Jak se nezbláznit ze snažení?

everyone
14. lis 2017

Ahoj, mám nějakou krizi a moje myšlenky se stále více upínají na miminko, které bychom si moc přáli. Bohužel už více než 4 roky řeším časté záněty močových cest, občas i nějaké kvasinky či gynekologický zánět. Antikoncepci Vreya jsem vysadila před skoro rokem a půl(brala jsem ji rok a půl). Cyklus jsem měla pravidelný první půl rok od vysazení, od té doby mám mezery 60-70 dní. Na hormonálním profilu jsem byla a vyšel mi o trošku vyšší testosteron.
Momentálně si kapu jeřáb ptačí, piju kontryhelový, maliníkový čaj, sáčky inofolic a kapsle kořen Maca. Snažíme se 8 měsíců, vím že to není dlouho :/
Prosím i o rady jak se na vše kolem těhotenství tolik neupínat. Bohužel jsem na vše citlivější. Moc děkuji všem 🙂

ariadna12
14. lis 2017

Z vlastni zkusenosti vim, ze kdyz nekdo rekne "nemysli hlavne na to", je to jako drazdit hada bosou nohou😉. Je dobre neuzavirat se do sebe a mluvit o tom s partnerem, kamoskou. Sdileny problem se zmensuje. I kdyz je jasne, ze kdyz vidis treba kolem sebe male deti, reagujes na to citlive. Mela jsem velmi nepravidelnou menstruaci (40 az 60 dnu). U nas to vyslo, az kdyz uz jsme skoro ztratili nadeji a resili jsme soucasne neco velkeho praktickeho v byte, co nam pozornost zamerilo jinym smerem. Hodne stesti.

ariadna12
14. lis 2017

A merili jsme teda jeste bazalni teplotu, abych mela prehled, zda mam ovulaci.

fandysek_1
14. lis 2017

Nevzdávej se a zkus čínskou medicínu. Upinat se budeš nejspíš vždy. Mě pomohlo chodit cvičit a práce. Držím palce, ať se brzy zadaří😉

marketaryzi
14. lis 2017

V první řadě bych řešila ty záněty, mohou způsobit srůsty vejcovodů. To se pak můžete snažit, jak chcete a nic. S hlavou je to horší, sama to znám, otěhotněla jsem až po 3,5 letech a 3 Ivf. V tomhle se těžko radí... Mě pomohlo upnout se na něco jiného. Začala jsem se připravovat na atestací, kterou jsem několik let odkládala právě kvůli snažení. Najednou jsem měla v životě i jiný cíl než dítě, zvedlo mi to hodně sebevědomí. A pak jsem taky vnitřně přijala myšlenku, že třeba nikdy dítě mít nebudu. To mi velmi pomohlo. Ale na to ty máš ještě hodně času 😀 A do půl roku jsem byla těhotná 🙂
Ať jsem tomu dříve nevěřila, je to opravdu v hlavě, zklidnit se, smířit se se sebou. Mít se ráda i přesto, že se nedaří... A teda hlavně vyřešit případné zdravotní problémy, a pak to jednou přjíde. Když ne teď, tak třeba za půl roku 😉

g_m
14. lis 2017

Na záněty močáku mi pomohlo se jít po každém styku hned vyčurat - což asi ale víš. Na otěhotnění mi nejvíc pomohlo nechodit na koníka ;) Do toho jsem v první půlce cyklu jedla grep na plodný hlen a pila maliník. Na kvasinky mi pomohl jediný Mycomax - fakt zázrak!
No a pak ještě rada, kterou jsem našla na internetu a která nám možná pomohla - orgasmus pomáhá "nasát" spermie do dělohy, takže jsem si prostě po sexu sama trochu pomohla a bylo to ;)

ejmate
14. lis 2017

Ahoj, já se snažím tu svojí "touhu" po miminku "předělat" na těšení se na miminko. Nevím, jestli to dává smysl, ale odbourám tak ten stres, že ho ještě nečekám a naopak jsem natěšená, že bude. Koukám na net a rozmýšlím, co všechno koupím, čtu recenze z porodnic atd....prostě to samé jako bych dělala v těhotenství 😀
My se teda teprve začínáme snažit tenhle měsíc, poslední těhotenství nedopadlo, kvůli zamlklému potratu a to čekání na to, až to vůbec budeme moc zkusit znovu bylo fakt ubíjející...teď se pro změnu bojím, že když na to budu moc myslet, že to nepůjde. Tak se odreagovávám tím, že si plánuju, co a jak uděláme až to přijde 😀 Přeju hodně štěstí 😉 🍀

everyone
autor
14. lis 2017

@ariadna12 Děkuji za reakci 🙂 Bohužel jak píšeš, stačí že kolem mě proběhne dítě a špatné myšlenky jsou zpět. Nebo že je kolem mě stále více těhotných. Bazální teplotu jsem měřila necelý měsíc, dost mě to stresovalo, jelikož mi teplota dost kolísala a ovulaci ani nejspíš nepoznám.

everyone
autor
14. lis 2017

@ejmate já se takhle rozkoukávala už před samotným snažením 🙂 teď už to právě beru míň pozitivně a hledám důvody proč to nejde. Zkusím to zase brát jako ty 🙂

everyone
autor
14. lis 2017

@g_m Ano, po sexu chodím na záchod, dokonce se i sprchuji, jen vodou 🙂 tohle je můj první a poslední příspěvek a už nic nebudu číst :D orgasmus mám pokaždé Díky moc 🙂

ejmate
14. lis 2017

@everyone ono je tohle těžký no, zkoušela jsi ovulační testy nebo měření bazální teploty? Třeba jste se jen netrefili? Jinak kontryhle je super, mě zkrátil cyklus a mám ho pravidelný, nevím teda co s ovulací po revizi, jestli už je to srovnané nebo ne, tak uvidíme no.
Zkus dělat hodně věci co tě baví, ať ti to odvede myšlenky, já jsem skoro každý den u koní až do tmy - je tam práce pořád 😀 a pak jdu vařit, čtu si nebo koukám na něco v tv, ve čtvrtek se jdu poprvé podívat na hodinu jógy 🙂 Prostě se zkusit odreagovat co nejvíc 😉

ejmate
14. lis 2017

@everyone je promiň, nevšimla jsem si že teplotu jsi měřila, já jsem to zkoušela a vykašlala jsem se na to. Ovulační testy mi nefungovali, tak jsem se na ně vykašlala taky (tenhle měsíc mi to teda nedalo tak jsem koupila jinou značku a zkusím to ještě jednou 😀 )
Ať vám to vyjde co nejdřív 😉 Jo a ještě, když začnu upadat do deprese, tak si řeknu, že to přijde, třeba ne teď, ale v budoucnu určitě 😉 🙂 trošku mě to uklidní 🙂

everyone
autor
14. lis 2017

@ejmate přesně tak, ovulační testy mám asi taky pořád negativní :( kdybych alespoň věděla, kdy mám ovulaci jsem asi klidnější, jenže je možnost že vůbec není. Moc děkuji, taky ať se brzo zadaří!! 🙂 jednou musí. Já jsem v tomhle momentálně hrozně negativní a všechno vidím černě :/ :(

ejmate
14. lis 2017

@everyone Hele tak ještě se zkus domluvit s gynekoložkou, ona ti řekne, jestli normálně ovuluješ 😉 a měla by i poznat +- dobu kdy to bude 😉
Uvidíš, že za pár dní bude zase o trošičku líp, tyhle stavy hodně kolísají. Člověk musí zkusit zůstat pozitivní 😉 Měj se hezky a koukej sem pak hodit ty dvě čárky na testu 😉 🙂 🍀

everyone
autor
14. lis 2017

@ejmate po novém roce jdu na kontrolu, tak se s ní nejspíš domluvím at jsem více v klidu 🙂 Jee moc děkuji!! to mě donutilo se usmát 😉 🙂 tobě taky hodně štěstí!!!

katty77
14. lis 2017

@everyone Já bych ještě řešila otázku PCOS vzhledem k vyššímu testosteronu a negativních ovu testů... Jinak přeji brzy // 😉

everyone
autor
14. lis 2017

@katty77 to mi doktorka řekla, že nejspíš mám :/ neřekla to úplně stoprocentně. Nějaká rada jak se PCOS dá co nejrychleji zbavit? a cysty nemám. Moc děkuji 🙂 snad brzy budou 🙂

katty77
14. lis 2017

@everyone @everyone pokud je mudr neviděla, tak je to super. Já to měla tak, že jsem měla náznak PCOS, tedy asi před 2 lety mudr viděla takové ty typické korálky na vaječnících, tak jsem začala zdravě jíst, trošku hubnout a hýbat se, když jsem šla na kontrolu po nějaké době, tak jsem se ptala, jak na tom s pcos jsem a mudr se musela koukat do karty, proč se na to ptám, ptž na utz ani památka... ale je fakt, že ms i ovulka vždy pravidelná, takže já jsem pcos měla opravdu jen mírně. Pokud je to i tvůj případ, tak si stačí trošku hlídat jídlo a párkrát do týdne se hýbnout...

Jinak kontroly si vždy plánuji na cca 10 den cyklu, ať jdu na kontrolu s čímkoli, abych věděla, jestli se ovulace chystá nebo ne. 😉 Ale ve finále mi stejně pomohlo až IVF, tedy doufám, že to dotáhneme do konce, jsem na začátku v 7tt.

iv_ka12
14. lis 2017

Ja bych se zamerila na ten zanet mocovych cest a poradne vyresila to a potom bych se zamerila na miminko.. ten spodek je cely propojeny a dokud budes mivat zanety mocaku,tak je tam porad hrozba i na tehotenstvi a i pak v tehotenstvi. Ja mivala zanety ledvin a porad dokola,zacala jsem se pres a po sexu umyvat a brala jsem kuru z brusinek a uz jsem dlouho bez jedine potize..

everyone
autor
14. lis 2017

@katty77 Na zdravou stravu se chystám 🙂 takovou už fakt tu razantnější, do teď jsem si párkrát za týden dala něco nezdravého. Cvičení taky zapojím 🙂 Tak to moc držím palce!!! 🙂 určitě to zvládnete do samého konce🙂

iv_ka12
14. lis 2017

A k otehotneni mam pocit ze mi pomohla joga..

everyone
autor
14. lis 2017

@iv_ka12 já už mám 3. kvalitního doktora a ani jeden by nepomohl zjistit z čeho záněty mám, takže ani nevím jak se jim vyhýbat :/ teď jsem brala Cistibell, v době braní úplně bez potíží, ale pár týdnů po dobrání se mi zánět zase pomalu začal rozjíždět. Umývání před a po sexu dělám už dlouho, teda úplně pokaždé ne, ale snažím se na to myslet 🙂 jakou přesně kůru prosím? zánět ledvin jsem měla naštěstí jen jednou. A moc gratuluji k miminku, ať je vše jak má být 🙂 Klasická jóga ti pomohla?

pikl
14. lis 2017

@everyone ono je těžké se na to neupinat, zvlášť, když kvůli snažení odkládáš jiné věci. Z okolí znám tyhle případy- jedna holčina se po 3 letech přestala snažit, našla si dobrou práci a otěhotněla snad ještě ve zkušebce, druhá zase měla hodně stresující práci a pomohlo dát výpověď a začít cestovat. Třetí případ je smutný, hrotili těhotenství tak moc, až se rozvedli. Takže ideálně zaměřit se na něco jiného v životě. Přeji moc štěstí, ono to jednou přijde 😉

iv_ka12
14. lis 2017

@everyone to uz nevim,ale kdyz se zeptas v lekarne,urcite ti pomuzou 🙂 a jeste jsem si vzpomela,ze jse zacala prat kalhotky zvlast na co nejvic stupnu a bez avivaze a jen trosinecku prasku,at se ta nemnozi bakterie a vubec nikdy nenosim tanga uz 🙂 jinak zacala jsem s power jogou a stihla jsem jit jen ctyrikrat a pak jse zjistila ze jsem tehotna,takze ted cekam co mi na to rekne doktorka,ma netu jsem vycetla,ze power joga neni v tehotenstvi moc dobra 🙂 ale videla jsem ze jsou i hormonalni jpgy a ze to je na otehotneni super,akorat ty hodiny jsou podle toho i drahe..

iv_ka12
14. lis 2017

@everyone jo a taky jsem daa v praci vypoved a hned dalsi mesic // takze tezko rict,jestli to pomohlo vsechno dohromady,nebo jak :D a taky jsme spolu za cely cyklus spai jen ctyrikrat,takze jsem s tim vubec nepocitala :D

pavlinar
14. lis 2017

Radím vyřešit ty zdravotní problémy, a zaměřit se na něco jiného. Nám to teda trvalo asi 7 měsíců, některé ty měsíce byly bez šance, nemoc, odloučení, a nějak extra jsme se nesnažili. Chtěla jsem to začít víc řešit, jako ovulaci, kdyby se nezadařilo do podzimu, jinak jsem si užívala léto jak to šlo... vždy jsem měla naplánovanou nějakou akci, která by byla v těhotenství blbá nebo nemožná, to se vždy něco samo našlo. Takže když jsem zjistila, že nic, že nejsem těhotná, tak se mi částečně ulevilo, že aspoň můžu jet tam a tam... nakonec jsem otěhotněla v měsíci, který jsem považovala taky za ztracený, kdy jsem byla v době pravděpodobných plodných dnů na zájezdě bez manžela.. a prostě jsem ten měsíc úplně odepsala z tohohle pohledu a nemyslela na to 🙂

radkan91
14. lis 2017

@everyone ahoj,velmi dobre recenze jsou na gynex,také ho tento cyklus poprvé zkouším,je na srovnání cyklu,úpravu hormonů,podporu početí,vyrovnání psychiky a spoustu dalších. Říkám si však,jestli toho neuzivas moc? Ani bylinky by se neměly míchat,stejně jako léky...jak už tady někdo psal,také se snažím čekání otočit na pozitivní stránku a těšit se,až to přijde,než se trápit,že to ještě neprislo 🙂

everyone
autor
14. lis 2017

@radkan91 Kombinaci Inofolicu, kontryhele a jeřábu ptačího mi doporučila moje doktorka. pozitivní myšlení zkusím taky 🙂 musím se naučit se na to dívat jinak

journals
14. lis 2017

Já myslím, že nejideálnější je se hlavně moc nezkoumat. Neřešit, jestli tě píchne tak a nebo tak. Jestli když vypiješ takový čaj, tak se začlo dít to a to. Nic neměřit, nic neustále netestovat. Prostě to nechat plynout. Myslím, že čím víc se člověk (byť v dobrém) snaží zaměřit na to jak otěhotnět, tím horší to je. A hlavně - nechodit tady na ta fóra do těch různých skupin, kde se ženské hecují navzájem: a už jsi testovala? Jakou máš teplotu atd. To mi přijde jako strašné peklo!

andrejka_je
14. lis 2017

@everyone my na to vlitli v lednu a otehotnela jsem v rijnu. Jela jsem aplikace na ovulaci a ms, pila a zobala vsechno mozny. No otehotnela jsem v mesici, kdy jsem odinstalovala aplikaci, vyhodila vsechno do kose a s manzelem jsme spolu spali za celej mesic jednou 😅 hlava je fakt mocna...mrcha 😂

everyone
autor
15. lis 2017

@journals Na takové čtení taky nejsem 🙂 akorát mě to vše stresuje, že je u mě něco špatně. Potřebovala jsem jen uklidnit a už nic psát nebo číst nebudu 🙂 Děkuji za rady