Na jaké období (měsíc) plánovat těhotenství/porod dle zkušeností?

mamierr
2. pro 2020

Ahoj holky, snažili jsme se s přítelem o miminko, dost jsem se na to psychicky upnula a máme pocit, že tahle přemýšlet nad tím nebudeme. Chceme přes zimu na hory, hodit se do pohody, myslet jen na nás dva a mimi zkusit až na jaře-létě. Podle mě je to udeální, že přes léto a konec léta není bříško ještě velké a mimi se narodí na jaro, kdy se ve vzduchu šíří pozitivní, vše kvete a mimi jako batole je na léto ideální. Děkuji za rady, připomínky, zkušenosti a připomínky. Mějte krásné Vánoce a buďte zdraví 🍀

mrstte
3. pro 2020

Chtěla jsem mimčo na jaro nebo začátek léta a termín mám v únoru 😃

plksv
3. pro 2020

Tak já jsem hrozný počtář 🙂. První dítě jsme nějak neřešili, kdy je to nejlepší, počali hned, dcera je vánoční. A pak jsem si řekla - vzorná učitelka - chtěla bych děti o prázdninách 🙂. Opět napoprvé, porod dvakrát o prázdninách. Až mě to děsí 🙂.

priefi
3. pro 2020

@mamierr tak to hlavně záleží od Tebe, kdy by se Ti to líbilo. Já mám červňátko i prosinátko a v každém období je to trochu jiné. U staršího,. letního, jsem byla z toho hycu nateklá, u mladšího to bylo zase z toho pohledu super. Co asi není zrovna fajn, tak hyce na konci těhu a novorozeně v tropech (ač jsem rodila v červnu, příroda byla zrovna zcvokla a bylo hrozně teplo od června do září). U zimního je zase problém v tom, že lidi jsou zvědaví, chtějí se na Mimi podívat za každou cenu a to, že jsou nemocní absolutně neřeší (chřipková sezóna je v plném proudu) a pak máš novorozeně s horečkami, rýmou, kašlem a ty lidi bys střílela...

Každopádně moc Ti přeji, aby to vyšlo podle Tvých představ a pokud ne, nebuď zklamaná, ve finále zjistíš, že toto jsou jen maličkosti a záleží na něčem úplně jiném. Tak ještě jednou, hodně štěstí ❤️

andelka
3. pro 2020

Já mam děti narozené v lednu, březnu a květnu, a všechno bylo fajn. Mám ráda jarní/ letní procházky s miminkem,a to že začínají chodit v teplém ročním období mi též vyhovovalo. Ohledně těhotenského oblečení taky pohoda. Jarní děti v tomto úplně super.
Úplně bych asi nechtěla léto-vanoce ..ale to jsou jen takové teorie, když člověk miminko chce,a třeba se dýl nedaří,tak je úplně jedno cokoliv.

daasqua
3. pro 2020

Dcera je na konci června a syn bude leden/únor, takže přesné protipóly. Každé má svoje plus a mínus.
Rodit v létě - můžeš nosit volné šaty a nemusíš se balit do x svetrů a kabátů a kozaček, někomu může být vedro (mně nebylo, já mám teplo ráda), první trimestr přes zimu (klidnější období), můžeš venku v pohodě kojit, ale mimču může být někdy vedro a to i v bytě, narozeniny může slavit venku a jsou daleko od vánoc, první krůčky jsou jaro-léto-podzim, příkrmy začínají v zimě, v zimě taky musí být ve fusaku (dceru to naštěstí bavilo a často spala)...
Rodit v zimě - musíš se balit do x vrstev, první trimestr přes prázdniny (takže otázka únavy či zvracení či častých návštěv u doktora) často bývají zakázané návštěvy na šestinedělí (plus hlídat si, aby člověk nebyl sám nemocný), někdy je moc zima na to jezdit venku a uspávat (já jsem zimomřivec), na kojení venku zima, v případě kolikových dětí a jiných neduhů se první měsíce přežijí doma a potom už bude jaro, léto a lepší zítřky, narozeniny blízko vánoc, příkrmy začínají v sezóně, první krůčky na sněhu či blátě...
Já dceru plánovala na duben, taky jsem tak otěhotněla (na 1 pokus), ale nedopadlo to, za další měsíc jsem byla opět těhotná (opět 1 pokus) a narodila se v červnu. Syna jsem plánovala tak na březen (což mi přijde jako nejlepší měsíc obecně), bylo to spíš volnější co se týče pokusů (spíš nechránění se) a podařilo se celkem rychle.
Osobně se mi nelíbí podzim - depresivní období, pak je dlouho zima a tma, nedá se pořádně výletit, nejlepší mi přijde jaro (ten zmiňovaný březen, sama jsem březnová, v dubnu-květnu-červnu jsou zas návaly v porodnicích, protože všichni dupou přes prázdniny 😀). A nechtěla jsem rodit kolem vánoc, kvůli narozeninám.

bomo1
4. pro 2020

@mamierr taky jsem si plánovala přesně to samé 😃 a pak to skoro dva roky nešlo a teď mám pozitivní test 😃 takže budu ten největší buben tahat přes léto a s kočárem chodit do sychraveho podzimu 😃 Holt všechno nenaplanujes, příroda si udělá jak chce 😃

kmarie81
4. pro 2020

@me_druhe_ja já si taky myslím, že duben a květen jsou ideální a proto mám termín 20,2,2021 😀