Můžu otěhotnět i když nemám žádnou menstruaci?
Ahoj holky jsem tady nová, stránky mi poradila švagrová tak to zkouším.
Chtěla jsem se zeptat na to, jestli je možnost otěhotnět, když nemám menstruaci.
Mému cyklu se nedá říct nepravidelný, ale žádný.
Ahoj Petra
Stručné shrnutí
- Žena bez pravidelné menstruace může mít ovulaci a otěhotnět; v diskuzi byly uváděny konkrétní případy těhotenství i při absenci menstruace po několik měsíců amenorey.
- Lékařské postupy zmiňované jako možnosti jsou vyvolávací injekce (Agolutin), progesteronové přípravky (Utrogestan, Duphaston), induktory ovulace (Clostilbegyt / clomifen), estrogenové preparáty (Estrofem, DIVINA) a asistované metody včetně IVF a KET.
- Podpůrné a samoléčebné postupy z diskuze zahrnují měření bazální teploty, ovulační testy, ovulační mikroskop na sliny, bylinné čaje (kontryhel), akupresuru a doplňky (pupalka, Minapent); nízká děložní sliznice byla opakovaně uváděna jako překážka implantace.
Nejčastější otázky
Q: Můžu otěhotnět bez menstruace?
A: Ano, v diskuzi bylo několik konkrétních zkušeností, např. uživatelky hlásily otěhotnění i po 6 měsících bez menstruace nebo po vysazení hormonální antikoncepce; zároveň lékaři upozorňují, že absence menstruace neznamená automaticky ovulaci.
Q: Jaké léky lékaři předepisují při chybějící menstruaci?
A: V diskuzi jsou uvedeny vyvolávací injekce (Agolutin), progesteronové preparáty Duphaston a Utrogestan, induktory ovulace Clostilbegyt (clomifen) a v některých případech přechod na HAK (Minerva) nebo estrogenové přípravky (Estrofem, DIVINA) podle hormonálního profilu.
Q: Jak zjistím, zda ovuluji, když nemám menstruaci?
A: Doporučované metody v diskuzi zahrnují měření bazální tělesné teploty (BT), sledování cervikálního hlenu a krčku, použití ovulačních testů a ovulačního mikroskopu na sliny (v diskuzi uváděná cena mikroskopu cca 350 Kč); lékařské vyšetření hormonálního profilu je součástí diagnostiky.
Q: Proč nízká děložní sliznice brání otěhotnění a jak se řeší?
A: Nízká sliznice byla v diskuzi uvedena jako překážka pro uhnízdění embrya; zmiňovaná řešení zahrnují estrogenové přípravky (Estrofem, DIVINA), doplňky jako Minapent a bylinné čaje, a v krajních případech asistované metody nebo změnu léčby ovulace.
Q: Jak rychle přijde menstruace po vyvolávací injekci?
A: V diskuzi byly konkrétní výpovědi, že menstruace obvykle přijde do 14 dnů po vyvolávací injekci, ale uživatelky uváděly i kratší (6 dní) nebo delší (až několik týdnů až dva měsíce) intervaly.
Q: Kdy má smysl zvážit IVF nebo KET?
A: V diskuzi byly IVF a KET uváděny jako další kroky, pokud konzervativní léčba (indukce ovulace, úprava sliznice) nepřinese výsledek; jedna uživatelka popsala neúspěšné IVF a plánovaný KET jako pokračování léčby.
Q: Mohou léky na vyvolání ovulace snižovat děložní sliznici?
A: Několik uživatelek uvedlo zkušenost, že Clostilbegyt (clomifen) může vést ke snížení děložní sliznice, a proto lékaři někdy přidávají estrogenovou terapii nebo jiné postupy pro podporu sliznice.
Závěry z diskuze
Shoda
- Doporučuje se odborné vyšetření včetně hormonálního profilu při dlouhodobé absenci menstruace.
- Sledování ovulace pomocí bazální teploty, hlenu a ovulačních testů je běžnou doporučenou metodou.
- Nízká děložní sliznice byla opakovaně uvedena jako významná překážka pro uhnízdění embrya.
Sporné názory
- Některé příspěvky tvrdí: „bez menstruace není ovulace a otěhotnění není možné“, zatímco jiné příspěvky uvádějí konkrétní případy těhotenství bez menstruace.
- Někteří uživatelé považují za účinné pouze lékařské léky (Clostilbegyt, Agolutin), jiní preferují bylinky a alternativní metody (kontryhel, akupresura, tradiční čínská medicína).
Otevřené otázky
- Jaká konkrétní kombinace hormonální a podpůrné terapie je nejúčinnější pro zvýšení děložní sliznice u konkrétních pacientek?
- Kdy přesně je vhodné přejít od farmakologické léčby k asistované reprodukci (IVF/KET) při amenoree s podezřením na anovulaci?
- Do jaké míry snižuje Clostilbegyt děložní sliznici a jak to nejlépe kompenzovat?
Zmíněné značky a firmy
Duphaston, Clostilbegyt, Agolutin, Utrogestan, Minerva, Minapent, Estrofem, Femigard, Climasol, Herboplanetsk, Valosun, FertilityFriend, CAR (centrum asistované reprodukce), IVF, KET
Zmíněné produkty a metody
Duphaston, Clostilbegyt (clomifen), Agolutin (vyvolávací injekce), Utrogestan, Minerva, Minapent, Estrofem, Femigard, Climasol (kvapky), měření bazální teploty, ovulační testy, ovulační mikroskop na sliny, kontryhel (alchemilka), čaj z kontryhele, pupalka, fenykl, ženšen, měsíček zahradní, akupresura, tradiční čínská medicína, laparoskopie, hormonální profil, vyšetření prolaktinu, spermogram, IVF, KET
Místa a osoby
Německo, Lucembursko, Ludmila Mojžíšová
elna ja si hovorim, ze raz to vyst musi..ved mame maternicu nie?? 😀 takze tak ci onak nejak sa k tomu dopracovat musime 😉
Lauri, to si říkám taky, že přes všechny větší či menší problémy, co nás provází, tak skutečně jen maličko žen zůstane bezdětných. Nakonec i plno těch, co si dítko osvojí, nakonec zjistí, že otěhotněly 😅
Ano treba pozitivny pristup babenky....Lauri pekne si to povedala tak tak maternicu mame tak raz sa nam zadari... 😉 😵 😵 😵 ja som prave dopila pol liter alchemilky..... 😉
Holky, mně je 32, dítě tak nějak v nedohlednu a už dávno je mi jedno, který měsíce se narodí a jaký to bude pohlaví. Hlavně když mu nebude nic chybět a nic přebývat 🙂)
Lauritko, potěšila jsi mě tím optimismem - máme dělohu! A každým rokem se zlepšují lékařské dovednosti...
Tak jsi jdu udělat kontryhel, není to asi na noc nejlepší, se napájet, ale já se k tomu dřív nedokopu 😝
malaika 🙂 ja som prisla na to , preco mam tolko optimizmu, v tych kvapkach climasol je sedativum 😅 nic ma nejak nevie vytocit ..xoxoxoxoxox.
Lauri, jak dlouho trva tehotenstvi od poceti. Mam tedak zacit uzivat clomid na ovulku a pujdu na vyvolavacku-asi, tak si to chci spocitat, aby mi to vyslo (ciste teoreticky). Chtela bych rodit mezi 26.1-23.2. Vis, jak to spocitat? jinak jsi vubec nepotesila, ze po clomidu neroste sliznice 😖 Jeste si neco doberu na tu sliznici. Kontryhel se pije cely cyklus? A co ten malinik atd../.. Pije se vse porad?
Vlasto tak koukám, že se tě stále nikdo neujal 🙂 Hele, takhle se to přesně naplánovat nedá 🙂) Těhotenství trvá průměrně 38 týdnů od početí, ale málokomu vyjde termín přesně...v mém okolí jsou všichni tak týden či dva oběmy směry...tj. porod dříve nebo přenášení. A můžu se zeptat, proč zrovna t rozmezí leden/únor? Každopádně přeji, ať to vyjde 🙂
vlasta...a ja som chcela rodiť v auguste...chcela som si užívať bruško v lete...no a momentálne mi to je úplne jedno...len keby som niekedy rodila...
😅
lauritka... 😵 😵
Mě už je to dávno jedno, je mi 32 a stačí mi když mimču nebude nic chybět nebo přebývat 😎 Kluk/holka, léto/zima, dvojčata, beru vše 🙂)
Janino a vy se jak dlouho snažíte?
od novembra...ale najhoršie na tom je, keď všetci okolo otehotnievajú mesiac po mesiaci...a ja, čo som to chcela prvá (z mojich známych) stále nič...a 30 na krku 😅
hm...na každého príde, že?
Janino to znám 😎 ... za posledních pět let, kdy moc chci mimi a zatím nebyla vhodná doba (více důvodů od zdravotních) otěhotněla moje mladší ségra, kolegyně na první pokus, spolužačky, nej kamarádka stihla už děti dvě (první neplánované, druhé na druhý pokus), tři kolegové mají mimčo, říkám si, že to snad ani není možný!! Teď v práci čekám druhou vlnu těhotných manželek kolegů, jejichž dětem je teď 1-2 roky a furt je tahaj do kanclu 😠
hm...tak aspoň máme kolo seba nejaké detičky...keď už nie svoje...také slniečka 😎 😎
vlasta prepac, odpisujem az teraz ..nevsimla som si ten tvoj prispevok. ja pijem kontryhel a malinik do ovulacie. tehotenstvo sa tusim pocita 40 tyzdnov od poslednej MS?? ale nie som si ista-.. su stranky online , kde ti to vypocita tehotenska kalkulacka. a ako hovori malaika je to tazke presne vypocitat ;) miminko si samo vyberie kedy pride na svet.
mne je to jedno kedy budem rodit hlavne nech uz rodim 😀 cmuck. 🤐
dik holky, no myslim, ze n atom jsem stejne jako vy. Ptam se jen orientacne, kdyby to nahodou vyslo, ale mam taky svoje problemy, jako neovulace, ale dostala jsem clomid, tak jsem si rikala, ze bych si to napopvre nacasovala. No ale koukam, ze to asi nepujde.
Lauri- kde maji tu tehotenskou kalkulacku? Preju vam taky hodne stesti 🙂
caute baby,
tak som tu nova 🙂
pred vyse mesiacom som vysadila HAK. mam anovulacny cyklus, menzes raz za cas, ak vobec (ani poriadne neviem, lebo HAK som brala par rokov). teraz som dostala menzes po 31 dnoch, prvdepodobne ako zotrvacnost po HAK... merala som si BT, pred menzes som mala nizku, cize k ovulacii nedochadza.
teraz chodim na krv, kvoli hormonalnemu profilu.
co ma caka? neviete mi poradit, ako sa bezne postupuje v mojom pripade? na co sa mam pripravit a kto z vas ma podobnu skusenost?
dik...
ahoj hollky, jsem tu nová. snažím se taky s manželem o mimi. v květnu jsem přestala brát HA. Pak mi přestala fungovat menstruace, tak jsme ´byla na injekci. 1.7 jsem dostala menzes a pak zse nic. V září jsme pak dostala další injekci a doktor říkal,že bych měla tedy chodit na injekci každý 17 den. Jenže mi ty injekce nedělají dobře. Myslíte, že je to dobrý měsíc co měsíc rvát do mě hormony? Pokoušíme si o mimi, ted po injekcii jsme to dostala znovu. Máte trik jak nejlée otěhotnět?Díky za odpově´d
Ahoj holky, tak jste oživily diskuzi, kam jsem taky chodila 🙂
Shaarka, po vysazení HA je docela běžné, že pár cyklů je anovulačních. Tělo to tak dělalo pár let, tak si musí zase zvyknout pracovat na plno. Neboj se nic, určitě na to přijde 😉 Psala jsi v září, tak to už máš asi po hormonál. profilu, z toho asi Dr. vyčetl víc, ne? Tak víte kudy se dát. Hodně štěstí 🙂
Mazlik, když jsem vysadila HA, chodila jsem půl roku na Agolutin. Je pravda, že byl i jiný důvod, ale to je jedno. Mě tedy ale nezpůsoboval žádné potíže a Dr. naopak říkal, že je dobře, že raguju na tenhle typ hormonu, protože je to jen progesteron,není to kombinace. Tak si myslím, aspoň z mé zkušenosti, že je dobře, že "to" dostaneš po injekce. Tělo se vzpamatuje,ty mu takhle pomůžeš, a pak si miminko najde cestu do bříška 😵
ahojky, taky jsem bez MS uz kdyz mi ve 13 letech MS zacala takjsem ji pak treba 2 roky vubec nemela max. nejake spineni
HA to srovnala a po vysazeni pred 7 mesici zase nic, tak jsem byla na ibjekci Agolutin a pak prisla a pak zase par mesicu nic tak ted jsem dostala Proveru prasky ktery zobu a zatim MS dorazila......
a v hormonalnim profilu my vyslo ze mam zvysenou hladinu testosteronu coz se da snizit jen HA coz nechci tak delame jako ze o tom nevime 🙂
Ahoj holky taky jsem mela takovy problem, ale doktor mi hend nasadil sampzrejme injekce Agolutinu a ta teda byla jen jednou hned jak jsem to nedostala poprve bez HA. no a mel ajsem za ukol zkouset jestli bude ovu a ovu nebyla, tak mi hned na dalso cyklus nasadil Clostillbegyt: ovu probehla, vysel mi testik, foliky krasne, ale nepodarilo se nam to pro tentokrat. Ted jedu dalsi cyklus, protoze mrcha prisla pekne po 29 dnech. Takze jsem zacala zase zobat Clostill a bude se sledovat co se deje. Injekci bych se nebala, dostat je musis, jinak by to tehotnet neslo a sledovat vubec cyklus. A je to Agolutin ktery si telo tvori samo, ale u tebe zjevne ne, tak se musi pomoct timhle.Diteti to nevadi, spis naopak, dodaji ti hormony, bez kterych by zena za normlanich okolnosti neotehotnela, takze bych byla rada ze to tak je. A navic je super ze na ty injekce reagujes 😉 😉 😉
muzu otehotnetaar kdyz nemam vubec menstruaci a kluk se do me vystrikal? napiste mi prosim !! :/
Ahoj chtěla bych se zeptat skoro 3,5 let jsem brala Depovera v injekcích a ted kon od února vysazeno stále bez menstruace je možné otěhotnět bez menstruace ?
Ahoj, chci se zeptat zda ma nekdo skusenosti nedostavam vubec menstruaci pred 14 dny jsem dostala injekci na vyvolani do dnes menstruace neprisla. Mohu byt tehotna?
Ahojte, rada čítam vaše rady a informácie a potrebujem poradiť, kde by som sa dostala na akej stránke ku kvapkám Climasol. Bola som na jednej, čo to predávajú ale ten pán mi povedal ,že budú musieť pozastaviť predaj na kvapky Climasol. ,Možete mi poradiť,kde zohnať tieto kvapky?..poprípade by som ich aj odkúpila od ktoréjkoľvek z Vás.Dík

No, to znám🙂 Já jsem taky chtěla rodit v srpnu nebo v listopadu, ale jelikož to znamená čekat buď dalšího 3/4 roku nebo dokonce rok celý🙂, tak jsem se na to už taky vyflákla a přeju si, ať už někdy🙂 a je fuk kdy, hlavně třeba do léta, to se budem snažit rok a už by to bylo docela příjemný 😝