Kdy nejdřív testovat?

kachna6698
5. kvě 2021

Ahoj holky
Potřebuji nutně poradit.snazime se o miminko a dnes mám ovulaci. 20.5. Nastupují na operaci kolene,tak jsem se chtěla zeptat kdy popřípadě udělat tt před vynachanim ms když mám v tu dobu být v nemocnici.nerada bych něco podcenila a nedej bože ohrozila miminko kdyby to dopadlo narkozou atd. Popřípadě máte nějaká zkušenost pokud by se zdařilo zdá má nějak špatný vliv kompletní narkoza? Díky

ema90
5. kvě 2021

@kachna6698 A proc ste se vubec tenhle mesic snazili, kdyz vite, ze mate nastoupit na operaci? To je docela nezodpovedny. Pisete jak nechcete ohrozit pripadne plod, tak ste se na to meli tenhle mesic vykaslat. Vubec mi vase chovani nedava logiku, sorry.

Studie vlivu narkozy na plod asi moc nenajdete, museli by to testovat na tehotnych zenach ze 🤷🏼‍♀️😀 takze je to bud a nebo. Bud to plod zvladne nebo ne. Zacatky jsou vzdycky bud a nebo.
Kazdopadne byla fakt blbost dopustit, aby vubec k otehotneni tenhle mesic doslo.

kachna6698
autor
5. kvě 2021

@ema90 takže asi takto 🙂 ....snažíme se o miminko a to že mě čeká operace sem se dozvěděla dnes od lékaře.. do té doby sem čekala na nějaký termín 3 měsíce. Takže do dneška byl sex normálně. Takže prosím to že to nemá logiku si nechte.kdyz sem Nevedela do dneška termín tak sem se s partnerem neměla snažit podle vás? Mě zajímá zda to má vliv a kdy můžu popřípadě testovat .pokud by se do té doby ukázalo že se nějaký den před dnešní ovulaci povedlo určitě bych na operaci nešla !!

ema90
5. kvě 2021

@kachna6698 Pokud vim, ze mam jit na operaci v dohledne dobe, tak asi neni vhodny se snazit, ne?
Pokud je ta operace dulezita.

A pro vasi predstavu- nekdo ma pozitivni test x dni pred ms, nekdo ma pozitivni test x dni az po vynechani, takze si muzete vybrat. Kazdopadne pokud je dnes ovulace a operaci mate za 15 dni, tak to by vam test teoreticky tehotenstvi ukazal.

Vliv vam nikdo nerekne, uz sem psala, ze tezko se necha nejaka tehotna zena dobrovolne testovat jaky vliv ma narkoza na jeji plod.
Kazdopadne vy byste v tu dobu potvrzene tehotenstvi gynekologem nemela, neslo by nic videt, takze by vam operaci pravdepodobne udelali.
Jinak se tehotne zeny bezne neoperuji, pokud neni operace akutni a nebo ji nejde udelat jinak nez v celkove narkoze.

petulkadodo
5. kvě 2021

@kachna6698 Já bych zkusila test den před operací a pokud bude negativní, není čeho se bát. Takhle brzy je embryo ještě vyživováno ze žloutkového váčku, není spojeno s krevním oběhem matky. Tudíž mu nic, co budete mít v krvi (narkóza, antibiotika apod.) ublížit nemůže. Příroda to tak chytře vymyslela, že dokud nevíte, že jste těhotná, nemůžete těhotenství ublížit. Z řečí, co jste měla a neměla dělat si nic nedělejte. Spousta žen otěhotní neplánovaně a v počátcích těhotenství se vystavují horším věcem, a přesto se jim rodí zdravé děti 🙂

gruyerre
5. kvě 2021

@kachna6698 já bych udělala test 19., to už by pravděpodobně bylo vidět, kdybys byla těhotná. Nebo pro jistotu pak ještě ráno 20. 🙂
V těhotenství by ti pravděpodobně neakutní operaci dělat nechtěli. Jestli to může mít negativní vliv na embryo, to nevím.

petulkadodo
5. kvě 2021

@ema90 Neakutní operace se teď řadu měsíců nedělaly, nemocnice se až teď začaly vracet k běžné operativě. Znám lidi, kterým kvůli tomu odkládají operaci už rok. Tímhle odsuzováním tazatelce jistě pomůžete. Nechápu...

ema90
5. kvě 2021

@petulkadodo Tak pokud je operace neakutni, tak nechapu proc resi vliv narkozy na plod.

sylvka
5. kvě 2021

@kachna6698 já měla pozi test 9 den po ovulaci .

kachna6698
autor
5. kvě 2021

@ema90 takže znovu 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ na termín sem čekala od prosince kvůli kovidu takže do teď sme se teda neměli podle vás snažit podle toho co píšete......dnes sem se to dozvěděla... vím že nic vidět nebude a každá to má jinak... minulý měsíc sem měla biochemicky a vím jak ty testy vypadaly..jen mě zajímají názory. Tak se prosím uklidnete a pokud máte potřebu komentovat něco o nezodpovednosti a nesouhlasy,TAK SI JE NECHTE !! Jsem dospěla žena ck chce vědět jen názor a zkušenosti jiných a ne tady být a nechat se urážet ohledně logiky

kachna6698
autor
5. kvě 2021

@petulkadodo děkuji to mě uklidnilo 🤗

kachna6698
autor
5. kvě 2021

@gruyerre děkuji 🤗

sami28
5. kvě 2021

@kachna6698 vůbec se tady nerozčilujte, je to zbytečný 😀 tady je takovejch neprijemnejch uživatelek, už jich tu pár sleduju a co komentář, to nepříjemný, urejpaný, ironický...

biciklissie
5. kvě 2021

Já to tedy taky chápu, že jste se snažili. Kolikrát na operaci člověk čeká, nic není jisté, ještě to posunuji, atd. To byste taky mohli čekat rok nebo dva. Nicméně, k věci, já jsem měla slabe pozitivní test 10 dpo, ale i později. Myslím, že max je to možné tak 9 dpo, prostě bych cca od toho dne ob den testovala a uvidí se. Případný pozitivní test pak řešila s lékaři. Držím pěsti...

kachna6698
autor
5. kvě 2021

@sami28 taky sem jich pár vypozorovala ale takovéhle uzivatelky dokáží hnout žlučí 🤦‍♀️🤣

kachna6698
autor
5. kvě 2021

@biciklissie právě že se čekalo od prosince a včera z ničeho nic že bude operace. Děkuji za názor a radu

zuzroko
5. kvě 2021

Byla jsem na začátku těhotenství na trhání moudráků, pak jsme se několik dní dopovala práškama proti bolesti a zjsitila jsem to až týden po. Teď mám zdravou rok a půl starou holčičku, takže 🤷🏻‍♀️ První trimestr je vždy buď a nebo 🤷🏻‍♀️

kachna6698
autor
5. kvě 2021

@zuzroko jeee 🤗 tak to jsem rada za vás i lehce za mě že mám další případné uklidnění

petulkadodo
5. kvě 2021

@kachna6698 Není zač 🙂 jinak já jsem měla 12 DPO už celkem jasnou čáru, žádného ducha.

ema90
5. kvě 2021

@kachna6698 Odpovedi jsem vam, mimo jine, napsala 🤦🏼‍♀️ Takze taky znova! 🤦🏼‍♀️ Nikdo vam nerekne jaky vliv muze mit narkoza v zacatku tehotenstvi, protoze to nikdo nezkoumal-netestoval.
A taky jsem vam odpovedela, ze pokud byla ovulace dnes, tak 20.5. (Za patnact dni), vam pravdepodobne test tehotenstvi ukaze. Takze staci poradne cist.

rejzekl
6. kvě 2021

@kachna6698 já se svým způsobem taky přikláním k tomu,že jste snažení měli odložit,dokud nebudete po operaci. Já vím,že to čekání by asi bylo na prd ale brala bych to maličko z praktické stránky věci. Tu operaci z nějakého důvodu potřebujete a už je jedno jestli akutně nebo ne ale třeba počítat s tím, že už se na ní dlouho nedostanete,nejdřív budete těhotná a pak se budete starat hodně dlooouho o dítě než budete mít možnost marodit s kolenem. Operace kolena a její rekonvalescence totiž s péčí o dítě nejde úplně ruku v ruce takže ano, chápu že dítě chcete ale taky bych snažení byla odložila až po operací 🤷 jinak přeji samozřejmě štěstí a ťuk ťuk ❤️

vaseli16
6. kvě 2021

Podstoupila jsem operaci nohy(vyndani sroubu) a nevedela jsem, ze jsem tehotna opravdu brzke rane tehotenstvi(termin operace byl stejný jako termin MS) mela jsem-RTG pri operaci bez zakryti, dost silny oblbovak pred prevozem na sal, leky na redeni krve, na bolest, na spaní, atd.... Miminko mělo VVV, ALE podstoupila jsem sezeni s genetickou která si vse zjišťovala, nechavala si dělat Výpočty z rentgenu atd, kdy mi rekla ze riziko pro miminko bylo minimální , ale vzdy tam to 1% blbé náhody je... Takže kdyby se to tykalo mě tak bych udělala test den pred zakrokem, klidne i krevni a pokud by tam šance těhotenství byla řešila bych s doktorama jak dál popřípadě zákrok odložila. Nikdo léky na těhotných testovat nikdy nebude a ikdyž ještě miminko neni vyzivovano matkou a příroda to opravdu chytře zařídila jak píše
@petulkadodo, tak tam zůstává i tak ALE....
Snad jsem vam ti neudelala zbytecne starosti, jen sdilim mou zkusenost