Na jaké období (měsíc) plánovat těhotenství/porod dle zkušeností?

mamierr
2. pro 2020

Ahoj holky, snažili jsme se s přítelem o miminko, dost jsem se na to psychicky upnula a máme pocit, že tahle přemýšlet nad tím nebudeme. Chceme přes zimu na hory, hodit se do pohody, myslet jen na nás dva a mimi zkusit až na jaře-létě. Podle mě je to udeální, že přes léto a konec léta není bříško ještě velké a mimi se narodí na jaro, kdy se ve vzduchu šíří pozitivní, vše kvete a mimi jako batole je na léto ideální. Děkuji za rady, připomínky, zkušenosti a připomínky. Mějte krásné Vánoce a buďte zdraví 🍀

inah91
2. pro 2020

@mamierr Já bych to řekla takto - já plánovala dítě x let, měla jsem jasno..... a x let nic....vyšlo to vše úplně jinak - to nenaplánuješ, prostě 🙂 Pak si uvědomíš, že je jedno, jestli je to v květnu, nebo prosinci - hlavně, že to je a je mimčo zdravé! 🙂

eviicka
2. pro 2020

Myslím si že je to jedno, každé období má své výhody a nevýhody. Mně třeba nejvíce seděl porod na začátek podzimu.

tynka9
2. pro 2020

souhlas s @inah91 Jsou věci, které prostě nenaplánuješ, i kdyby ses na hlavu postavila. Jasně, někomu to vyjde třeba do 3 měsíců, někomu ne a pak jen řeší, aby vůbec nějaké dítko měl.
Jinak k dotazu. První syn se mi narodil na konci listopadu. Přišlo mi to super - prostě jsem zachumlala do fusaku a jelo se na procházku, když byly velké mrazy (asi 14 dní za celou zimu, moc jsme ven nejezdili). Během léta si sednul a přesedlali jsme do sporťáku. Další zimu ještě nechodil (byl trochu lenoch) a ven jsem ho vypustila až krásně na jaře. Pohoda. Mladší se mi narodila na konci dubna. Měla jsem strach, aby na ní moc nepražilo sluníčko, nezapotila se, ale zase ve stínu, aby jí neofouklo. V zimě se mi do kočárku vlezla do hluboké už trochu hůř, ale je hodně drobná, tak to šlo v klidu. Staršího bych v jejím věku do hluboké už dávno s fusakem nenacpala. Na konci zimy už musela jít do sporťáku, protože byla hodně akční, ač mi v korbě připadala víc chráněná.

Mě tento model vyhovoval - chtěli jsme děti brzy po sobě, a start v zimě mi nevadil, spíš vyhovoval. A pak než jsem se sžila se dvěma dětmi, tak jsem nemusela tolik řešit oblékání, bylo léto. Když se musely začít navlíkat víc, tak už jsem měla svůj systém. Ale každé to období má své a na každém najdeš plusy i minusy.

jako_mala_holka
2. pro 2020

Tak jestli tohle naplanujes, tak jsi dobra 😀 podle me je to uplne jedno, kazdy mi rikal, jak je super, ze budem mit mimco v lete, ale me stresovalo, aby se neprehrala atd... v zime je zase zima... nevyberes si, neres, ja byla hlavne rada, ze se to konecne podarilo, taky budes rada, at to bude na jare nebo v zime 😉👍

mimi1004
2. pro 2020

Chceš-li rozesmát Boha, sděl mu své plány... Můžeš si naplánovat porod na jaře, můžeš otěhotnět v létě, ale přírodu neochčiješ. Pokud bude něco špatně můžeš mít klidně i zimní dítě. Moje dcera měla být lednová a narodila se v říjnu. A ve finále bylo nejdůležitější, aby byla v pořádku...

jezz1e
2. pro 2020

Někdy se říká, že jarní/letní děti jsou zdravější a optimističtější, ale myslím, že o tom to není. Stejně tak v těhu/prvním roce se najdou výhody i nevýhody porodu v jednotlivých obdobích. Nechala bych tomu volný průběh, pokud se zadaří, tak přece na hory můžete stejně a aspoň nebudeš tak pod tlakem, jako když si to naplánujete. A teda můj plán porodu ten nahoře posunul asi o 4 roky 😉

me_druhe_ja
2. pro 2020

Já bych chtěla mít děti květen/červen. Prostě když je teplo. Proto je první listopad a druhá bude únor.🤣

alubif
2. pro 2020

Tak chceš li Boha pobavit , sděl mu svoje plány... Jen dávej pozor, aby ses na něco neupnula a plány vzaly za své, protože to nepůjde podle plánu... 😉.

loylii
2. pro 2020

@mamierr neplánuj si porod na určitý měsíc. Pak budeš akorat zklamaná, když to hned nepujde, trefit se do mesice, kdybys měla otěhotnět. Takhle se presne vytváří stres. A já třeba vždy chtěla miminko na zimu, ze mi přijde roztomily jak je zachumlany v perinkach..😊 Takže jsem rodila v půlce června. Nakonec vlastně úplně ideal.. otěhotněla jsem v říjnu, tak jsem nemusela resit břicho v zimní bunde, to jsem měla až v breznu a do porodu jsem si krasne vystacila se satickama a balerinama. S kočárkem cele leto venku. Další leto začali chodit. Deti slaví narozky v krásným období. Narozdíl ode mě. Když jsou největší mrazy.

zlorenka
3. pro 2020

Tady to holky moc zerou, jasne ze se neda pocitat s nicim, ale kazdej ma svuj ideal. Ja mam prvni kvetnatko, druhy jsem chtela taky zacatek leta, 3 roky od sebe, termin mame 1.6. 🙂

alik20
3. pro 2020

Jj přesně, nic moc si neplanuj, pak zjistis, ze vam to nejde a budes akorat tak smutna. Ja osobne si myslim ze zacatkem podzimu, nemusíš kupovat novou bundu a v dubnu uz budes mit pupik a zimni kabat uz nebudes potrebovat 🤣 ja mela nejvetsi pupíku
na zimu a kupovala jsem porad nove bundy 🤦🤣

mariegroth
3. pro 2020

V idealnim svete bych rekla, ze brzy na jare by to bylo fajn. Prozijes sestinedeli a ty narocne prvni mesice jeste pred letem a leto nebudes mit v mlze 😀. Muj syn se narodil na konci srpna, coz take neni spatne. Kdybych si fakt mohla vybrat, tak bud ZARI-RIJEN nebo BREZEN-DUBEN

elinka90
3. pro 2020

Planovat se to neda. Kort kdyz vam to do ted nevychazelo. Ja otehotnela v unoru a bylo to fajn. V lete jsem jeste nemela tak velke bricho a pokrocile tehotenstvi, ze jsem v pohode mohla travit leto u vody a porod v rijnu, takze jsem nemusela resit, ze se nevejdu do bundy atd. Prehodila jsem pres sebe rozepnutou bundu a bylo mi fajn. Na dite urcite nema vliv, ze se narodi na jare. Mam 2 kamaradky, kterym se deti narodily v kvetnu a tak uplakane miminka bys fakt nechtela 🤣🙈

vendy30
3. pro 2020

My plánovali a vyšlo to. U obou. Chtěli jsme jarní miminka. A vyšlo to. Oba jsou na začátku dubna. A skoro na stejný termín 🙂

ajja87
3. pro 2020

Sama říkáš, že jsi na to snažení psychicky upnula a že nad tím, přemýšlet nebudete, ale přece už jen to plánování je přemýšlení.... Neplanuj... Manžel taky chtěl vždycky jarni/letní děti... Nejdřív potrat, pak dlouho nic, nakonec byl listopad a no a pak zas dva roky marneho snažení a bude únor....
Jinka k dotazu pro mě byl asi lepší ten listopad...

michaela666
3. pro 2020

U nás si manžel dělal srandu, že musíme mít zimní miminko. Nechtěl přijít o šermířskou sezonu a nepřipadá v úvahu, aby mě s novorozencem nechal sedět doma. 😀 Prostě v zimě porodíš a v květnu pod stan začneme jezdit s prckem. Hrozně se na to těší. A ono to opravdu vyšlo....Já byla ráda, že se nám to vůbec povedlo. Na období mi nezáleželo.

nikolite
3. pro 2020

Přitel chtěl prcka květen-červenec (prý ať má krásné venkovní oslavy narozenin) . Začaly jsme tedy s představou že to klapne nejdříve tak za 3-4 měsíce a bude letní mimčo . No povedlo se napoprvé a čekáme březňátko 😍 ... tahle matika prostě nikdy nefunguje ... Hlavní je že se povedlo

inkheart
3. pro 2020

Já si teď říkám, že skrz covid by bylo super otěhotnět ještě tento měsíc, aby to vyšlo hezky na září. To snad ještě nebudou platit žádná omezení k porodu. Chci dulu nebo PA, tak tohle řeším ze všeho nejvíc 😁 at porod dopadne lépe než první. Jinak první těhotenství jsem zas plánovala tak, ať mám první trimestr v létě a neonemocním (předtím jsem nejspíš kvůli nemoci potratila).

miskamed
3. pro 2020

Držím palce, ať to vyjde podle představ. Já si teda strašně přála květnové miminko, snažit jsme se začali radši dřív (na únorové mini), protože jsem čekala, že to ty tři měsíce potrvá. No a nakonec jsem rodila v (pro mě nejhorším) termínu - na Štědrý den. Má to svoje kouzlo, ale je mi líto syna, že to má najednou 😄 jinak těhotenství bylo super, přes léto pohoda, ještě jsem neměla žádný břicho, na začátku listopadu jsem šla na mateřskou, takže pohoda příprava na Vánoce. Zároveň jsem byla víceméně doma (nechodila do práce), tak jsem tolik nemusela řešit těhotenské bundy a zimní oblečení. Po porodu taky super, než jsem se vrátila k původní váze, tak se dalo bříško schovat pod svetr😄 v létě syn začal sedět, na konci další zimy chodit, takže ven jsem ho vypustila na jaře, kdy už bylo krásně 😊 v létě mu bylo rok a půl a krásně jsme odplenkovali, když bylo teplo. Druhé jsem si opět přála na jaro. Termín byl na začátku dubna, přesně na narozeniny mýho táty a svátek staršího, no a nevyšlo to a ve třetím měsíci jsem potratila. Takže tolik naše plány 😉

jaja01k
3. pro 2020

Mně vyhovovalo, že jsem otěhotněla v červnu, takže jsem si ještě užila léto se vším všudy, dovolená, výlety, až do podzimu jsem jezdila na kole a tak. Ale potom v zimě jsem začala nadávat. Přes břicho jsem měla problém zavázat si boty, přes bundu nebylo břicho vidět, takže mě v mhd nikdo nepustil sednout. říkala jsem si, že další těhotenství si naplánuju tak, abych rodila v létě a mohla nosit žabky 😂 No a s druhým to dopadlo úplně stejně, otěhotněla jsem v létě a rodila začátkem jara. Ale nakonec jsem za to byla ráda. Bylo jaro, hezké počasí, večer dlouho světlo, celé dny jsem trávila s dětmi venku, protože to s nimi bylo jednodušší než doma. Staršímu byl rok, začínal chodit, hrát si na hřišti, všechno zkoumat...

95newmommy2020
3. pro 2020

Já chtěla vždy květnové miminko. Přesně z důvodu jak uvidíš a pak z toho důvodu ze jsem chtěla dítě býka. (Podle mě nejlepší znamení). Podle mě taky není špatně mít letní miminko. Co je ale fakt podle mě úplně pitomy je mít dítě v prosinci, lednu, únoru. :D já mám unorovy. Teď je mu 10 měsíců chce být na podlaze, nechce se oblikat, chce se krmit sám a hrabe do jídla. V kočárku ho už to moc dlouho nebaví ale ještě neumí chodit. :D

keksik002
3. pro 2020

@mamierr to jako jde naplanovat? :D otehotnela jsem po 3 letech snazeni, termin byl v lednu no vsechno bylo jinak a syn je 21.12. ;)

me_druhe_ja
3. pro 2020

@95newmommy2020 Přesně. Podle mě je úplně nejhorší listopad až únor (přesně jak mám já a budu mít 😀). Hlavně teda z důvodu toho oblíkání - oblict jedno dítě je teď boj, v tom únoru si nedovedu představit oblict dvě. 😀 vyjdeme ven tak v květnu. 😀 nehledě na to, že je furt tma, zima, sychravo, celkově málo slunka...Takový depresivní počasí při šestinedělí moc nepřidá. 🙂 Fakt nejlíp se mají dubnový až červnový mimca. 😀

jancabr
3. pro 2020

Hezky si to plánuješ, ale člověk míní, život mění. Obě děti si k nám vybraly cestu sami podle svého uvážení. První dcerka se narodila málem na Vánoce a ta druhá by měla teď na přelomu roku přesně po dvou letech. I když by bylo mnohem lepší jaro nebo léto nebo mít aspoň o chvíli větší věkový rozestup .... ale to už se změnit nedá

starbucks
3. pro 2020

Tohle naplánovat nejde. Nikdy jsem nechtěla prosincové/lednové dítě.. a hádej kdy je syn narozen 😆

almara2
3. pro 2020

Mám tři děti, narozené-září, květen, únor. Nejhorší bylo květnové mimi, v červenci byla děsná vedra, on pořád plakal a chladil se v dolních místnostech, kde máme de facto stavbu, starý dům, obyvame vršek. Únor byl dá se říct nejlepší, manžel doma, preklanulo se šestinedělí, začalo jaro. Původní plán byl jarní mimi, narozené v dubnu 😂.

zdenda9
3. pro 2020

@eviicka přesně tak, já jsem rodila na jaře a taky spokojenost

jakreb
3. pro 2020

@mamierr Inak my sme plánovali vodnára a aj to tak vyslo. Za mna s najväčším pupkom radsej na jesen a v zime. Normálne zvládam teploty max.do 28.st.😀😉. Syn je januárovy. Aj dcerku sme tak chceli ale spravili sme ju skôr -ani sme to necakali-je decembrova ale tiez super. Hlavne je nech su tie dietka zdrave.😉

jupiter2013
3. pro 2020

Přeji ti, aby ti to vyšlo jak si přeješ. Ale jinak je do vcelku jedno kdy se malé narodí, na všechno se dá připravit. U zimních miminek je fajn, že v létě jsou už větší, víc vnímají a teplé léto jako půl roční lépe zvládnou. Horší je to s procházkami, nemůžeš nakojit, přebalit venku.
V létě je konec těhotenství náročnější, vysoké teploty nevhodné pro mimi, ale zase oblečení pro něj i sebe potřebuješ minimum, můžeš přebalit i nakojit v klidu. Podzim asi dobrý a jaro akorát 🙂.
Já mám děti v prosinci a v březnu a oboje je fajn, březen však lepší 🙂 Bylo mi však jedno kdy se děti narodí, nešlo to hned.

veroniqess
3. pro 2020

Miminko jsme vyrobili okamžitě na první pokus, rodila jsem na konci července, v šestinedeli byla hrozná vedra. Příště to budu plánovat tak, abych nerodila v létě, které nesnáším 🙂