Jak otěhotnět, když chce partner volný průběh?

shannondrake
20. dub 2016

Chceme s přítelem miminko a partner chce volný průběh ve snažení. Máme sex cca 3x týdně, ale partner ne vždy ejakuluje dovnitř. Což ale značně snižuje naše šance na početí. Jenže když něco řeknu, tak se hned čertí, že jsme se přeci domluvili na volném průběhu. Jsem z toho smutná. Dle testů jsem měla ovulaci a přišla vniveč ☹ máte taky některá podobné zkušenosti. Jinak partner miminko chce, ale nechce abysme se snažili jen kvůli tomu, což samozřejmě chápu, ale já jsem spíš takový vědecký typ a nerada bych aby třeba půl rok přišel vniveč. Už taky nejsem nejmladší.

ajka198
20. dub 2016

no volný průběh je jedna věc a ejakulace mimo je věc druhá. Přece pokud máte sex dobrovolně bez nucení jeden druhého, tak by to mělo být tím pádem se vším všudy. Zkus s ním ještě o tom promluvit. Četnost je dle mého v pořádku 😉

shannondrake
autor
20. dub 2016

No já nevím jak to napsat, ale přítel se rád dělá i ven takže to tak střídá. Ale pak ta frekvence je už nízká no ☹

mrskato
20. dub 2016

Nedávno jsem přemýšlela, jestli vůbec jde skloubit snažení se o dítě X nechat tomu volný průběh. Partneři se domluví, že chtějí dítě, z toho vyplývá, že se snaží o dítě, ale volným průběhem se tedy rozumí, že do toho nebudou bušit každý den? Fakt nevím...Myslím, že by to mělo být nějak v rovnováze, ale jestli mohu mluvit za sebe, tak já měla vždy největší chuť na sex právě v období ovulace a jednoduchou radu, jak to v době ovulace udělat, aby do toho nemohl tolik zasahovat, je poloha při sexu...on stejně prd ví, kdy ovuluješ a kdy ne 😀

magdalenan
20. dub 2016

@shannondrake Zkušenost nemám, ale obecně bych řekla, že to spadá do kategorie, kdy má chlap pocit, že je do neceho tlačen, nucen. Tím rozhodně neříkám, že to děláš.

Můj muž používá na všechno co se mu hodí ten geniální obrat "Když řeknu, že něco udělám, tak to udělám. Není potřeba mi to každého půl roku připomínat" 😀

Asi bych se zaměřila na sebe a podporu otěhotnění. Nějaké ty vitamíny a tak. Určitě ale ničemu nepomůže, když na něj budeš vyvíjet nátlak (což je pro něj asi i vyžadovat ejakulaci do tebe vždy), on pak bude mít pocit, že je to v jeho režii 🙂

Chlapi to mají holt jinak, už jen rozhodnutí, že s tebou to dítě chce je pro něj obrovský závazek a potřebuje víc času to zpracovat. My bychom chtěly dítě hned s první ovo, chlap když řekne že chce dítě, myslí tím horizont měsíců i let 🙂

A co se týče věku, Nepíšes kolik ti je, já první dítě měla až v 31 letech, teď ve 33 čekám druhé...

Takže buď hlavně v klidu, buď ráda, že s tebou miminko chce a počkej opravdu třeba ten půl rok a pak bych znovu "jemné udeřila" 🙂

Svého partnera znáš nejlépe ty sama a nejlépe budeš vědět, jak na něj, vše co jsem napsala jsou jen mě zkušenosti s x chlapama, ale vesměs jsou v tomhle všichni stejní, čím víc tlačíme, tím víc couvaji.

Trochu OT, jsme manželé skoro tři roky, brali jsme se víceméně kvůli miminku, na muj popud a já dodnes nemám zásnubni prsten, mám ho slíbený a jednou ho dostanu, ale když to nadhodim, tak se manžel hned směje a křepčí "juchuu a mám další půlrok k dobru" 😀

pupickova
20. dub 2016

nechat tomu volný průběh je u mě jasně to, že vysadím antikoncepci a nebudu zjišťovat, kdy ovuluju, nebudu za každou cenu požadovat aby se partner udělal do mě... prostě budu si dál užívat sex tak jako dřív, nebudu myslet na to, že bych měla každej měsíc očůrávat test, vlastně vůbec nebudu myslet na to že chci otěhotnět a ono to dřív nebo později klapne...

prostejina
20. dub 2016

My tomu taky nechali volný průběh, obou se nám příčí styl "mám super hlen, tak makej", a otěhotněla jsem brzo, protože jsme netlacilu na pilu a bylo to všechno přirozený, ne honba za dítětem. Pila jsem akorát kontryhel a užívala kapky gynex, brala listovku.. 🙂

komive
20. dub 2016

@shannondrake No hlavně mi přijde, že oba chcete tak trochu něco jiného 😉 ty nechceš, aby přišla ovulace vniveč, a jemu je to šumák, jestli teď a nebo za půl roku..zkuste se nějak domluvit 😉

ajka198
20. dub 2016

s těma chlapama je ale kříž 😅 na něco kývnou, ale pak se nesmí do ničeho nutit. Nesmí mít pocit, že jsou do ničeho tlačení ☹ By potřebovali trochu proplesknout. Volný průběh je fajn, ale když můžeš otěhotnět jen při ovulaci, tak se ta pravděpodobnost dost snižuje. A snad by tvůj chlap mohl pochopit, jak "otěhotnění" funguje. Asi to bude chtít na něj vymyslet nějaký fígl 😉

asa2
20. dub 2016

Partnera do ničeho nenutit!!! Jak píšou holky jde mu nejspíše o to, že nechce ať se z něho stane výrobní stroj na dítě. Já otěhotněla po 2 letech po potratu (během toho jsem měla problém se štítnou žlázou a prolaktinem) a vůbec nevíme kdy 😀 Jelikož nám endokrynoložka radila teď neotěhotnět, tak jsme to neřešili, ale "snažili" se dál (po 2 letech už jsem si říkala, že stejně neotěhotním) a Božím zázrakem se podařilo! Takže zatím nestresuj a užívej si!!! 😉

sarivojvodova
20. dub 2016

@shannondrake Ahojky, hele mě řekl to samé a ono se to povedlo za tři týdny. 😀😀 Když jsem mu to řekla, dlouho se s tím smiroval a moc se nezajímal atd a po genetice a 3D ve 27 tt obrátil a nosí mě na rukou, bříško pusinkuje a s malým si povídá a mě opatruje. 😊 Opravdu to nech být a nemysli na to, jestli přijít má přijde z náhody většinou. Držím palce! 💋

zmrzlinka
20. dub 2016

ja by jsem se s nim skusila domluvit,ze pocas ovu at se udela do tebe a mimo ovu kde mu vyhovuje 🙂 Vek neres.Ja jsem ted po druhy ve veku 31 let otehotnela hned prvny mesic snazeni.

lomanta
20. dub 2016

Zkus tomu dát taky volný průběh a ovulaci nehlídat 😉 pak aspon nebudeš vědět, že přišla vniveč, když se to nepodaří dovnitř. Ale abych pravdu řekla, ono můžeš otěhotnět i tak 😀 Já měla tělísko, ale nesnesla jsem ho, v lednu mi ho dr. musel vytáhnout, už lezlo ven... než jsme se rozhoupali pro nějakou antikoncepci (prasky jsem nechtěla, antispermicidni krém byl fuj), tak si manžel dával pozor. Ani jedna nehoda dovnitř nebyla a já hned v unoru otěhotněla 😀 😀 takže tomu fakt nechtě volný průběh. Já si myslím, že psychika hraje obrovskou roli. O prvního jsme se snažili půl roku, podle mě, protože jsem na to myslela a snažili jsme se. Ted jsme nechtěli a je to tu 😀

evulina77
20. dub 2016

přidejte na frekvenci a pravidelně střídejte a bude jen na tobě, aby jsi případnou ovulaci nepropásla. Nebo se domluvte, že do ovulace jen dovnitř a po ovulaci ven, nebo jinam 😀

shannondrake
autor
20. dub 2016

Přerušovanou soulož už děláme asi 2 roky. HA už jsem brát nechtěla. Takže asi nebudu těhotná hned jak se otřu o chlapovi trenky jak říká tchyně jakým způsobem otěhotněla 😀

lomanta
20. dub 2016

@shannondrake to já jsme se fakt asi jen otřela 😀

septums
20. dub 2016

@shannondrake no jedině až budeš vědět, ze máš ovulaci, vezmi to do svy rezije 🙂 obleč prádlo, svaz ruce a kde se udělá bude na tobě, jinak bych to nechávala na něm 🙂

suzief
20. dub 2016

Pokud jste na začátku tak to nechce jak partner, není nic horšího než plánování sex kvůli Mimi to si fakt neužije ani on ani vy ovšem někdy to nejde jinak vím o c mluvim, tohle byl první případ, ten druhý byla náhoda a překvapení a neplánovane, řešila bych až po půl roce kdy se vám nedarilo

shannondrake
autor
20. dub 2016

@septums

No kam se udělá to není v mé režii, to bych mu musela říct, ať se udělá dovnitř a to už zase není podle něho 😀

mrskato
20. dub 2016

@shannondrake ...poprvé jsem otěhotněla 2 měsíce od vysazení HA, loni jsem manžela vyloženě ukecala na druhé s tím, že to určitě nevyjde tak rychle jako u dcerky, koukal na mě trochu nedůvěřivě a asi věděl proč, za 14 dní jsem byla těhotná znova, bohužel se to neudrželo. Po potratu mi řekl, že si těch dětí můžeme klidně udělat 5, asi to s ním taky zamávalo, když zjistil, že mít dítě není opravdu jen tak jednoduchý - tím chci říct, že je velmi náročné se potom smiřovat s takovým faktem a možná není dobré odkládat příležitost, když se naskytne... nám to znovu vyšlo za 4,5 měsíce, taky se můžu možná řadit mezi holky, kterým se stačí otřít o trenky.

Já bych ten jeho "volný průběh" nechala, ale vadilo by mi, kdyby v době ovulace ejakuloval někam jinam, než má. A jak jsem už psala, když ho na to neupozorníš, určitě nebude vědět, kdy máš ovulaci, proto bych sex vzala v těchto dnech do "svých rukou/klína" 😀

puresin
20. dub 2016

@shannondrake Domluva preci funguje fifty fifty ne? Takze on chce volny prubeh, ty muzes chtit ejakulaci vzdycky dovnitr (i kdyz to zni takhle hrozne 😀 ) Souhlasim, ze sex na povel je opruz, ale kdyz uz k tomu spontanne dojde, melo by byt po Tvem. 🙂

septums
20. dub 2016

@shannondrake no počkej on je svazanej a ty na něm :D

shannondrake
autor
20. dub 2016

@septums

To jo to bych mohla 😀

alboo
20. dub 2016

Volny prubeh je nic neresit. U nas to trvalo mesic. Opravdu sem nikdy nezkoumala kdy mám ovulaci. A to jsme stridali ruzne sex.techniky a zadarilo se hned aniž bych extra chtela. Prerusovanou souloz sme predtim obcas taky a to cca 10let a nic 🙂 proste bych neresila nic

shannondrake
autor
20. dub 2016

@alboo
Tak mi už druhý měsíc nic ☹

martiniquest
20. dub 2016

@pupickova Naprosto souhlasím. My tomu přesně takto nechali volný průběh a otěhotněla jsem okamžitě. Hned ze startu sledovat ovulaci a já nevím co všechno je opravdu spíš ke škodě. Jediné, co jsem udělala, bylo užívání listovky, která je doporučována klidně už rok předem.

klotylda01
20. dub 2016

@pupickova tak to musí být opravdu pevná vůle ženy, nezjišťovat dny ovulace a nedělat si občas test, klobuk dolů....

klotylda01
20. dub 2016

@ajka198 pravda pravda...

martiniquest
20. dub 2016

@ajka198 Jenže když se domluvili na volném průběhu, tak v překladu pro chlapa to znamená "budeme souložit jak je nám libo, nebudeme používat antikoncepci a ono se časem zadaří". Nejhorší, co ženská může udělat, je chlapa do čehokoli nutit. Chlap musí mít vždycky pocit, že je pánem situace a řešení vymyslel on.

lajla
20. dub 2016

@shannondrake spíš mi to připadá že dítě až tak nechce... Když to pouští ven, sorry...upřímně neznam chlapa co radši ven než dovnitř... Ale třeba ten váš je výjimka

ajka198
20. dub 2016

@martiniquest jj, v tomhle já souhlasím. Jenže podle mě volný průběh znamená mít sex kdykoliv je nám libo, nebrat antikoncepci apod. Ale přerušovaný styk apod je dle mého způsob antikoncepce, i když v tomhle případě to ten chlap tak nebere. Takže pak mi je zakladatelky trochu líto a chápu ji. Ale jinak máš pravdu, chlap musí mít ten pocit, že to vyřešil on