Jsem zoufalá, první miminko bylo hned a na druhé čekáme

vlnka09
2. lis 2014

Děvčata asi se jen potřebuju vypovídat... 🙂 Zkoušíme už čtvrtý měsíc otěhotnět ☹ (vím,že pro někoho,kdo se snaží už dlouho toto nic není,ale já už propadám v zoufalství 🙂 ) Máme už jedno - 5.let a u toho se nám zadařilo okamžitě...bláhově jsem doufala,že i teď se zadaří (antikoncepci neberu už 15.let ) a nic,nic,nic :-/ Jak jste na tom byly vy? Myslím když jste se pokoušely po druhé,po třetí..Začínám mít strach,jestli jsme oba dva v pořádku...ale možná dělám z komára velblouda.. Snad chápete a nezlobíte se,vím,že tu takových příspěvků je milion 🙂 ... prostě je nás moc,co chceme a hned to nejde :-/ Hezký večer 🙂

gracinka7
2. lis 2014

čtyři měsíce nejsou tak dlouho, navíc už máš jednoho cvrčka doma. Možná ti to bude znít hnusně, ale ty z nás, co nemají ještě ani jedno dítě a už se snaží třeba i dva roky, jsou na tom daleko hůř.

pincola
2. lis 2014

@vlnka09 To půjde. Možná se zadařilo dřív, že jste byli mladší, možná to je náhoda. Zkus kapičky Gynex🙂

anetadr
2. lis 2014

@vlnka09 Tak trochu ti rozumím, i když čekej, že se tu pravděpodobně objeví příspěvky typu že si nemáš nač stěžovat. Jsou maminky, co se snaží řadu let - a nemají doma dítě ani jedno. Já si ale velice dobře pamatuji, jak jsem podobnou situaci prožívala já. První dítě hned první cyklus a druhé se nedařilo:( už snad po třech měsících jsem se dostávala do depresí, protože jsem procitla ze snu, že se to určitě na podruhé taky hned povede. Bála jsem se, že když se to nepovedlo hned, tak budu čekat dlouho. Myslím, že jsem fakt prožívala podobné pocity co ty. Po řadě měsíců mi přišlo směšné, že jsem si stěžovala po tak krátké době, ale co na plat, v tu chvíli jsem si nemohla pomoct. Umocnil to ještě fakt, že se tu v okolí snažilo o druhé miminko více maminek a všem se to relativně brzy povedlo a já pořád čekala. Druhé miminko se u mě chytlo až po 15-ti měsících. V podstatě ani to není zase tak dlouhá doba - v porovnání s dalšími maminkami tady... ale to člověk všechno dokáže uznat až tehdy, kdy se zadaří. Vlastně ani nevím, jestli ti mým příspěvkem nějak pomůžu - chtěla jsem ti jen napsat, že pocity co prožíváš jsou v pořádku a že si myslím, že se brzy nějaké miminko u vás taky udrží. Když to zvládlo jedno, proč by to nezvládlo další🙂. Spíš ještě asi nepřišel jeho čas. Zkus se uvolnit, mluvit k němu, že už se na něj těšíte a že k vám má otevřenou cestu. Ale nezlob se, když nepřijde hned. Určitě má pro to důvod🙂.

71victoria
2. lis 2014

nám se třeba 1.mimi zadařilo o svatební noci (ale cca 1/4 roku už jsme tomu nechali volný průběh), 2. dítě po 5 měsících snažení, ale nakonec jsem potratila a pak za další 4 měsíce a konečně máme dcerku živou a zdravou na světě, takže nepanikařit a neupnout se na těhotenství jako na jediný cíl, protože otěhotnět ještě není všechno 🙂 hodně štěstí

elvira
2. lis 2014

Po 4 měsících není důvod mluvit o zoufalství...
Jako běžná doba se považuje 1 rok - nejsi ani v půlce...

romca05
2. lis 2014

@vlnka09 Ahoj, byla jsem v podobné situaci, takže chápu 🙂 Syn se nám podařil na první pokus, když jsme se začali pokoušet o druhé, tak jsem byla u gynekologa, protože jsem měla strašné zpoždění, ale test negativní. Tomu se nějak nezdál ultrazvuk, tak mě hned pozval na hormonální profil a pak na podrobný ultrazvuk a zjistil, že mám polycystické vaječníky ☹ Za měsíc jsem podstoupila laparoskopii a drilling vaječníků a začala brát hormony. Dcera se nám podařila za půl roku po laparce, celkem za 9 měsíců po začátku snažení a to za pomoci hormonů (i když jen malé). Píšu to hlavně proto, že kdybych čekala toho půl roku nebo rok, jak se normálně říká, že po takové době se teprve řeší neplodnost a kdyby to můj doktor nezačal hned řešit, tak bychom čekali mnohem déle 😉 Snažíte se chviličku, určitě to přijde brzo, ale pokud máš strach, zajdi si na gynekologii na prohlídku, aspoň tě to uklidní, že jsi v pořádku a kdyby náhodou ne, tak to určitě budete nějak řešit! Držím pěsti, ať se brzo podaří 😉

nynyha
2. lis 2014

@vlnka09 Ani nevíš, jak ti rozumím! měla jsem to úplně stejně! První dítě hned o svatební noci (a to jsme se o něj nijak zvlášť nesnažili) a druhé... Škoda mluvit. Bláhově jsem si myslela, že to druhé musí jít taky tak rychle. První tři měsíce jsem byla v klidu a pak už to se mnou šlo z kopce. Každou MS jsem strašně obrečela, sklouzli jsme k "povinnému" sexu, počítala jsem plodné a neplodné dny,... No hrůza. Nakonec se nám to podařilo po devíti měsících. Pro někoho strašně krátká doba, pro mě to bylo strašně dlouhý. Opravdu obdivuji maminky, které se snaží rok a déle. Pořád dokola jsem si opakovala, že já mám vlastně štěstí, že mám doma aspoň jedno dítě, ale nějak zvlášť mi to nepomáhalo. Neboj, určitě se to co nevidět povede! Řekla bych ti, že to nechce na to tolik myslet, ale sama moc dobře vím, jak jsem tuhle větu nesnášela. tak ti spíš poradím to, co pomohlo mě. Myslet na to, že chceš druhý dítě, ale tolik to nehrotit a pořád dokola si opakovat, že jednou se to určitě povede. 🙂

janinek
2. lis 2014

Ctyri mesice jsou nic, to neni, ze se druhe nedari.

gepe
2. lis 2014

@vlnka09 kdyz ma clovek stesti hned, je to o nahode 🙂 my mame prvni v podstate hned, takze stesti. Druhe prislo, kdyz male bylo pul roku uplne nahodne, necekane, neplanovane tak brzy. Odeslo ke konci tretiho mesice. Zrejme to tak melo byt. Ted je male 14,5 mesice a nechavame vsemu volny prubeh. Neznam snad nikoho (vyjma nas) 🙂) ze by se druhe zadarilo hned tzv. na prvni strejchnuti 😅 a diky tomu verim, ze dalsi si ten spravny cas uz najde. Priroda to ma tak holt zarizeny, to clovek neovlivni. 🙂 hlavu vzhuru, nemysli na to a prijde 🙂

vlnka09
autor
2. lis 2014

@nynyha moc ti děkuji !!! každé tvé slovo jako bych vyřkla i já 🙂 DĚKUJU !!!! 🙂

vlnka09
autor
2. lis 2014

@anetadr moc ti děkuji za krásná slova...a moc mi to pomohlo...opravdu 🙂

vlnka09
autor
2. lis 2014

@elvira já vím že máte pravdu,proto jsem psala v úvodu,že vím,že to není dlouhá doba,ale stejně ... je to prostě stres měsíc co měsíc :-/

vlnka09
autor
2. lis 2014

@gracinka7 já vím ... stále si říkám,že už máme jedno krásné dítě 🙂vím,že je to obrovské štěstí 🙂 ale když chcete miminko a nedaří se,tak je jedno,zda se pokoušíte o první,druhé nebo třetí...je to dítě,které moc chcete vždycky 🙂 ale samozřejmně Vás chápu a moc držím pěstičky ať držíte brzy svůj uzlíček štěstí v náručí 🙂

hanka.knizkova
2. lis 2014

@vlnka09 Ahoj..měla jsem to stejně,dcera 5.let se nám povedla na druhý pokus a to jsem předtím brala 10let antikoncepci..o druhé miminko jsme se začli pokoušet letos v květnu,žádnou antikoncepci jsem předtím nebrala a povedlo se nám to za 6.měs..už jsme taky propadala panice,nesnášela jsem věty typu nesmíš na to myslet atd..protože všichni dobře víme že to moc nejde.. 😒 a ještě jsem dopředu všem oznámila že se snažíme takže každej měsíc se mi rodina,kamarádky ptaly jak na tom jsme což mi znervoznovalo ještě víc 😒 ted jsme teprve na začátku tak snad to všechno dobře dopadne 🙂 tobě držím palečky a věřím že se taky brzo dočkáte 😉 třeba takovej pěknej dárek pod stromeček 😉

babulinkab
2. lis 2014

to tak bývá, první jsme udělali ani nevím jak, protože jsem se na to vůbec nesoustředila, a druhé zrovna, když jsme chtěli, tak to samozřejmě nešlo a trvalo to cca 3 měsíce

ija1
2. lis 2014

taky stejne, prvni dite hned, druhe rok neslo, koupila jsem si nosifol a pila.., prvni se neuchytilo, ale za dva mesice uz byl pokus uspesny........

starjana
2. lis 2014

@vlnka09 neboj já mám doma dceru 9 let, ta se povedla po 3 měsících snažení..🙂 ale byly to pro mě dlouhé měsíce a pak druhý kluk po 4 letech taky 3 měsíce to trvalo, a teď jsm se snažili od loňského srpna, ale spíš s volným průběhem.. až to vyjde tak to vyjde, ale taky jsem měla každý měsíc smutný obličej a povedlo se až po 9 měsících.. mě třeba pomohla homeopatička, která nasadila lék a já jsem 3 dny na to odmenstruovala a hned na to otěhotněla na první pokus... vůbec jsem nepřemýšlela a cítila jsem, že se to povedlo..
Neboj přijde čas a bude to ..to samé jsem měla i u první v momentě kdy jsem se smířila s tím, že to nejde hned, (moje mamka na ségru čekala 7 let a na mě dalších 5), a s tím, že švagrová jen koukla a byla těhotná tak se mi to taky podařilo, ale máš pravdu, každý měsíc se zdá nekonečný... 😀DD držím palce a přeju ti ať se brzy zadaří a hlavně užívej tu tvorbu než se z toho stane fabriční výroba ... 🙂

gosa22
2. lis 2014

známá otěhotněla s první dcerou v 19 letech a musela se hned vdát, pak chtěli po čase druhé a sestry jsou od sebe 9 let...nešlo jim to a museli jim pomoct lékaři...
kamoška zas druhé počala opět na první pokus...je to "kus od kusu", zkus se tím netrápit, počkej ještě dva tři cykly a případně to řeš na gyndě...během let se tělo mění, stejně tak počet spermií...
ale jak se tu píše, nečekej ten rok, štvou mě doktoři a ostatní, co tvrdí, že je rok standardní...zbytečně se ženská trápí a tím vše zhoršuje, ber to srdcem a jakmile budeš cítit, že není vše v pořádku, jdi to řešit 😉 držím palce!

gepe
2. lis 2014

@gosa22 my nez jsme se zacali snazit poprvy, tak s ohledem na nas vek jsme si radsi skocili oba na vysetreni, zda je vse ok, abychom se jak blbci nesnazili treba rok, dva a pak zjistili teprve, ze je nejaky problem 😅 vse bylo naprosto ok,manzel dokonce vysoky nadprumer co do kvality i kvantity 😀 tak jsme si oddechli, ze je vse v poradku a mala prisla v podstate hned 🙂

gepe
2. lis 2014

@gosa22 @vlnka09 tim chci rict, ze je lepsi vedet, ze je clovek v poradku, nez se snazit, pak z toho udelat povinnost jak uz zaznelo, a nasledne ve stresu resit proc to nejde a teprve nasledne jit k dr 🙂

nunacek
2. lis 2014

@vlnka09 Vypovídat se je potřeba 😉 Někomu přijde snažení čtyři měsíce v pohodě, pro někoho je to nepředstavitelně dlouhá doba. Každý vnímá snažení o dítě po svém a každý to cítí po svém. Takže cítit zoufalství po čtyřech měsících snažení, proč ne? Prostě to tak máte nastavené. Držím palce, ať si k vám druhé dítě najde cestu co nejdřív. Radit / doporučovat nemá cenu, jsou to všechno jen otřepané fráze, které se snadno říkají / píší, ale hůř provádějí (nemyslet na snažení, neupínat se na početí dítěte, nesledovat se, atd.). Nám se první dítě povedlo na čtvrtý pokus a druhé dítě na osmý pokus.

irous
2. lis 2014

Ahoj, z mého prvního těhotenství jsme byli vykulení. Jednou jsme si nedali pozor a šup, bylo zaděláno. 🙂
Bylo to něco úžasného, když se malý narodil,... Strašně jsem se pak těšila, že ještě jednou budu mít maličké, nejlépe ještě 2x (manžel chtěl ale max 2 děti). Když bylo malému 2, tak jsme se s manželem domluvili, že zkusíme dalšího drobečka. První měsíc, nic. Říkala jsem si, že holt už to nepůjde tak rychle.Druhý měsíc snažení, po 2 týdnech nedostavení MS test negativní. Šla jsem ke gynekoložce a ta mi dala injekci na vyvolání MS. to už jsem začínala panikařit, deprese.... Další měsíc snažení a opět nic. Řekla jsem si,kašlu na to. Přestala jsem řešit myšlenky typu - podaří se to ještě vůbec někdy ?
a že si dáme pauzu ve snažení a raději se budeme ze sebe radovat, než dospět do fáze kdy se člověk do snažení musí nutit. No a bum, hned další měsíc se to podařilo, aniž by jsme se extrémně snažili. Jen chci říct, že ty stresy kolem toho snažení, můžou způsobit, že tělo se brání. Zkuste na chvíli stresy ze snažení hodit za hlavu a si užívat jeden druhého, možná, že budete pak příjemně překvapeni.
Držím palec, ale věřím, že nakonec to klapne 😉
PS: ve12 tt zjistili, že čekám dvojčátka, takže nakonec jsem si ty 3 dítka přece jen prosadila 😀

vlnka09
autor
3. lis 2014

@hanka.knizkova mockrát ti děkuji 🙂 Přesně tak jak píšeš 🙂 a byl by to ten NEJkrásnější dáreček to ANO 😉 Děkuji moc 🙂

vlnka09
autor
3. lis 2014

@nunacek moc ti děkuji ... a jsem ráda,za tvá slova 🙂 děkuji !! 🙂

vlnka09
autor
3. lis 2014

@irous děkuji 🙂 a velikásnkáááááááááá gratulace !!!! 🙂 a´t jste všichni v pořádku 🙂

ladie
3. lis 2014

Jojo. První se nám povedl po 4 měsících. Při snažení o druhé jsem nejdřív potratila a pak se nám povedlo až po (pro nás) nekonečném roce 😒

pisisvori
3. lis 2014

@vlnka09 docela chápu. První se nám taky povedla hned. Pak jsme byla těhotná neplánovaně, když dceři bylo 16m (myslela jsem, že plodné dny ´jsou ještě daleko a z jednoho sexu za 2 měsíce se zadařilo🙂), ale v 9tt jsem potratila, pak jsme se začali snažit o druhé...podařilo se 3. měsíc snažení a zase jsem v7tt potratila, takže už jsme si taky říkala, že už se asi nezadaří, že jsem stará...( byli jsme i na genetice vzhledem k potratům a pochopila jsem jak to musí být náročné než někteří po roce snaží a několika pokusech IUI, IVF....teprve opravdu otěhotní a donosí....smekám před všema) no a pak se zadařilo zase 3. měsíc a z toho už je druhá dcera.
Držím palce a přeju dobrou náladu..ono to vyjde neboj.

gogoska123
3. lis 2014

Ahoj, já se taky přidám do klubu. První mimčo bylo s bývalým neplánované a na první "nehodu". Bohužel po měsíci od narození chlapeček zemřel. Teď se s novým partnerem snažíme poměrně krátkou dobu, také čtvrtý měsíc, ale mě to přijde jak věčnost a čím déle to trvá, tím menší mám pocit, že to vůbec ještě někdy přijde. V hloubi duše obidvuju maminky, co se snaží rok a déle, neuměla jsem si to představit, ale je to velký nápor na psychiku a rozhodně to nikomu nepřidá. Člověk začně pochybovat sám o sobě....prý pomůže nemyslet na to, ale to se lehce řekne, těžko udělá. Držím snažilkám pěsti, ať to brzo vyjde 🙂

dezyre
3. lis 2014

Tak u nás všichni tři stejně - čtvrtý cyklus byl vždy vítězný 🙂

nessik
3. lis 2014

@vlnka09 a zkoušela jsi ovu testy? Jinak u nás první dítě neplánovaně hned, druhé "až" třetí měsíc snažení, paradoxně to byl měsíc, kdy jsem na to nejvíc myslela, testovala, měřila teplotu....bohužel potrat v 9 tt. Pak hned první měsíc snažení, bohužel mikropotrat, pak dcera opět hned první měsíc snažení. Chtěli jsme třetí, zadařilo se hned, ale prázdný váček, pak to nějakou dobu nešlo, ale to proto, že manžel jezdil na služební dny a prostě byl vždy pryč, když byla správná doba, pak se to konečně povedlo defakto hned, jak jsme se trefili (po 7 měsících-strašná doba čekání), ale opět nezdar a teď opět potrat, povedlo se druhý měsíc snažení. Už jsem na dně, přijdu si k ničemu a hrozně se bojím, že další nepůjde, protože minulý cyklus jsme se trefili a nic 😖