takže zřejmě tentokrát smůla 🤨 Přikládám oba možné grafy

levandulka_fialova
27. kvě 2021

@gracelove Reprezentanti skončili v kanálu 😂😂😂😂 To je super hláška 😂😂😂. Já jsem koupila (asi) silnější drmek, jinou značku než Adiel, beru po ovulaci jen 1 denně, dnes jsem 11.DPO a už špiním, i teplota jde dolů, takže zítra asi přijde MS. Další cyklus zkusím teda po ovulaci 2 tbl. drmku a uvidím. Jinak co s drmkem po ovulaci pozoruji, tak mě nebolí prsa.
A díky za podrobný popis!!!!

levandulka_fialova
28. kvě 2021

1.DC. LF opět jen 11 dní, takže opravdu zvednu dávku na 2 drmky a uvidíme.

katmo22
28. kvě 2021

@gracelove to je velice podrobný popis sebe sama... Si dobrá že to takhle vydržíš. Já po 3mesicich měření BT jsem to vzdala. A ty měříš dvakrát po sobě. Ses fakt dobrá!. 🙂 Doporučuji dát si měsíc pauzu od měření. Brát jen 2x denně drmek a úplně kvůli měření BT nevstavat. Pak jsem byla ze vstávání tak vyřízená, že jsem s tím teploměrem furt usínala a to je o zdraví.

zvladarova
29. kvě 2021

Zatím se mi neoznačila ovulace linkou, ale dle testů, který nebyl úplně pozitivní, ale byla na něm nejtmavší čárka byla ovulace ve čtvrtek 27. Je to možné? Měřím teprve druhý cyklus tak ještě moc nevím 🤷🏻‍♀️

levandulka_fialova
29. kvě 2021

@zvladarova Dostala jsi po Clostylbegitu Ovitrelle? Po něm bys měla jistotu, že ovulace proběhla. A kontroloval dr. folikuly? Jak byly velké? Zatím tam ovulaci nevidím, a pokud ano, tak spíš 13.DC (spíš bych řekla, že nebyla). Teď ti to jaksi skáče.

zvladarova
29. kvě 2021

@levandulka_fialova ovitrelle jsem nedostala, na kontrole jsem byla právě ve čtvrtek a na každém vaječníku byl folikul před prasknutím. Včera mě šíleně bolely vaječníky tak si myslím že to mohlo být jak praskly 🤷🏻‍♀️

levandulka_fialova
29. kvě 2021

@zvladarova Tak to potom teprve na teplotě uvidíme, pokud se bude držet nahoře. Stalo se mi, že byl folikul 26mm a nebyl ještě prasklý.

zvladarova
29. kvě 2021

@levandulka_fialova akorát už mám negativní testy tak snad jsme to stihli