Můžu otěhotnět i když nemám žádnou menstruaci?

pitove
17. lis 2007

Ahoj holky jsem tady nová, stránky mi poradila švagrová tak to zkouším.
Chtěla jsem se zeptat na to, jestli je možnost otěhotnět, když nemám menstruaci.
Mému cyklu se nedá říct nepravidelný, ale žádný.
Ahoj Petra

pejty
19. lis 2007

pitove...tak i já napíšu svou zkušenost.10let jsem užívala HA,po vysazení jsem měla normální menzes,celkem pravidelný.Pak mi vynechala menstruace a nepodařilo se ji "nahodit" ani po vyvolávačce.Do září to bylo 6 měsíců co jsem nemenstruovala...do toho jsme zjistili přítelův špatný spg,ale to sem nepatří..no a v září jsem otěhotněla.To už jsem měla před léčbou hormony,ale nebyly potřeba.. 🙂 Chci říct,že ovulace je možná i bez menstruace,není to u každého,ale u mě to tak určitě bylo.. 😉
No a ještě jeden případ,kamoška nemenstruovala celý rok a když chtěla otěhotnět,tak se jí to podařilo hned.Jen je pak obtížné stanovit kdy k oplodnění došlo..No a lékařka mi taky řekla,že není šance otěhotnět..no a spletla se,pak to i přiznala..tak neztrácej naději,všechno je možné i bez MS!!!ale ne u každého 😒
no a mimochodem,jsem vegetariánka už několik let,ale nikdy to nemělo vliv na můj menstuační cyklus 😉 Spíš byla menstruace naopak méně bolestivá...

mmmk
19. lis 2007

Ahojte, tak ja se k vam hlasim. Od 13 let necyklus, tz. po 3 mesicich zhruba. Kdyz mi bylo necelych 18, rozhodla jsem se to resit, sla na gyndu a doktor me vylecil HA 😒 😠 Kdyz jsem loni v zari prasky vysadila a chtela to resit, doktor mi HA nabizel znovu. I vymenila jsem doktora, prodelala nejake zanety atd.
Nova doktorka se fakt snazila, ovsem cyklus nenaskocil, mam za sebou i jeden cyklus s clomifenem, ale bez ucinku (podotykam, ze v mensim davkovani, nez se dava bezne) a pak to doktorka odpiskala, kdyz ji prisly vysledky horm. vysetreni - k ovulaci nedochazi v dusledku prilis nizke sliznice. Tak jsem se dala prekecat a nechala si napsat HA s vyssi hladinou hormonu, aby se moje telo zase naucilo tu sliznici narustat. A asi to funguje. Vysadim HA nekdy v lednu. Jenze doktorka me porad tak nejak tlaci do IVF 😖

pejty
19. lis 2007

mmmk...nenech se dotlačit do IVF,nám to navrhovali taky,ale já jsem se bránila...Taky mi řekla,že mám nízkou děložní sliznici a malé vaječníky,no a otěhotněla jsem..Zkus pít čaj z kontryhele,myslím,že hodně ženským na sliznici pomohl 😉 ,mně asi taky,protože jsem ho pila si 2 měsíce a otěhotněla jsem..zkus to..

moncicik
19. lis 2007

Pitove: máš výborného gynekologa , věř mu ! On Vám pomůže! A zkus se nestresovat a myslet na jiné věci.Neboj dobře to dopadne. 😀

mmmk
19. lis 2007

Pejty, no, i kdybych do IVF jit chtela, tady v Nemecku me poslou tak nekam! Je mi "teprve" 25! Takze to mame jeste tak 5 let zkouset... a pak me muze manzel odvezt na psychiatrii! 😀 Zatim do toho sama jit nechci, uvidime, co bude po vysazeni 😉 Nejvic me ale stve, ze to nikdo nebere vazne, kazdy mi rekne, ze jsem jeste mlada. To mam cekat, az budu 40-leta bezdetna vyschla rachejtle a budu se moci mermo pokouset o IVF? To pak bude v poradku, pro takove lidi je asi tady v Nemecku IVF urceno 🙄
Kontryhel samozrejme vyzkousim. Jak casto a v jakem mnozstvi se ma pit?

pejty
19. lis 2007

mmmk...to je síla,to mají v Německu divné zvyky..tady se posílá na IVF snad každý kdo se snaží dýl jak rok a když je problém,tak i dřív..zkus se ještě podívat na stránky nějaké tradiční čínské medicíny,hodně se tímto problémem zabývají a mají i přípravky na tento problém..
kontryhel pij 2 x za den,ráno a večer.dá se koupit sypaný i porcovaný a je výborný 😉

mmmk
19. lis 2007

Pejty, to vim, jak chutna, mela jsem ho uz doma. Ale nejak nezabiral! Pila jsem ho litr denne 😢 Ke kterymu doktorovi chodis? A kam? Kdyztak do IP.

shentice
20. lis 2007

Ahoj děvčata, tak se k vám taky připojím. Já jsem brala HA 8 let, předtím hodně nepravidelná MS, po vysazení mi už nenaskočila. Je to už rok, mezitím jsem dostala dvě vyvolávačky, byla jsem na vyšetření hormonálního obrazu - ten mi vyšel tak, že všechno je v pohodě, jen lehce zvýšený testosteron (doktor se mě ptal, jestli nemám nějaký neobvyklý ochlupení na těle, ale to nemám 😀 ). Před 10 dny mi bral znovu krev na hormonální obraz a dal mi druhou vyvolávačku, ultrazvukem zjistil, že nemám žádný cysty a nasadil mi Duphaston. Ten mám začít brát až příští týden, já si ale začala měřit bazální teplotu, abych zjistila, zda vůbec ovuluji. No a výsledky jsou takový, že 4. DC jsem měla 36,4, i 5. DC, 6. DC 36,2, 7. DC 36, 8. DC 36,3 a dneska jsem si naměřila 36,7. Tak teď budu doufat, že se tahle teplota udrží aspoň tři dny...jinak podotýkám, že teprve včera jsem přestala špinit po vyvolávačce...kdyby to byla ovulace, nebylo by to moc brzy po MS?
Nejde mi ani tak o tu menstruaci, jako o to, abych ovulovala...za čas se chci snažit o mimčo, tak abych byla v pořádku...

pitove
autor
20. lis 2007

tak já si BT ještě neměřila, budu se muset podívat jak na to a najít si nějakou tu tabulku

shentice
20. lis 2007

Ahoj pitove 🙂 Je to docela zábavný, měřím se vždycky ráno po probuzení a zapisuju do tabulek. Je to snadný a člověk najednou objevuje a poznává svoje tělo...

pitove
autor
20. lis 2007

hnedi tabulku najdu a pro info se ještě zeptám svého doktora jaké prášky by mi na úpravu Ovu a MS doporučil podle krevních testů

trik
23. lis 2007

ahoj,
aby som sa pripojila do klubu, MS som mala naposledy 1.9.po vysadeni HAK, odvtedy nic, dnes som prave zacala uzivat tbl na vyvolanie MS, nakolko chcem otehotniet az buduci rok a informovala som o tom aj Dr., poradila mi, aby som o5 zacala uzivat HAK a po vysadeni, v zelany termin, hned "snazilkovala" - v pripade, zeby boli komplikacie, nasadi lieky na vyvolanie ovulacie... Ci je to spravne neviem, v kazdom pripade sa tesim na bezproblemove MS dni... 😅

vikula
25. lis 2007

Ahojky,také se připojuji na toto téma🙂cca 12let jsem brala antinu a rok a pul se snažíme o prcka a nejde to.Pak jsem přešla k jinému doktorovi páč se mě zdálo že při mých problémech se mě nedostrává péče jakou bych asi měla dostat☹
A udělala jsem dobře páč jsem se dozvěděla,že jsem nemohla nikdy otěhotnět🙂Měla jsem zapouzdřené vaječníky a vajíčko se nemohlo nikdy dostat ven tak jsem antinu brala zbytečně no hustý🙂Tak jsem byla na laparce a vše dopadlo super(pokud má někdo jít na tuto operaci tak se nebojte)
Ale stejně mám stále nepravidelnou ms tak jsem začala užívat utrogestan(první měsíc)tak stale nevím zda to pomůže☹A ještě měřím bazalku a kupuji ovu testy a to také první měsíc.A zdá se že ovu proběhla.Tak snad jsem to napsala,že se to dá pochopit🙂)Pokud někoho bude něco zajímat ráda odepíši Papapa

vikula
25. lis 2007

Jo a ještě jsem chtěla napsat,že se dá otěhotnět bez ms,pokud je ovu a to je zcela jiný problémek.Má kamarádka otěhotněla a řikali jí,že nebude moc mít dětátko a je 5měsíc těhu🙂

pitove
autor
26. lis 2007

ahoj holky, dneska jsem byla u doktora a uklidnil mě taky. říkal, že je vše v pořádku, že ničemu nevadí, když to nemám už od května a hlavně se mi teď v prosinci vrátí přítel. A dr mi řekl, že mi vyvolávačku nepíchne, protože by mi rozhodil ovu a to my přece nechceme, že ne ..... 😎 tak se mám stavit za tři měsíce co bude přítel doma, ale pan doktor řekl, že to bude dříve a s pozitivním testem, dal mi zase trošku optimismu 🙂

teddyna
26. lis 2007

ahojte holky,taky se přidávám.10 let+ - jsem brala HA a po vysazení se tělo už nenastartovalo.sice byly pokusy s Clostilbegytem a Agolutinem,ale nic.Přirozené ovulace se ode mě doktor asi nedočká.a když jsme se pokoušeli už 3/4 roku,tak šel manžel na spermiogram a bylo jasný,že přirozeně otěhotním zázrakem.u něho vina 50%,u mě 50%.takže jsme odkázaní na IVF. První už máme za sebou-neúspěšně a KET nás čeká v létě.Do toho všeho jsem si zlomila kotník,který mám sešroubavný.Prostě se tento rok vůbec nedaří.Přeju všem víc štěstí než mám já

pitove
autor
27. lis 2007

Teddyna: držím palečky, teď hlavně aby Ti kotník pořádně srostl, abys potom unesla pár kilo navíc.... Určitě to všechno vyjde

teddyna
27. lis 2007

pitove,tak to máš nějak podobný jako já.mě zas doktor řekl,že mi vyvolávačku dávat nebude,protože mít berle a ještě vložku mezi nohama-že to už by byl fakt nářez 😀 .Holt,pan doktor je uznalej

pitove
autor
27. lis 2007

tak to máš super, chce tě zase pár starostí ušetřit 😎

ivana98
27. lis 2007

pitove, nechcem ta strasit, ale ten tvoj doktor je nejaky divny 😅 ak nemas menstruaciu, tak nemas ani ovu a tazko ti ju moze vyvolavackou rozhodit, ak ju nemas... 😕 a podla coho ti tvrdil, ze je vsetko ok? 😨

pejty
27. lis 2007

ivanko...nemusí být pravda,že když není MS,tak ovu není.Já jsem toho důkazem,MS jsem neměla 6 měsíců a jsem těhu 😉 Je to sice málo pravděpodobné,ale možné to je,to říkala i dr..

pitove
autor
27. lis 2007

pejty, nejsi první kdo to říká.
hlavně jsme teď s přítelem nebyly spolu v republice tak jsme měli 4 měsíce bez snažilkování, doktor říkal že jsem teď v plodném věku

ivana98
27. lis 2007

pejty, tak v tom pripade ti naskocila ovu az v tom poslednom cykle a ms uz nedorazila 😉 gratulujem 😵
ale bohuzial je to naozaj tak, ak je ovu, tak musi zakonnite dojst ms (cca 12-15 dni po ovu) inak to znamena ze ovu nebola... 😒 (alebo to moze samozrejme znamenat tehu)

barru
27. lis 2007

ahojky holky, nemáte někdo zkušenost s tím, pokud nepřijde ms po vyvolávačce?Co to znamená?

maruska39
27. lis 2007

zkušenost nemám,ale byla jsem na vyvolávačce a DR. mi řekla,že pokud to nedostanu jsem těhu 😉 A já to dostala ☹

barru
27. lis 2007

já jsem teď skoro 3.měsíc po potratu a na prohlídce před deseti dny říkal dr., že sliznice je vyšší, ale že to nevypadá, teď mám 12.den po vyvolávačce a mám tedy co nejdřív přijít,kéž by to bylo těhu🙂

maruska39
27. lis 2007

Tak to držím všechny palečky 😉 i Dr. se někdy sekne 😉

ivana98
27. lis 2007

barru a skusila si test? 😉

maruska39
27. lis 2007

no to bych hned zkoušela pokud by po vyvolávačce nepřišla,takže baru pokud ne,tak šup testovat 😉

pitove
autor
27. lis 2007

tak barru, že by další těhu???? držím palečky a hned referovat