Jak se nezbláznit ze snažení?

everyone
14. lis 2017

Ahoj, mám nějakou krizi a moje myšlenky se stále více upínají na miminko, které bychom si moc přáli. Bohužel už více než 4 roky řeším časté záněty močových cest, občas i nějaké kvasinky či gynekologický zánět. Antikoncepci Vreya jsem vysadila před skoro rokem a půl(brala jsem ji rok a půl). Cyklus jsem měla pravidelný první půl rok od vysazení, od té doby mám mezery 60-70 dní. Na hormonálním profilu jsem byla a vyšel mi o trošku vyšší testosteron.
Momentálně si kapu jeřáb ptačí, piju kontryhelový, maliníkový čaj, sáčky inofolic a kapsle kořen Maca. Snažíme se 8 měsíců, vím že to není dlouho :/
Prosím i o rady jak se na vše kolem těhotenství tolik neupínat. Bohužel jsem na vše citlivější. Moc děkuji všem 🙂

swetlusska
15. lis 2017

8 měsíců je vlastně jen 8 pokusů, to je jak nic. ovulace je pár hodin v měsíci, aspoň teda u nás a než jsme to vychytali, tak utekl celý rok....Takže v klídu...

babanci
15. lis 2017

Nejlepší je nechat věci, ať se dějou. Netlačit na pilu, takzvaně. Ony přicházejí, kdy mají. Ono teda, já to těžko můžu pochopit, otěhotněla jsem 3 x neplánovaně, nikdy jsem teda otěhotnět nechtěla, bránila tomu a stejně se to stalo, takže mě se to kecá. Ale právě proto vím, že prostě nejlepší je neplánovat. Ne nadarmo se říká, chceš Boha rozesmát, prozraď mu své plány. 🙂 Určitě to přijde, tak teď využij volného času k něčemu, co Tě baví a k odpočinku. Až to přijde, 18 let se nezastavíš. 😀

saffy
15. lis 2017

Já musím říct, že s Gynex mám výbornou zkušenost. Taky jsem měla rozházený cyklus, po cca čtyřech měsících užívání Gynex se to spravilo. Jinak rovněž doporučuju zaměřit se na něco jiného než miminko, prostě si vymyslet nějaký projekt a tomu se plně věnovat. Může to být cokoli, kariérní postup, úprava bydlení, studium jazyka, sport... Já si během čekání na mimi udělala doktorát, vtipné je, že jsem pravděpodobně otěhotněla den poté, co jsem odevzdala kvalifikační práci... Takže černé myšlenky pryč, ono to půjde, osm měsíců fakt není moc 🙂

everyone
autor
16. lis 2017

@swetlusska to máš pravdu, mě ani nenapadlo si to takhle říct :D 🙂

everyone
autor
16. lis 2017

@babanci
@saffy
Mockrát děkuji za nejcennější rady!!! 🙂 opravdu mi to pomohlo si dost věcí uvědomit a přestala jsem se na to tolik soustředit 🙂 začala jsem se na budoucí miminko těšit a je mi dobře 🙂 teď se už začínám těšit na Vánoce, přemýšlím co všechno upeču a kdy s tím začnu :D taky začínám s hubnutím, tak 5 kg dole by bylo fajn.

malinkaelinka
16. lis 2017

Já jsem případné těhotenství řešila cca poslední rok a kus, nejprve jsem řešila, zda si nechat vyjmout Mirenu, která mi už končila, zda si dát další nebo co dál. Rozhodnutí, že se přestaneme chránit pro mě bylo velké a zásadní a žila jsem v přesvědčení, že budu hned těhotná. Tak jsem si na tu myšlenku zvykla, že mě každá menstruace překvapila. Ne že bych po dítěti tak prahla, ale prostě jsem s tím počítala. A ono nic. A všechno se obrátilo, mám novou práci, začali jsme prerusovat a já už s tím zase nepočítám. Prostě když to nejde hned, tak na to prdime, dokoncujeme stavbu domu, na příští léto máme naplánovaný velký přechod hor, na zahradě starou dodávku určenou k přestavbě na obytnak... prostě spousta aktivit. Když otěhotnim, budeme rádi, když ne tak ne. Nechci chodit na žádná vyšetření apod. Chci to nechat na přírodě, čas ještě mám, je mi 27. Ale ten posun na tohle myšlení mi chvíli trval.

everyone
autor
16. lis 2017

@malinkaelinka Měla jsem to úplně stejně, miminko jsem si moc přála narozené někdy na jaře, takže jsem s tím prostě počítala že to půjde hned na první pokus. Menstruace mi vynechávala, takže jsem se vždy falešně těšila a pak přišlo velké zklamání, když mi konečně došlo, že to může být kdoví kdy. Tak ty jsi tedy důkazem, že i když se na to nesoustředíš, tak může být problém jinde než v hlavě. Každopádně moc držím palce ať to vyjde 🙂 máte krásné plány, tak si je vyplňte 🙂 Já jsem tedy ještě o pár let mladí, ale přeji si být mladá maminka.

babanci
16. lis 2017

@everyone Moje dcera mi řekla, chceme dítě, chceme mít Vodnáře, takže začneme dnes. Povídám jí, nezbláznila jsi se, myslíš si, že si dneska řekneš a zítra budeš těhotná? To se děje jenom mě. 😀 Ty budeš mít Berana. A víš co? Skoro jsem to trefila. Dcera se jí měla narodit 15. dubna, jenže jí přenášela 10 dnů a tak má Býka. No, není to lepší, je to pěkné kvítko. Čouhá jí to z očí. Dítě se jí narodilo v 35. letech, takže neboj, máš čas.

anelamates
16. lis 2017

To je nádherná fotka! Překrásná! Ten pohled! A úsměv! Nádhera!

everyone
autor
16. lis 2017

@babanci No jo, někdo to tak prostě má, že mu to i vyjde podle plánu, ale máte zajímavý příběh 🙂 Krásné miminko!!!tiše závidím.. Já bych první dítě rozhodně chtěla do 25 🙂 takže ještě nějaký ten čas mám 🙂

babanci
16. lis 2017

@everyone Já chtěla jedno dítě, zdálo se mi to dost 🙂, v 28 letech. Bylo mi 18 a tři měsíce, když jsem se stala matkou poprvé. Pak jsem si to dala ještě 2 x. 🙂 Babičkou jsem byla už v 41 letech, jak asi předpokládáš od nejstarší dcery, ale ne....prostřední jí vzala a byla rychlejší. U nás to nevychází dle plánů, u nás je právě všechno jinak, ale nakonec to tak asi má být. 🙂Teď jsem nejmladší dceři, studentce, doporučila, aby s rodinou počkala než dostuduje a než to miminko z fotky od nejstarší dcery trochu odroste....tak čekám, že mi po Vánocích sdělí sladké tajemství. 🙂

everyone
autor
16. lis 2017

@babanci Já bych si zatím taky přála jedno, třeba jednou názor změním 🙂 ale doufám teda, že víc než 2 mít nebudu :D Tak třeba poslední dcera překvapí a s dítětem ještě chvíli počká 🙂 Já bych si přála další Vánoce už mít s miminkem 🙂 tak snad to vyjde

anelamates
16. lis 2017

@babanci Ale to je nádherný dárek potom! My takhle dostali od dcery, krásný návod pro babičky a pro dědečky, a přiznávám, že jsem bulela jako sirota.

babanci
16. lis 2017

@anelamates Je mi to jasné. 🙂 Když mi moje prostřední řekla, že je těhotná, málem mě kleplo, bylo jí taky teprve osmnáct a ještě studovala, ale ...trochu jsem to jeden den vydýchala a druhý den jsem se začala těšit. 🙂 Minulý týden vyhrála holčička, už jí je 12 let, kytarovou soutěž a taky jsem to obulela.

anelamates
16. lis 2017

@babanci Vždyt jo, já jsem dojatá při každém vystoupení, i kdyby tam děti jenom dělaly křoví.

everyone
autor
16. lis 2017

@babanci
@anelamates musíte být úžasné babičky, to se jen tak nevidí 🙂

babanci
16. lis 2017

@everyone Být babi,to je funkce za odměnu. 🙂 Mnohem náročnější je být matkou. Akorát babičkou může být jen někdo,kdo byl před tím matkou. 😀

anelamates
17. lis 2017

@everyone Být babičkou je stejně fajn a snad ještě lepší než být mámou. Jo mám stejný strach, jako jsem měla kdysi, ba ještě větší - strachuju se o děti, o jejich partnery ( taky jsou to moje děti), a o vnoučata se bojím strašně moc. Ale na druhou stranu - ještě jednou můžu znovu zažít tu krásnou a ničím nepodminovanou důvěru a lásku, takové to - babí pojd se podívat my máme křečka, a tu malou tlapku ve své ruce a tak jdeme babí, a babí povídej nám, budeme něco dělat - ještě jednou v životě.
A abych nebyla moc rozněžnělá - taky jsem si zopakovala, jaké to je sedět na záchodě s jedním dítětem na klíně, zatímco druhé stojí vedle vás a pokřikuje babí spěchej! Ne, vnoučata jsou skutečný dar. Moc vám přeju, abyste to zažili taky.

everyone
autor
22. lis 2017

@anelamates To určitě ano 🙂 Moje babička je taky úžasná jako Vy a vždycky byla 🙂 Jsou k nezaplacení. Děkuji Vám, snad teď budu alespoň maminka 🙂 na babičku času dost :D

anelamates
22. lis 2017

Budu vám držet palce.

everyone
autor
22. lis 2017

@anelamates Mockrát děkuji 🙂

liliana2016
22. lis 2017

@everyone : Neboj ono se to jednoho dne povede. Kdybys viděla mě, když jsme se snažili... By sis řekla, že jsem magor... ☺️
Tehdy jsem vysadila prášky, řekla si, že to stejně hned nepůjde a šup byla jsem v tom. Hned na začátku jsem ale o mimčo přišla. Pak jsem se stala posedlá představou, že mi nefunguje cyklus, že moje tělo prostě něco zvoralo. Měřila jsem teplotu, dělala ovulační testy, sledovala hlen, čípek, všechno. Chtěla jsem se ujistit, že vše funguje, jak má. Nakonec jsem z toho všeho pozorování poznala akorát velký prd... Takže jsem si řekla, že už z toho magořím, přestanu se sledovat, zaměřím se na něco jiného, pokud možno něco, v čem by mi miminko 'zkřížilo' cestu. A bylo to...
Ale je těžké na to nemyslet. Jak už tady stokrát padlo, snaž se na to neupínat, ono to vážně přijde, až to nebudeš tak čekat.
Tak se drž a přeji hodně štěstí.

everyone
autor
22. lis 2017

@liliana2016 Děkuji za hezká slova 🙂
Jo taky jsem na to ještě trošku upnutá, ale už mnohem míň než pár měsíců zpět, to jsem taky sledovala čípek a hlen a bolestivá prsa :D Teplotu a ovulační testy jsem přestala řešit asi za 14 dní, protože jsem se na to hrozně upínala a byla jsem z toho nešťastná že mi teplota klesla po ovulaci místo stoupla..
Nejvíc mě ale znepokojuje nepravidelná menstruace, kdyby byla fakt každý měsíc jak má, tak to beru úplně s klidem si myslím :D Momentálně ji zrovna mám, takže alespoň nějaké pozitivní zprávy 🙂 Jsou dny kdy jsem fakt ok a pak jsou dny kdy z toho mám náladu na nic. Hormonální profil mi nevyšel nějak hrozně špatný(jen vyšší testosteron měl by být 1,70 a já mám 2,27, jinak vše v pořádku), tak se uklidňuji tím, že to musí jít 🙂
Teď se snažím zhubnout, takže se na to soustředím 🙂

liliana2016
22. lis 2017

@everyone : Pokud máš hormonální profil v pohodě, tak je to dobrý. Možná se příliš stresuješ a proto je MS i ovulace nepravidelná. Jen si užívej i to hubnutí, až budeš spokojená s postavou, zkazíš si ji těhotenstvím 😉 Myšleno v dobrém. Já tehdy totiž začala ještě intenzivněji cvičit, chodila jsem se mučit na kruhové tréninky, TRX a tak a až jsem měla celkem pěkný břicho, přišla jsem do jiného stavu. Prostě to přijde, až se ti to nebude hodit...
Snažíte se o první?

everyone
autor
22. lis 2017

@liliana2016 To mám přesně v plánu 🙂 užívat si hubnutí a hlavně cvičení 🙂 to mě teď začalo dost bavit. Ano, snažíme se o první 🙂

vikca85
22. lis 2017

je to tezke ! my cca 3 roky a nic ! mam 7 letou dceru a diky bohu za ni, ale druhe dite chybi..... v lete bohuzel potrat a ted zakaz otehotneni do 11 ledna. momentalne beru jen listovku, mam objednany jonasuv kalendar a spojila jsem se s homeopatkou, ktera mi sestavila homecka na miru. kdyz se mi uz podari na to nemyslet, prijde dcera a zepta se kdy kdy kdy kdy.... vcera jsem chytla neskutecnou depku z toho vseho a kdyz jsem sla na tridni schuzky dceri-no nesedla si ke mne tehotna? 😯.

everyone
autor
22. lis 2017

@vikca85 To si teda nedovedu představit čekat 3 roky :( co nějaké vyšetření už bylo?
Jasně, pokud člověk má už jedno dítě doma už to vnímá jinak.
No jo, to je zákon schválnosti :D taky všude vidím těhotné ženské a vždycky si říkám, že bych už fakt chtěla taky.. Držím moc palce ať to už vyjde!!!! 🙂

vikca85
22. lis 2017

@everyone bylo... vše jsem měla dobré.. manžela jsem na spermio neposílala... menzes mám jako hodinky... je to fakt síla !! mám úplně hrůzu, že budu mít druhé ve 40ti ☹

everyone
autor
22. lis 2017

@vikca85 To už by asi chtělo vyšetřit i manžela :( nebo alespon at bere nějaké doplnky na podporu. Ten můj bere Macu a vitamín C.
Snad se to povede dřív! 🙂

peggy_5
22. lis 2017

Je to tezky... ja mam vysledky v pohode..hormonalni profil, repro imu, ultrazvuk - krasna vysoka sliznice,krasna deloha jak ze zurnalu,pekne foliky... manzel dobry spermiogram... antikoncepci jsem nikdy nebrala... a taky to uz rok nejde.. nekdy mam pocit,ze se snazime uz minimalne 3 roky... a okoli ktere se furt debilne vyptava na co cekame a kdyz uz neco bude, tomu taky moc nepomaha... jim listovku,3 mesice jsem pila nosifol, muz bere cecko, selzink i vit e... jestli se tenhle cxklus nezadari,tak jdu pristi mesic na injekci do bricha... jsou chvile kdy na to vubec nemyslim a pak chvile kdy byh radsi mlatila hlavou do zdi abych chvili myslela na neco jineho...