Létání během prvních dnů těhotenství?

1leny
13. únor 2019

Ahoj,
Přicházím s hloupým dotazem, ale zajímal by mě váš názor. Na konci listopadu jsem byla na revizi (8tt prázdný gestační váček), teď konečně uplynuly tři měsíce a "dobíhá" mi tretí menstruace od zákroku, která ale přišla o pět dní dříve. Rádi bychom se začali snažit hned, co to půjde. Ale příští týden máme naplánovanou týdenní dovolenou ve Finsku (tedy letadlem). Jde mi o to, myslite, že hrozí nějaké riziko? Myslím tím situaci, kdy vše vyjde úplně přesně jak má a já otěhotním pár dní před dovolenou nebo tam, myslíte, že v téhle fázi vadí cesta letadlem (když je za námi už jeden ,,nepovedený pokus)? Děkuji za jakýkoli názor a mějte se krásně, L 🙂

slunecnice358
13. únor 2019

@1leny myslím že to nevadí 👍🏻 Nevidím důvod proč by to mělo vadit. Jeďte na dovolenou a pěkně si ji užijte.

chumlee71
13. únor 2019

@1leny taky jsem letěla. Byla jsem tehdy v 6 tt a v pohodě. Jestli se to má udržet tak se to udrží 😉

stef9328
13. únor 2019

Na zacatku kvetna jsem letela letadlem byla jsem v 6tt zpatky jsem letela o 2 tydny zpatky tj 8tt a hned na letisti jsem potratila, proste to ze me vypadlo..... V cervenci jsme leteli letadlem zase a to jsem tyden pred odletem zjistila ze jsem znovu otehotnela a o 2tydny pozdeji jsme leteli zpatky a vse bylo vpohode. Ted jsem ve 37tt. Takze muj nazor kdyz se to ma udrzet se to udrzi ikdyby nevim co. Ja bych letela a uzila si dovolenou.

makronka222
13. únor 2019

Jsem letela 3x do 5m. Pohoda

lucinkamarecek
13. únor 2019

@1leny ahoj já se bála známí potratili po příletu , ale nemuselo to být samozřejmě tím. Nám propadli letenky raději a jsem doma

moly001
13. únor 2019

@1leny ničím se nestresuj a rozhodně leť, a užij si dovolenou. Pokud bys byla už těhotná, tak pokud se má mimo udržet, udrží se....

eeevee
13. únor 2019

První trimestr je všechno nebo nic, létání to neovlivní, klidně se na to zeptej doktora ;) ja taky letěla těhotná, ale nevěděla jsem o tom 🙂

brookmichaela
13. únor 2019

Ja jsem otehotnela na dovolene, vraceli jsme se kdyz jsem byl nejaky 5-6tyden. Vse v poradku. Moje prvni tehotenstvi jsme proletali skoro cele. Neboj se a dovcu si uzij 🙂

1leny
autor
13. únor 2019

Holky, moc vám děkuju za názory a ujištění. Já nad tím nejdřív vůbec nepřemýšlela, ale pak jsem přečetla nějaký článek o létání v prvním trimestru a o tom, že v letadle je jiný tlak a začla jsem plašit... Na druhou stranu, i kdyby se to zadařilo, bude to hrozně krátce, tak si říkám, že by to opravdu nemělo vadit.
Ještě jednou moc všem děkuju :*

merope
13. únor 2019

V prvním trimestru je létání velmi velmi rizikové - ale - to co popisuješ, to je spíše to, že dítě bude tak na cestě ve vejcovodech a bude se chtít uhnízdit. A k tomu je mnohem mnohem důležitější psychická pohoda. A vůbec není jisté, zda budeš mít zrovna plodný cyklus. Takže hoď starosti za hlavu (pokud to aspoň trošku jde) a jeď si odpočinout.

minakris
24. únor 2019

Já letěla na počátku těhotenství, 5.tt
V té době jsem ještě ani o těhotenství nevěděla. Dopadlo to dobře 🙂

laka_lacenda
19. bře 2019

Já mám plánovanou návštěvu CR od 1/4 do 11/4. Na ceste tam budu 8+6 a zpet 9+2. MInulej týden jsem měla malinkej hematom, kterej praskl, ale dle gyn. pohotovosti vše OK. Teprve příští pondělí jdu k dr. na první prohlídku. Samozřejmě se jí na to zeptám a pokud mi to vyloženě nezakáže s tím, že vše vypadá OK, poletím. Není to dovolená - potřebuju zařídit věci na pracáku, oznámit to rodičům, vyřídit věci v práci, kde koncem března končím. Pokud někdo potratil po cestě letadlem tak si myslím, že už bylo něco špatně předtím. Znám ženský, co prolétaly celý těhotenství od začátku až skoro do konce a žádnej problém. Zvlášť při krátkejch letech po Evropě, kdy nejsi vystavena tomu jinýmu tlaku dlouho.